Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

anarae
21. čer 2011

@ygreen jo to u nás taky jede.....já upím ,ale malej je spokojenej.Máme 4 filmy přes hodinu má jeden 😀 teleblbísci au au ,ale mladýmu to pomáhá takže to přetrpím

ygreen
21. čer 2011

Tobíka bavili teledebílci tak v roce a půl, ale teď na to kouká zkoumavě, jakože chápe o co jde. A fakt je ten že jsme momentálně ve fázi, kdy Tobík má na to, opakovat a dělat teď to co vidí v telettubies a chápat to.

smardik
21. čer 2011

já ještě teletabius malému nepouštěla a ani mě to nenapadlo, mě to přijde totální ptákovina takže jsem to nepouštěla. no nic Tom je vzhůru tak jdem trošku pracovat než se nám vzbudí Honza a pak jdeme objednat Toma k té logopedce

sisstin
autor
21. čer 2011

@smardik Telettubies je úplně to nejlepší, co může být 😉 učí děti rozumět, mluvit, sociální gesta...tvary, barvy, perspektivu...prostě všechno...je to doporučovaný až do pěti let 😉 Tygr se z toho naučil strašně moc věcí. Ono je to dělané pro děti, ne pro dospělé...takže jasné, že nám to přijde jako blbina...ale jak tam oni všechno opakují, tak to má být 😉

susik77
21. čer 2011

@sisstin -ahoj, myslis ze ma pro nas vyznam ta rana pece taky, kdyz veru nema tak tezkou tu dysfazku?

anarae
21. čer 2011

holky kočárek je užasný přívezli jak kiwi tak kimbu,ale kiwi nám sedí líp 😀 do týdne pošlou poukaz,který donesu neuroložce a pak jen čekat.Prý naše pojištovna s tím nedělá caviky🙂
doplatek je cca7000-7700,ale to se bude řešit přes nadaci.I manža který radějí auta a motorky si ho ozkoušel a byl nadšenej ,že konečně kočárek co má vysoké madlo a dobře se mu s ním manipuluje.Budem mít velikost 2,sice tam má ještě partu místa,ale bude ho mít až do 6ti let.Pak prej kdyby se zhoršil není problém s vozíčkem 😉
pán byl moc příjemný a paní c bylasním taky,zajímali se o Ondru i o to jak se s ním žije,jak zvládáme to a ono a paní vykoukala hodně věcí z jeho chování.když to pujde dobře kočík máme doma do měsíce takže v něm mužem odjezdit i léto 😵
jsem nadšená a spokojená ,ani barva mě nezajímala(budem mít tu zelenou),protože funkčnost a praktičnost je tak super,že i kdyby byl řužovej se žlutýma hvězdama tak ho beru všema deseti

ygreen
21. čer 2011

@anarae tak to je super, že kočík splňuje všechna tvá očekávání a snad se v něm malýmu bude krásně a pohodlně jezdit 😵

ygreen
21. čer 2011

já teď dodělala za lentilky zajíce v pytli, no Tobík bude mít tu receptivní fakt asi těžší, nebo já nevím
on si tak půlku figurek zampamatoval rychle a dobře a půlka mu moc nejde a co prostě pořád, ale pořád motá jsou brýle, žebřík, nůžky 😒

smardik
21. čer 2011

@sisstin vidíš to mě nenapadlo, mě to přišlo jako blbost jak jsem to viděla a vůbec jsem si na to nevzpoměla dokud to holky dneska nepsali, ale máš pravdu tam se vše opakuje apod. no doma to nemám tak mu nějaký díl stáhnu a uvidím co na to bude říkat

logopedku jsme už nestihli takže ji zítra zavolám a uvidíme

@anarae super že se ti kočárek líbí, hlavně at je malý spokojený a usnadní vám to život

evaje
21. čer 2011

@smardik můžu se zeptat, jak se jmenuje ta psycholožka u které jste byli? A kam vás doporučila na neurologii? Já jezdím do Ostravy

sisstin
autor
21. čer 2011

brý večer,

já byla na plánování rozlučky se svobodou (v pátek) a stihla jsem se tak nějak opít trošku 😅 😅 😅 holky, já vám řeknu tajemství......my to s ex...tak nějak...asi dáváme.....dohromady....nebo co 😅 😅 😅 zatím nic neplánuju, neřešim....ale je to krásný 😀 😀 😀 😀

@susik77 vy už jste na RP velký...je to primárně pro děti od 0-3 let, pro nějak těžce postižené do 7...což není váš ani náš případ...my už v srpnu končíme 😉

romana
21. čer 2011

@sisstin 😀 😀 😀 vítej v klubu 😀

sisstin
autor
21. čer 2011

@romana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 paní 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
21. čer 2011

@evaje u psycholožky jsme byli v Bohumíně, je to mudr. Pastuchová http://www.psycholog-bohumin.cz/ a na neurologii nás poslala do Ostravy do Městské nemocnice Fifjejdy-prý tam mají všechny potřebné přístroje, jsou dobří a dělají komplet diagnostiku takže bychom nemuseli nikde jet jen tam jen bychom tak tak 2dny byli ale asi do toho půjdem at víme jestli aspon neurologicky je u něj vše v pořádku

jolinka
21. čer 2011

@sisstin 😀 😀 😀 😀 😀

smardik
21. čer 2011

@sisstin 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sisstin
autor
21. čer 2011

@jolinka ale Blávačka zo mňa nebude 😅 😅 😅 😅

smardik
21. čer 2011

tak chlap už to ví a nechce tomu uvěřit, asi ted u nás bude pár dní velice zábavných, škoda slov fakt

sisstin
autor
21. čer 2011

@smardik dej mu čas 😉

smardik
21. čer 2011

@sisstin dám, zrovna máme stejně tichou domácnost. nevím proč se nemůže chovat jako chlap, chová se jak bačkora fakt, škoda slov slušně to říct nejde

sisstin
autor
21. čer 2011

@smardik chlapi jsou většinou v tomto sračky..stačí se podívat ke Žlababě na postižené děti 😉

smardik
21. čer 2011

jo jednu sračku mám doma,zrovna tu přišla

jolinka
21. čer 2011

@smardik fakt nechapem 😒 ... ako by pre niektorych bol problem postavit sa k tomu stylom Co sa neda zmenit, prijmime, co sa da zmenit - Podme na to.
mozno preto je to pre mna nepochopitelne ze ja mam doma zrovna typ az nechutne zodpovedneho a cestneho chlapa {tou nezodpovednou som u nas ja 😉 }. S tym ze Kati zaostava dajak nemal problem, skor on ma upozornoval ze mala sa vyvija pomaly a ja som tomu davala cas... 😒 Akurat ze jeho ukrutne nudilo i nudi nejake to didakticke venovanie sa detom, takze s detmi robi hlavne to co bavi jeho... salenie, sportove aktivity, spolocenske hry hlavne s Johi.

sisstin
autor
21. čer 2011

@jolinka mně to říkal i ex..pro ně je prostě problém přijmout, že jejich dítě může být nějak "divný, opožděný, nemocný atd.", oni si to prostě nepřipouští a hledají sto jiných důvodů, proč to tak je 😉 ex mi ted řekl, že zpětně ví, že byl problém (je problém), že jsem měla ve všem pravdu...že on to nechtěl vidět, myslel si, že se to srovná atd.

ona je to asi obranná reakce...ale holt ty matky to musí řešit nějak aktivně, chlapi se před tím spíš někam zavřou a utečou..oni mají možnost být přes den pryč a neřešit to 😉 a to fakt vidím u tý žlababy, kolik chlapů od tý rodiny prostě odešlo a založili si jinde "normální" další rodinu a to postižené dítě pro ně prostě neexistuje 😉

smardik
21. čer 2011

@sisstin tak to asi bude u nás a fak mě to štve, mají se chovat jak chlapi a ne strkat hlavu do písku jak pštros,děs fakt. tak se dáváte dohromady jo, co na to tygr

jolinka
21. čer 2011

@sisstin viem, ale je to hrozne. a vy este nie ste taky strasny pripad... ale pri tych fakt tazkych postihnutiach, leziace deti s tazkymi diagnozami, a ta matka ani do prace, cely den s tym dietatom prip. detmi, bez penazi, bez opory... ☹ ☹ ☹
su aj svetle vynimky, co je ta Ninuska, tak oni maju spravneho tatu 🙂 Myslim ze aj tato od smardik to po case spracuje, hlavne po case ked uvidi ze ta praca na Tomaskovi prinasa uspechy...

evaje
21. čer 2011

@sisstin máš chlapa z Blavy? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@smardik díky za info. My jsme byli dlouho v držení neurologie v Porubě. Nebyla jsem moc spokojená, ale teď jsem začala chodit k dr. Zákoutové http://www.detskaneurologie.unas.cz/index_soubo.... Neurologů jsem vystřídala 4 ks, ale fakt u ní jsem zatím moc spokojená. Hlavně všechno perfektně vysvětlila a poslechla.Vstupní vyšetření trvalo 1,5hod. Nikdy se s náma takto dlouho nikdo nepáral. A poslala nás k psych.niveltové. Taky neznám , ale uvidíme.

sisstin
autor
21. čer 2011

@smardik no tak dohromady...ale jako my dva 😉 ne rodinka pro Tygra...víš, jak to myslim 😉

@jolinka no tak on má už jedno postižené dítě, těžce ( tatínek od Ninušky) 😉

smardik
21. čer 2011

@evaje se stavte až pojedete do ostravy, budeme moc rádi 🙂 🙂, no někde na neurologii bychom jít měli, vlastně vyšetření za sebou nemáme když ho celé prořval jak jsme byli a znovu k té dr. nechci, nepotřebuju slyšet at jdem k psychiatrovi a že mu dá léky na zklidnění

jolinka
21. čer 2011

@sisstin akoze este okrem Niny? uuuf to som nevedela