Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
9. črc 2011

@ygreen jak v čem v určitých věcech toho zvládá Tobík více, ale zas Tomík už má fakt pár slov jistě říká ahoj, ne, nechci-to říká neci a čiči

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak to fakt nefunguje...komunikace je jedna z nejdůležitějších potřeb (pokud není dítě autistické) a prostě není dítě, které by nechtělo (bylo líné atd.)mluvit...aspon podle Kr. 😉

ygreen
9. črc 2011

@sisstin já myslela, že tygr má sl. zásobu dobrou,a le jen pasivní, aktivní ještě moc nevyužívá, jestli to chápu dobře

smardik
9. črc 2011

@sisstin však ona to řekla že má takový dojem z něj ale dodala můžu se mýlit, uvidíme. ale chodit chodíme a budeme a zatím jsem s ní spokojená

ygreen
9. črc 2011

@sisstin ale musíš nechat že tady musí hrát hroznou roli povahové rysy. Tobiáš je nesmělej, a prostě fakt do teď byl jakoby za sklem. Vidím to jasně teď, když prokoukl.

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen jj, pasivní má v pohodě...i nad věk 😉 ale tu aktivní má na spodní hranici širší normy a gramatika k tomu nula 😉 patlavé dítě bude mluvit jako vrstevník (co se týče aktivní slovní zásoby a gramatiky), jen mu bude blbě rozumět 😉

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen jo, povahové rysy tam určitě hrají roli...ale ne zas až tak, že by dítě schválně nerozumělo a nemluvilo 😉 ono pokud po něm něco cíleně chceš, tak může schválně říct "ne"..ono se to spíš pozná v takové té běžně mluvené řeči, jestli dítě reaguje nebo ne 😉

ygreen
9. črc 2011

jinak pro zasmání .- když jsme vylezli z logo, byl v čekárně asi 35 letý tatínek s holčičkou, která šla do ordinace sama, a on seděl naproti Tobimu, já mu dávala boty a napít a pán zakašlal a Tobiáš taky a pak zase - já na něj koukla a on na mě hodil takovej potutelnej úsměv, a pak zakašlal zse, to už pán vzhlédl a usmál se na něj a Tobiáš se začal hihňat, jakej se mu povedl for. Pak pánovi narovnal spadlou lahev a podal mu ruku při odchodu 😀

A taky jsem mu dnes vysvětlila dělení s Theou, že jí musí půjčovat své věci, že mu je zase vrátí. Nejprve slzy,a le pak to pochopil a půjčoval. Ale Thea bude hysterka, páč jak to měla, už to odmítala dát a bulela jak želvička 😵 ale holky, včera měla 10měsíců a ukazuje prstem, dělá paci, paci, tleská, jak je velká a na výzvu tanyny začne tančit - kývá se zleva do prava a děsně se směje 😵 😵

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen tak Thea je fakt ukázkově tabulková, to je super 🙂 a Tobís to sociálno má fakt skvělý, autismu bych se fakt už nebála 🙂

ygreen
9. črc 2011

@sisstin logo to teď myslela tak - řekla mu podej mi z police bonbonky a Tobiáš okamžitě NE a dělal něco jiného a tak pořád dokola. Přitom bylo jasný, že ví co má dělat. Ale že vzdoruje. Ale pak to nepoznám u věcí, u kterých si nejsem jistá, zda je chápe, když zařve své klasické NE.

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen jj, tak takhle, to jo 😉 to je fakt vzdor....ale spíš to zkus takhle, že něco budeš vařit a mimoděk mu třeba řekni" podej mi prosím to a to"..aby to prostě nebral jako příkaz 😉 takhle to měl Tygr fakt okolo dvou let, jsem ho o něco poprosila..a ted jsem fakt viděla, že by to chtěl udělat..ale nevěděl, a koukal a přemýšlel, co po něm asi tak chci 😉

smardik
9. črc 2011

@ygreen to je super jak je Thea šikovná, Honzula je to samé, ale je to strašný divočák a poděs-včera zkoušel jet na motorce ze schodů, už letěl pře řidítka a chytla jsem ho an poslední chvíli a to byl venku na motorce vlatně poprvé, dopoledne zas jel z kopce stylem dal nohy nahoru a jede, jak mu bráním hezky se vzteká

a to kašlání je u nás podobné kdokoli zakašle tak kašlou oba, nesnáším reklamy na sirupy na kašel,chřipku apod jak kašlou to Tom kašle fakt hodně, jednou to ze sebe tak doloval at kašle hodně až si ublinknul

ygreen
9. črc 2011

@sisstin jj, spadlo to ze mě jak šutr to podělaný PAS, už o tom v životě nechci slyšet 😉 😉 teď jen abysme měli buď výrazný opoždění, nebo lehkou dysfázku. Ale já doufám, že do krejčířové v říjnu odpluje jeho období vzdoru, aby fakt dokázala poznat přesně jak na tom je. Vím že je dobrá, ale v zavřené lednici taky nevíš co je za jídlo 😉

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen neboj, vzdorující dítě se třeba na ten obrázek podívá, ale neukáže...ona to fakt pozná 😉

ygreen
9. črc 2011

@smardik Tobiáš teď opakuje u reklam skoro vše jak pohyby - zvedání rukou u deodorantů, tleskání, mávání, tančení, tak zvuky smíchu, motorky, hekání, kašlání a kouká na nás, jestli nám to taky přijde tak děsně vtipný.

A stál dnes u zrcadla a koukal se jak skáče a dělal blbinky - skákal po špičkách dokola, pak jakoby vyskočil a udělal pidi roštěp, apod.

Thea je taky nezmar, to prostě neznám, vše chce do ruky, pusy, nic není daleko, odevšaď by spadla, je hysterická když vidí jak něco jím a nedám jí.....

@sisstin Tobiáš od mala hystericky nesnáší slovo prosím, pokud po něm něco chci a paci, paci. To už teď bere jak to dělá Thea a on to umí taky. Ale když řeknu prosím, následuje hysterické NE. Musím udělat jen gesto rukama. To jo. Podle mě je to proto, že když byl malej tak jsem to po něm furt chtěla a on nechápal a začal to nesnášet.

ygreen
9. črc 2011

@sisstin to říkala včera logo, chtěla aby ukázal kočku a prej viděla jak na ní kouknul, ale neukázal

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen aha, tak bez prosím 😅 😅 😅 já jsem tak zvyklá, že pořád říkám prosím...a i do Tygra to dost hustím, aby říkal prosím a děkuji 😅 😅 😅 tak když to nemá rád, tak bez prosím..ale prostě tak nějak jako mimoděk, aby to fakt nebral jako příkaz 😉

ygreen
9. črc 2011

@sisstin on Tobís zatím není "úslužný", nejlíp spolupracuje něco za něco, nebo když něco chce 😅

ygreen
9. črc 2011

já taky pořád melu prosím a děkuju,a le nesmí to být v kontextu - prosím podej mi to

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen tak to už je fakt povaha... 😉 Tygr je zrovna takovej, že se prostě chce zavděčit..on by pro nás skákal snad i po hlavě...v tomhle to mám takový jednodušší, že on fakt spolupracuje...většina "nestandartních" dětí taková není 😉

ygreen
9. črc 2011

moje standartní sítě vyžaduje mou přítomnost, tož musim. Tobís v 18 vytuhnul na gauči,ale vzbudím ho na Cars, ty miluje 😉 Tak čauky a užij si siss MP

sisstin
autor
9. črc 2011

@ygreen Tygr taky chtěl koukat na Cars, ale už je tuhej od půl osmý 😅 😅 😅 😅

susik77
9. črc 2011

Ahoj, my jsme dnes prijeli do Jizerek, mame fajn pension - Uko, je pro deti uplne uzasny, je tu obrovske hriste, bazen pro vecsi deti, uvnitr herna, decka jeste blbnou na hristi🙂
Aj Verca se tu dost rozpovidala 🙂 Zitra ma byt spatne pocasi, mozna skocime do Liberce...

sisstin
autor
9. črc 2011

@susik77 ty jo, to závidím..v Jizerkách jsem byla naposledy ve 20 na cyklovýletě 😀 😀 😀 😀

susik77
9. črc 2011

@ygreen - Ja taky vidim u Teri jak vsechno napodobuje, kdyz si zpivame, kyve si hlavou 🙂

susik77
9. črc 2011

@sisstin - Je tu fakt krasne, opravdu doporucuji. Je to tu perfektni pro deti, vsude, v testauraci, ve spolec. mistnosti jsou detske zidle, v penzionu je kuchynka se spolc. mistnosti, na pokoji televize, satelit, internet ...
Uz jen to pocasi aby vyslo 🙂

sisstin
autor
9. črc 2011

@susik77 počasí má bejt super 🙂 my jsme chtěli jet aspon s našima někam právě do penzionu...ale nejsou prašule...já bych chtěla na Šumavu, tam jsem ještě nikdy nebyla 🙂

susik77
9. črc 2011

@sisstin - no, my jsme taky museli neco odsunout aby jsme meli na dovcu. Ja prave kvuli penezum musim uz od zari do prace i kdyz budou Terezce jen 2 roky...Taky jsme uvazovali aj o Sumave, \tento pension jsem prave objevila tady na MK, holky ho hodne doporucovali 🙂

sisstin
autor
9. črc 2011

@susik77 tak to je hodně o prioritách..já vůbec na dovolené nejsem zvyklá, byla jsem naposledy asi v pěti letech s rodičema v Nízkých Tatrách...pro mě to zas až tak podstatný není - teda do té míry, že bych se omezila v něčem jiném, abych na tu dovolenou měla. Ale ted jsem fakt finančně totálně off, takže jsem ráda, že jsem ráda...

třeba hodně ujíždím na oblečení, Tygr má milion Nextu...kdyby byla normální situace, tak už mám objednané z nové kolekce za xtisíc..takhle vím, že mu všechno bude z loňska a neobjednala jsem ani ň 😅 😅 😅 to samé oblečení a kosmetika pro mě, dřív lítaly tisíce měsíčně..ted prd prd příjem..holt člověk se musí přizpůsobit....ale zas tak, že bych fakt jako MUSELA do práce, to ne....dá se vyžít, ale fakt skromně...ale já bydlim s rodiči, tudíž mně spousta výdajů odpadá 😉

smardik
9. črc 2011

@ygreen televizi Tom napodobuje už dost dlouho tak půl roku určitě, spíš víc ale jen to co ho zaujme-takže nejvíc ho zajímají auta jak je auto dívá se a pak mi přinese svoje-dřív se pak podíval na televizi at chápu proč ho donesl,ted ukáže, pak reagoval na miminka-jakékoli minino je náš Honzíček, na UM Hami letěl do kuchyně kde má UM, kašle, jak v televizi řeknou ahoj mává apod. V té sociální komunikaci problém nemáme

@susik77 super užijte si to

my jedeme na dovču v září-jen tady k nám na jednu chatu co tatka půjčí od známého takže týdenní pobyt nás vyjde na 1000 kč takže super, je to u lesa tak budeme na čerstém vzduchu. no a v té Praze v září chceme zůstat aspon 2dny a bud půjdem do Zoo, na Petřín nebo uvidím kde. nevíte o nějakém ubytování?