Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
15. pro 2011

@sisstin i tak mate rok naskok 😉 😉 😉 od oktobra mame to logico a az teraz nam idu aj tie 5 plus subory

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka to 5+jak co...s tím už má docela problém 😉

jolinka
15. pro 2011

@sisstin ale picollo ste uz skusali nie? to mu ako ide?

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka ee, to dostane až k Vánocům 😉 jinak to české Logico 5+ je lehký docela, ale to madarský je něco docela hustý 😅

jolinka
15. pro 2011

@sisstin mame zatial len madarske z Prima, Picolo asi 3 slovenske co som kupila rovno v knihkupectve... chcem tam este zajst {Misko bude od pondelka v skolke} a dokupit slovenske Primo nejake co este nemame.

jolinka
15. pro 2011

inak co si dala ten lenk na picolo... tak to nic 😝 kati na to pozrela, ze to je pre velke deti a odmietla to riesit, len s johi som to presla, a bolo to pre nu tak akurat na 7 rokov... 😉

sisstin
autor
15. pro 2011

@jolinka no myslím si, že s hodně věcma problém mít bude...že to bude na dlouho 😉 je to psaný teda od předškolního ročníku MS, což je těch 5-6let....ale něco se mi zdá taky těžký...nepředpokládám, že by to začal sázet z fleku 😅 😅 😅 😅

funny
15. pro 2011

@sisstin ahoj, vlastne som hladala tvoj link na brain box, my mame take podobne hry (sme v de), ale mas vzdy super tipy na ceske varianty, vdaka. a nahodou som preletela vasu spravu. a malovane citanie tvojho nezaujima? u nas syn (4,5) cita knizky rad, ale nevnima to. tak s nim zacali na logo trenovat "malovane citanie", kde musi sam doplnat slova a vlastne nutene sledovat text. trenujeme aj doma, tak potroske, sa to lepsi, ale este to potrva. to pamatanie basniciek a pesniciek je katastrofa, ale aspon sa uz o to zacal zaujimat a sa snazi skusat. ale ty to mas vsetko nastudovane. vela zdaru a diky za infos! sem tam stihnem nieco malo pocitat.

sisstin
autor
15. pro 2011

@funny čauvc 😉 malované čtení doma máme, ale zatím teda nula bodů 😒 tak doufám, že se k tomu třeba za rok dostaneme 😉 on je díky té dysfázii ted v tom "čtení" knížek na úrovni batolete, ted jsme teprve ve fázi, kdy si prohlíží obrázky a spontánně je komentuje a povídáme si o tom....to jako do 3let nehrozilo vůbec, a do těch 4 celkem omezeně...to až fakt ted 😉

sisstin
autor
15. pro 2011

@funny jo a co se týče písniček, tak už zvládne zanotovat: já na ni dupydupy dup, ona zas cupy cupy cup 😅 😅 😅 a z básničky umí jednu větu: bota patří na hlavu 😅 😅 😅

magimary
15. pro 2011

@sisstin ďakujem za fotečky! 😉 😵 🙂
ešte ma zaujíma, koľko je tam tých kartičiek? 😉

funny
15. pro 2011

@sisstin no super ! 😉 aspon spieva 🙂 to je moja oblubena 🙂

ty s nim robis vsetko sama? teda mate okrem preskusavania aj niekoho, kto s vami pracuje?
ja mam to stastie, ze prcek chodi na ergo, logo a spec. pedagogiku, okrem klasickej skolky. lebo oni tam s nim nieco nacnu a potom sa da "presvedcit" trenovat aj doma. inak by vobec nespolupracoval. preto si vzdy rada citam, ked je trochu casu, aky je tvoj maly pracant!

sisstin
autor
15. pro 2011

@magimary 72 nebo 78, ted už nevím přesně 😉

sisstin
autor
15. pro 2011

@funny chodíme jednou týdně na logo a chodí do logopedický třídy s MNT prvky 😉 jinak s ním všechno dělám sama doma 😉 psala jsem na fyzioterapii, páč má celkem v háji hrubou motoriku...ale je to pomalu měsíc, a žádná odpověd, i když mi ředitelka ihned psala, že to posílá k nim na oddělení a samy se mi ozvou...tak už to musím urgovat 😉 před školou mám v plánu nějaký kurz v PPP 😉 hlavně grafomotoriku a prevenci dys poruch, to fonematický rozlišování zatím vypadá dobře...tak to uvidíme, jestli se to nezhorší...

já mám problém, že v našem městě nic moc není, ač má 100tis. obyvatel a nemám auto, takže na nějaké časté dojíždění někam to fakt není 😒

magimary
15. pro 2011

@sisstin dík,
to mi dostatočne stačí 😉
objednám to 😉

smardik
15. pro 2011

@sisstin tady taky žádné ty kursy nejsou, poptám se v spc jestli o ničem neví

sisstin
autor
15. pro 2011

@smardik já jsem našla právě ten grafomotorický, že mají v PPP 😉 tak si zkus najít PPP ve vašem městě, nebo i to SPC a zeptej se..ale Tomík je na to ještě malej, i Tygr..to je fakt nejdřív od těch pěti let 😉

smardik
15. pro 2011

@sisstin tak já o tom ještě neuvažuju vůbec, tak v 5 nebo v 6 uvidíme, no prostě před školou ale tak pomalu zjištuju info jaké máme pak možnosti. jo zeptám se v SPC až tam budeme

funny
15. pro 2011

@sisstin no ono to vacsinou ide jedno s druhym. v cechach sa ergoterapia asi moc nerobi, ze? nas prcek ma nejaku taktilnokinesteticku senzomotoricku poruchu, ta rec je len sekundarny problem. ono to velmi na prvy pohlad ani nie je vidno, lebo beznu hrubu motoriku na rozdiel od jemnej ma top. ale napr. opakovanie rytmickych pohybov (take to skakanie nohy rozkrocmo a rukymi tlieskat nad hlavou a pod) , alebo nieco vykonat bez kontroly zrakom, spontanne zopakovat novy pohyb - bez premyslania, je prenho nesmierne tazke. takisto ako vytvorit spravny tlak pri drzani ceruzky a pod. je toho viac. tak trenujeme.
my sme z dediny, takze bez auta by som sa nikam nedostala. drzime pacle!
ti chlapci to nemaju lahke. ked vidim prckovych rovesnikov, co to vsekto zvladaju spontanne 😒 bez treningu. ale na druhej strane moze byt vzdy aj horsie, tak sa tesim, co mam 😀 u nas sa to posledne mesiace velmi polepsilo, konecne mam pocit, ze nachadzam k prckovi cestu a ze uz nezije len vo vlastnom svete. som za to vdacna. papa a pekny predvianocny cas. a este raz vdaka za tipy!

sisstin
autor
15. pro 2011

@funny ergoterapie tu bývá, ale třeba hlavně v Praze, v Brně atd., prostě v těch fakt velkých městech 😒 já tady psala snad na 8ergo a všude mi napsali, že to dělají jenom pro dospělé lidi s postižením nebo třeba pro seniory, ale ne pro děti 😠 a taky problém je, že Tygr není uznaný jako zdravotně postižený, takže když už něco je, tak jen pro děti s postižením 🙄

nj, s vrstevníkama už radši nesrovnávám, to by se člověk pos...my nemáme problém s takovýma těma "myslícíma" věcma, v tom je mnohdy lepší jak vrstevníci...ale právě mluvení, motorika a hlavně je úzkostný, takže pro něj je všechno problém 😖

magimary
15. pro 2011

@sisstin kde si zohnala tú hru ty? ja ju tu u nás neviem nikde nájsť...
🙄 😨
poldňa surfujem po nete a nikde nič... 😕 😝

sisstin
autor
15. pro 2011

@magimary já to brala na MMB, ale už to nemá skladem...a jinak to je celkem všude vyprodaný 😕

magimary
15. pro 2011

@sisstin no, práve...
nenašla som to dokonca ani v autorskej firme (v ALBI), skrátka FAKT nikde... ☹ 😒

sisstin
autor
15. pro 2011

@magimary tak koukám, že jsem měla docela štěstí 😕

magimary
15. pro 2011

teraz to vidím tu:
http://www.mimibazar.cz/rezervace.php?id=511515...
ale či je to aktuálne, netuším... 😕

sisstin
autor
15. pro 2011

@magimary to možná je, já to brala od paní za 220 Kč na akci 😉

zanna
16. pro 2011

ahojky,ma tu niektora aj dieta s vyvinovou dysfaziou a s nizkym intelektom

sisstin
autor
16. pro 2011

@zanna dysfázie se pojí max. k lehké mentální retardaci, při závažnější MR už nejde o dysfázii, tam je řečový projev omezen nedostatečnými rozumovými schopnostmi 😉

jinak mě zas stopli ikonku, pro změnu na beremku 😝

evcaaaaaa
16. pro 2011

a duvod proc te stopli ti rekli
😀

sisstin
autor
16. pro 2011

@evcaaaaaa sluneční brýle...no nic, už si tady nechám tuhle a kašlu na to...tahle mi byla povolena 😝