Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
30. dub 2011

@ygreen tak to nehrozí už zas se nechce koupat a řve jak začnu napouštěn vodu a přestane jak už je oblečený do pyžama, řve a řve až se mi z toho poblinká

smardik
30. dub 2011

fakt jsem z něj někdy unavená, řve od té doby co se narodil. i když ted už se to trošku zlepšilo a neřve skoro nonstop

sisstin
autor
30. dub 2011

@smardik no to věřím, že musí být náročné 😒 Tygr jako není uřvaný tím stylem, že by měl nějaký záchvaty řevu...ale on zas kvůli každý kravině hrozně fňuká a chce se nosit...taková hérečka 😅 😅 😅 ale uřvanej, že by fakt jako v kuse řval, to naštěstí nebyl nikdy.... on je spíš taková přísavka 😝

ygreen
30. dub 2011

@smardik to je mi hrozně líto
Tobiáš vodu miluje, je děsně blaženej ve vodě, máme bazén a celej minulej rok jsme museli trávit léto v bazénu, jenže odmítá jakoukoliv pomůcku - rukávky, kruh a tak, chtěl jen na našich rukách a hlavně do vody skákat. Letos mu koupim ty celoplavky s polystyrenem a musíme ho donutit mít rukávky, páč bude chtít být ve vodě pořád a já musim hlídat Theiku, že.

Ale Tobiáš nemá rád sprchování ve sprše. JInak ve vaně děsně blbne, leze přes nás, potápí se a tak.

narika
30. dub 2011

maminki ahojte.ja momentalne blizim k depresii, a tato tema je ako balzamom na moju dusu. mam 2 a pol r.synceka u ktoreho som zacala pozorovat take vlstnosti a take chovanie, co u deti nie je,resp.mozno malo percenta. hm. on vie co ma robit ale nerobi to a to ale nie jee vsetko.miluje ked sa rozculujem vtedi usmieva pod nosom a robi nadalej to cym ma az neprecetnosti vie rozculit.susedka ktora uci androgogiku na viske mi hovori ze moze mat ze vraj druhu stupen autizmu.strasne sa bojim ze to tak bude. som v koncoch

ygreen
30. dub 2011

prej přísavka 😀
Tobík je zase taková blůma

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika čauvec, můžeš to chování nějak blíž popsat? Ukazuje prstem a sdílí pozornost, rozumí tomu, co říkáte?? Tohle by taky mohl být jenom nějaký silnější vzdor - že neposlouchá? Mluví, komunikuje? 😉

@ygreen jo, v noci se mě drží jak klíště...furt po mně leze, sedí mi na klíně, musí mě držet i přes den za ruku, po bytě se mnou chodí za ruku...kam se hnu, tak tam je on 😅 😅 😅

ygreen
30. dub 2011

@narika chápu tě, ale nedepkař, může a nemusí. Děti přece mohou být zlomyslné, aniž by byli nemocné a mohou z toho vyrůst! Samože by to něco mohlo být a určitě bude dobře když projdete nějakými vyšetřeními, abyste třeba vyloučili určité postižení. Ale nemusí to znamenat nic, než povahu.

smardik
30. dub 2011

@sisstin Tom je uřvaný od porodnice a zatím z toho nevyrostl

@ygreen u Toma se to střídá, on jako novorozenec řval ve vaně a koupili jsme koupací kyblík a tam byl strašně spokojený, chodili jsme na plavání kojenců - do dvou kurzu, jeden v jednom městě a druhý v jiném a tam to bylo lepší, Tom brečel když jsme šli z vody, ve sprše měl záchvaty smíchu jak se mu to líbilo a chodili jsme až do porodu - ve středu jsme byli na bazéně, v sobotu se Honzík narodil a chtěla jsem zas pokračovat po šestinedělí ale už jsme nezačli z ničeho nic se začal bát vody a úplný hysterák a nechce se koupat, ven se snažil dostat, řval až se pozvracel, no to bylo snad půl roku a pak jsme ho začli koupat s Honzíčkem a mocc se mu to líbilo, jen mytí hlavy neměl rád a pak zas ze dne na den začal vývadět - cca před měsícem a vyvádí pořád, jen začnu napouštět vodu a začne se bát, utíkat, plakat, pak ve vaně řve a řve až se mi někdy pozvracá

ygreen
30. dub 2011

@sisstin Tak to tobča spí u sebe v pokoji od roku a od roku a půl ve velké posteli naprosto v pohodě, on si i v noci dojde ve tmě sám na záchod a zase zpátky, k nám se chodí pomazlit jen ráno po probuzení.

ygreen
30. dub 2011

@smardik to je zvláštní

sisstin
autor
30. dub 2011

@smardik tak ho nekoupej 😉 prostě ho jen ošplíchej u umyvadla... 😉 Tygr taky měl takový období..teda ne, že by úplně řval...ale sednul si do vany, udělal šplouch šplouch a hned chtěl ven...a zase to přešlo 😉 on teda žádnej velkej milovník vody není, třeba do bazénu by nešel 😝

sisstin
autor
30. dub 2011

@ygreen no tak to u nás nehrozí, nikdy by neusnul sám...k PC můžu sednout, až když spí..a jakmile bych chtěla odejít z místnosti, tak už sedí a běží za mnou 😝 v posteli se mnou spí od roka, páč se budil asi tak 100x za noc..u mě v posteli se budil už jenom tak 50x 😅 😅 😅

smardik
30. dub 2011

@sisstin tak já koupání říkám i tomu ošplouchnutí, neřve jen u mytí rukou,pusy to je dobré ale jinak jak se má mýt celé tělo velký řev a jen u umyvadla to nejde, on má dlouho vlásky a je třeba je umýt

sisstin
autor
30. dub 2011

@smardik on má vůbec nějakou hypersenzualitu na doteky atd., je fakt možný, že ho to bolí 😉

narika
30. dub 2011

sisstin aj ygreen,vdaka ze ste sa mi ozvali.cenim si to.sisstin on mi naschval nechce nic povedat je ticho.maximalna snaha jeho je ta ze ked dlho trva nasvojom tak zacne kricat eeeeeeeeee, a to je vsetko.jasne vedel povedat mama teraz ani to nechce fuuh.

smardik
30. dub 2011

@sisstin spíš je to malá hysterka, na plavání kojenců se mu líbilo tak kdyby mu to vadilo nelíbí se mu to přece. a já ho nemusím mýt a už řve, zkoušela jsem na hračky ho nalákat, s ním se koupat, napřed umýt Honzíčka a nic, spíš to bylo tak že jak začal řvát Tom tak Honzík pak solidárně taky. ale na ruce je citlivý hodně doted ale už se to zlepšílo a přes cestu mi dovolí vzít ho za ruku bez řevu

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika o mluvení zatím moc nejde...spíš o to, jestli ti rozumí 😉 takhle starý dítě by mělo normálně chápat běžně mluvenou řeč, měl by už chápat otázky typu: z čeho se pije? (ukázat na hrneček), čím se jezdí, čím platíme atd. 😉 ukazuje prstem a sdílí pozornost - tj, že na něco ukáže, podívá se na tebe, udělá nějaký zvuk a čeká od tebe reakci 😉 to je naprostý základ komunikace..pokud tohle není, tak dítě mluvit nezačne 😉

sisstin
autor
30. dub 2011

@smardik může být hodně úzkostný, mít panickou poruchu, obsedantně - kompulzivní...bohužel všechno tohle mají i takhle malé děti už...holt počkat do Kr., zatím bych ho do těch věcí, které mu vadí, nijak zvlášt nenutila...teda samozřejmě u těch, u kterých to jde 😉

ygreen
30. dub 2011

@narika Tobiáš taky říká hlavně neeeee,ale je zase dobrsrdečnej
každopádně to nemusí nic znamenat, sisstin má hodně nastudováno a tak nám, resp. jí tady popiš malýho a uvidíš co ona na to 😉

ygreen
30. dub 2011

smar - souhlasím se sisstin, nemusí být autík, může mít prostě jen nějakou "poruchu" obsedantního rázu

můj švagr - 50let je tedy divnej, ale normální chlap a nenávidí, obsedantně nesnáší nalakované nehty. Pokud by moje ségra - jeho žena měla nalakované nehty i průhledně při vaření, tak to nesní, tmavé laky nenávidí a umělé nehty nesnese. Normálně hodí jídlo na zem. A jinak je normální.

pepek007
30. dub 2011

Ahojky holky omluvám se že vám se tak vpadávám ale mám kamarádku co má asi nejspíš s vámi podobné mimčo alespoň s něčím co jsem stihla na začátku diskuze přečít ale neni to tipická diskuzová holčina o koíkovi neví je to kamarádka mojí mamky kolegyně z práce ale taky je z toho zoufalá 😒 s malou byli na mag rezonanci i eeg měla krev jí brali a mají podezření na epilepsii protože měla 2x záchvat ale nepokázala se epilepsie jako taková - bere na to nějaký kapky a nesmí jí fotit, mít zaplou Tv a nesmí být ani nijak rozrušovaná. Malej bude za měsíc rok a vůbec nemluví, teď začala teprve sama sedět, neleze ani nemá osvalený nožíčky resp neví jak je používat, nemá ani jeden zub, a co sní a neni to přesnídívka, tak automaticky dávicí reflex a vyzvrací takže jsou pořád na skleničkových vecech. Je o totální nespavec a pořád jen brečí ale Dr diagnostikovali, že bude opoděná neli nějaká mozková disfunkce 😒 takže začnou po roce cvičit Vojtovku jenže Dr a neurolog si odporují protože nesmí být nijak ve stresu a rozrušená takže ani Vojtovka říka neurolog ale pediatr zase že musí protože jinak by byla úplně pozadu tak chudák je z toho hotová a už nevim jak jí poradit či pomoci proto mě napadlo říct jí o koníkovi a vaší diskuzi pokud tedy mohus tím, že je jen naní zda sem začně chodit 😉 chodili i plavat ale vodu moc nemusela brečela a bála se jí jakoby tak musely přestat 😒 a teď jí nesmí spustit z očí a 2x tolik hlídat kvůli těm záchvatům ale jedno prý souvisí s druhým . je to ca měsíc čerstvá záležitost takže se s tím snaží zžít vůbec 😒 a 10 dnů jí meli na jipce na hadičkách a nesměli k ní o to je to horší pro ní co si zažívali, tak snad už mají vybráno 😉 tak se nezlobte, že jsem vám sem tak vpadla ale nedalo mi to moc ráda bych jí pomohla hledá jakýkoliv info ale otázka zda se sem přidá 😒

narika
30. dub 2011

mali rozumie vsetkemu trufam si povedat.ked ho pitam kde sa cika, tak ukaze mi serbel.alebo donies mi to a to bez poroblemov donesie len to stava malokedi ze ma posluchne.ma vsebe tolko zlosti vzdoru a aj zakernosti ze som ztoho hotova s nervami.dakujem vam baby ze mi snazite pomoct, 🙂

sisstin
autor
30. dub 2011

kdysi na diskuzi chodila jedna maminka, co měla už většího kluka s obsedantně - kompulzivní, a docela peklo...třeba uviděl ohryzek od jabka a byl schopnej se poblít, měl hrůzu z kadění, páč mu opět natahovalo...rituály, no docela mazec..jsem vůbec nevěděla, že to maj už i malý děcka : 🤐

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika tak jestli rozumí všemu, tak to určitě klasickej autismus kannerova typu nebude 😉 mohl by to být teda Aspergerův syndrom...tam spíš asi bude nějaké hodně silné období vzdoru 😉 tam by podle mě stačil nějaký rodinný terapeut, který by vám poradil, jak na něj 😉

@pepek007 no že nemluví v roce, nebo nejí normální jídlo nebo nespí, to je docela normoš 😉 že nemá zuby taky 😝 tam spíš bude problém s epi a zřejmě to bude tzv: "dráždivé dítě", psychomotorickou retardaci (lehkou) má hodně dětí, dá se z toho dostat, pokud se ten rodič adekvátně věnuje 😉 místo Vojtovky můžou zkusit Bobatha, ta není tak náročná pro dítě...Vojtovka je v hodně zemích zakázaná úplně 😉 tam by to chtělo celkový rozvoj, at kamarádka kontaktuje Ranou péči 😉 - nezisková organizace, která se věnuje dětem postižením ohroženým nebo dětem postiženým. Tety přijedou domů, na holčičku kouknou, poradí, půjčují didaktické hračky atd. 😉

narika
30. dub 2011

tak to veru mame doma mi, teda ja hlavne kedze muz chodi domou z prace len na vikendi.sisstin totiz unas v rodine nastala ista zmena a pritom bolo to nahle necakane.neniem ci to jeho spravania ne poznacilo prave to. uz neviem co mam popravde si mysliet....

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika jestli máš nějaké pochybnosti, tak fakt není od věci navštívit psychologa...není to žádná potupa, takových dětí s problémy nebo problémovým chováním je jako máku 😉 určitě je možný, že změna v rodině na něj dopadla, a neví, jak z toho ven...jak říkám, zkuste nějakého terapeuta, co on na to 😉 jiný problémy než s tím vzdorem nemáte? 😕

narika
30. dub 2011

sisstin a co genetika? nemoze mat proste muzovu povahu je tijez moc naladovi. tvrdohlavi. uzavreti atd 😒

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika jo, a vlastně nemluví vid...no určitě to chce psychologa, v první řadě...v druhé řadě foniatrii a vyšetření sluchu 😉

sisstin
autor
30. dub 2011

@narika jo, určitý povahový rysy v tom hrají taky roli....ale ono se na tohle nedá svádět všechno 😉 pokud se tobě zdá, že už to překračuje nějaké meze, které ty jsi ochotná tolerovat a zvládnout...+to, že nemluví vůbec...určitě řešit s odborníky 😉