Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

evaje
2. črc 2011

Ahojte holky, tak jak se daří? Nějak nestíhám a nedočítám,takže zase začínám být mimo.
Dnes se mě s Matym stalo, že jsme hráli hru a narazili jsme na barvy. Byly tam zelená, oranžová a růžová.Zelená mu nedělala problém, ale všimla jsem si, že stále místo otranžová říká růžová. Růžovou taky poznal, ale i když jsem vytáhla jen tu oranž, tak vždycky řekl růž. Dokonce i když jsem mu řekla, ať několikrát po sobě zopakuje "oranžová, oranžová , oranžová..." Zopakoval a já mu jedenkrát ukázala jinou, pak spátky oranž a on řekl "růžová". Nejprve jsem si myslela, že si ze mě dělá srandu a pak jsem zjistila, že když mu napovím O, tak to zopakuje dobře, ale sám od sebe nebyl schopen říct oranžová. Jako by to slovo vůbec nemohl vrýt do paměti. Fakt to bylo divné. Popisovala jsem oranžové věci kolem nás a on stejně vždycky chtěl říct růžová. Když jsem řekla ne, tak pak zkoušel jiné barvy, ale tu oranžovou prostě ne a ne sám od sebe říct. Jak ve špatném filmu. Nejprve to bylo až úsměvné,ale i on pak chápal, že je to divné, že neví a chtělo se mu plakat. Tak jsem toho raději nechala. NO zkusím jindy a uvidím. Začínám být vystreslá, jak to bude za rok se školou. Už i učitelka ve školce začala o tom, jestli neuvažujem ještě o odkladu. Tak to asi necháme na odbornících. Uvidíme. Jdu spát zase přetahuju den 😖 Dobrou
Ps. jinak taky už mezi dětmi zažíváme posmívání, ale hlavně mezi těma, co nás neznají. A taky už i maminky se koukají na moje ťápající dítka. No co, překážky jsou od toho, aby se zdolávaly a mě jsou nastrkované tyto, takže eláá hop! 😀 Jinak já v jedno období byla smířená s tím, že se budeme učit posunkovou řeč, takže si mnu ruce, jak je všechno v poho. 😉

susik77
3. črc 2011

@argousek - ahoj argousek, ja myslim, ze to je jeste brzy davat testovat 2-lete dite, vsak je jeste vy vyvoji...oni ty deti se strasne lisi aj do 5 let. Veru ted dr. krejcirova dala dg. receptivni vyvojova porucha reci a pripada mi teda mozna sikovnejsi jako nektere deti v jejim veku...teda jako v cem...ja myslim ze ty rozdily jde videt vic objektivne nejdriv tak po 3 az 6 roku / vyvoj do 6 let je strasne intenzivni - vysvetloval mi to aj neurolog v motola kdyz jsme byli s Veru na konzultaci. takze urcite jeste udelate obrovske pokroky 😉 Ja to vidim aj u nas, jak mne Verca porad prekvapuje 😉

sisstin
autor
3. črc 2011

čau holky,

hlásím se po náročných dvou dnech 😝 svatba byla překrásná, bylo to u jezírka v zámeckém parku. My tři družičky jsme nosily vlečku, a bylo fakt super, jak jsme byly stejně oblečené 🙂 no pařba potom byla luxus, ale jaksi jsem to přehnala s pitím, takže jsem včera celý den ležela mrtvá totálně 😝 ale dočetla jsem z mobilu..

@argousek @smardik - jenom k té MR, pokud je dítě opožděné o polovinu věku, tak už se jedná o středně těžkou mentální retardaci 😉 pokud je opožděné o třetinu věku, tak jde o lehkou..a pokud víc, jak o dvě třetiny...tak jde o těžkou. Ale u těch malých dětí do 3 let se to dává do kolonky "psychomotorická retardace", protože tam je ještě možnost toho, že ten vývoj půjde skokově dopředu. Tygr při prvním vyšetření byl opožděný o 9měsíců (ve 27m odpovídal na 18) a šlo už o lehkou PMR 😉
@smardik Pokud jsi kamarádku vymazala jen z tohoto důvodu, a žádný jiný problém nebyl, tak bych to ještě zvážila. Holt se musíš připravit na to, že takovouhle (podobnou) větu uslyšíš ještě často. Lidi pořád nic o komunikačních a mentálních poruchách nic nevědí, a pokud to dítě vypadá fyzicky normálně, tak je vůbec nenapadne, že i takové dítě by mohlo být postižené nebo mít nějaký problém 😉 já bych asi byla stejná, kdyby byl Tygr "normální", taky jsem byla hrozně chytrá dřív, co se týče těchto věcí...a byla jsem si jistá, že moje dítě už v 1,5roce bude mluvit ve větách atd. 😝

sisstin
autor
3. črc 2011

jo, a jelikož u té Lehké MR je strop asi 12 let, tak postupem času tyhle lidi splývají s běžnou populací. Tam jsou problémy hlavně ve škole, většinou mají praktickou školu, ale pak v běžném životě jsou docela schopní se sami o sebe postarat (nebo s malou pomocí), chodí normoš do práce a mají i rodinu 😉

U té středně těžké je to tuším okolo 7 let, a u těžké 4a méně 😉

smardik
3. črc 2011

@sisstin ono to byla ta poslední kapka co napsala ale upřímně přijde mi to neslušné, mě by něco takové v životě nenapadlo napsat, i kdybych si to myslela nenapsala bych to, pro mě to je neslušné, než něco vypustím z pusy tak se zamyslím nebo si zjistím bližší info a pak něco píšu.

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik tak to potom jo, jestli byly i jiné problémy 😉 oni to někdy ty lidi nemyslí zle...mě se na to taky ptala babička, jestli na něj mluvíme atd., prostě to je fakt první, co toho člověka napadne 😉

smardik
3. črc 2011

@sisstin tak u těch starších lidí to taky beru jinak ale u ní která mě zná od mateřské školy to je jiné, ale Toma viděla 2x-to snad ještě neměl ani rok, tak co má právo kecat? kdyby to řekl někdo cizí beru to, nebo kdybych na něj srala tak taky ale to mě vytočilo. ale fakt to nebyl jediný důvod ale už ta poslední kapka. četla jsi to?

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik nj, to jsou takové "kamarádky", jejichž děti jsou ve všem lepší a šikovnější = ony se jim o moc lépe věnují 😅 😅 😅 tak to asi fakt nebyla kamarádka..já co mám kamarádky (není jich teda zase moc, ty opravdové), tak mi nikdo nikdy nic neřekl..prostě vědí, jak to je...max. pochválí, když je nějakej pokrok atd. Tak na ni kašli, nějaká vrána za to nestojí 😉

smardik
3. črc 2011

@sisstin však jsem psala bývalá kamarádka, ona byla normální než se přestěhovala do Prahy, pak ji nějak švihlo v pallici a je to. Jinak jak píšeš opravdové kamarádky mi v životě nic neřekli, naopak mají radost z každého Tomáškového úspěchu, ta jedno mi hlídá Honzíčka když je třeba-ted ho hlídala jak jsme byli na logopedii a zítra má zas, ale fakt nevím jestli to zítra nezruším, nechce se mi ale.....

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik a s Honzíkem tam jít nejde? Bys ho tam zabavila hračkama a Tomášek by zatím pracoval s logo 😉 třeba u naší logo není problém další dítě 😉 holt to jinak nejde, když máš těch dětí víc 😉

smardik
3. črc 2011

@sisstin nejde Tom by nic nedělal jen by chtěl být s Honzíkem, další problém je hlídání-ted mi kamarádka hlídala že malého vzala na hřiště a byli tam. ale hlavní důvod je počasí, my jsme ted u rodičů a jak máme jít na logopedii musíme jet domů ale tady fakt leje jak z konve-před chvíli byli i kroupy,včera taky a pláštěnka na kočár se nám roztrhla, deštník neudržíš jak tam fouká a pláštěnky pro kluky nemám, auto není abychom jeli autem musíme 2autobusy. no venku je 13 tak jak promoknou je to tak na chřipku. rušit se mi to fakt nechce chci jít jsem ráda že jsme našli logopedku a máme kde chodit ale jiné řešení mě nenapaád

sisstin
autor
3. črc 2011

@smardik nj, tak půjdete příští týden...to není zas tak hrozný 😉

smardik
3. črc 2011

@sisstin asi budeme muset, venku je průtrž. od čtvrtka přestalo pršet snad na půl hodiny, kluci jsou nehorázně protivní jak jsou doma zavření, děs. škoda že nemáme to auto ☹

evaje
3. črc 2011

@smardik Ahojky kočky. Taky už šílím z dětí. V 11 ho vytáhli hudební nástroje a začli muziku, tak jsem je poslala dolů ke tchýni 😀 Ta mě to vrátila tak, že v 11,30 přifrčeli, že tam budou obědvat. Stojím v kuchyni tudíž úplně zbytečně. Toš jsem zapichla vařečku a sedla k PC 😀

sisstin
autor
3. črc 2011

@evaje a to je dobrej nápad, já už tu dvě hodiny uklízím (sedím u PC) a ještě ani nemám utřenej prach..kocovinka pořád trošku je 😅 😅 😅

evaje
3. črc 2011

Holky, ale to prázdninové počasí nám vychází,co? 😠 Tady 11°C a leje už od rána. Včera se na chvíli vyjasnilo a oteplilo, ale jinak je to vážně na zbláznění. Sice stíháme s Matym cvičit jak rehabku tak logo, kluci už z nudy i kreslí a to je co říct, ale jinak oppravdu pakárna.
@sisstin Takže svatba se vydařila? A počasí taky? Jsem si na vás vzpoměla, jak jsem to tu viděla, že je hnusně. A co ta fotečka těch šatiček? 😅

evaje
3. črc 2011

@sisstin Jsme na tom stejně, ale manžel až se večer vrátí(teda pokud se vrátí) tak ten oběd snad sní. Jinak to budeme tlačit do hlavy zase týden...

smardik
3. črc 2011

@evaje hlavně že je máš kam vyslat, já ty své nemám kam-dole je sice prababička ale sami tam nebudou takže nic. Ted ale spí a doufám ža aspon do 14budou, do večera daleko

sisstin
autor
3. črc 2011

@evaje ono počasí nakonec bylo docela dobrý, bylo asi 20 stupnu a chvílema i slunečno 😉 fotku šatů jsem sem už dávala....ale to prd vynikne, pak sem hodím nějaké fotky ze svatby, až budou 😉

my ted máme logo volnější, tj. jednou za 14 dní před prázdniny 😉 jdeme příští úterý 😉

evaje
3. črc 2011

@smardik Noo, oni taky dřív moc nechodili, a když dorostli, tak jsem je tam nerada pouštěla( tchánovci se rozváděli, toš byla nálada na ho..) a pak se tchán odstěhoval a ona na půl roku odjela, toš zase nebylo kam. Teď je to tak 3 měsíce, co je doma a sem tam si na ně udělá čas. Hlavně, když je takto hnusně a ona nikam nejde, tak se to dá. A navíc, oni už si řeknou,kdy a kam chtějí. Teď přilítl Miky poro plinku, že jde dolů i spát. Se z něj picnu. Ale jóóó, ať jde a klidně do večera. To mám ale krásnou neděli 😀 😀 😀

smardik
3. črc 2011

@evaje jen si klidu užívej, kdyby to byla jejich babička (moje mamka) bylo by to v pohodě a měla bych klid ale jsme tady at babi není sama, naši jsou v Madarsku a přece jen na babičku už kluci tak zvykli nejsou a ani by je nezvládla, má 87 let takže to po ní ani chtít nemůžu

evaje
3. črc 2011

@sisstin Jéé hezké a to jste byly všechny stejné?Taky bych si někam skákla zapařit.
Naše logo v Brně pokračuje furt dál, jen ve školce to zapichli, tak si říkám, že se nám to alespoň trochu utřepe. Oni totiž začali ve školce dělat jiné písmena, než v Brně. Tam děláme už 2m K a teď je potřeba ho zafixovat a oni mu tam ve školce lupli H. Což ho začalo trochu plést. Tak se to alespoń přes prázdniny sjednotí.

sisstin
autor
3. črc 2011

@evaje jj, družčky jsme byly stejné...ještě jsme měly kytky na ruce a fialovej pytlíček s rejžou 😀

hanatka
3. črc 2011

@argousek jéé, já se sem dostala až dnes 🙂 V pohodě, hlavně, že to hned pochopila @smardik, páč to bych nechtěla, abych se jí dotkla 😉
Jinak právě já toho mám načtenýho o autismu až moc právě 😀
@ygreen Theinka je fakt šikovná, připomíná mi mou Terezku, ta je taky šikulka šikovná, umí už asi 2 měsíce pápá a jak je veliká, paci paci ještě neumí teda, nevím, proč to nechce dělat, jinak napodobuje všechno skvěle. Snaží se už i opakovat máma a táta, ještě jí to moc nejde, je srandovní, kolikrát jen naprázdno otvírá pusinku, než se jí to povede 🙂 Ale neukazuje teda ještě a hraje si zatím jen tak, že se vším ťuká a bouchá a strká to do pusy 🙂 Ale je úžasně komunikativní, úplně kolikrát zírám. Jsou to naše holčičky šikovný 😉 Akorát je trošku zase pozadu s pohybem, Radeček v jejím věku už lezl, ona ne, jen se plazí, a to technikou Meresjev 😀 Vůbec nepoužívá nohy, jen se odráží rukama a tělo i s nohama tahá za sebou 😀
A Tobík je taky šikula, jak už krásně opakuje, určitě se brzo dočkáš dalších slovíček 🙂

sisstin
autor
3. črc 2011

@hanatka tak na ukazování má fakt ještě času habakuk 🙂

hanistepa
3. črc 2011

Ahoj všem,
jsem tu zas po chvilce.... 🙂
Je hrůza počasí, prší, prší, jen se leje, no aspoň jsem vyžehlila kupu prádla (přes týden je to tady vždy jak skladiště, fuj tajbl ☹ ), takže to doháním přes víkend, no třikrát jsme už s dětičkama mastili pexeso, s Hančí logopedii (musím se znovu podívat na to logico - Siss, kopni mi sem, pls, odkaz - moc dík!!), teď teda sedím při PC a dětičky společnýma silama skládají velikánské puzzle na zemi...ach, kéž bychom měli větší byt, můj sen 4+1 😉 , aby si KAŽDÝ z nás měl kde hrát ha ha 🙂
Siss, ve čt nebo v pátek bych chtěla jet do Pce za Martinou (pokud ovšem operuje), nebudeš mítv hoďku dvě času? Samozřejmě s Péťou, kteréhož stále toužím poznat osobně a stále zůstává při té tužbě 🙂
Siss, ad ty tvoje šaty - super, super, počítám, že byly i fialové stíny a nehty, ty ďáble?🙂

Hanička tedy jde nakonec do školy (po mých přdlouhých dilamatech či ano nebo ne), každý den se mě ptá, kdyjí koupím aktovku 🙂 no bombáá!

Jo, holky, není tady někde hozené video, jak mluví vaše ratolesti?🙂

sisstin
autor
3. črc 2011

@hanistepa Hani, Martina dělá, ale je omezený provoz..my ted jdeme příští úterý 😉 a byli jsme ted ve čtvrtek 😉 jinak pro Haničku už Logico Picollo 😉 www.mutabene.cz nebo www.amosek.cz a nebo to mají i na Mimibazaru občas 😉

jinak sejít se klidně můžeme, nemáme nic..tak pak dej vědět draku 😀 😀 😀 nehty jsem měla klasickou francii bílou a oči takový růžovo-šedý, to už by se pak hrozně tlouklo všechno fialový 😉

hanistepa
3. črc 2011

Tak já se zeptám Martiny, jak operuje, a dám ti věděti 🙂
To logico je mastný ☹ , ale objednám to... Ještě se podívám na MMB...

sisstin
autor
3. črc 2011

@hanistepa hele, to Picollo je až do 11 let, a pak to zdědí Stěpa...ono to zas tak drahý není, když se to kupuje postupně 😉 na MMB to momentálně nemaj, už jsem hledala....

smardik
3. črc 2011

holky tak jsme doma,přestalo lít tak jsme jeli. A super zpráva je že Tomášek UKAZUJE 🙂 🙂 🙂 a dneska si sám sundal tepláčky a měl z toho velkou radost, začal si pak sám sobě tleskat 🙂