Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dalea
7. črc 2011

@leporelo Dakujeme 🙂
@sisstin Ten vlacik sa naucila sama z internetu 😉 Dam sem este jedno video teda,kvalita na figu,ale na konci jej davam otazky na privlastnovacie zamena a v tom ma este fakt problem 😠

https://www.youtube.com/watch?v=y4Va7l-ztNs

😅

jolinka
7. črc 2011

inak i so standartnum dietatom sa da zazit situacia, ze nervy kvoli nepochopeniu.
my dneska s Miskom pol hodiny plac a zufale prehrabavanie bedniciek s hrackami... Mamka pohjadaj mi kjetoka.
noo, len keby som tak vedela co to je? 😒 ... Kvietok? az ked sme nasli jezka, mi doslo ze kjetok je skrecok 😀

sisstin
autor
7. črc 2011

@dalea hele,mně tohle přijde docela těžký...podle mě má na ty členy rodiny fakt čas..tak to podle mě není o přivlastnovacích zájmenech 😉

jolinka
7. črc 2011

@dalea no presne, myslim ze na svoj vek sa orientovala celkom dobre, ja som mala obcas problem pochopit co od nej chces... tie zrkadlove vztahy v rodine su dost narocne, aj JOhi si to este pletie

erinnuska
7. črc 2011

stotožnujem sa s vašimi názormi, nás sa to porovnávanie s inými deťmi na ihrisku až tak netýka, keďže naša je malinká a vyzerá tak max na 1,5 roka, čomu aj odpovedá jej chovanie a rozprávanie (nerozprávanie). Tiež som matka ochrankyňa 😀 , na moje deti si nikto ústa otvárať nebude, či na malé, alebo na veľké. Viem sa poriadne rozohniť, v rodine nikto nič nepovie, možno si myslia svoje, je to ich vec. Je to naša princeznička a máme ju radi takú aká je a basta 😝 Mať mimoriadne nadané dieťa tiež nie je terno, ono im to príroda zas inde zráta 😖 Keď je dieťa v ranom vývine extra šikovné a rýchlo sa všetko naučí, ešte neznamená že je múdrejšie ako to , ktorému to ide pomalšie, čiže hlavu hore maminy, naše deti nám ešte urobia v živote veľa radosti 😉 😉

jolinka
7. črc 2011

@dalea Kati este bezne povie ze ona je bracek ked aj Misko je bracek... a to som rada ze uz vobec zaregistrovala taky pojem. a pojem dcera netusim ci vobec pozna... keby som sa pokusala jej nahovorit ze je moja dcera asi by mi oponovala ze nie, ze ona je moja kravicka, ovecka, slniecko, vcelicka... atd. niekedy aj 20 zvieratiek vymenuje 🙂

dalea
7. črc 2011

@sisstin Myslis? Len jej sa este tak pred 2 mesiacmi plietlo to moje-tvoje,teraz je to uz lepsie,ale asi to treba skusat na nejakych veciach ako na clenoch rodiny 😕 Tak dam este toto,bol to pokus o ucenie Mojho prveho kvizu,ale skoncili sme pri prvej karticke,vyprdla sa na mna 😅

https://www.youtube.com/watch?v=amK3-lXyhwc
dalea
7. črc 2011

@jolinka Tak asi od nej chcem fakt vela 😕 To posledne sa mi zle pridalo,tak este raz 😝

https://www.youtube.com/watch?v=amK3-lXyhwc
sisstin
autor
7. črc 2011

@dalea no dle mýho tohle rozhodně není dítě s AS 😉

jolinka
7. črc 2011

@dalea ten kvizik sa mi velmi paci 🙂
Lea s tymi vlasmi ako mala keltska princezna 🙂 🙂

dalea
7. črc 2011

@sisstin Tak to si ma potesila 😀 A co Ta o tom najviac presvedcilo? 😉 Tvoj nazor ma pre mna velku cenu 😀
@jolinka Janka,to je Kati 2 😀 ked neni upravena,tiez je to taka divozienka 😅 Ked prides k nam,tak Ti ten kviz mozem pozicat a nemusis kupovat 😉

wsmoulinkaa
7. črc 2011

@erinnuska ahojky...my máme též Nellinku vypadající na rok a půl 😀 😉 ...je také drobeček...nikdo by ji nehádal 2roky je také trošku pozadu...byly jsme i na psychologii,zašla jsem tam...a odpovídá tak na 18měsíců...ale dožene to 🙂) už je živější a začíná breptat,vezme si knížku a dělá že čte, to ti je sranda, jak se tváří 😀

bodka70
7. črc 2011

ahojte dievčatá, som rada, že ste sa nezamkli 🙂 😀 .
Ja som len chcela podotknúť, že tomu porovnávaniu sa nikto nevyhne, nepomôže, ani keď máte nadmerne vyspelé a rozprávajúce dieťa, všade sa nájde niekto, kto si potrebuje liečiť svoje komplexy a komplexíky na cudzích deťoch.
Pamätám sa, že tiež sme mali na ihrisku jednu takú "Vasilisu premúdru", staršia dcérka mala vtedy neceléi 2 roky, rozprávala už krásne vo vetách, básničky a pesničky len tak sypala, pýtala sa prečo... ale len keď bola v okruhu jej známych a milých ľudí, inak sa zasekla a hanbila. Tak od nej som počúvala: "A ona ešte nerozpráva? A nevie sa pozdraviť? A nevie to a nevie hento?..."
Len raz sme boli u nej na návšteve, niečo som od nej kupovala. Dcérka tam ani nemukla a len čo sme vyšli von, tak povedala: Mami a prečo sa ma tá teta pýtala, či nemám jazyk?" (nechcela som jej rovno povedať, že preto, lebo je to krava. 😝 😀 😀 😀).
Takže hlavu hore, každému život nadelí nejaké karty, niektoré sú lepšie, iné horšie, ale podstatné je, čo s nimi človek urobí, ako ich využije. Či sa s tým popasuje, alebo to vzdá a bude sa ľutovať a iným závidieť. To učím aj svoje deti, dcérka síce s rozprávaním či inými "intelektovými" vecami problém nemala, zato sa však borila so zdravotnými problémami - hypotóniou, skoliozou, lordózou, nadmerne voľnými kĺbami, jemnou motorikou - to čo iné deti zvládali hravo, ona sa musela boriť, cvičiť, pracovať na sebe... Ale chodili sme na rehabilitácie, tam chodili detičky s oveľa horšími postihnutiami, napriek tomu to tie deti aj ich rodičia nevzdávali, snažili sa vydolovať zo seba maximum, čo dokážu, i keď pre zdravé deti je to maličkosť , nad ktorou ani nerozmýšľajú.

wsmoulinkaa
7. črc 2011

jinak ahojky sistin a ostatní🙂
sis jakpak se máte a co nového...něco jsem dočetla, ale moc jsem nestihla....
Nella je už lepší...začíná breptat víc ale nesrozumitelně ale na to že nedávno nemluvila vůbec to je pokrok...je zajímavé jak rychle si zapamatuje melodie písniček...ona je neodříká jak to má být ale podle melodie poznáš skákal pes, prší prší, a různé co zpíváme...i teletabies🙂 to ji ted bere 😀
začala prohlížet hodně knížky ...ale ona mi ukáže malokdy..ona zkouší mě...ukazuje a já musím říkat....jak začnu ukazovat já, tak nechce většinou...
já ji řeknu kde máš oči ty? ona furt na moje ukazuje...ukáže všechno ale zkouší ona mě 😀DDto je koza co

susik77
7. črc 2011

@dalea - Ahoj, prave som pozerala to video ako Lea spieva- tak tu mi pripada ako uplne standardne dievcatko-velmi sikovna, aj krasne napodobovala, nic zvlastne som si na nej nevsimla 🙂

inak verca ked spieva kolo kolo mlynske, prip. kocka leze dirou tak strasne krici - akoby z pasie...ale trha nam usi 😝 😎

susik77
7. črc 2011

@dalea prave som pozrela to druhe video a tiez mi prisla lea uplne v pohode...ja by som ju netrapila...aj o Veru som si myslla ze ake ma medzery ale ked vidim tie deti v jej veku co su tu okolo, tak veru je na tom asi rovnako alebo podobne...

sisstin
autor
8. črc 2011

@wsmoulinkaa ono tak to je, že nejdřív dítě ukazuje a vyžaduje po tobě, abys jí pojmenovávala...a až když má to slovo v pasivní slovní zásobě, tak ji můžeš říkat ty, a ona bude ukazovat 😉 je to normální vývoj...sice malinko opožděný, ale jde to, jak má 😉

susik77
8. črc 2011

@wsmoulinkaa - aj Veru to ted dela, ja myslim ze se opici po tereze 😝

susik77
8. črc 2011

@wsmoulinkaa - Kdyz si prohlizime s holkama knizky, tak verca ukazuje a pta se me co je to...ja myslim, ze zkousi me, lebo ja se porad Terezky vyptavam co to je... 😎

sisstin
autor
8. črc 2011

tak hlásím menší úspěch...jednak jsme dneska dělali po delší době grafomotoriku, a je znát, že je to lepší....tu tužku už se snaží držet jako člověk, ne jako prase kost....a je vidět, že už s tou tužkou dělá nějaký cílený pohyb...dokázal třeba spojit dva body - jako samo to bylo křivý...ale fakt změna, dřív vůbec nebyl schopnej tu tužku vést cíleným směrem nějak, jenom čmáral... natočila jsem to, ale moc to není vidět, leskne se to...

https://www.youtube.com/watch?v=HKG0F7yEq7E

a POZOR..Tygr normálně vydrží sám v místnosti a nedělá mi ocásek!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 Dneska jsem hodinu a půl dělala Bebe střechu a normálně si hrál vedle v místnosti, a ted, jak sem píšu, tak je vedle a kouká na pohádku...no normálně mám pocit, že se mi to snad zdá nebo co 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
8. črc 2011
sisstin
autor
8. črc 2011

a tady ještě taková bejkárna, Tygra už to nebavilo 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=yGpl_fFJqd0
dalea
8. črc 2011

@sisstin Siss,íá nema chybu 😀 Ale uz mu to ide lepsie,pamatam si to,co si davala predtym,tak tam si mu este pomahala,pomali sa zlepsuje 😉

hanatka
8. črc 2011

@sisstin ty brďo, ty auta já vůbec nevidím, kam jedou!! Ale fakt ne.. a Tygr si to dá z fleku, jen na to mrkne a ještě stihne dělat blbiny, nechápu..

dalea
8. črc 2011

@susik77 Tak dakujeme,ona takto fakt vyzera "normalne",ale v detskom kolektive jej trva,kym sa zacleni,vtedy sa este par minut kyve,potoci,porozprava si nieco sama so sebou a o chvilu uz funguje normalne 😝 😅 Ucitelka tomu hovori,ze -najprv musi vyrovnat hladinu 😅 A hlavne,strasny extrovert,ziadna hanba 😠 Pride k nam nejaka navsteva,ona prileti,pozdravy,zasype ich roznymi otazkami,odrecituje im,odspieva,povystupuje a to sa prave ludom zda take cudne,ze nieje taka aspon spociatku zakriknuta,ako deti bezne byvaju.Ale zaroven sa im to paci,ze je taka 😅 Cakam na nejake video s Vercou 😉

sisstin
autor
8. črc 2011

@hanatka no on tohle sledování stopy docela vymakal..ještě tak před čtvrt rokem to nechápal 😅 😅 😅

susik77
8. črc 2011

@dalea -aha, tak veru to ma naopak-zo zac. zakriknuta-sleduje a potom spolocenska 🙂 video asi az po dovce-ideme prec na tyzden 🙂

ygreen
8. črc 2011

Ahoj, my dnes absolvovaly po 2 měsících lego, tak si tam Tobík kreslil, pochválila ho za správný úchop tužky a to bylo vše. Jinak spolupracoval jen v sociální rovině, podal, donesl, ukázal, zamával. Tak nám dala domů nějaké dvd a pak asi 100 velkých obrázků s magnety, s obrázky a zvuky - mám vždy pár vylepit na lednici a do zmagoření mu to ukazovat a opakovat - myšky Í, loď HÚ apod. Ale pochválila ho, že uzačal opakovat citoslovce emocí .- smích, ječení, řev, apod. Prostě začíná.

leporelo
8. črc 2011

Ahoj, Tygr to Logico dává neuvěřitelně rychle! Markovi to jde pomaleji, zvlášť tyhle motanice mu moc nejdou...Jak trénujeme ty barvy, tak ho ještě neustále prudím otázkami "Jakou barvu má ta tečka a jaký tam dáš čudlík?" Taky obdivuju, že to Péťa zvládá i s tou puštěnou televizí, teda jestli se nepletu. Přijde mi, že i v jiných videích občas zabloudí někam pohledem. Marek se rád nechá rozptýlit i prolétající mouchou či drobkem na zemi. Ad grafomotorika: Zjistila jsem, že i místní knihovna je docela vybavená logo a grafo knížkami, tak teď v rámci úspor radši půjčuji, momentálně máme Svoboda: Cvičení pro rozvoj jemné motoriky a psaní. Je to na stejný brdo jako Bednářová, akorát tam jsou spíše úkoly s autama, Mára má radši Bednářovou, co děláte vy, protože tam jsou ty zvířátka...Jinak to uloz.to je výborný, ale to už tady někdo dával odkaz. Kromě Sobů Bobů apod. tam jsou i různý pracovní listy a předškolní příprava, stačí zadat do vyhledávače. Ty jsem zpočátku taky používala

sisstin
autor
8. črc 2011

@leporelo no to se bohužel nepleteš 😝 my jsme rodina, kde jde TV neustále jako zvuková kulisa..a Tygr je na to tak zvyklej, že kdybych jí vypla..tak by se asi po... 😅 😅 stačilo, když jednou nešel celej den proud...z toho byl úplně kantáre a furt chtěl pustit aspon písničky na CD, a nemohla jsem mu vysvětlit, že to fakt nejde 😝

jinak aby se díval v kuse na TV aspon 20minut asi nezažiju, i když by se mi to občas hodilo....ale lepší, než dřív...to snad nevydržel ani dvě minuty...ted třeba jeden díl Tomáše zvládne - jako aby se fakt díval 😅 😅 😅

@ygreen ty obrázky jsou fajn, taky něco podobného máme na citoslovce 🙂