Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
25. črc 2011

@ygreen tak to může být fakt vzdor 😉 a nebo ječí, že neví....fakt těžko říct....to si vůbec netroufám nějak polemizovat, jak to ve skutečnosti je 😉

jolinka
25. črc 2011

@ygreen ja som inak taky empaticky typ a fakt som sa snazila prist na to ci nerozumie alebo nechce tvrdohlavostou a vzdorom... a casto som to nedokazala rozlisit. Teraz uz ano...ale to preto ze expresiu uz ma natolko dobru ze sama povie ze nieco nechce, nebude alebo nerozumie 😉

ygreen
25. črc 2011

@sisstin ale já vím, že to něco zná - jako podej mi pití - a ječíííííííííííííííí. Jsou situace, kdy poznám že neví - dává mi co má po ruce. Al ei v týhle situaci ho někdy podezřívám, že "nemyslíů, páč mi podává věci, které ví jak se jmenujou. NO uvidíme, to porozumění by se mělo hodně zlepšit když začne mluvit, ne?

sisstin
autor
25. črc 2011

@jolinka Joli, ona ti Kati řekne, že nerozumí nebo třeba tu otázku opakuje a ty vidíš, že nerozumí 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

@ygreen ono je to spíš obráceně, mluvení se lepší, když začne rozumět 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

holky...táta šel s Tygrem do krámu a do minuty byli zpátky...a táta se mě ptá, co to je "títí am"? 😅 😅 😅 A mně bylo hned jasný, že to je svítí tam a Tygr se zapomněl namazat krémem 😅 😅 😅 tak prej furt říkal "títí am" a dělal, že se jako maže 😅 😅 😅 ale pozor, neměl hysák a říkal to normálně!!!! 😅 😅 😅 I když mu táta nerozuměl 😅

susik77
25. črc 2011

Tak se mi podarilo nahrat Veru na mobil...zkusim to dat na PC-nemam s tim jeste zkusenosti...asi se musim aj zareg. na youtube?
No, tak jsem si uvedomila, ze nevim ani s jakym kablem to mam propijit do pC...necham to asi na mm na vecer...

sisstin
autor
25. črc 2011

@susik77 jj,musíš se zaregistrovat...bud pod účtem google nebo přímo pod youtube myslím, pak si to video stáhneš do compu a dáš na youtube nahrát 😉 možná to jde i nějak přímo z telefonu, ale na tohle jsem docela antitalent, takže to neumím 😅 😅 😅

susik77
25. črc 2011

@sisstin u nas je caste, ze mi verca zopakne otazku. znamena to bud ze nerozumi nebo nezna odpoved...

sisstin
autor
25. črc 2011

@susik77 jj, to je právě docela běžný...tak by mě zajímalo, jestli si ta Kati sama řekne, že nerozumí...nebo jak to Joli pozná 😉 Tygr teda taky tu otázku někdy opakuje, ale u něj to je zase tím, že sice ví, na co se ho ptám..ale zas na to neumí odpovědět, páč to slovo neumí říct 😝

susik77
25. črc 2011

@sisstin - ja spis mam podezreni u veru, ze aj rozumi otazce ale neumi se spravne vyjadrit.

sisstin
autor
25. črc 2011

@susik77 ty jo, tak to by byl právě i problém s expresí...hele, pokud to jde...a na něco neumí odpovědět, a je to taková otázka, při který jde ukázat obrázek..tak to zkus 😉 jestli na tu samou otázku, když bude moct ukázat, tak bude vědět odpověd 😉 ale je mi jasný, že u hodně otázek, těch abstraktních tohle nejde 😝

sisstin
autor
25. črc 2011

třeba dneska jsme něco dělali v té knížce, a já se ho pak na něco ptala..a on zas opakoval jenom to moje poslední slovo...ale jakmile jsem se ho zeptala znova na to samé, a tu odpověd mi mohl ukázat v knížce, tak nebyl problém 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

jinak tohle mi možná přijde jako důvod, proč u těch dětí s těžší expresivní dysfázií si třeba foniatři myslí, že to dítě má problém i s porozuměním...protože to díte se prostě neumí slovně vyjádřit...

už jsem to tu psala, na rodinu chodí holka, co má kluky s expresivní dysfázkou a ten starší ji má fakt hodně těžkou, mluvit začal až v pěti letech..a taky se jí prej snažili na té foniatrické klinice namluvit, že má smíšenou...i když doma s porozuměním žádnej problém nemají, a i podle Kr. má porozumění naprosto v pořádku 😝

ygreen
25. črc 2011

no prostě až se překlene ta mez nemluvení a vzdorování, bude líp 😀 😀 😀

susik77
25. črc 2011

@sisstin - exprese je dat dohromady spravne gramaticky vetu?myslim ze toto ji nekdy dela problem-nebo spis si posbirat myslenky a vyjadrit to slovne-tam je asi pes zakopany 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

@susik77 ono se to slabý neporozumění a gramatika asi dost prolíná, dítě s expresivní má třeba špatnou gramatiku, páč má blbou expresi..a dítě se slabou formou narušeného porozumění může mít špatnou gramatiku právě kvůli tomu neporozumění... tohle je podle mě už hrozně tenká hranice, kdy se to fakt blbě rozpoznává 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

@susik77 a ve výsledku je to asi fuk, gramatika je blbá tak jako tak 😉

susik77
25. črc 2011

@sisstin - ja myslim, ze vekem se to bude zlepsovat-ja ji teda opravuji tak jak se to doporucuje-reknu to spravne v dalsi vete, kterou pouziju s tim slovem ktere rekla nespravne...

jolinka
25. črc 2011

@sisstin uz mi dosla ta kamoska, tak len kratko...

Kati ked nerozumie, tak hodi pohlad nabok, odvrati hlavu a povie, Neviem povedat, alebo Nic ti nepoviem... inak ked bola tak 2 az 2,5 rocna tak to robila vlastne vzdy ked sa jej niekto prihovoril...to odvratenie pohladu a pozeranie cez sklo... mylne sme to povazovali za auti rys, ze odmieta ocny kontakt, mne az hodne hodne neskor doslo ze to bol u nej prejav neporozumenia, a vtedy vlastne nerozumela skoro nic takze tak reagovala velmi casto

jolinka
25. črc 2011

a pozna uz aj slovo "nerozumiem" tak pripadne aj to povie.

paolin
25. črc 2011

ahoj holky!
@sisstin tak co dnes vztekací radovánky?
my pátrali a vypátrali, že od MM z rodiny - sestřenka nebo tak něco.. začala mluvit až ve 4 letech. takové to, jak z dítěte nevypadne ani slovo a pak najednou mluvila vše. tak malinkatá naděje 😉 MM teda má problém s R a Ř, ale nechtěl chodit na logo, tak se to naučil po svém a sem tam ráčkuje, když je unavený nebo naštvaný 😉

jolinka
25. črc 2011

no a uz su prec... kamoska mi vzala dievcata na prazdniny do ineho mesta... 🙂 🙂 mali ist az v stredu, ale decka ze uz dnes nech po nich pride, chapem ze pri mame je im momentalne nuda...take temperamentne radovanky co pozaduju im nemozem teraz poskytnut 😉 😉

sisstin
autor
25. črc 2011

@paolin čauvec 😉 tak u nás dneska výjimečně bez jedinýho hysáku, tak se bojím, co bude zítra 😕 😅 😅 😅 jinak upřímně, já těmhle historkám , že ten a ten nemluvil do 3(4,5,6), fakt nevěřim 😉 mně to přijde jako hoax, takovej příběh má snad každej, vždycky to je synovec bratrance babičky 😀 nebo tam je základ trošku pravdivej, že má dítě opožděný vývoj řeči a pak se to rozběhne, ale není to tak, že do 5let neřeklo to dítě ani slovo a pak zahlásilo" sakra, ta polívka je přesolená. Dosud nebyl důvod ke stížnostem" 😉 😅 😅 😅 Ony dost často maminky píšou, že jejich děti nemluví, a pak z nich vyleze, že mají i s citoslovcema třeba 100 slov 😉 a takhle pak ty historky mutujou 😉 Ty hoaxy jsou fakt zrádný, třeba nedávno přišla kámoška s tím hoaxem o americké výchově (nevím, jestli to znáte, jak jede matka s dítětem v tramvaji a to kope do sedadla před ním, tak ji někdo upozorní a matka řekne, že provozuje americkou svobodnou výchovu.Na to nějakej student vytáhne žvejku z pusy, lípne jí tý matce na čelo a řekne, že měl taky americkou výchovu 😉 😅 ), no a fakt se byla schopná do krve hádat, že toto se stalo ségře její babičky, přitom já to četla už někdy snad před 15lety v Květech 😅 😅 😅 😅

jinak dneska mám odškrtnuto, fakt jsme makali od 8 od rána do 14:30 🙂 zítra budeme hodně venku, tak snad nebudou hysáky i za dnešek 😅

smardik
25. črc 2011

hezký večer, hlásím nové slovo-tytytyty dělá Honzíkovi a mává u toho prstem, šikulka můj malý 🙂

evcaaaaaa
25. črc 2011

Ahoj holky jdu jen pozdravit

@sisstin @smardik poslala jsem opet nerjake odkazy

jinak my dnes dopo super ale po obede po spanku no se zaclo dit hruuuuza sem myslela ze ho uz ..... chtel co vlastne nechtel a nechtel to co vlastne chtel a tohle je vrazedna kombinace grr ale mam podezreni ze mu lezou stolicky ty posledni a ty prej silene boli jak uz tam neni tolik mista ve vane kricel no byl tam vsehovsudy cca 5 minut nemela jsem na nej nerva tak jsem ho vytahla u utirani byl klidek to se mazal kremem jak jsem mu ho vzala jecak a pak v posteli se rechtal s tatou jakoby nic dnes mel ty nalady jak na houpacce maniodepresivni stavy 😀 😀 😀 😀 😀 zachvat place vzteku a smichu v prubehu 5 minut 😀 😀
ale i presto se za dnesek naucil kde ma vlasy a kde mam vlasy ja au au takze polovina me hlavy vypelichana 😀 😀

smardik
25. črc 2011

jupíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí v září nastupuje Tomík do těch jesliček, pro začátek na 5dní v měsíci a prý se podle peněz můžeme domluvit že by se to bud nechalo tak nebo prodloužilo. Psala jsem i jak na tom Tomík je a prý mají s takovými dětmi zkušenost a v pohodě. Koncem srpna se tam zajedem podívat a domluvíme se kdy přesně nastoupí, hned zaplatíme 😀 😀 😀 😀

nakonec jsme se dohodli že ho dáme od září, nějak to zvládneme, ušetřím jinde

sisstin
autor
25. črc 2011

@smardik super, gratulace..určitě to Tomáškovi pomůže, a ty se zas budeš moct víc věnovat Honzíkovi těch pár dní 🙂

smardik
25. črc 2011

@sisstin jo je to super mám radost, Tomík podle mě taky bude spokojený a bude mezi dětmi 🙂, no ještě čekám na dvoje jesle tak uvidíme ale asi to vidím stejně na tyhle jsou nejlevnější

smardik
25. črc 2011

ted se dívám na fotky a mívají tam divadlo, chodí do solné jeskyně 🙂 snad bude spokojen. jediné blbé je že se mi nevyplatí jet s Honzíkem domů