Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

vevercaci
17. únor 2012

@sisstin JJ, to určitě mělo..tohle Honzík teda nikdy nedělal, on naopak je ten typ, že potřebuje pořád akci..jediný u čeho vydrží dost dlouho je obíhání koleček kolem kuchyňskýho ostrůvku přes předíň a zpátky..to už nemůže ani dejchat, ale furt běží..paradox je, že to dělá hlavně v době, kdy je nejvíc unavenej a když ho nechám, tak pak není schopnej usnout, takže mu to zatrhávám..

sisstin
autor
17. únor 2012

@vevercaci no celkem typický pro ADHD 😉 právě Tygr je od přírody spíš taková buchta...nějaký takový větší "řádění" (na jeho poměry, jak že běhá atd.) provozuje fakt až v poslední době 😅 no sportovec z něj fakt nebude 😝

vevercaci
17. únor 2012

@sisstin koukám nahoře u nicku mám nějaký srdíčko a když na to kliknu, ptá se mě to, komu ho chci darovat..co to má bejt? 😀

sisstin
autor
17. únor 2012

@vevercaci děsná kravina a máš ho ode mě 😅 😅 😅

vevercaci
17. únor 2012

@sisstin ooooo, díky 😅 a má to nějakej význam? nebo jako jen, že ho prostě někomu daruješ jen tak?

sisstin
autor
17. únor 2012

@vevercaci ne, nemá to žádnej význam...na Mikuláše byl bonbon, na Vánoce vločka atd. ...asi to vyjadřuje mínění adminů o ženských na mateřský 😅 😅 😅

vevercaci
17. únor 2012

@sisstin 😀

mery.luu
17. únor 2012

ahojky,
holky mohly by jste mi dát prosím kontakt na tu Krejčířovou?? Jak by jsme se k ní mohli objednat?? Hledala jsem na netu, ale vygooglila jsem jen její publikace.... díky moc 😉

romana
17. únor 2012

@sisstin
nicole_1 jen k té Jahnové - já popravdě netuším, jak moc k čemu ondru musela nutit nebo sám pracoval - byli vevnitř jen spolu (a vzhledem k tomu, že jsou to už 2 roky, tak si to tak moc nevybavuju). ale potom, co mi povídala i jak vypadala zpráva, je opravdu znát, že je žákyní dr. kr. 🙂

romana
17. únor 2012

@mery.luu dana.krejcirova@ftn.cz pokud si vzpomínám

sisstin
autor
18. únor 2012

@mery.luu jak píšeš romana, ale nemá cenu psát dřív než posledního března - prvního dubna. Krejčířová má pravidelně stop stav, objednává vždycky v dubnu a v listopadu a do necelýho měsíce má zas totálně plno. Když napíšeš v tom březnu posledního, tak by jste šli nejdřív na konci prázdnin, ted už spíš na podzim. Ale vy máte problém jenom s expresí ne, v tom případě bych zkusila tu Kamilu Wawrozsovou (odkaz výše), jednak by jste šli celkem hned a jednak přece jenom ke Krejčířové se objednávají hodně těžké a zapeklité případy, což zrovna expresivní dysfázie není 😉 Kamila je taky fajn a schopná 😉

@romana ty jo, tak to by mi vadilo u takhle malýho dítěte, kdyby si ho brala sama...ale zas je pravda, že třeba Tygr líp spolupracuje, když tam nejsem...

mery.luu
18. únor 2012

@sisstin děkuji moc za všechny rady, jsi zlatá!!! Ještě jeden dotaz, ty vyšetření (jak u Wawroszová tak u Krejčířové) se platí???

sisstin
autor
18. únor 2012

@mery.luu Krejčířová je na pojištovnu, a tak Wawroszová nad tři roky taky...takže zdarma 😉 ale musíš mít žádanku od pediatra (neurologa, foniatra..to je jedno)

romana
18. únor 2012

@sisstin ona se tentkrát zeptala, jestli půjde sám a říkala, že kdyby něco, hned pro nás přijde. mně tohle ani nepřijde, on se opravdu každou další osobou rozptyluje víc a víc. vidím to i jak chodíme do spc - u speciální pedagožky je sám a maká, u logopedky jsem s ním a neustále ho tlačím k tomu, aby dával pozor, aby ji poslouchal, aby ... (i když teď v poslední době ho musím pochválit, že i s ní pracuje pěkně).

sisstin
autor
18. únor 2012

@romana no já jsem na logo přítomná až poslední dvě hodiny...a taky po mně furt čumí, ale jde to no...on je všude sám, ale zrovna u toho psychologickýho vyšetření by mi to vadilo..nemáš zpětnou vazbu a v podstatě ti ten psycholog může nakecat, co chce 😉 Tygr teda u Kr. spolupracuje normálně i se mnou...ale když bude větší, tak ho tam s ní klidně nechám, ji samozřejmě věřím...ale takhle u někoho cizího nevím nevím teda 😕

romana
18. únor 2012

@sisstin jo, takhle jak to říkáš, tak určitě. ale třeba právě na jahnovou jsem já měla mnohem důvěryhodnější doporučení (co se jí jako člověka a osoby týká), než na krejčířovou, takže tohoto jsem se nebála (a teď nemyslím nějaké zneužití, ale spíš objektivitu a upřímnost).

sisstin
autor
18. únor 2012

@romana ty jo, tys někdy slyšela něco blbýho na Kr.? Já právě od lidí, kteří tam byli fakt nikdy...jen přes někoho prý asi dvě maminky říkaly, že tam už nikdy ...ale vždycky šlo o to, že se prostě rodič nesmířil s diagnozou 😉 jo a ještě jedna moje známá na ni taky neměla dobrý doporučení..... 😕

romana
18. únor 2012

@sisstin nene, takhle jsem to nemyslela. spíš tak, že ke krejčířové jsem šla v podstatě na základě zkušenosti totálně cizích lidí, jahnovou jsme domlouvali přes moji ségru, je to její několikaletá kolegyně. zná ji, viděla ji při práci s dětmi, ....

sisstin
autor
18. únor 2012

@romana jo takhle 😉 ono každýmu nemusí sedět ten přístup Kr., že jako není tutu nunu..já jsem byla poprvý, když jsme tam byli taky trošku rozhozená, že prostě je taková ráznější...ale pak člověk pochopí, že to má svůj význam 😝

nevím holky, kdo čtete blog Ninušky, tak tam Tuška psala, že na poprvý se ji kr. taky nezdála v tom přístupu, ale pak už dobrý a že teda bohužel měla Kr. vždycky ve všem pravdu....

oni ji lidi furt srovnávají s Thorovou, tam ta rivalita je, ale podle mě ji dělá spíš Apla samotná...ne tak přímo Kr. a Thorová....

romana
18. únor 2012

@sisstin tak tohle mi nevadí. navíc mi to ani tak nepřišlo. ale já taky nejsem tutu nunu.

petkula
20. únor 2012

holky, nebudete některá prodávat Bambino Luk? Mám akorát ten první - "Mein allerestes BambinoLuk" a chtěla bych ještě některé od 2 - 3 let. Nebo nemáte to někdo naskenované?

smardik
20. únor 2012

@petkula ahoj, podle mě to tady nebude nikdo prodávat, moc nás to nemá a ti co to mají s tím stále děláme. my taky máme jen jeden díl a chystám se ted přikoupit další

petkula
20. únor 2012

@smardik tak to je škoda, objednávala jsem to ze slovenského obchodu a tam mají pro dvouleťáky už jen "Co dokážu jako dvouapůlletý".

smardik
20. únor 2012

@petkula já objednávala ze Slovenského MMB a bohužel výběr fakt nic moc, my máme prově to co dokážu jako dvouapůlletý a chci další. ale koukala jsem na amazon.com a tam jsou tak to asi objednám odtamtud a uvidím, zatím zkušenost nemám

petkula
20. únor 2012

@smardik mají tam toho hodně ale to poštovné je dost vysoké ☹

sisstin
autor
20. únor 2012

@petkula co jsem koukala, tak poštovný je kousek přes pět dolarů 😕

smardik
20. únor 2012

@petkula no jo bohužel, jiná možnost není. synovi se to líbí a rád to dělá tak to koupím

sisstin
autor
20. únor 2012

tak mně se poštovný 5USD vysoký nezdá, vždyt je to levnější jak poštovný v eshopech z Čech 😕

petkula
20. únor 2012

@sisstin ale 5USD je jen pro Ameriku, do Evropy je to 25 USD nebo se pletu? Dala bys mi konkrétní odkaz, třeba jsem se přehlídla.

sisstin
autor
20. únor 2012

@petkula já jsem to dávala přeložit kámošce, která umí víc anglicky, než já...a prý to je 5USD po celým světě 😕 http://www.amazon.com/Beyond123-B4820-bambinoLU...