Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

gtver
2. bře 2011

@smardik
@evaje
ty samé zkušenosti 🙂 do mladšího toho tolik nehustím a zírám, jak mluví (v rámci možností ročního dítěte, samozřejmě 😀 táta, máma, Ája, papa, auto, jede, ham, ňam, krtek) 😅

sisstin
autor
2. bře 2011

Brý den,

tak my dneska vstávali brzo. Tak jsme toho stihli docela hodně už 😅 😅 😅 😅

První byly části těla, ale už takové jako : předloktí, zápěst, názvy prstů, stehno atd. Docela pěkně si to zapamatoval, tak procvičujeme ted furt 😅 😅 😅

pak jsem ho zkoušela z předložek. Myslím, že jsem ho tím asi vystresovala, páč v běžné řeči to umí normálně, a ted najednou zmatkoval 😅 😅 😅

https://www.youtube.com/watch?v=uYh6VBWj6is

a grafomotorický cvičení 😉

https://www.youtube.com/watch?v=jYmb5bV7FI4


https://www.youtube.com/watch?v=lktECLtHR2M


https://www.youtube.com/watch?v=WRQkDbWh2D8

a my jdeme ven, zatím 🙂

smardik
2. bře 2011

ahoj holky mám nějaké nové zprávy a moc mě nepotěšili ☹, byli jsme dneska na zápis ještě v jedné školce. nejlepší co u nás je a je o ni velký zájem, mají tam integrované třídy právě pro dětičky s nějakým problémem a zápis se konal zrovna v téhle třídě kde byla i učitelka co tyto děti učí a my tam byli asi 45 minut a pozorovala ho a moc mě nepotěšila, říkala že podle jejich zkušeností odpovídá cca 1,5rok starému dítěti a možná ani to ne a že si myslí že tam nějaké to opoždění nebo postižení je, že by určitě nečekala s vyšetřením do 3let tak mě nepotěšila. O tu školku je zájem ale napsala nás přímo na tu integrovanou třídu s tím, že až budeme mít vyšetření z logopedie že ho mám přinést a pokud by tam něco bylo-jako že asi jo tak že je velká šance že mi ho přijmou,takové děti dostanou přednost před zdravými. No na jednu stranu mě to sebralo ale utvrdilo mě to v tom že moje podezření že mu něco je je oprávěněné a že fakt nebudeme čekat do 3let a v tom dubnu jedeme do Brna

doufám že se do té školky dostane, fakt vypadala nejlíp z těch 3kde jsme byli, učitelky vypadali že ví o čem mluví, i Tomíkovi se tam líbilo prostě fakt to na mě působilo dobře.

jestli se to potvrdí nevím jestli budem mít odvahu na 3dítě, Tom tohle, Honzík vrozená vada srdíčka, asi by už odvaha nebyla bála bych se co zase přijde. no a dneska došla pozvánka na kontrolu do Motola, to mi taky moc nepřidalo ☹

ygreen
2. bře 2011

@smardik nj, to jsme na tom asi stejně ☹ ale co naděláme. Já jsem už dokázala sama sebe přesvědčit, že tobík na 98% nemá ani atyp. autismus, ale jak říkala po telefonu logopedka, opožděný vývoj řeči a asi i porozumění. K tomu introvert a nízký temperament a neštěstí je na světě 😒 ale bude líp 😉

každopádně logopedka a neurolog mají přijít na řadu až po foniatrii. Mě tad yv praze doporučili foniatrickou kliniku v Žitný na Karláku a mudr Krejčí nebo Černého. Objednali nás už na 11.3. ke Krejčí.

V jedete do brna ke komu? na logo, nebo foniatrii

smardik
2. bře 2011

@ygreen nenaděláme nic, prostě budem s těma našima zlatíčkama bojovat at jsou zdraví 🙂, no my jedeme 6.4 do Brna, tady http://www.moje-klinika.cz/ a je to nějaké vstupní vyšetření

ygreen
2. bře 2011

ta vypadá super 😵

smardik
2. bře 2011

@ygreen právě to tu posílala sisstin a působí to na mě dobře tak jsem Toma objednala tam i když pojedem z Ostravy ale to je jedno a až udělají nějakou diagnozu tak pak najdu logopeda tady u nás, prý tam mají nějaké ty týdenní diagnostické pobyty a to mi přijde daleko lepší než chodit na logopedii tady a několikrát v týdnu lítat po vyšetření,tak si to odbydem za ten týden a pak už budem chodit tady někde u nás

sisstin
autor
2. bře 2011

no holky, tak my jsme doma 😀 páč si Tygr řekl, že chce čůrat..zřejmě na poslední chvíli..a než jsme ve městě našli stromek a než jsem mu stihla stáhnout punčochy, tak už pustil 😅 😅 😅 takže naše první nehoda a doufám, že to nehodlá opakovat...takže jsme museli sednout na bus a domů 😅 😅 😅

@smardik 9m opoždění není zase nějaká strašná hrůza...Tygr na tom byl úplně stejně, ve 27m odpovídal ve všem na 18 měsíců...to je v rámci lehké psycho-motorické retardace, nic, co by se nedalo do pořádku třeba i do půl roku 😉 ta třída je fajn, tam se bude určitě Tomáškovi líbit 🙂

@ygreen v té Žitné ulici jsou na tom po odborné stránce líp, v tom Logu je zas víc služeb a lepší komfort...v Praze ty ulice sousedí 😉

ygreen
2. bře 2011

siss, my budeme chodit ambulantně, tak mi to neva. Ale to logo vypadá taky výborně.

smardik
2. bře 2011

@sisstin no to že odpovídá těm 18měsícům říkala učitelka, uvidíme na co se přijde v Brně, jen tak nějak člověk doufá že aspon jedno dítě bude zdravé a nic ☹ ale nějak to zvládnem. no a ta školka snad vyjde,doufám

sisstin
autor
2. bře 2011

@ygreen v tom Logu je to lepší v Brně, v Praze se jim tam pořád střídají logopedi. My tam byli 2x, ale pro nás i vzhledem ke vzdálenosti trošku o ničem, ale třeba pro smardika to bude super, když ještě nemají nic za sebou 🙂

sisstin
autor
2. bře 2011

@smardik hlavně se objednej k té Krejčířové v dubnu 😉

smardik
2. bře 2011

@sisstin já tam chci jít fakt jen na tu diagnostika at víme co a pak najdem logopeda tady,už se pomalu začínám ptát na reference logopedů v okolí, za jak dlouho myslíš že tak může být ta diagnostika hotová,at víme c mu je

smardik
2. bře 2011

@sisstin objednám myslím na to,hned 1.dubna co nejdřív ráno 🙂

sisstin
autor
2. bře 2011

@smardik no hele, on je ještě malej...to tak nějak jako úplně nepočítej, že hned dostanete 100% diagnozu. My u Kr. byli poprvý vloni v lednu a taky ji furt nemáme 😉

smardik
2. bře 2011

@sisstin jasně 100% nepočítám jen by se mi pak hodil nějaký ten papír s něčím kvůli té školky at mi ho vezmou

sisstin
autor
2. bře 2011

@smardik jj, ten "papír" je fakt potřebnej 😉 já ted k tý přihlášce budu dávat 4 doporučení od Krejčířový, z Rané péče, od logopedky a od pediatry. Sice těch 5 volných míst je relativně hodně, ale člověk nikdy neví 😝

smardik
2. bře 2011

@sisstin právě potřebuju ten papír na tu školku protože se mi prostě fakt líbí,učitelka vypadala že ví o čem mluví,zařízené hezky, Tomíkovi se tam moc líbilo tak chci at tam jde ale bez papíru nemám šanci, já jsem doma s Honzíkem takže dají přednost maminkám co půjdou do práce, s papírem je dost velá šance že ho vezmou-aspon tak to dneska říkala takže potřebuju papír s něčím

smardik
2. bře 2011

@sisstin hod prosím kontakt nebo nějaký odkaz na tu Krejčířovou

ygreen
2. bře 2011

já uvidím po návštěvě té foniatrie, jestli budu hledat logo školku

siss, jaká vyšetření podstoupil tygr na foniatrii?

smardik
2. bře 2011

@ygreen já ti hledám školku už ted,nehledat ted tak pak by šel až příští rok a myslím že pro něj budé dobré chodit už ted i když třeba jen do oběda, a kdybych měla pocit že to nejde není problém tam zajít že nenastoupí

sisstin
autor
2. bře 2011

@ygreen my jsme právě byli dost odfláknutý na tý foniatrii 😒 jenom se mu podívala do uší, nosu a krku...chtěla ukázat zvířátka v knížce, jejich zvuky a čus 😉 oni tam zrovna neměli ty přístroje...

ale jinak se měří otoakustické emise, dítěti se dají do uší sluchátka a přístroj snímá, jak ten sluch reaguje...pak ty starší děti těch vyšetření mají víc, třeba i na mluvidla a tak...ale to se u těhlech malých prcků většinou nedělá....předpokládám, že až budeme mít diagnozu konečnou, tak ještě na tu foniatri pak budeme chodit....oni pak zkoumaj, i který hlásky třeba dítě neslyší a tak...pomáhá to kompenzovat tu dysfázku 😉

ygreen
2. bře 2011

hm, to jim toho moc neukáže. Já když se ho zeptám ať mi něco ukáže, tak vidím, že ví, koukne na to očima, ale neukáže mi to. Jen v posteli dělá bejkárny a ukazuje mi to nohou a směje se mi u toho 😀 ale né zvířátka. Tak holt ode dneška budeme pilovat základní zvířata a tvary, snad na něm něco do 11.3. ulpí.

smardik
2. bře 2011

@ygreen a vy už za sebou máte nějaké vyšetření nebo ni? já se zatím teda moc neradila, jen jsem psala do toho loga jak to s námi vypadá, co na to dr. a oni mi poslali termín k potvrzení, nikde jsme zatím nebyli

jinak mi Tomík ukáže kde má hlavu, nohu a nos, zvládne i oči ale ty po něm nechci protože to zpravidla ukazuje na bráchovi tím že mu od nich píchá tak to raději ne

ygreen
2. bře 2011

smardik, nebyli, volala jsem na logopedii, ale ta mě odkázala na foniatrii a doporučila mi kliniku i doktorku. Objednali nás na 11.3. A včera jsem byla s dcerou na dětské neurologii, kde jsem to doktorce řekla a ta mi dala termín 18.4. a že mám přinést i papíry z foniarie, že ho vyšetří.
Tobiáš ví kede má jakou část těla, ale neukazuje to. Ale když mu řeknu dej mi ruku, zvedi nohu, zvedni prdelku, nastav nosík a tak, tak ví o co jde a udělá to.

smardik
2. bře 2011

@ygreen tak to jo, já jen psala do toho Brna že Tom ve skoro 2,5letech nemluví,že to nemám podle dr. řešit ale že mi to přijde divné,že za sebou ještě žádné vyšetření nemáme a že bych měla zájem o ten diagnostický pobyt a napsali mi termín a vstupního vyšetření, nepsali mi že bych něco chtěli kromě žádanky od dr. at to platí pojištovna,asi si to vše udělají sami

ygreen
2. bře 2011

siss: koukala jsem na tvá videa a tygr je hrozně šikovnej 😵 😵 ještě mi řekni že před rokem by neudělal ani ň a blbě by na to zíral a budu v klidu 😀 😉 ale prosímtě odkud máte ty pomůcky, jsou úžasný.

sisstin
autor
2. bře 2011

@smardik jo, ona ta jakoby hradí pojištovna...ale všechny ty pomůcky a i ten pobyt si hradíš sama 😉 oni jsou hodně tlačení do toho, aby těm svým klientům pomůcky a ten pobyt nutili.... 😉 takže pokud žádný pomůcky nechceš, tak to prostě odmítni..... 😉

smardik
2. bře 2011

nějak to na mě padlo a chce se mi tu brečet, loni Honzík se srdíčkem operace, pak zas problémy s manželem které tak nějak přetrvávají dodnes, ted Tomášek ☹ neskončí to asi nikdy