Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

sisstin
autor
27. únor 2011

@ygreen mně fakt na PAS nepřijde ( což neznamená, že ho nemůže mít), spíš že je bud opožděný ve vývoji - tudíž rozumí na svůj mentální věk, ne na ten, co má v rodným listě 😉 nebo tam může mít opožděnou tu recepci....

fakt těžko říct, ale kdyby to byl náááááááááhodou PAS, tak určitě atypický...protože v té nápodobě, ukazování atd., tam rozhodně PAS rysy nevykazuje 😉

ygreen
27. únor 2011

siss - mě hrozně těší slyšet to od tebe, fakt mi to pomáhá;o) od čtvrtka mám dole 3 kila (což je super, jsem prasoň, pravý opak tebe, spíš vypadám, že jsem si někoho tvé velikosti dala k obědu 😅 😀 , ale z nervů nic moc.

sisstin
autor
27. únor 2011

@ygreen já teda jako nejvíc miluju lidi ( nic proti té paní), které vidí dítě vteřinu a hned hlásej, že znaj toho a toho, co má autismus a to dítě jim ho připomíná 🙄 🙄 🙄

asi stejně, jako když Zuzce, co má Kubíka tohle řekla nějaká pinda na cvičení, když měl 3 měsíce 🙄 🙄 🙄

daska58
27. únor 2011

@hanatka chcem byť hysterická matka, prosím ťa Bože 😀

ygreen
27. únor 2011

@daska58 že já taky 😉

daska58
27. únor 2011

😀 sa smejem, teraz povedal okko- ocko, len tak a volal mm do izbičky. Sa poserem, ja sa možem aj zložiť a mne nepovie mama... neva , aspon máme nové slovo, po 2!!!!týždnoch a bez mojho pričinenia.

sisstin
autor
27. únor 2011

no já mívám trošku zkušenosti, že nikdy ta matka není hysterická 😉 teda pokud nezačne být hysterická potom, co jí okolí řekne nějakou bejkárnu 😉 ale pokud to ten rodič tak nějak cítí sám od sebe, tak v tom vždycky něco je 😉 to, že pak ten rodič vymýšlí katastrofický scénáře a skutečnost je pak mnohem lepší, je zas věc druhá 😅 😅

ygreen
27. únor 2011

jako tohle mi někdo říct před třemi lety, seru na to - budu bezdětná, ve výborné finanční situaci, pěkná, o 40kilo lehčí, nemusela bych šetřit na plastiky břicha a koz, neměla bych hypotéku, a tak dále. Sice by mi něco chybělo, ale tyhle stresy o zdraví dětí jsou neskutečnéééé týrání.

jo a Tobiáš dnes komentoval mlíčko ňam, ňam;o) tedy asi

sisstin
autor
27. únor 2011

@ygreen no já jaksi kvůli tomuhle ( když teda pominu i jiné podstatné důvody 😅 😅 😅 ) se do druhého nijak zvláště nehrnu....protože jak jsem v těhu neměla absolutně žádný strachy....tak ted by to asi bylo peklo....navíc, když už vím, co všechno existuje za sajrajty, který se v těhu nezjistí...co všechno se může stát, i když se ti narodí zdravý dítě atd. 😕 🙄

smardik
27. únor 2011

ahojky, dočítala jsem zběžně ale rozhodla jsem se na tu logopedii jít, jak jsem četla co psala @sisstin že by mělo dítě kolem 2,5roku umět tak jsme na tom hodně špatně
- základní tvary vložit nehrozí zkoušíme ale ho to prostě nebaví a nebude to dělat a nebude,barvy přiřadit taky vůbec i když mu říkám co je jaké,že obloha je modrá,stromeček zelený apod. ale vůbec, tah taky nenapodobí-čmárá si po paíry ale vůbec nenapodobí co udělám já, pojmy malý a velký zvládá, nahoře dole ne, mokrý a suchý ani, části těla ukáže nos,hlavu,nohu, umí ještě oči ale to po něm nechci protože to vždycky chce ukazovat na bráchovi tak at ho do oka nepíchne, věc z kostek postaví, ale že by na obrázku ukázal kde si hraje kluk, kde jí tak to vůbec, zvířatka pozná kočku, slepici a tím jsme skončili a to ještě musí mít náladu,někdy mi neukáže ani tu kočku.

ygreen
27. únor 2011

hele ale když už mám tobiho, tak jsem šťastná, že jsme na Theice zadělali ještě než začali problémy s možnou celiakié, a teď tohle. Theika je úúúžasná a tak šikovná. Věřím, že bude tahoun.

ale taky mě děsí co se může stát jak v těhu, ale hlavně potom. Třeba je Tobík takovej, páč měl omotanou tu šňůru a a těžkej porod. Theiku vyndali císařem po domluvě a bylo;o)

ygreen
27. únor 2011

@smardik Tobiáš je stejný, akorát tvary vkládal hodně brzy. A je takovej doteď, jako tvůj syn

smardik
27. únor 2011

my ještě chceme třetí dítko nebo spíš o něm uvažujeme ale někdy si říkám že raději ne, že fakt stačí jedno nestandardní dítě, Tomík prostě je jiný, snad jen pomalejší ale osobně si myslím že tam nějaký problém je a Honzíček je po operaci srdíčka,měl/má vrozenou vadu tak nějak nevím jestli pokoušet osud do třetice a asi bych byla celé těhotenství i potom strašně nervozní

sisstin
autor
27. únor 2011

@smardik přirazování barev je ale to, že ti k zelený kostce dá zelenou, k modrý modrou atd. Krejčířová má na to takovou pomůcku, že na podložce jsou barevné puntíky a ona dítěti podává barevná kolečka a dítě je sází na ty puntíky příslušné barvy 😉 názvem je ještě znát nemusí 😉

ono tak jako tak je zase nejdůležitější to porozumění řeči, a to by tyhle věci - ukazování předmětů, činností atd. v tomhle věku zvládat měl 😉

@ygreen těžkej porod je určitě jedna z příčin, potom jsou to negativní vlivy v těhotenství, dědičnost, potom mužské pohlaví je více zatíženo na všechny možné komunikační poruchy atd. 😉

smardik
27. únor 2011

@ygreen Tom tvary vůbec, nechce ani se nesnaží,nemá zájem a jde si raději za něčím jiným. u nás jedou auta, pořád by si mohl hrát s autem ale jinak ho nic moc nezajímá, ještě lego duplo ale to si musí on sám říct že si chce hrát a většinou vydrží chvíli a uteče nebo si přinese auto a jezdí tam po něm,knížku si můžem prohlížet jen autíčkovou. ale on je celkově pomalejší,dodneška mi pije z kojenecké lahve, pít z nějakého pítka tak on raději nebude pít, umí to,zvládne to ale prostě pít nebude, jen jak má dobrou náladu a chce to tak se z něj napije ale to má ani ne jednou týdne půl hodiny, sám se nesnaží jíst, pořád se vozí v kočárku apod

sisstin
autor
27. únor 2011

@smardik hele, zas na tyhle věci má furt nárok...Tygr byl v tomhle věku to samý 😉

smardik
27. únor 2011

@sisstin chápu jen jsem říkala že TOmíkovi říkám at ví že barvy existují ale nepřiřadí vůbec, bude se na mě koukat a pak se rozpláče protože nepochopí co po něm vůbec chci, ty činnosti fakt nezvládá ☹ s ním se dost těžko pracuje, něco mu ukazuje nechce, udržet ho u něčeho nejde hned se rozbrečí, je to s ním těžké

sisstin
autor
27. únor 2011

jo a jinak, s jídlem a oblíkáním bojujeme furt 😝 lžičkou sní tři sousta a šlus..páč on nejí, tak proč by se snažil 😝 svlíkat už se jakž takž naučil....ale oblíkání děs běs 😅 jak se mu to někde sekne, tak vztek a končí 😅 😅 😅

smardik
27. únor 2011

mi Tom jí hezky, jí rád ale musím ho krmit já, občas když má dobrý den tak třeba k snídani si napíchne tak 5soust na vidličku, ale musí mít náladu tak to si napíchne ale pak už nechce a pokud ho nenakrmím je raději hlady a brečí mi, ale překvapil mě minulý týden vzal si namazaný chleba do ruky a nebrečel, úplně jsem čuměla protože on je citlivý na ruce a jen tak něco do nich nevezem

ygreen
27. únor 2011

@smardik jako bys popisovala Tobiáše! Ale hele, já tohle řeším od čtvrtka a vyla jsem telku, dvd a celý den ho cepuju a začal si prohlížet knížky, líbí se mu když je štu, už mu nevadí když zpívám, párkrát ukázal a dodnes pil denně mlíko z lahvičky, dnes jsem mu dala sklenku a super. Pořád pil z lahve s brčkem nevo waterr a atk, milovaj chlemtání, pil pořád x litrů denně. Předevčírem jsem mu lahev vzala a má skleničku - pije 20% toho co dřív, musí si ukazovat co chce, zvládáme tím líp chození na nočník a tak

sisstin
autor
27. únor 2011

@smardik on je Tomík furt ještě relativně malej 😉 asi bude hodně citlivej, tak se na něj bude muset pomalu 😉 ono v tomhle věku je fakt každej měsíc šílenej rozdíl 😉 se toho může ještě strašně moc změnit... 😉

Tygr byl fakt min. do dvou jak mimino...neuměl fakt nic....a pak už jakž takž se to začlo rozjíždět 😉 sice nesnáším větu, že kluci jsou pomalejší...ale ono to fakt tak někdy je 😉

sisstin
autor
27. únor 2011

jo holky, tak Tygr pije z hrnku asi dva měsíce 😅 😅 😅 do tý doby pil z těch násosek nebo z brčka, a do 2,5 pil pěkně z flaštičky jako miminko 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
27. únor 2011

tuhle sebeobsluhu fakt neřešte, to není nijak zvlášt důležitý....já když jsem viděla ve školce ty malý tříletý prcky, tak se vším taky dost bojovali a podle učitelky to je normoš 😉 tohle všechno je naučej ve školce...

tam je fakt důležitá ta komunikace a mentální rozvoj než to, jestli si oblíkne boty nebo se napije z hrnku 😉 😅 😅 😅

smardik
27. únor 2011

@ygreen u nás televize jede málo, má ji jen po obědě pokud nechce spát tak at si aspon poleží a odpočně u pohádky a večer chvíli animáčku nebo JIM JAM-tak půl hodky max. no ale nepočítám že pouštím cvičení s míšou ale u toho spolu tančíme tak to nesedí a nekouká se ale jinak tv není,knížky si můžem prohlížet-3 autíčkové, o jiné nemá zájem je zahodí a jde pryč ale že zpívám mu nevadí, to se směje a taky "zpívá" a tančí, mlíčko i pije jen z lahvičky nebo čaj z normální skleničky ale on z toho pít neumí, musí tam mít jen jeden hlt víc ne jinak se celý pokype

ygreen
27. únor 2011

Tobiáš sní vidličkou velmi kultivovaně vše co má rád a když má hlad. Sní i jogurt. Ale už půl roku odmítá většinu teplých jídel. Ale od úterý bude v miniškolce papat s dětma polívky, tak snad

Ale Tob je o 5 měsíců starší než tvůj tomík

smardik
27. únor 2011

@sisstin za chvíli má 2a půl roku a nemám pocit že by toho uměl moc ☹ za chvíli ho i Honzík předžene a z flaštičky jak miminko se pije i u nás. vím že bych to neměla řešit ale člověk to tak nějak řeší celkově nejen to mluvení ale i to jaký je co se týče sebeobsluhy

ygreen
27. únor 2011

smardik - ono to opravdu vše docela souvisí, no snad se prokáže jen lenost, popř. nějaké opoždění 😉

a já taky chtěla 3 děti, ale už ne. Názor změním jen tehdy, pokud bude TOb okey. A manžel nechce a já se chystám za rok na plastiku břicha, tak pak už to taky není o ničem. A hypo. No co naděláš.

sisstin
autor
27. únor 2011

@smardik u nás tohle bylo vždycky ze dne na den, asi od 9měsíců jsem mu nutila různá pítka, kouzelné hrnečky a já nevim co...a i kdybych se postavila na hlavu, tak to ani nezkusil...pak jsem jednoho dne zkusila hrnek s brčkem..on ho vzal, normálně se napil a od tý doby se flašky nedotknul 😉

s kočárem skoro to samý, do 2,5 bez něj neudělal ani krok, do dvou měsíců jsme byli bez něj úplně 😉 pleny zvládnul za týden atd. 😉

smardik
27. únor 2011

@ygreen já ty 3děti chci pořád ale mám strach,fakt zas nechci stát před operačním sálem a čekat zda moje dítě bude žít, fuj jen si na to vzpomenu jak jsem tam čekala a pak ho viděla napojeného na ty přístroje a je mi šíleně zle a to nevíme zda nás to ještě nečeká. fakt nevím ale nechám tomu čas a uvidíme, uvidíme jak to bude s Tomíkem taky

smardik
27. únor 2011

@sisstin s těmi hrníčky,pítky je to jak u nás mám jich hromadu ale pít nebude-on to umí jak píšu, občas se napije ale to sám ukáže-ví kde jsou že chce tak mu musím nechat vybrat které a nalít mu, napije se,dá mi to a zas o to třeba měsíc zájem nemá a jak mu schovám sklínky že bude pít z toho tak raději nepije nic, kočár ho vozím furt ale možná v tomhle u nás hraje roli i mladší brácha že se vozí on. on už chodil celkem slušně,třeba i do obchodu jsme mohli jít pěšky ale jak napadl sníh tak přestal chodit a nechce chodit pořád