Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

kajiszek
25. led 2013

@strawberry17 I já teda čučím... Já si taky říkám, že jsem měla Nelu začít řešit dřív, ale já jsem zase takovej internetovej čtenář a diagnostik, takže poté, co jsem právě v době Vojtova záseku disgnostikovala ADHD a znaky autismu a ve finále se rozjel a přestal se chovat tak šíleně, tak když jsem pak prohlásila něco o Nele, že její chování je divný, tak se mi samo všichni vysmáli, že z kluka jsem dělala autistu a teďka ho budu dělat ještě z holky 😀 😀 😀 😀 Ale oba prostě mají dost nestandardních prvků v chování, jen u Vojty už se to fakt hodně normalizovalo, u Nely jsme teprve začali. Ale každopádně mi přijde fakt mazec, že mně je třeba zpětně líto, že jsem ji fakt nezačala řešit dřív a tvýmu chlapečkovi jsou tři a je tak na úrovni naší Nely teď v jejích 22 měsících (ale i ona je hodně opožděná) a žádnýmu doktorovi to u vás nepřišlo divný 😨 😨 😨 Chápu, že ne každej je stejnej cvok jako já, že furt dětem hledá nějaký diagnózy, ale doktor by si tohohle přeci všimnout musel 😨 😨 😨

strawberry17
25. led 2013

@abbie a plati sa tam? je to v BA? boli sme v alma centre, ale ked som volala asi k 3 statnym detskym psychologickam, vsetky povedali, ze nas nezoberu, kym nebude mat 3 roky

strawberry17
25. led 2013

@kajiszek no ono my sme zili aj v prostredi, ktore nebolo pre neho idealne, takze psychologicka si myslela, ze to ma z toho

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 dej si www.autismus.cz a tam na hlavni strane je:ceho si rodice muzou vsimnout jiz v ranem veku a to si rozklikni a precti

lojzina
25. led 2013

@sisstin tak nehraje si jen mechanicky,to zas ne...
wawroszova je kdo?

strawberry17
25. led 2013

@sisstin dakujem, ja som samozrejme vela patrala na internete, tu na MK, atd, ale nic mi na neho 100perc nesedelo a hlavne ked vam okolie hovori nieco ine, ale uz ho nezvladam

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina je to zacka Krejcirovy,bere rychle a bez zadanky a je fakt pomerne dobra. Ja k ty Jahnovy az takovou suveru teda nemam 😉

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 on zadny autik nema vaechny rysy,cim jich je vic,tim tezsi ten auti je 😉

strawberry17
25. led 2013

@sisstin ja som s nim 3 roky non-stop vo dne, v noci, kazdy den...ja najlepsie viem ako sa kedy kde sprava, a aj som tusila, ze je iny, robila som roky s detmi takze viem ako s spsravali oni a ako sa sprava on...no ale to okoliu nevysvetlis

teravo
25. led 2013

@kajiszek Hele a Vojta začal mluvit brzo? Já fakt nevím, jsem naprostej laik a vše mám jen přečtený hlavně z netu, ale trošinku mě napadl ještě asperger, jak ho tak popisuješ....

kajiszek
25. led 2013

@lojzina No srovnávat se nemá, ale tak někdy to bije do očí, s tím nic nenaděláš 😉 Vojta je taky vcelku šikula, jen prostě ten zásek si dodnes nedovedu vysvětlit. On prostě v těch dvou mluvil třeba na 2,5, ale v těch 3 byl prostě pořád jako 2,5 a teďka ve 3,5 je podle mě tak jako tříletej. Ale tak zase fakt tím, že vídáme s dětma hodně, tak už mi přijde v normě, prostě chováním a komunikací už nevyčnívá z řady jako před tím třetím rokem, kdy si ostatní děti hrály a on rovnal balonky do řady a točil se dokola a kdokoliv se ho dotknul, tak spustil hysterák, nebo nebyl schopnej se venku držet u mě a pořád mi utíkal atd atd... A ještě on pak začal dokolečka opakovat hlášky z kresleňáků, třeba 50x krát za den... To už teďka taky skoro nedělá, jen občas.

sisstin
autor
25. led 2013

@kajiszek ty jo,ty si teda taky s tema detma uzivas,nechces tam radsi vzit i Vojtu,kdyz uz tam budete?

abbie
25. led 2013

@strawberry17 v Alma centre? 😕 tak tam by som nesla ani s rocnym dietatom ... vsetko mlade pipenky, co prave skoncili skolu, v hlave kopa teorii, ale prax veskera ziadna.
najlepsia v BA je Matuskova, ktora robi diagnostiku do 3r. , potom Dibarborova(obe pracuju ako Krejcirova) a nakoniec ten Andreas ... nieco sa tam plati, ale kolko netusim ...

strawberry17
25. led 2013

@sisstin no tak to na neho asi sedi vsetko z tej stranky ☹ akurat pozitivne, ze obcas zakyva na rozloucenou a horsie je, ze on sa nevie HRAT vobec, hracky ma tak maximalne na to, aby ich hadzal

lojzina
25. led 2013

@sisstin jo,ja myslela ze Jahn je dobra...?je taky zacka Kr.,ne?
Wawr sidli kde???

kajiszek
25. led 2013

@teravo No tak to mě taky napadlo, ale zase právě u Aspergera bych čekala jiný chování v kolektivu. On jak je ve školce, tak je prej fakt v pohodě, jen mu nejde kreslení a vybarvování, ale jinak prostě jde s davem a nedělá žádný blbiny.

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina je,ale nejsem si tak jista z toho,co holky pisou,ze umi posoudit to porozumeni atd. Kamila je v Praze

strawberry17
25. led 2013

@abbie je niekto z nich z petrzalky? lebo tu momentalne byvame

sisstin
autor
25. led 2013

@strawberry17 no bohuzel jako uz jenom z popisu jsem si stopro josta,ze autista je

kajiszek
25. led 2013

@sisstin Tak můžu se na to v rychlosti zeptat a třeba se můžem domluvit, ale jak říkám, teďka už mi přijde fakt vcelku normoš. On je fakt o 100000% jinej. Víc vnímá, víc poslouchá, je víc emaptickej, což dřív vůbec nebyl, docházej mu souvislosti, jen u některých věcí chytá vzteklinu, ale zrovna ty odchody do školky popisuje stejně 50% holek z naší duskuse, že hysteráky, scény, zdržování... Takže holt nějaký období vzdoru... S jídlem byl na štíru od mimina a taky znám víc tzakových dětí... Nikam už mi nezdrhá, v kolektivu je v poho atd atd...

teravo
25. led 2013

@kajiszek No to je pravda, že v kolektivu by se to asi u aspergera mělo víc zvýraznit, ty divnosti, spíš než naopak.... to mě jen tak napadlo, když jsi psala o té nespolupráci, že nechce dělat to, co pořádně neumí atd.....ale asi spíš ne....

abbie
25. led 2013

@kajiszek zabudni na Aspergera u tvojho syna pre pana jana 😀 😀 😀 baby neblaznite uz ...

sisstin
autor
25. led 2013

@kajiszek ze by ti treba spis poradila,jak na nej,ze by mel diagnozu si spis nemyslim 😉

abbie
25. led 2013

@teravo to preto, ze sa mu nechce, deti nie su cvicene opice, ked uz to mam takto napisat 😕 nie za vsetkym treba hladat diagnozu

lojzina
25. led 2013

@sisstin me s e prv ptala jestli SEb rozumi tomu co rikam,resp jestli si mylsim ze rozumi...sem ji rekla ze chape o cem je rec...kyvla,neco si napsala...Hodne veci sme ji nerekla-nebyl uz cas.no ja uvidim ted tu stredu a pak ti pisnu,a budu to resit dal.u ans je to i o tom ze i rodina vidi ze je neco jinak.A taky diky Tobe sem se dokopala objednat... 😵 😉

kajiszek
25. led 2013

@sisstin Jo ještě si vlastně třeba nehraje moc na jako, což by asi taky měl už... Nebo on se třeba stará o miminko nebo usínáčka, že krmí, dá napít, pohladí, uloží, přikreje, zazpívá na dobrou noc atd, ale že by si hrál třeba jako na indiána nebo na cokoliv, to ještě nějak ne. A prostorový stavby mu taky nejdou atd... Ale tohle jsem všechno zjistila až tady, že to třeba maj děti umět, já to fakt nikdy neřešila a na tyhle věci jsem se nezaměřovala no.

teravo
25. led 2013

@abbie No máš pravdu, já moc čtu.... 🙂 .

abbie
25. led 2013

@strawberry17 Dibarborova je z Petrzalky,ale je problem ist trebars na Kramare 15 min. autom? 😅 za dobrymi sa vacsinou cestuje 😉

sisstin
autor
25. led 2013

@lojzina to je prave to,ty si myslis,ze rozumi,ale necis,jaky to porozumeni ma mit,to ma testovat ona ze 😉

lojzina
25. led 2013

@kajiszek sEbik to samy,ma plysovy prase,taky nakrmi,prikryje,polibi 😀 ,ale hry na jako?ani omylem.