Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik no fakt tě můžu uklidnit, že autistický fakt podle mě není ani z letadla...tam je ta interakce fakt krásná 🙂 no ale jinak prostě ty projevy jsou takový, jaký jsou...za mě fakt ani ta dysfázka...podle mě bud silně opožděný psychomotorický vývoj, a pravděpodobně ta MR...ale třeba se pletu, nejsem diagnostik 🙂

my dneska budeme doma, mají mi přivézt DPD ty pomůcky..a přijedou mezi 11:30-14:30..ehm 😅 😅 😅

smardik
4. srp 2011

@ygreen jo on má knížku čiti čiti na to rozumí, jak řekneš knížka neví o co jde. No jo to je video kdy on pracovat odmítá dělá blbiny. teda vím že fakt dělá blbiny a umí to, ale on tohle dělá u věci co mu nejdou nebo třeba u nové věci a to já pak někdy nepoznám jestli dělá blbosti nebo to dělá protože neví

jolinka
4. srp 2011

http://www.ulozto.sk/7734805/p1083525-mov

http://www.ulozto.sk/7735021/p2273817-mov

Inak tu mam 2 videa z Kati ked bola malicka, z veku 2r a 3 mes a potom na 2,5 roka {tam pekne vidno ako prave zacala reagovat na meno}

Ona uz pekne zvatlala, napodovala rec, {suuuuper expresia 😉 😀} i ked slova este malo hovorila, tusim len TOTO je tam pocut, este mala par dalsich.

ygreen
4. srp 2011

@sisstin já si mám vyzvednout tu bim bam a to lotto dům, ale jirka vyspůává opici, tak nevím nevím

sisstin
autor
4. srp 2011

@jolinka Joli, ale i tam je teda vidět, že fakt auti není...jinak, to jsem ti chtěla napsat už minule...že tvýmu manželovi nerozumím ani slovo..to je vychodniarsky nebo madarský přízvuk? 😅 😅 😅

sisstin
autor
4. srp 2011

@jolinka hej a Tygr že "kati" "moja moja"...se tu kosim 😅 😅 😅 😅

ygreen
4. srp 2011

@sisstin taky rozumím Jolince jen "Katika" 😀

jolinka
4. srp 2011

@sisstin to nie je prizvuk, to je cista madarcina, pyta sa jej co hovori a potom aby vstala.

jolinka
4. srp 2011

no my sme to nenatacali pre dajaku dokumentaciu ci co... aj radio je v pozadi tak rusi 😒

sisstin
autor
4. srp 2011

@jolinka no tobě rozumim normoš 😉 já už si právě minule říkala, co to je za jazyk..jak tam Miško hrál na ty housle..ale zas jako madarština mi to nepřišlo, oni mluvěj hrozně rychle..a od manži mi to znělo jako nějakej mix slovenčiny a madarčiny 😅 😅

ygreen
4. srp 2011

@jolinka a vy mluvíte doma maďarsky?

jolinka
4. srp 2011

@sisstin on po vychodniarsky nevie... bud spisovne po slovensky alebo po madarsky {a este plynule anglicky 😉

jolinka
4. srp 2011

@sisstin pri tych husliach hovoril po madarsky ale raz tam povedal PUSTI TO aj po slovensky, on ked ma pocit ze deti nerozumeju po mad. tak zopakuje aj po slovensky.

@ygreen ja madarcinu neovladam, je to tazky jazyk, viem par fraz, slov, vicemene rozumiem co mm hovori detom, napr. ale Johi uz hovori tak plynule s mm po madarsky ze som mimo 😉

evcaaaaaa
4. srp 2011

Ahoj holky to jsem ještě já potřebují nutne poradit kdyby se mi malého nepodařilo uspat nechali by jste dat narkozu v našem případě neuro říkala že si troufne říct že vada sluchu nebude a pokud to teda chápu tohle vys je jen kvůli nedoslychavosti že jo nebo i něco víc to diagnostikuje?

sisstin
autor
4. srp 2011

@evcaaaaaa pokud bys ho neuspala, tak bych se na to vyšetření vyprdla a pod narkozu zatím nešla. Co píšeš, tak chlapeček rozumí normálně, takže to fakt zatím může být (a podle mě i je) opožděný vývoj řeči. Pokud by se ta řeč nezlepšovala, tak třeba ve 3letech bych na to vyšetření šla..tam jednak bude spolupracovat líp a jednak by to mělo i nějako nosnější hodnotu 😉

sisstin
autor
4. srp 2011
evcaaaaaa
4. srp 2011

@sisstin. Díky a musím ti říct že ses klenot téhle diskuze ještě. jednou děkuji

sisstin
autor
4. srp 2011

shody a rozdíly, jsou to ty první listy...takže jednoduché...ty další už tak lehké nejsou 😉

https://www.youtube.com/watch?v=YlswoKGQAbs
susik77
4. srp 2011

@evcaaaaaa - ani ja bych nedala uspat. ja jsem tohle resila s veru - byli jsme v nemocnici na neurol. kvuli tomu ze vtaci pravou spicku. dr. chtel udelat magn. rezonanci v celkove anestezii. tak jsem to odmitla. on chtel videt poskoz. na mozku-nej. drobne zakrvaceni - rikal ze posdle neho bude mit verui DMO. Ale stejne by ta rezonance nicemu nepomohla. Kdyby se to potvrdilo tak by jasme jen rehabilitovali - co muzem delat aj bez toho. A zadne jione problemy nemame.

smardik
4. srp 2011

@evcaaaaaa já bych taky zatím uspat nenechala podle mě u vás není důvod, malý je jinak šikovný a myslím že kdyby fakt neslyšel všimli jste si, ted určitě ne. Možná za rok kdyby pořád nemluvil tak bych o tom uvažovala.

mi budou uspávat Honzíka příští měsíc a už ted je mi z toho zle

susik77
4. srp 2011

@smardik - co budou delat honzikovi?

smardik
4. srp 2011

@susik77 kontrola srdíčka po operaci, normálně se to dělá bez uspání ale u něj to nejde on je nevyšetřitelný-má to i v papírech, on se od operace strašně bojí dr. a má úplný hysterák, škrábe, kouše, rve se. a to vyšetření co potřebují musí být v klidu aby věděli jak srdíčko pracuje, ta vada co měl se může vrátit takže potřebují vědět stav srdíčka. proto ani nepřichází v úvahu že bychom ho drželi "násilím" a oni vyšetřovali. daji mu něco na uklidní ale kamarádka je anesteziolog a i to na uklidnění je prý anestezie. radost nemám ale bohužel

susik77
4. srp 2011

@smardik - Drzim palce, chudacek maly. To je hrozne ze deti musi tohle prozivat ☹ Drzim moc palce. 😉

smardik
4. srp 2011

@susik77 jinak to nejde ale netěším se, vím jak na to reaguje už to má po 4 + celková anestezie při operaci + další po operaci ale to nevím kolik, jen byl jak hadrový panáček

smardik
4. srp 2011

a ještě jedno video z dneška

https://www.youtube.com/watch?v=gojCWmIOS9o
sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik no já bych řekla, že ten vývoj komunikace jde tak, jak má...má fakt ukázkové projevy, ale prostě jako by mu bylo fakt těch 15-18měsíců...ale jinak ta komunikace je v rámci té vývojové úrovně fakt pěkná 😉

smardik
4. srp 2011

@sisstin no jo no, jde to ale pomalu. Ale tak hlavně že začal ukazovat a postupně se pomalu lepší, uvidíme třeba to časem dožene

smardik
4. srp 2011

@sisstin ted čtu co píšeš v autistech a Tom tak nelezl

sisstin
autor
4. srp 2011

@smardik no ale pak začal ne, s Honzíkem jsi psala 😉 ono se to dá fakt naučit, důležité je, aby to dělaly děti do 3let 😉

smardik
4. srp 2011

@sisstin jo začal s Honzíkem to měl kolem 2let ale dost pozdě mi to přijde a myslím že kdyby nebyl Honzík tak že neleze vůbec, on ho napodoboval v té doby už totiž chodil takže pro lezení důvod nebyl