Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

evcaaaaaa
25. črc 2011

ale zase se bal slepic i Danika to D. okamzite k plotu a uz rval na sliiipky beeeee a cpal jim travu do zobaku apod. okamzite se druzil no kluk vyplestenej tak jsem radsi D vzala a sli jsme domu 😀 😀 😀

sisstin
autor
25. črc 2011

holky, tak pro představu, takovýmhle stylem Tygr "mluví"...jako když vím, o čem, tak mu to rozumím...ale mám obavy, že kdyby to na mě vybalil jen tak, tak vím kulový...on do tý kamery teda mrmlá ještě víc než normálně, páč se stydí...ale je to hodně podobný tomu, jak mluví normálně....na to, že má mít tu dysfázku slabší...tak já fakt nevim, kdy se to mluvení trošku zlepší 😒 😔

https://www.youtube.com/watch?v=cmfg7DV5zUo
sisstin
autor
25. črc 2011

@evcaaaaaa no tak se podívej, jak mluví skoro 4letý Tygr, ony tě ty depky přejdou 😅 😅 😅

evcaaaaaa
25. črc 2011

@sisstin Tady to je jen o tom aby sme proste dokazali tem nasim prckum verit ze to zvladnou a pokud by to nedej boze nedopadlo uplne nejlipe tak jim trochu ten zivot usnadnit a hlavne je milovat takove jaci jsou a ne za to co umi ci neumi a tohle z nas dela lepsi matky
tohle je muj nazor i kdyz srovnavam a porovnavam presto si to vzdycky vycitam my na maleho cekali neuveritelnych 7 let a uz proto ho miluju protoze je nas je to krev nasi krve a ja ho miluju at si kdo chce co chce rika at se posmiva me je to jedno ja mam svedomi ciste a udelam pro sve dite cokoliv

sisstin
autor
25. črc 2011

@evcaaaaaa no podle Krejčířové by měl do školy (s ročním odkladem) mluvit už jako vrstevníci, ale nějak si to neumím představit 😅 😅 je teda pravda, že on půjde do školy skoro až v 8 letech (je říjnovej), tak snad...musím tomu věřit no 😅 😅 😅 😅

evcaaaaaa
25. črc 2011

ver zlato ver ja taky verim ze jednou uslysim mami mam te rad

evcaaaaaa
25. črc 2011

smim se zeptat kdo je ta pani krejcirova

evcaaaaaa
25. črc 2011

a sis mohla bys mi trochu popsat a vysvetlit ty diagnozy u dysfazie nejak v tom plavu priznam se

smardik
25. črc 2011

@sisstin vy to určitě zvládnete 🙂 🙂

evcaaaaaa
25. črc 2011

dostala si inrerku
jinak holky kdo by chtel mrknou dala jsem nejake videa s D na youtube ale jsou zamcene tak kdo bude chtit poslu odkazy

smardik
25. črc 2011

@evcaaaaaa pošli odkaz budu ráda za video

já videa nemám skoro žádné Tom jak vidí že fotím,natáčím jde hned za mnou on se strašně rád dívá na fotky totiž takže to nejde

ygreen
25. črc 2011

Tady někdo neví kdo je Krejčířovááá 😀 zázrak
@evcaaaaaa tady je to oblíbená osoba 🙂 je to dětská psycholožka v Praze , Na Karláku. je asi nejlepší diagnostička co se týče takovách abnormalitek jako mají naše děti. Umí rozpoznat co je dysfázka, opoždění, atyp. autismus, atd. Je asi nejlepší v ČR. A díky sisstin je asi i nejznámější a páč jí každému doporučuje, tak má čekací termíny 8 měsíců 😀 no, my jdeme v říjnu 🙂

sisstin
autor
25. črc 2011

@evcaaaaaa dysfázie je vývojová vada řeči - je postižený celý ten vývoj řeči ve všech rovinách. Dysfázka se dělí na
- expresivní (tu má Tygr), to znamená, že dítě nemá problém s porozuměním mluvené řeči, rozumí jako vrstevníci, ale samotné se nedokáže adekvátně vyjádřit. Začínají mluvit pozdě - Tygr měl první slovo (bů) ve 2letech a 10měsících. Ten rozvoj aktivní slovní zásoby jde hrozně pomalu, dítě nezvládá jednak výslovnost - Tygr mluví v podstatě skoro jen v samohláskách a nezvládá gramatiku. Je to něco, jako když se učíš rodný jazyk jako cizí a fakt nemáš na jazyky talent 😉

- receptivní, tu má zřejmě Tobís od @ygreen ..pokud je to těžší forma, tak je to celkem závažné postižení, dítě má právě problém s porozuměním řeči, řeč vnímá jak shluk nesrozumitelných zvuků a nepřináší mu žádnou informaci. Strašně dlouho trvá, než si dá slovo do pasivní slovní zásoby. Běžný dítě slyší pasivně slovo 3-5x a už si ho pamatuje, dítě s receptivní poruchou ho mu slyšet klidně i v řádu stovek, aby si ho zapamatovalo. Obrovský problémy jsou pak s tím "hlubším" porozuměním typu: co si oblékneš, když venku prší atd. Pak jsou děti, které mají tu recepci narušenou mín, ale samotnou expresi mají úplně v pořádku, což je zrovna případ @susik77 malá mluví krásně, ale má občas problémy s tím "hlubším" porozuměním a pak vznikají takové zvláštní situace, kdy to dítě jakoby mluví úplně mimo 😉

- smíšená, ta je nejčastější....dítě má problém jak s porozuměním, tak s expresí...je to namíchané. To porozumění nebývá narušené tak těžce, asi v rámci 9-12měsíců...pak záleží, v jakým poměru má to dítě narušené porozumění a to mluvení, to je zase případ @jolinka Katika má tu expresi poměrně dobrou, takže ona vždycky mluvila tolik, co rozuměla...což pak hrozně klame, protože to dítě působí, že rozumí víc, než je ve skutečnosti realita 😉

Krejčířová je nejlepší klinický psycholog u nás i na Slovensku, většina dětí odsud a z jiných diskuzí stejně skončí u ní, my k ní chodíme od 27měsíců 😉

Na video se podívám večer nebo odpo, až mě tu nebude Tygr prudit 😝

smardik
25. črc 2011

@evcaaaaaa my jdeme ke Krejčířové v září pak snad budeme fakt vědět co Tomovi je a budu případně řešit logo školku, prodloužení rodičáku podle situace

sisstin
autor
25. črc 2011

@ygreen jinak menší oprava, Krejčířová je v Thomayerovce 😉

evcaaaaaa
25. črc 2011

@ygreen no nevim no stydim se stydim

jinak tohle mame celkem z ruky ani nevim jak bychom to provedli dojet tam neni problem ale co dal 😒 no uvidime tady ma byt neco podobneho dr Frankova

smardik
25. črc 2011

@evcaaaaaa my tam taky jedem, prostě se objednáme, nasednem na vlak a jedeme 🙂 cestu mi řeknou holky tady, pusu mám at se v nemocnici poptám kde je

evcaaaaaa
25. črc 2011

@sisstin diky ses hodna

evcaaaaaa
25. črc 2011

@smardik jj uvidim co rekne ta frankova ona je detsky neurolog a pokud nedej boze nebude po vanocich lepe dohodnu si termin prtz ted nevim co bych Krejcirove rekkla nemam nic v ruce ani eeg ani nejakou predbeznou diagnozu a podobne

sisstin
autor
25. črc 2011

@evcaaaaaa my když jsme byli poprvé u Kr., tak jsme taky neměli naprosto žádné vyšetření 😉 ona to zvládne oddiagnostikovat i bez toho, popř. pak doporučí nějaká další vyšetření 😉

@smardik najít Kr. je v pohodě, hned při vstupu do nemocnice zahneš doleva, a je to hned první pavilon A, vlezeš do něj a jdeš úplně na konec chodby a tam doleva zas 😉 z vrátnice prej posílaj blbě 😉

smardik
25. črc 2011

@evcaaaaaa to nevadí že to nemáš stejně než se k ní dostanete trvá to, já nevím kde jsem to četla-myslím že na postižených dětech že už má objednávky i na příští rok v květnu takže stejně by jste došli an řadu až tak za rok. já nás objednávala ted nevím jestli březen nebo duben hned to ráno co začla brát objednávky a jdeme 16.9

jolinka
25. črc 2011

@susik77
@sisstin
Moje deti neklamu, ze to niekto iny spravil, tiez su velmi uprimne... ale je to i mozno tym, ze ja nie som tym trestajucim typom rodica, takze sa neobavaju bitky... Obcas pridu pozalovat ze Katika ma stipla alebo ma Miso sotil, ale dobre vedia ze ja vinnika nestrieskam 😉 to uz musi byt DACO aby mne praskli nervy a udrela som...
Johi mi ako oznamovala co robi Kati, ale to som ju ja naucila, aby som vedela ze sa K. dakte vytratila, alebo ze je nejake nejedle veci, proste aby sa jej daco nestalo.

evcaaaaaa
25. črc 2011

aha a mohl by mi prosim dat nekdo kontakt predem dekuji
pridavam dalsi videa vcetne toho jak jsem dala na vsi radu a dala danikovi dve misky a lzicku a prendaval testoviny celkem mu to slo az na to ze mu prislo jednodussi to po chvilce presypat rovnou z misky do misky a taky pujde na videu videt jak ho tatinek umi krasne rozptylovat grrrrr

susik77
25. črc 2011

@jolinka - ja som skor myslela ze to je nej. vyvojove stadium, ze deti sa proste nepriznaju ak nieco vyparatia a som myslela prave ze veru je zvlastne ze este sa tym ide sama pochvalit...tiez netrestam, len ked si navzajom nejak naschval velmi ublizia tak dostane vinik na zadok. napr. ked verca sotila Terezku drsne a terezka hlavou buchla dost o stenu...a podobne. ak sa navzajom mlatia, tak sa to skor snazime zastavit ale za to ich nebijeme...

sisstin
autor
25. črc 2011

@evcaaaaaa tak jsem koukla na ty videa...Daneček je naprosto normální, komunikativní chlapeček...který rozumí a krásně napodobuje, to fakt bude na hodně procent jenom lehce opožděný vývoj řeči 😉 jinak Tygr z těch videí byl nadšenej...nejvíc, jak foukáte na pampelišky 😀

evcaaaaaa
25. črc 2011

jj to danula miluje jeste ted kouka po kytkach a furt mi neco nosi at foukam sem tam jeste najde ale uz takove pidi ze se me spis mota v hlave jak do toho fucim nez aby neco odlitlo 😀 😀 😀 😀

jolinka
25. črc 2011

@susik77 no ja si vcelku myslim o detoch len to najlepsie.... 😉 😉 😀 😀 😀 😀 a oni sa potom prisposobuju mojej predstave...
vela hlavne starsich ludi si mysli ze deti su od jadra klamari, zakeraci, lenivci ktorym sa nechce upratovat, a ze proste skusaju co rodic vydrzi atd....a ze k "dobrote" ich MUSIA doviest jedine vyhrazkami a trestami... tak sa nesmu divit ze prave take deti stretavaju.
Ja sa teda nestaram, kto ako vychovava, ale som lenivy clovek, chcem mat klud, a metodou pokusov a omylov som dosla k tomu, ze cim so viac ja v klude, cim menej veci riesim a zameriavam sa na podstatne... tym mam menej prace s tzv. vychovou... tych par pravidiel ak deti vedia PRECO su dolezite, sa da zapamatat a dodrzat... 😉

susik77
25. črc 2011

@jolinka - ja som to vobec nemyslela tymto sposobom... 🙂
len som niekde citala o psychomotorickom vyvoji ( uz neviem kde) ze deti si prirodzene zacinaju hladat vyhovorky a pod. tak prave preto ma napadlo, ci to nie je zvlastnost, ze verca sa mi pride pochvalit, co vyparatila 😎

susik77
25. črc 2011

@jolinka - aha, teraz som si to dohladala na nete-ze je to bezne v 8 rokoch...tak na to ma este cas 😉

jolinka
25. črc 2011

@susik77 heeej, no to mi je novinka... to pocujem prvy krat...
Ale nakoniec to ze je nieco bezne a rozsirene este nemusi byt prirodzene nie? 😉 😉 😉\
na slovo PRIRODZENE si davam pozor, da sa tym zakryt vselico... to je uz ale bars hlboka debata 😉 🙂

Zober si ze drviva vacsina deti {bohuzial aj moje casto tak maju} su vychovavane stylom, ked urobis toto, stane sa ti tamto.... takze je "prirodzene" ze ked ich intelekt dosiahne urcity level a zaroven uz vedia ovladat tvar a emocie, naucia sa vymysliet si nejaku vyhovorku alebo klamstvo. Je ale smutne ze vobec maju taku potrebu klamat... 😒 teda ich ucime byt pokrytecke.