Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
22. bře 2013

@sisstin - páni, to se teda Tygr rozjel 😝 , ale hádám, že tohle nemá od tebe, co? 😉

sisstin
autor
22. bře 2013

@krystalka no hele, to jsem si právě říkala, kde na to přišel, páč "já te seřežu" jsem fakt v životě neřekla 😝 😕

sisstin
autor
22. bře 2013

@krystalka a pak jsem se ptala, jak mě teda seřeže a on řekl "takhle" a začal jako pilovat rukou na mý, takže ví kulový, co to je 😅 😅

krystalka
22. bře 2013

@sisstin - no asi to slyšel od někoho ve školce... říkala mi před časem kamarádka, co učí ve školce, že tam bohužel celkem běžně vídá třeba pětileté děti, jak se honí a křičí na sebe "já tě zabiju!" 😕

krystalka
22. bře 2013

@sisstin - to je dobrý 😅 😅

dezyre
22. bře 2013

@krystalka já jsem taky zvědavá, jestli si zvládne navlíknout i druhý rukáv. Zatím jsem ho nezkoušela. Ale dnes jak se vyspí, tak zkusím, aby si tu bundu oblíkl sám 🙂

krystalka
22. bře 2013

@sisstin - jo a hele, já jsem předevčírem myslela, že mám nějaký halucinace nebo co - dělám něco v kuchyni a Jiřík si hrál vedle a něco si přitom prozpěvoval a já najednou úplně zřetelně slyším "bábrle škobrtla přes kočku" 😀 😲 , no co ti mám povídat, zírala jsem s otevřenou pusou 😀 😀 . Pak jsem se dozvěděla, že to má být překvapení, co nacvičují na pondělní velikonoční jarmark, co mají ve školce - ale ta výslovnost mně fakt šokovala (v dobrém samozřejmě) 😉 .
A ve středu dal poprvé úplně v pohodě zubařku a dokonce si i pokecal se sestřičkou, než jsme se s manželem vystřídali 🙂

sicinka
22. bře 2013

No holky s tím kde to bere, tak s nařezanim tuším - manžel mu tím dost často vyhrožuje k činu se tedy nemá, ale tohle má od něj. No a s tím já tě zabiju, předpokláám že někde něco slyšeli a zkombinovali a smysl jim to nedává. Hele mě Dáda vyprávěl že prijede policajt a zatřelí tu školku (ale i jiné věci) a ta bude pryč. On asi někde v TV viděl (a to ji vidí jednou týdne u babicky) že na někoho střílel policajt a pak když něco nechtěl tak chtěl policajta at to zařídí Jsme si to vysvětlili říkali jsme si že se to neříká a není hezký ale čekám kdy přijde na něco podobného. Jo v té školce já se tak styděla oni se tomu smáli, ale co si o nás myslí to fakt nevim.

miawa
22. bře 2013

@sicinka, @kajizsek

čau, vůbec vás tady teda nestíhám číst... ale k tomu ipadu, jak už @sisstin napsala, musíte mít na účtu zhruba těch 500 Kč, jinak nejde stáhnout ani žádnou free aplikaci. 😠 No mně to trvalo asi měsíc, než jsem tomu teď přišla na kloub, proč mi to vždycky tři dny jde a tři dny ne. 😀 Dělalo mi to od doby, co jsem si zřídila účet, který využívám jen pro platby na netu, a říkala jsem si, že mít tam pár stovek bude většinou stačit. 😀 Udělala jsem to potom, co několika mým známým někdo zneužil kartu, popř. vybral prachy z účtu. 😕

mvmk
22. bře 2013

@miawa ahoj, jak se dari Matymu? 😉

mvmk
22. bře 2013

Ja vam to proste musim napsat, i kdyz samozrejme zadny trhak na 2,5 roku. Ale mala konecne rozdeluje zavrit a otevrit. Do vcerejska bylo vsechno Zu (zavrene, zapnute) a ode dneska je to ZU a AUF (otevrit a rozepnout) oni to maji nastesti ti nemci trosku univerzalnejsi tak ze se ji to dobre pamatuje a hlavne dobre rika.
Ona kazde rano rika Zu kdyz chce rozepnout spaci pytel. A dnes konecne prislo to moje vytouzene Mama auf 🙂 🙂 🙂

marrka
22. bře 2013

ahojky holky dneska jsem se mále počůrala smíchy z mého syna 🙂 přijdeme ráno do školky on si sedne na lavičku a pozoruje blondýnku malou holčičku jak se převléka 🙂 holčička má na sobě krásné triko se šmoulinkou a holčička si vybírá sukni kterou si na sebe vezme a můj syn stále sedí oblečen a civí na holčičku ona se oblékne a z mého syna vypadne NO TÉDA KRÁSNÝ a my s maminkou holčičky vyprsknem smíchy nebot tohole jsme nečekali 🙂

teravo
23. bře 2013

To jsou dobrý hlášky od těch dětí.... 🙂 . Malej si včera hrál s méďou, tak se ho ptám: "Kde má méďa ucho?" a on ukazuje sobě na ucho, tak jsem mu zopakovala, "kde má MÉĎA ucho?" a on si začal cpát méďu na ucho.... slyšel "méďa" a "ucho", tak se mu to takhle spojilo.... 😀 . Pokrok je, že si začal občas ukazovat v knížkách, i se občas dívá na mě, abych mu to pojmenovala, když si zrovna nešmodrchá nějakej špagát teda.... 😕 .
Holky třepání rukama (chvilku, ne půl hodiny nebo tak) a prohlížení prstíků (taky chvilku) je u 13-měsíčních dětí taky normální? Asi jo, co.... když to nedělaj celej den....

marrka
23. bře 2013

@teravo jo hlášky dětí jsou skvělé, někdy se fakt tomu zasmějeme protože on třeba řekne pokladní v marketu že je krásná 🙂 a nebo každá blondýna je doktorka 🙂 jako tak jeho dětská 🙂 a to třepání ručičkama bych řekla že je běžný rádi si hrajou s prstíkama a pozorujou svoje ručičky

teravo
23. bře 2013

Akorát teda dnešní dopoledne zatím tráví celý tím, že si hraje s hadicí od vysavače..... nepotřebuje vůbec žádný jiný hračky, a ani nás - jindy řve, když odejdem, když má hadici, je mu všechno jedno.... 😖 .

teravo
23. bře 2013

Holky, a když dítě naučím ukazovat "nos" na některé hračce a ono je pak schopné ukázat nos i na hračce, na které jsem ho to neučila, je to generalizace??? To je dobré znamení, ne?

marrka
23. bře 2013

@teravo ahojky tak to by mělo být dobré znamení já to malého učila tak kde má maminka nos pusu oči hlavu a vlasy a když to věděl na mě tak to pak ukazoval i na medvědovi nebo jakékoliv hračce 🙂

miawa
23. bře 2013

@mvmk Ahoj, dík za optání. 😉 No už měsíc nebyl ve škole, chytil streptokoka, sedlo mu to do krku a na průdušky, byl i týden v nemocnici, ale už dobrý. Tak teď doděláváme úkoly do školy, je toho celkem hodně a je to celkem boj, ještě bude týden doma... 😒 😠

A hlášky dětí, no náš vtipálek dneska zahlásil: "Dědo, ty to neumíš! Ty seš starej už a nemáš rozum už!" "To si fakt myslíš?" "Jo, podívej, máš šedý vlasy už!" 😀 😀 😀

marrka
23. bře 2013

@miawa ahoj tak hlašky vašeho dítka jsou taky dobré jinak přeji at se brzy uzdraví 🙂

marrka
24. bře 2013

ahojky holky nabídněte mi nějakou hru pr 4 letýho chlapečka kde by trénoval řeč logické myšlení atd díky moc

abbie
24. bře 2013

@marrka chytre auticko, zahadny hrad, zamocke schody

marrka
24. bře 2013

@abbie děkuji moc

hrusti
25. bře 2013

@marrka Nebo Noemovu archu. Je to sice psano od 5 let, ale pán v obchodě mi tvrdil, že prý to zvládnou i mladší děti a navíc je to cestovní balení, takže si to může vzít sebou na výlet 😉
http://www.svet-deskovych-her.cz/noahs-ark-trav...

sicinka
25. bře 2013

Ahoj holky, jdu s postěžovat asi to tolik nesouvisí s nekomunikací, ale stejně bych ráda váš názor. Dneska jsme po týdnu přišli do školky, Dáda se dokonce těšil, běžel do dveří a tam ho odchytila maminka jednoho chlapečka. A hned mu říká Dave (nechápu proč jmenuje se David nebo Dáda takhle mu nikdo neříká) a že ať se nepere s jejím synem, ať ho nekouše, že jestli ho bude zlobit tak si na něj počká a vyřídí si to s ním. Říkala to tedy jako z legrace, ale mě to tak fakt nevyznělo, co mě na tom nejvíc štve že jsem v tu chvíli nedokázala nějak reagovat, prostě jsem jenom stála. Dádovi to snad bylo jedno podle mě, protože ais nepochopil že je to na něj (aspoň doufám). Pak jsme přišli do školky tak se na to ptám učitelky, že se mi nelíbí aby na Dádu někdo útočil, nicméně jsem nevěděla jestli se něco děje a byla tak zaražená že jsem nereagovala. Učitelka mi tedy řekla že si s tou maminkou promluví, že její syn je rozmazlený, ubližuje dětem a Dáda si nic nenechá líbit případně brání slabší a že naopak pořád řeší chlapečka že kvůli němu byla ve školce i psycholožka aby zjistila zda není ADHD. Že Dáda nic hrozného nedělá a že na to dává pozor navíc nechápe co maminka řeší když tam Dada minulý týden nebyl a ten chlapeček zase nebyl předtím předtím. No jen mimochodem byla jsem tam asi 15 minut a za tu dobu řval jednou Dáda že ho ten chlapeček praštil a pak ještě asi další dvě děti. Holky co teď s tím chtělo se mi brečet, že jsem se do ní měla hned obout, ale mě to prostě nešlo řešit ,mezi dveřmi bez dalších informací. Já mu vlastně zabraňuji se bránit a to mi prostě přijde špatné, dneska jsem viděla jak ho praštil a on se už fakt jen rozbrečel a šel za učitelkou nebránil se. Další věc je že pořád říká, že nechce do školky, že ten chlapeček je zlej, že přijde policajt a odveze ho a pak Dáda půjde do školky atd. Když kreslí a je tam něco tmavou barvou tak tomu říká jménem toho chlapečka, stejně jako trestá hračku a říká ji jeho jménem. Začínám mít z toho hodně špatný pocit a vůbec nevím co s tím.

cairka
25. bře 2013

@sicinka , čo sa týka toho výpadu tej maminy, kašli na to. Niektorí rodičia si nevidia ďalej ako za nos. Mne sa stala identická situácia pred 2 týždňami, ale so staršou dcérou. Išli sme zo školy a vyletela na nás takto mama jedného spolužiaka, že ho buchla do tváre tak, že mu zhodila okuliare a museli ísť do optiky (zrejme chcela po mne náhradu??) a ja som tiež nevedela reagovať, lebo mi nikto nič nepovedal až druhý deň som sa pýtala vychovávateľky, že čo sa deje a som zistila, že sa to stalo v dobe, keď moja bola doma zo zápalom pľúc... Hlavná vec, že ospravedlnenie sa nekonalo, aspoň precediť malej "prepáč" medzi zubami...Lebo ona teda bola tiež vyhúkaná z toho 🙄 Tvoj malý je na tom s pochopením tuším cca. ako moja menšia, takže ak sa to mama spolužiaka snažila podať ako žart a smiala sa pri tom, tak si myslím, že ten príval slov nepobral 😝 So situáciou v škôlke poradiť neviem, je to nepríjemné 😖

sicinka
25. bře 2013

@cairka no ono se to stalo podruhé, poprvé jsem ji slyšela něco takového říkat před dvěma měsíci, ale doufala jsem že se to vyřešilo. Já si fakt připadám jako blbec, teď perfektně vím co bych ji řekla. Jinak že nerozuměl já doufám, bohužel v poslední době zjišťuji že rozumí mnohem víc než jsem si myslela, ale tím že nepoužila jeho jméno, tak mu to snad nedošlo - ale zaraženej tedy byl.

cairka
25. bře 2013

@sicinka , aha, tak to je horšie, ak je to opakovane... Jedine si pripraviť nejakú ironickú poznámku na situáciu a jej malého a ak sa bude snažiť "dohovárať" malému, tak ju prerušiť a len sucho ju skonštatovať 😝
A super, že malý lepšie rozumie 🙂

hrusti
25. bře 2013

@sicinka Nedivím se ti, že jsi byla zaražená. Já bych asi hned taky neměla slov 😔 Ale nesouhlasím tedy s tím, aby maminka toho druhého chlapečka startovala na Dádu. Pokud má nějaký problém, tak to má řešit s paní učitelkou, event. přizvat tebe. Děti jsou citlivý a druhá věc je, jestli si z toho něco vezmou aniž by z toho měli nějaké trauma, že jim nějaká cizí paní hubuje. Honzíkovi by tohle bylo asi šumák, možná by dokonce brečel, co po něm ta cizí paní chce.
Jinak s tím bráněním to doma máme něco podobného a taky si s tím nějak nevím rady. Jak byla Kiki malá, tak jsem se snažila Honzíka okřikovat, aby jí nic nedělal, aby jí neublížil a ted řešíme situace, kdy Kiki třeba Honzíka mlátí hračkami a on se nechá nebo naopak je na ní fakt ošklivý a chce se s ní vyloženě rvát a mlátit jí.

sicinka
25. bře 2013

@hrusti hele on Dáda rozhodně není svatý, a já nemám problém to řešit, když mi učitelka na podzim řekla že někoho kousl tak jsme trestala normálně i doma navíc ve školce a došlo mu to a už si na to víckrát nestěžovali. Tenkrát mu vadilo že mu děti něco boří a neuměl (nechtěl) to říct učitelce a radši se začal prát, ale to jsme ho taky odnaučili. Třeba jsme teď o víkendu byli v takové té obří herně a on fakt pomáhá menším (nebo méně šikovným) dětem podává jim ruku, klekne si na 4 aby přes něj mohli vylézt.- to mi právě přišlo že se naučil v té školce. On je hodně impulzivní a ač už nějak mluví, pořád většinou radši použije tu neverbální komunikaci ☹ Hele on to asi zapomněl hned, doufám trápí to především mě. My to přišlo jak takové ty rady když ti šikanují dítě co máš dělat - ale to platí u 10 letých ne u tříletých ve školce, kteří se vlastně uči vedle sebe vycházet. Já taky neřešila že si na jejího chlapečka Dáda pořád stěžuje (a fakt jen na něj), prostě jsem to brala tak že musí naučit vycházet s různými dětmi, ale těď si tím už tak jistá nejsem. Hlavně když se tohle řeší u tříletých co pak bude na základce, na střední přijde mi to ujeté.