Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

krystalka
23. srp 2013

@christianac - já myslím, že jemu by to bylo jedno, i kdyby se mu kvůli tomu někdo smál, on je takový, že na něj tyhle věci neplatí, pokud on sám opravdu nechce, tak ho nedonutí nic....on byl vždycky i třeba naprosto nepotrestatelný, protože bych mu mohla cokoli zakázat, nebo ho uplácat...ale on má tu svojí hrdost nebo co to je a prostě mu to nevadí, tak si vezme něco jiného, nebo i přes plácnutí dělal nějakou věc stejně...prostě bychom ho mohli obrazně řečeno "umlátit" a stejně by to dělal dál...takže u nás zabírá jedině opravdu rozumné vysvětlení, proč něco má nebo nemá dělat, potom je ochotný to uznat a bez problémů to udělá....
Jinak, to víš, že bych byla radši, kdyby mne manžel podpořil, jenže on má dost zdravotních problémů, má částečný inv. důchod a zkrácený pracovní úvazek, odpoledne hlídá syna, takže večer je už kolikrát fakt unavenej a náš malej je ohromně aktivní, takže utahá i zdravýho člověka...takže zase manžela chápu, že večer už je rád, že malej rychle usne...

sicinka
23. srp 2013

@hrusti no kde to vzal za a ) ho teď tři týdny hlídá místo školky dědeček a ten televizi má, za b byl tři týdny na přímestském táboře a spousta dětí byla starších než on a pochytat blbosti na to on je talent. No a si nemyslím, že zcela chápe význam toho že by ten člověk pak už nebyl, prostě to bere jako alternativu trestu 🙂 No už aby byla školka v poslední době je fakt na zabití, jak nemá žádný režim....

sicinka
23. srp 2013

Jinak děkuji za typ na letadla v kině jsme byli jednou ve dvou a půl a až na to že musel běžet jednou čůrat tak pohoda, byli jsme na vanocni jizde. Tak to zase zkusíme pokud ho něco zajímá tak vydrží sedět, akorát to asi bude komentovat 🙂 Jo jen tak mimochodem dneska vyšplhal 4 metrovou tyč a to opakovaně 🙂 jsem fakt koukala....

hrusti
23. srp 2013

@sicinka Ja jsem to nemyslela nijak spatne, jen me prekvapilo, co Dada vypustil z pusy. Honzik taky uz potrebuje rezim. Ja uztaky odpocivam dny nez zacne skolka 😉

christianac
23. srp 2013

@krystalka aha, tak to jej chápu.

sicinka
23. srp 2013

@christianac u nás zabralo pravidlo že Dudlík je jen na spinkání, takže kdykoliv si ho vzal do pusy tak si musel jít lehnout (normálně oblečený) do postýlky. Ze začátku při své tvrdohlavosti, si tam s ním zalezl a dudal asi za tři dny ho to přestalo bavit a dudlíka přestal chtít. Jak si odvykl tak se nějak pak sám zbavil i na noc. Jinak mě pobavil pediatr který mi na 18 měsíční prohlídce říkal že máme dojít s dudlíkem do zoo a tam ho jako dát opičkám že ho potřebují místo Dády. Tenkrát jsem se tomu hořce zasmála, takový myšlenkový pochod by možná pobral tak ve třech letech 🙂

krystalka
23. srp 2013

@hrusti
@sicinka - koukám, jak už se tady všechny těšíme, až začne ta školka 🙂. Já už taky, měli jsme ji zavřenou celé dva měsíce a i když jsem s ním hrozně ráda a ty prázdniny jsme si užili, tak na druhou stranu už se moc těším, že mu zase bude obstarávat zábavu i někdo jiný 😉. On totiž nevydrží pomalu ani chvilku sám, pořád potřebuje nějakou interakci s někým kolem sebe a mně už tak chybí ta možnost, udělat si doma něco v klidu, aniž bych za sebou pořád neslyšela - Maminko, podívej se, koukni se, vidíš to? To jsem postavil velkou věž, koukni se, dívej se, jenom na chvilinku, prosíííím, maminkoooo! 😀 😀 😀

sicinka
23. srp 2013

@hrusti mě taky a dost mě to naštvalo on to neřekl beze smyslu to zase ne, akorát prostě nedomyslí to b). Ale stejně mě občas děsí co z něj padá, navíc je takový já já já, ale asi je to tím že je jedináček, doufám.

krystalka
23. srp 2013

@sicinka - tak když jsem mu řekla, že dudlík je jen na spinkání, tak on si dobrovolně šel lehnout na pohovku, klidně se i přikryl dekou, pustil si pohádku a ležel 😀 , nebo někdy si ani tu pohádku nepustil, ale radši se šel natáhnout, jen aby měl důvod, takže u nás funguje jedině ho schovat, tak aby neviděl kam jsem ho dala 😀

sicinka
23. srp 2013

@hrusti teď jsem měla na soustředění dvě super sportovně šikovné 4 leté holčičky a kolíbka nám trvala týden po kotoulu ji ještě nedají, o Dádovi nemluvím ten by jí sice zvládl přes břišní svaly, ale to je na něj málo zábavné a dělat to nebude ....

sicinka
23. srp 2013

@krystalka no já to myslela na období kdy ho tahal furt, třeba se naštval nebo i bouchnul a okamžitě dudan do pusy, nebo když se na něco soustředil. No a když musel vylézt z trampolíny, položit odrážedlo, atd a jít do postele tak ho to fakt asi za tři dny přestalo bavit. Vyloženě jsem viděla to uspokojení, že on se jako vydírat nenechá....

krystalka
23. srp 2013

@sicinka - jo aha, tak to my ho nikdy ven nenosili, venku si na něj ani nevzpomněl, ale třeba k večeru, když už byl unavený, tak taky klidně šel ze zahrady domů, jen aby se natáhl a mohl si vzít dudlíka 😉

christianac
23. srp 2013

@sicinka 😀 taky jsem dostala pár rad kam nebo teda spíše komu darovat dudlík. (zahodit do řeky, spláchnout do wc, dát ho v prosinci čertovi... Podotýkám, že čerta ji nemám v plánu ukázat pěkně dlouho a do zoo jsme ho měli taky odvézt zvířátkům. Už vidím, jak ho tam necháváme 😀

hrusti
24. srp 2013

@sicinka Honzik ma porad problem s balancem, kolikrat se kutali do strany a taky vyhoupnout se nahoru do polosedu. Tak mu pomaham 😉

@christianac Mala ho v prosinci dala na besidce Mikulasovi (certa jsme tam nemeli, bylo to pro male deti) a vecer stejne rev, ze se skoro pozvracela 😔

hrusti
24. srp 2013

@krystalka Ja klid mit nebudu, ale s jednim ditetem se toho udela vic nez se 2 😀 Honzik se taky porad dozaduje pozornosti.vsechno mu musim odsouhlasit anebo okomentovat a kdyz nereaguji, tak otravuje dokud nezareaguji. Ted ma novou hlasku... maminko slysiiiiis?!?! 😀

krystalka
24. srp 2013

@hrusti - Jiřík zase občas volá maminko, haló, posloucháš mě vůbec? 😀

cairka
24. srp 2013

My sme dnes mali jedno milé stretko, len ma troška zaskočilo, že chlapček o mesiac mladší ako moja, vyrastajúci 3-jazyčne a žijúci v anglicky hovoriacej zemi, má lepšiu slovnú zásobu a aj skladbu viet v slovenčine 😨 ako moje drahé dieťa .

Ináč keby ste videli tvár Klaudinky, keď začula, ako sa medzi sebou bavia anglicky 😀 😀 vyzerala, že sa jej zavaril mozog a aj tak asi bola presvedčená, že prileteli z Marsu 😝

abbie
24. srp 2013

@cairka ja tak vacsinou pozeram na Finov 😀

jitousek
27. srp 2013

dobrý den maminky tak tu tak nahlížím vím že jsem tu asi byla tak před rokem a občas si něco pročetla a tak asi stále nějak doufala že bude vše jak má a že synek s toho všeho vyroste ale čím více roste tím více mě to znepokojuje a tak se pokusím s Vámi podělit o moje trápení ......máme doma 4,5 letého syna a od malinka je jiný než ostatní děti.... narodil se v termínu ale porod byl zdlouhaví a nakonec skončil zvonem .......jako kojenec byl hodně plačtiví ( což je slabé slovo prostě řval a řval klidně i hodinu a nikdo nevěděl proč uspávání byl horor uspávali jsme třeba půl hodiny a pak spal krátce a nanovo brek ...s kojením nevyjímaje to byla taky kapitola sama pro sebe ale nakonec jsme kojili do 11měsíců byl docela jedlík ...všeho se bál vysavače, rádia a hlasité hudby někde ....hračky co vydávali nějaké zvuky byli pro nás tabu do 2 let na vše si dlouho zvykal lidi prostředí (přesto jsem s ním chodila do mateřského centra kde jsme vyčnívali vždy z davu ) je hodně veliký každý mu vždy hádal více než je zkutečnost momentálně už vypadá jako prvňák ale čeká nás ještě školka ......trošku jsem odbočila do školky začal chodit ve 2,5 letech ale to byl také horor ráno ve školce řval a učitelka ho musela odvléct do třídy a zavřít ( prý se vždy zklidnil ) odpoledne opět řevy a´t jsem pro něj šla já nebo manžel vždy vyběhl ze třídy plačící se slovy : Běž pryč jsi oškliví(á) taítnek/maminka nemám Tě rád a ještě přidal plácnutí .....do toho já čekala druhé dítě tak že prima pak jsme školku utnuli protože to bylo náročné před porodem a 6nedělí vůbec ......loňské léto 2012 bych snad nejraději úplně vymazala protože to bylo psycho dokud malý bráška byl v bříšku ak to šlo dokonce to šlo i když se narodil tak hodně spal a byl úplně jiný měla jsem se čas staršímu věnovat ale jak se začal bráška více hýbat a méně přes den spát začalo peklo na zemi . Míša začal škodit začal se chovat jako mimino a vyžadoval si pozornost ( což bych všechno chápala že žárlí ale my jsme se mu věnovali vysvětlovali , ale někdy mám dojem že je jak mimoň a 100x mu říkám o něčem a pokaždé znova a znova to nedělá) domnívám se že normální dítě chápe co má dělat ale on je prostě úplně v jiném světě ....asi bych tu napsala nekonečný román co jsme si s ním užili a užíváme .....dali jsme se na homeopatickou léčbu která nás myslím hodně posunula v tomhle směru dál ale stále ve mě hlodá jestli to neřešit ještě někde jinde ( musím říci že na 3leté prohlídce mudr nic nepoznala a ani jsme to nijak neprobírali vůbec na to nebyl čas ......jen Míša vůbec neovládal tvary a nechápal co se po něm chce když sestřička šeptala slova a on je měl opakovat .....v té době byl po šílené nemoci a byl vyplašený z doktorů protože jsme jezdili každý den na píchání penicilinu měl s toho fakt trauma a brečel i na té 3leté tak že mudr to přičetla k tomu ale i tak každý den ve mě roste myšlenka kam s ním jít a kde to řešit .....protože vše co prožíváme u nás doma není asi úplně normální Míša vydá za dvě děti a dokáže na sebe strhnout pozornost tak že by jeden zapomněl že má ještě druhé dítko co potřebuje pozornost (naštěstí ten druhý je úplně jiný ale i tak mě to hodně trápí a nevím co nás ještě čeká s nástupem do školky( protože loni jsme tomu kvůli nemocnosti nic moc nedali tudíš ani pořádně nevíme jak bude fungovat měsíc v kolektivu a aby to třeba i učitelky poznali ) natož nástup do školy to je moje noční můra když zjišťuji že jsme uměli počítat do 10 a je to pár dní a on neví že po 2 je 3 a když něco má tak to nezpočítá řekne že nechce a že toho je hodně 😔 ........to jsem to tu zahltila pěkně sečteno podtrženo vychází mě s toho že Míša asi má nejspíše nějakou porochu pozornosti ADHD nebo LMD řeším kam s ním zajít jestli k dětské mudr. která o tom prakticky vůbec neví nebo se rovnou někam objednat 😉 děkuji za cenné rady všech zkušených maminek těchto dětí

silvikam
27. srp 2013

Ahojte, opäť sa na Vás obraciam s prosbou o pomoc kde by som mohla so synom absolvovať komplexnú diagnostiku. Boli sme u Dr. Jánošíkovej, ktorá PAS vylúčila, ale nemôžem sa s tým uspokojiť, nakoľko je u neho problém ako s komunikáciou, tak aj s ostatnými vecami. Ďakujem.

abbie
27. srp 2013

@silvikam Ahoj, Mudr. Matuskova z Kramarov

sisstin
autor
27. srp 2013

@jitousek ahojky, no já jsem nějak nepochopila úplně, co jako s ním řešíš za problém 😕 respektive za komunikační problém? 😕

tin007
27. srp 2013

@silvikam Chcem ta upozornit (kedze sme u Matuskovej boli), ze ona sa specializuje na deti do 3 rokov. Vsak zavolaj a uvidis, ci vas vezme.

abbie
27. srp 2013

@silvikam ak nevezme, tak Dibarborova

jitousek
27. srp 2013

@sisstin tak sem asi nepatříme řešíte tu především tu komunikaci a pak ty ostatní věci tak promiňte 😉 zkusím se podívat po jiné diskuzi se zaměřením ADHD a LMD .....můj příspěvek klidně smázněte jestli to jde 😉

cairka
27. srp 2013

@jitousek , mojej diagnostikovala LMD neurologička 😉

A ja sa idem pochváliť, dnešný výkres "Maminka a Klaudinka" 😵 (Síce stále zabudne nejakú časť tváre nakresliť, ale myslím, že urobila pekný pokrok 🙂 neviem teda, či je to primerané veku 3r. 11m , ale ja sa teším aj tak 😎
Ehm, tie čiary od hlavy sú ruky, uši nekreslí takmer vôbec 😅

krystalka
27. srp 2013

Ahoj holky, tak jak jsme tu nedávno řešili ty dudlíky, tak možná nám jedna dnešní nepříjemná událost pomůže to vyřešit. Jiřík si dneska večer rozrazil horní ret, naštěstí to není na šití, zvenku má jen takovou čárku těsně nad horním rtem, ale uvnitř má trochu poraněnou uzdičku nad horními zuby a jedna přední jednička se mu nepatrně, ale fakt téměř neznatelně hýbe ☹ . Zatímco my jsme ještě večeřeli, tak on byl nahoře, koukal se z okna na letadla a pak když něco letělo, tak vběhl do ložnice a jak byl rozběhnutý tak asi zakopnul, upadnul a pusou narazil přímo dřevěnou pelest naší postele...jen jsme dole slyšeli ránu, jak upadl a pak řev, no jak jsem přiletěla nahoru, tak jsem se nejdřív trochu zděsila, protože pusu měl celou od krve, ale naštěstí když jsme to pak umyli, tak jsme se všichni trochu uklidnili, krve z toho teklo teda dost, ret má trochu nateklý, ale to jsme dost zastavili ledem, naštěstí babička bydlí nedaleko a je dětská dr., takže ho zkoukla, jestli to nebude na šití (už máme jednou šitý nos...). Naštěstí spadl celkem dobře a odnesla to jen ta pusa, nikam jinam do hlavy se nepraštil....ach jo, proč on musí pořád lítat jako šílenej...no, takže teď bude mít kvůli tomu zubu pár dní jen kašovitou stravu a dudlík samozřejmě taky nepřichází v úvahu, tak jsem na to zvědavá...teď usnul bez něj celkem v pohodě, přečetla jsem mu pohádky, lehla s k němu do postele a zatím spí...samozřejmě jsem mu to vysvětlila, proč ten dudlík mít nemůže, to docela uznal, jen si vymiňoval, že bude teda spát v posteli u nás, ale nakonec jsem ho přesvědčila, že s ním budu spát já v jeho - má tam totiž zábranu a on se v noci hrozně mele a cestuje, takže jednak stačí, aby jeden z nás odešel a zrovna nedávno hned sletěl a navíc okopává všechny okolo a hrozně se roztahuje, takže se pak nevyspíme nikdo...no, tak uvidíme, snad bude všechno ok, ještě budeme zítra volat na radu naší zubařce...naštěstí jsou to ještě jen první zuby...

mvmk
27. srp 2013

Ahojky, ja jsem dnes dostala dopis s novym terminem na rediagnostiku. Mame tam dg. OVR s vyrazne oslabenou receptivni slozkou 😕 😕 Chteji nas videt uz ted v listopadu 😨 pro posouzeni celkoveho stavu a posunu reci. Jako ted nevim jak se k tomu mam postavit. Docela nechapu, ze uz chteji malou kontrolovat za necele 3 mesice, co se Jim nelibi ze chteji rediagnostikovat. A co myslite na tu vyrazne oslabenou receptivni slozku 😒 Jsem ani nevedela, ze existuje takovahle dg. a docela jsem v soku, ze tu dysfazku tam jaksi vynechali 😕 Ja mam stejne pocit, ze to tady nemuzou moc posoudit, ona tu nemcinu fakt zvlada hodne spatne. Jsem byla ted tyden u nasich a videla jsem ze tam je daleko vic komunikatvni pac vi co po ni kdo chce a o cem je rec 😝 Ale i tak je to porozumeni na 3 roky nedostacujici 😝

abbie
27. srp 2013

@krystalka juj toto doverne poznam ☹ pred pol rokom sa v zahrade v domceku potkol a spadol rovno na usta, mal rozrezanu dolnu peru, tiez to nebolo na sitie, ale mal to tak bolestive a opuchnute, ze sme museli ist na pohotovost, kde nas na jednu noc nechali ... on totizto odmietal cez tie bolave usta pit a jest, tak dostal vyzivu cez zilu ...

mvmk
27. srp 2013

@krystalka ja mam docela taky experta co porad pada na zuby, ma dostat ted na podzim rovnatka, tak tise doufam, ze si do te doby zuby nevyrazi totalne aby bylo co rovnat 😅 To jsou kluci 😉