Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

hrusti
27. zář 2012

@krystalka H. má od Bigjigs depo
http://a-toys.cz/cz-detail-675434-vlakove-depo-...
a mlyn se silem
http://a-toys.cz/cz-detail-549336-stanice-s-mou...
Přijde mi to kvalitní. Víš, že jsem si dneska ani nevšimla, že by to tam měli, ale je pravda, že jsem po tom ani nekoukala. Zahlédla jsem jen vláčky Maxim. Ty tam určo měli 😉

krystalka
27. zář 2012

@hrusti - od Maxima si Jiřík přál to velké depo a ty cinkací závory - už jedny měl, ale manžel mu na ně nechtěně šlápnul...nějakou dobu byl bez nich a nechyběly mu, až teď si vzpomněl, že by je zase rád měl 🙂

krystalka
27. zář 2012

@hrusti - jinak počítám, že u toho stánku Maxim strávíme hooodně času a ještě se tam budeme několikrát vracet 😀 , ale současně je tam taky Model hobby, nebo jak se to jmenuje a tam u vláčků strávíme taky věčnost... Většinou na tom veletrhu býváme hned jak otevírají, tj. v 9h a odjíždíme tak ve 14h 😉

sicinka
27. zář 2012

@hrusti nebyli zatím není čas (dovolená) a teď superprotivná nálada jestli za to může měsíc, únava ze školky, další vzdor. moje výchova .-) Dneska už to vypadá dobře tak snad už to šílené období přešlo. Ale chtělo by to jen zatím nevím kdy, má nějaké pevně danné dny, kdy "ordinuje" nebo je to po dohodě? On se tedy dost v té srozumitelnosti posouvá začínají mu rozumět i cizí lidé, ale stejně by to asi nějakou jinou práci chtělo. Asi se zeptám blbě, ale řekně mi soukromá logopedka že je ta její péče aktuálně potřeba. Nevím jeslti nemá ještě čas tak do těch 3,5 prostě on teď mluví (hlavně komunikuje) půl roku a nevím jestli mu ještě nějaký čas nedat 🙂 Nejde mi o peníze spíš o čas.... ach jo

sicinka
27. zář 2012

@krystalka tak mi to tam pěkně okoukněte já to pak pujdu jen objednat zítra jedem do zoo a v sobotu makam na baráčku. Už aby to bylo.

dajamka
27. zář 2012

Ahoj, je tady maminka dítka s receptivní dysfázií? nějak nemůžu najít spřízněnou duši, asi je častější expresivní dys.
Tyhle dítka jsou fakt jiná a já válčím v logo školce 😒

hrusti
27. zář 2012

@krystalka Jojo, Hobby je hned vedle v hale. Dneska jsme tam stravili u vlacku asi pul hodiny a s hysterickou scenou jsme odchazeli. Zavory Maxim mame taky, u nas jsem mu na ne tedy slapla ja, ale sikovny dedecek je opravil 🙂
@sicinka Ordinuje v utery a patek. Aspon tedy pred prazdninami taky ordinovala. Zrovna vcera jsem ji psala a odepisovala mi ze zatim nema terminy na rijen a ze se mi do konce mesice ozve.

sisstin
autor
28. zář 2012

@dajamka no tady zrovna není, ale mrkni sem, ale Maty už je teda větší 😉 http://www.maccizpopovic.estranky.cz/

sisstin
autor
28. zář 2012

@dajamka jinak jestli máte fakt čistou receptivní, tak ta je hodně vzácná, takže takových dětí moc není, spíš fakt ta expresivní a smíšená 😉 a od koho máte diagnostiku? Jestli ne od někoho úplně známého, tak bych radši ještě zkusila Kr. nebo Aplu, zda to je fakt receptivní a ne autismus 😉

senja
28. zář 2012

Holky, mate nekdo dysfazii (at uz jakoukoliv formu) v kombinaci s ADHD?

sisstin
autor
28. zář 2012

@senja tuším @lenulinka21 ale to ADHD se ji moc nezdá, a pak myslim @hrusti maj OVR s ADHD... ale tam už prostě rozdíl moc není, akorát to ADHD ovlivnuje ten pokrok tím, jak se dítě hůř soustředí, takže to jde prostě pomaleji, než u diagnozy bez ADHD 😉

smardik
28. zář 2012

@krystalka něco k vláčkům od bigjigs už máme-loni na vánoce dostali a jsem spokojená, šmejdy to nejsou a zas něco na vánoce plánuju

sisstin
autor
28. zář 2012

holky, dneska 20% sleva u Dobrovskýho na vše, tak máme zas Bednářovou 🙂

veruska007
28. zář 2012

@sisstin Ahoj, videla jsem Tvuj prispevek... tu slevu 20% na vse maji na vsech pobockach? Na webu jsem nic takoveho nenasla. A manzel chce k narozkam drahou knizku... tak bych ho vyslala na nakup 😉

sisstin
autor
28. zář 2012

@veruska007 jj, po celý CR 😉

veruska007
28. zář 2012

@sisstin Diky!

abbie
28. zář 2012

@sisstin Co presne znamena ta orientacia v priestore? bolo to tu castko spominane ...

sisstin
autor
28. zář 2012

@abbie nahoře, dole, vlevo, vpravo, první, poslední apod. 😉 před, vzad, nad, pod, mezi...

abbie
28. zář 2012

@sisstin dik 😉

alikaa
28. zář 2012

@sisstin Ahoj, trochu mimo temu, len chcem reagovat na tvoj prispevok ohladne fibromu. Mne jeden sleduju uz od 15. rokov (chodila som asi 13 rokov kazde 3 mesiace na kontroly kym som neotehotnela) a nikto ma nestrasil, ze vplyvom hormonov v tehotenstve sa to moze zvacsit. V tehotenstve mi to dokonca ani nesledovali, lebo vraj po prvom trimestri sa nalievaju prsia mliekom, takze sa to neda odsledovat, mala som prist az ked dokojim (cize som nebola 2 roky vobec sledovana). Pred tehotenstvom som ten fibrom mala 2 x 2.5 cm, obcas sa trochu zvacsil, obcas malicko zmensil. Po kojeni sa zmensil na 0.5 x 0.8 cm. Tak ma dr. povzbudila, ze ked budem kojit aj dalsie babo, tak mozno to uplne zmizne 🙂 Teraz mam chodit na kontroly raz rocne. Inak odstranovanie fibromov je nebezpecne, lebo sa mozu narusit tie jemne tkaniva a prave z toho moze vzniknut naozajstna rakovina.

sisstin
autor
28. zář 2012

@alikaa díky moc. Mně právě říkala, že ten můj je blízko mléčné žlázy a mohl by ji utlačovat, tak proto. Mám ho hodně povrchový. Ale s tím, že v těhu to roste vlivem hormonálních změn, to mi fakt říkala. No já těhotenství rozhodně v blízké době neplánuju. Odstranit mi ho chtějí, kdyby se zvětšoval nějak hodně, jinak říkala, že mi to nechají a budou to jenom sledovat. Jako pod narkozu se mi fakt taky nechce zrovna 😝

alikaa
28. zář 2012

@sisstin Je haluz, ze ti dr. hovorila, ze to v tehu rastie vplyvom hormonalnych zmien, lebo ja som od tych 15tich rokov presla viacerymi doktormi a aj na sone vzdy bol niekto iny a nikto mi nic taketo nehovoril. A dokonca to pravidelne kontrolovanie v tehotenstve stopli + v obdobi kojenia. Jedine co kazdeho zaujimalo ci beriem antikoncepciu, lebo ze to moze ovplyvnovat rast. Ja co som mala moznost sledovat, kedze ma kontrolovali kazde 3 mesiace, tak vzdy to trochu narastlo, ked som bola v dlhsom strese (napr. maturita, skusky na VS a pod.) a zas sa to trosinku zmensilo, ked som mala nejake stastnejsie obdobie. Jeden dr. mi odporucal na to davat nejake teple obklady, alebo biolampu, ale akosi som sa k tomu nikdy nedostala.

sisstin
autor
28. zář 2012

@alikaa no mě se ptala, zda beru HAK, ale jelikož ji beru dlouhodobě a neměla jsem ten fibrom, tak řekla, že to s tím souviset nebude. Ale na jiných forách jsem četla, že mu též řekli, že v těhu to může růst...to zas bude, co doktor, to názor...ale těhu fakt řešit nemusim 😉

sisstin
autor
28. zář 2012

@alikaa mně jedna holčina poradila zas nějaký kapky Mastofyt, nebo tak nějak, musím se podívat, co mi psala, že prej jí to pomáhá 😕

alikaa
28. zář 2012

@sisstin nechcem tu rozoberat inu temu, len co sa tyka toho HAK, tak prave dlhodobym branim sa mozu robit tieto fibromy alebo cysty, nie len v prsiach, ale aj v maternici. To je nazor doktora. Ale ako pises co doktor, to iny nazor. Ja som HAK nikdy nebrala, tak to neviem porovnat, ale kamoska brala asi 8 rokov HAK, mala vselijake hrcky v prsiach a ako s HAK prestala, tak jej to pomalicky pomizlo. Ale asi je to individualne od cloveka k cloveku.
Ked tie kvapky Mastofyt vyskusas, tak daj potom referencie. Teraz ked som tehu tak by som to nebrala, uvidim zas po kojeni ako na tom budem, mozno by som potom vyskusala

sisstin
autor
28. zář 2012

@alikaa tak to je Mastodynum 😉

hrusti
28. zář 2012

@senja Syn má OVŘ a ADHD jak psala @sisstin

lenulinka21
28. zář 2012

@sejna noo já mám dvojky OBA expresivní vývojová dysfázie a prej ADHD,ale je to nejistý,bo
učitelky v mš už jsou s těma mojima měsíc a vůůůbec se jim tonezdá MAX má Pája poruchu pozornosti takže může mát klidně jen ADD. Fakt nevím čekám na neurologii 😝 to zase bude kvalitka 😀 postav komín apod.....nevím co tam s tím našim Pájou chce jako robit??? On nikdy nezaosával v ničem on má fakt jen to nemluvení... 😒
A pozornost se čím dál více lepší těžko říct je to 3-leták 🙂 Aji kdyby měl, to či ONO, tak u nás je prim dysfázie.To je větší průser 😉

senja
28. zář 2012

@lenulinka21 @hrusti My prave mame ADHD a bud dysfazii ci LMR. Krejcirova konstatovala LMR, nam jako rodicum spis prijde, ze ma dysfazku - co si vzpominame, vzdy na nas koukal tak jako cizinec, kdyz jsme na nej mluvili a prvni slova kolem roku zacinal rikat docela ciste, ale absolutne nedaval je do souvislosti s vyznamem - treba slovo "tata" vzdy rikal septem a s usmevem, ale ze "tata" je tata, to mu asi nikdy nedoslo ☹
Holky, co myslite, muze synovi ten stav zhorsovat kratka podjazykova uzdicka? Chtela jsem mu ji dat usmiknout jako miminku (aby na to rychleji zapomnel a nebyl to pro nej takovy stres), ale nase obvodacka nas premluvila, ze treba pry se mu to urve samo. No a ted uz by to byl horor, proto premyslim, zda je to nutne potreba. Jelikoz jak tak hodne nad vsemi okolnostmi premyslim, rikam si, zda syn nahodou to snazeni mluvit nevzdava mimo jine i kvuli tomu, ze mu to moc nejde s "kratkym" jazykem.

sisstin
autor
28. zář 2012

@senja ta uzdicka ovlivňuje výslovnost,my na to asi budeme muset jít,ale ne mluvení jako takový. Co máte vůbec ve zprávě od Kr.přesně?