Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
21. čer 2011

@sisstin chápu 😀 😀 😀 😀 si to užijte

sisstin
autor
21. čer 2011

@jolinka jj, z prvního manželství má těžce postiženého - ležícího- syna 😉

@smardik no uvidíme, jestli to vůbec nák dopadne 😉 nejsem naivní pubertačka už 😉

jolinka
21. čer 2011

@sisstin no uz som ticho. komu uz mozes verit? 🤐

sisstin
autor
21. čer 2011

@jolinka no tak to já nevím, jakej byl důvod rozchodu...to se tam nikdy nerozebíralo...jen Tuška se s tím nějak netají, že manžel má ještě jedno těžce postižené dítě 😉 a proto čekají i na výsledky genetiky pořád...protože je to přinejmenším záhadné, že jeden chlap má se dvěma různými ženami takhle dvě těžce postižené děti...ale ona to asi může být náhoda.. 😕

evaje
21. čer 2011

U nás to bylo ze začátku trochu jiné, protože se Maty narodil brzy a už od začátku ty problémy byly. Navíc je opožděný vývin řeči pro nás vlastně dobrý výsledek, protože prognozy, jaké Maty měl, tak ty byly fuj. Čili je na věc fakt dvojí pohled. My se třeba "radujeme" z toho, že má Maty jen toto. A tak je to asi třeba brát i ve vašich případech, i když to není tak okaté. 🙂 Ale taky musím říct, že jsem zažila s manžou boj. Taky by si nejraději "koupil" nějakou pilulku, vyšetření, přístroj, použil a jako že je všechno v pohodě. Ten vývoj pro něj trvá děsně dlouho. 😒 Každý den, když Maty příjde ze školky, cvičíme rehabku, logopedii a on pak padá na hubu. Je strašně snadno unavitelný a pak je protivný a ukňouraný a můj choť tuto jeho ukňouranost nechápe. Prostě nedokážou se vcítit. Chybí jim ta empatie. A je opravdu jen málo mužů, kteří to zvládnou. Před dvěma lety tchýně procházela chemoterapiema a on se za ní nemohl jít ani podívat, protože to prostě nedával, jak ju viděl v tom stavu.Tchán ju taky opustil. Jsem zuřila, jak to takto můžou udělat. Jsem mu říkala, že se mám na co těšit. Jsem o 6 let starší než on, tak jak mě bude na stará kolena pomáhat? Mě řekl, že mě koupí pěkný místečko v penzionku a pečovatelku. Díky, raději pečovatele😀 Ale zatím se jinak ke všemu, co se týká dětí staví celkem čelem. 😅

jolinka
21. čer 2011

@sisstin jj, oni vedia co bolo...nakoniec keby chcel usiel by aj teraz.

neviem co za chapanie reality ma Kati... 😒 vidi hukajucu sanitku, hovori Tam vezu Matyaska, lebo sme jej hovorili ze ponho pojdeme do nemocnice. Potom hovori, Mamka v nemocnici ti zalepia dieru na nohe ked vyjde Matyasko...{ehm takto svojsky pochopila ako sa rodia deti 😀 😖 }

evaje
21. čer 2011

@jolinka pusti ji krtčka jak rodí zajíčky. Maty okamžitě chápal 😀

jolinka
21. čer 2011

@evaje to sme niekedy pozerali do osalenia 😉 vtedy to urcite nechapala...akurat ze CD je uz off z tolkeho pustania {denne aj 6x} a museli by sme to opat napalit. skusim skor nejaku realnejsiu knizku...neviem mozno by to Kati brala len na zajaciky ktovie...

evaje
21. čer 2011

@jolinka Já mám kamarádku, která má 12letou dceru z prvního manželství a v druhéhm má postiženého kluka. Jeho otec je naprosto super, dělá maximum a pokouší se o další dítko. Malého úplně zbožněje, takže před ním klobouk dolů. Ale je vidět, jaká je to pro ně zkouška a jaký to je šílený boj. Pro oba. Navíc by to ůsvoje" zdravé moooc potřeboval, aby jeho chlapské ego netrpělo. Myslím že oni to tak mají, že se trápí tím, že třeba jako neumí udělat zdravé dítě a tak. 😖

jolinka
21. čer 2011

@evaje co sa cudujeme, podaktori sa citia menejcenni aj z toho, ze nedokazu splodit to spravne pohlavie, vacsinou chlapca.

evaje
21. čer 2011

@jolinka A nebo by čekala ušatého a chlupatého Matyáška 😀 😀 😀 jj už to máš za pár co? Tě obdivuju, jak to dáváš a ještě si v klidu stíháš sednout k PC. Já někdy nekouknu na PC i několik dní, jak nestíhám. Ale to bude tím chlapem, který věčně není doma a tak nemá kdo hlídat

evaje
21. čer 2011

@jolinka No a nebo jako ten můj, kňourá že chce holku

jolinka
21. čer 2011

@evaje nie je to az take hrozne, dievcata mam do pol piatej v skolke a Misanek je dieta za odmenu, este ani nevzdoruje, sam sa zahra, a pritom krasne komunikuje, vsetko komentuje, pyta sa, pomaha mi.. takze pri nom nemam stres, ze ako s vyvojom ... 🙂 Jedine co ma zatazuje chodit s detmi po obede na ihrisko, hlavne kym tam dojdeme cez rusnu cestu, potom uz mam veget na lavicke.. Johi dava pozor na maleho, Kati si najde kamaratku a hraju sa. Vecer sa im trosku povenujem, porozpravame, dame veceru, hygiena a spinkaju vsetci naraz 🙂

jolinka
21. čer 2011

@evaje Jo, a ze mi chlap chodi kazdy vecer o jedenastej {z prace este na stavbu nasho domu} je v urcitom zmysle aj vyhoda... nemusim obskakovat dalsie decko 😵

evaje
21. čer 2011

@smardik díky za pozvání. Když já to většinou ženu na otočku. Teď navíc budeme přestavovat a začnu chodit do práce, tak času asi moc nebude. Jinak k té neuroložce, ona ja opravdu moc fajn a s dětmi to taky umí. Takže já ji můžu doporučit. Já s Matym z poruby od dr. Medřické odcházela s poznámkou v zprávě, že nespolupracuje a je afektovaný. A to je fakt kliďas a spolupracuje naprosto perfektně. Jen ona to s dětmi a si vůbec neumí 😒

jolinka
21. čer 2011

@evaje ja vlastne cakam na neho vzdy, preto som tak dlho hore... aby sme aspon par minut pohovorili kym pojdeme spat. Rano muz chysta deti do skolky, mna vacsinou necha spat, vstanem az na pusu pri dverach 😉

evaje
21. čer 2011

@jolinka Tak to jsi vystihla. Já mám pocit, že největší bugr zůstává dom,když je doma tatínek. 🙂 Kdyžpominu to, že pozhazuje ze sebe spoustu oblečení a neuklidí, tak povytahuje hračky a rozdivočí kluky tak, že to potom vadí i jemu samotnému. Ale nepoučitelný je stejně, jako jeho potomci a adalší den to klidně zopakuje. 😠 Taky se chystáme přestavovat. Zrovna jsme koupili domeček v pralese, takže práce bude až nad hlavu 😕

evaje
21. čer 2011

@jolinka Můj chlap taky vozí Matyho a taky ho chystá, jen Mikoláše si dávám dopořádku sama. On je na rozdíl od Michalka děsné číslo. Vstává v 6 hod, hned žádá snídani, nikoho nenechá dospat a všechny hned budí. Je strašně neposlušný a vzdoruje proti všem a všemu. No a protože taky ještě pořádně nemluví, tak je to o to těžší.Vždycky musím najít fígl, abych ho dostala tam kam potřebuji bez boje a křiku. Taky to pokaždé nevyjde a to je pak tóčo 😀

evaje
21. čer 2011

Tak pěkný večer, já jdu do hajan, a´t to zítra zvlaádám. Jdeme zase na RHB a odpoledne má matyho školka oslavy 😉

susik77
22. čer 2011

@sisstin - tak to je super, ze to davate dohromady 😵 drzim palce 😵
holky, u nas vypada, ze mozna ma teri mononukleozu ☹ zitra jdeme k nasi mudr. na odbery. A verca a horecky zovu. pred tydnem mela anginu a dobrala Antibiotika. Takze budem asi cele leto doma...

valika_val
22. čer 2011

caute kocky, trocha vam sem vtrhnem, prepacte.
pisala som uz aj do inej temy, ale spytam sa aj vas:
posledne dni sa zaoberam najme dvoma novymi moresmi, co ma maly. teda jeden nie je az taky novy, a je to hryzenie. ked sedim na zemi, alebo ho beriem na ruky, stale ma hryzie. trocha sa sali, ale nepovedala by som, ze ocakava nejaku reakciu. skor to vyzera ako nutkanie, on si proste musi zahryznut. do mna poriadne, do manzela len naznakovo. uz neviem co s tym, lebo to fakt boli. ked poviem nono, vobec nereaguje. a aj tak nono prichadza az sekundu po tom, ako sa on odtiahne, ja to predycham (bez zvukov) a potom poviem nono. vcera som nemala podprdu a on to stihol do bradavky. myslela som, ze ho odhodim cez pol izby a kuse stale, akonahle vidi cast ludskeho tela na 5 cm, uz otvara usta. niekde mu to ide, niekde tazsie, ale ruku vie tak fajne obchytit a zakusne sa z celej sily

a druha vec je zakryvanie usi. niekedy jedno, niekedy obe. zakryje, odkryje. akokeby skusal, ako sa meni zvuk. robi to hocikedy. sledovala som, ci to nerobi ked mu nieco vadi, alebo sa boji, ale nie, fakt len tak si ide a zakryva a odkryva uska...

patri to k veku, alebo je to nejake nutkave spravanie? stretli ste sa s tym u vasich deti?
dakujem za odpoved.

sisstin 😉 takze alkohol na teba zabera? 😝 😉 😀

smardik
22. čer 2011

ahojky, u nás asi bude sranda s logopedem. Jedna nás nevezme je nová a nemá s naši pojištovnou smlouvu a druhé nám sice termín dala ale nějak ochotná nebyla prý je brzo, jsme objednáni na 14.7 ale asi to ještě vyzkouším jinde, u nás ve městě je už jen jedna, pak bychom museli dojíždět. já stejně nevím jak to budu řešit s Honzou

sisstin
autor
22. čer 2011

Brý den,

tak já jsem otrávená..vylezli jsme ven, do 20 minut jsme neskutečným způsobem zmokli...tak jsme šli zas domů, a před barákem začlo svítit slunce jako kráva...ale už jako fakt nikam nejdu 😝 😝

@susik77 no není k čemu držet palce, kdybych neměla štrngnuto včera, tak to sem ani nepíšu (já jsem vždycky pak až moc sdílná 😅 😅 😅 ), u nás je to hrozně složitý a zatím nějaká naděj na to, aby jsme fakt byli rodina není...takže to moc neřešim 😉

@valika_val já myslím, že to kousání je normoš k věku..už tu bylo i dost diskuzí s tímhle tématem 😉 ta čerstvá batolata to dělají, si pamatuju, že mého bratrance to drželo až do 3 let...jak to řešit netuším, takhle malýmu dítěti toho ještě moc nevysvětlíš...někdo řeší tak, že to dítě kousne taky(jemně samozřejmě 😅 ), aby poznalo, jaké to je... 😉 s těma ouškama si myslím je taky normoš, prostě zkouší, co to udělá se zvukem, když si je zakryje, má to jako hru 😉

@smardik no logoped, který by mi řekl, že je brzo..tak okamžitě u mě ztrácí důvěru..to je vidět, že asi moc zkušeností s "těžšími" případy nemá 😉 co kouknout na soukromé logopedy? My si ji taky hradíme (lekce 120 Kč), a jsem moc moc spokojená 😉

smardik
22. čer 2011

@sisstin hledám dál ta druhá to nezvedá takže se začnu dívat v okolních městech, klidně i soukromého logopeda je mi to jedno, chci at má Tomík péči jakou potřebuje. ted jsem psala jedné mamince na tu logopedickou třídu jak to probíhá a jaké jsou tam dětí tak čekám na odpověd a uvidím, kdyby tam byli jen lehké případy co neumí pár písmenek musela bych Toma vozit do vedlejšího města

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik tak v logo třídách děti, které neumí "jen" pár písmenek atd. nebývají 😉 tam jsou fakt většinou děti s těžkou dyslalii, dysfáziemi, dysartrií atd. 😉 takové ty běžné případy si logopedky vytahují z běžných tříd jenom 😉

smardik
22. čer 2011

dobrá zpráva příští středu máme první ranou péči 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂, ted už stačí rozhodnout se s tou neurologíí

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik ta RP je fakt super, půjčí vám spoustu pomůcek 😉 tak gratuluji a ať jste spokojení s tetama 🙂

smardik
22. čer 2011

@sisstin no právě tady je jedna školka a ta logopedickou třídu a jsou tam jen takové děti co neumí pár a tu druhou nevím, od té jedné paní tam syn chodí tak to zjištuju, já už ho právě párkrát viděla a nějak strašné mi jeho mluvení nepřišlo

ygreen
22. čer 2011

ahoj holky

sisstin - no a heleme se 😵 někdy co naděláš, osud, je osud 😉

smardik - naše logopedka nás vezme zase zpět, předtím jsme u ní byli 4x a přestože dělá s dysfatikama z Tobíka byla rozpačitá a on nechtěl nic dělat, tak jsem přestali chodit. Ale teď co ukazuje, tak to chci zase zkusit.

Jinak musím říct, že máme jednou nohou nakročeno ke sdílení pozornosti prostřednictvím ukazování 😵 Tobík dnes ukazoval na obrázkách v Bořkovi na míchačku a jukal na mě, co já na to. Nevím jestli mi ji jako ukazoval, nebo zda chtěl abych říkala že je to Julča, ale pomalinku to dává a věřím, že za chvíli začne sdílet pozornost ideálně.
Jinak je super s Theou, dnes jsem mu jí posadila na klín a on jí dal pusu, ale pořád mu uhýbala, tak si jí chytil a snad minutu se jí snažil dát "perfektní" pusu, no Thea nakonec držela, tak jí dal takovýho hubana 😀 a pak když viděl, že jí dávám lžičkou čaj, tak to musel dělat sám a dal jí snad 20 lžiček s čajem a ani ji moc nepolil 🙂
A venku si mnohem víc hraje se psy, tak jak si dřív moc nevšímal dětí a teď je zbožňuje, tak si moc nevšímal ani našich dvou psů a teď si s nima hezky vyhraje.

A dostal tabuli, mají v ikee za 50%, a hodně maluje, ale zatím dělá čáry vodorovně a svisle - na jedné straně svislé, na druhé vodorovné a pak zběsile maže;oD

sisstin
autor
22. čer 2011

@smardik tak ono záleží, jak je to dítě staré...třeba ty starší děti (5-7 let), u těch jsem taky už nic moc nepoznala..tam už to není poznat na běžné mluvě..jako výslovnost..těm dětem pak spíš chybí slovní zásoba, hůř e vyjadřuj...ale to ty už takhle nepoznáš moc 😉 ty malé děti tam nemluvily bud vůbec nebo hodně špatně 😉