Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
9. črc 2011

@sisstin taky miluješ Next, už mám pár věcí vyhlídlých v nové kolekci ale ty peníze se mi dávat nechce, koupím to pak nošené na MMB 🙂 ale raději mám Lindex a krásné věci má carters, třeba jejim bodyčkám se Next nemůže rovnat

susik77
9. črc 2011

@sisstin - podobne, taky jsem hodne ulitala na Nextu, ted ke konci uz kupuji max. Cherokee 😖 Uz mi to uskromnovani nejak zacina vadit, proto uz mi ani az tak nevadi ze se vracim do prace. To mas fajn ze bydlis u rodicu. My hodne splacime 😔

smardik
9. črc 2011

mi už Tom taky spí, sice jsem uvažovala že ho nechám dívat se na auta ale nebudu měnit to na co je zvyklý a to 20 se jde spát a nebude se o tom bavit, auta mu nahrávám a pak mu je pustím

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik no já mám výhodu, že je Tygr fakt malej a pomalu roste...takže z loňska mu fakt všechno je a nemusím ted podzim a zimu řešit 😝 měla jsem teda obavy, že mě to bude děsně srát, že mu nemůžu nic koupit...ale fakt jak nejsou ty prachy, tak je mi to tak nějak jedno....já pak prodám to, co máme (Tygr jak se nikde neválí atd., tak to máme fakt všechno jak nový, i když to nosí třeba dva roky ) a za to pak koupím nový...ale už ne tolik. Ted toho máme fakt moc, že je to až zbytečný...např. 30kalhot atd. 😅 😅 😅

sisstin
autor
9. črc 2011

@susik77 no tak dobrý...jak v čem..samo je fajn, že nemusím platit nájem atd, takže se dá vyžít i z toho mála, co ted mám...ale zas na druhou stranu bych ve svých 27letech chtěla mít už svoji domácnost a prostě svoje soukromí 😖

smardik
9. črc 2011

@sisstin Tomula taky neroste rychle, jakou vel ted nosí? Honzík má 86 a něco už i 92 a Tom má 92 a 98, ale kalhoty mají oba tu menší velikost. Já věci schovávám pro Honzu a pak to taky prodávám-ty hezčí na MMB nebo tady a ty horší nosím do sekáče, ted se mi tam prodalo za 2500 🙂

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak vršky jsou mu dobře 98, ale kalhoty v pohodě 92 😉

smardik
9. črc 2011

@susik77 já než cherokkee raději koupím starší Next, cherokee za mě cena neodpovídá kvalitně

susik77
9. črc 2011

@smardik - diky 🙂 bohuzel ubytovani neporadim, my mame vlastni byt v Praze a znami bydli u nas kdyz prijedou 🙂 Ale da se sehnat pension mimo centra aj od 700 na noc 😉
To mate fajn ze vas vyjde tak levne dovca, taky bych brala nej. chatu v lese nejlip na samote u vody 🙂

smardik
9. črc 2011

@sisstin to samé u nás, zajímalo by mě kolik váží a měří Tom, musím ho nějak změřit a u dr zvážit ale jak měl tu angínu tak váha ukazovovala 12,9 oblečením

susik77
9. črc 2011

@sisstin A s tim byvalym partnerem to nevypada? 😉

smardik
9. črc 2011

@susik77 mimo centrum chci určitě ale chci něco blízko nemocnice, jak jezdíme s Honzíkem tak jsme ubytováním spokojení ale to nechci protože je to tramvají a pak metrem a museli bychom přestupovat na jinou trasu a to ráno před Krejčířovou nechci absolvovat i tak bude na Toma toho dost takže chci něco bud blízko nemocnice at tam jen dojdem-ideálně nebo max. jedno metro apod. bez přestupu

jo ta chata je fajn budeme všichni spolu-konečně chlapa ted fakt skoro nevidíme a je to krásná chata, je tam u toho potůček, hory, není to daleko na bazén apod takže dobrý

susik77
9. črc 2011

@smardik - Ja mam prave s Cherokee super zkusenost, prave kombinuji Cherokee a Next, u nas to vynosi obe holky- jsou mezi nimi 2 roky. Nektere kousky z Cherokee jsou dizajnem dost podobne Nextu. Ale samozrejme zavisi kus od kusu-t kvalita a dizajn 😉 Ja kvuli kvalite nemusim C&A - hrozne nekvalitni veci a dizajn se mi nelibi H&M 😒

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik tak to jsou stejně, Tygr má ted 13 přesně 😉

@susik77 on je v Ba a já tady 😉

smardik
9. črc 2011

@susik77 já cherokee nic moc hned má žmolečky, ceny vysoké. My máme dost Next-ale starší z MMB, pak mají dost george, gap a Lindex-ten miluji ale je ho staršího málo

susik77
9. črc 2011

@smardik - zkus se podivat na netu nej. penzion v Libusi, prip. v Kunraticich- to je blizko Krc-u-my jsme blizko bydleli v podnajmu. Nebo se jeste podivej v Podoli, to taky neni moc daleko...

susik77
9. črc 2011

@smardik jj, george se mi libi, Lindex vubec neznam. Jeste mam rada Tchibo, maji levne, funkcni obleceni a velmi hezke 🙂 Kupuji tam hlavne bundy-podzimni, zimni kombinezy, pyzamka puncochy 🙂

smardik
9. črc 2011

@susik77 dík
@sisstin já přesně nevím ale tak nějak kolem těh 12,5 až 13 kg by to mělo být. ale Honzík je daleko větší než Tom v jeho věku, za chvíli ho přeroste

sisstin
autor
9. črc 2011

@smardik z hlaváku je to ale v poho, metrem a jedna zastávka busem 😉

smardik
9. črc 2011

@susik77 Lindex je v Praze na chodově, mají veselé věci. Jiné tepláky než u nich už klukům nekupuju, fakt ani Next na ně zdaleko nemá. Jo tchibo má dobré věci jen mě štve to jejich číslovaní, Tom je často mezi-malé nebo velké ale ten zimní komplet mě teda zklamal, poslali mi ho loni omylem-to mi připomíná že ho musím nafotit a prodat, já na zimu měla loni topolino a spokojenost, letos beru zas

smardik
9. črc 2011

@sisstin my pojedem den předem ne až ráno a zas bychom museli dojet na hlavák nějak a už to máš víc spojení. jako jak nenajdem tak pojedem ale ráda bych fakt našla něco blíž

susik77
9. črc 2011

@smardik - a kdy tam jedete k dr. krejcirove? jsem zvedava co vam rekne 🙂 Ma muj obdiv, je opravdu dobra odbornice! A umi to s detmi. Budete spokojeni 😉

smardik
9. črc 2011

@susik77 16. září jsme objednani k ní takže do Prahy pojedem 15, máme to na 9:30 a museli bychom stávat snad ve nebo možná i dřív at dojedem takže jedeme o den dříve

susik77
9. črc 2011

@smardik - no vidis, tam jezdim casto, mam to blizko ale ten Lindex jsem nezaregistrovala, musim se tam podivat 😉 Nase holky jsou vecsi, tak ty Tchibo velikosti nam vyhovuji 🙂 A velmi se mi libi na tom zimnim kompletu ze jsou zvlast kalhoty a bunda. Mela jsem aj Topolino a mela jsem problem narvat Veru do overalu-a ona mela obdobi vzdoru drsny 😒

smardik
9. črc 2011

@susik77 já měla loni poprvé kalhoty a bundu, jinak předtím kombinéza a s tím topolinem jsem byla fakt loni spokojená, letos ho podědí Hanys a Tomovi koupím větší. Nám právě ty velikosti nevyhovují, akorát před 14dny jsem koupila kšiltovky a už ji nemáme, Hanys letos v létě ztratil už třetí

ygreen
9. črc 2011

@smardik jo, takhle taky tobík reagoval,a teď prostě opakuje skoro vše co vidí 😵

holky ad dovča, já byla naposledy u moře v roce 2006 na Sardinii, jinak taky moc nemám nacestováno, xkrát Itálie, paříž, Londýn, Sardínie, Djerba a to je tak vše. Nic moc no. My děláme s MM ba u státní správy tak máme nacpanej fond, kam jdou peníze na stravenky a příspěvky na dovču,a le jak jsme nikam nejezdili a nebrali si stravenky tak tam máme fakt hodně, i když to pak zdaněj bude na buď exkluzivní dovolenou nebo více skromějších dovolených. Manža by se příští rok nejraději na 14 dní zbavil dětí a jeli bysme do Karibiku, nebo Martinik a tak, ale mě to prostě přijde líto bez dětí 😅 Já bych raději zvolila více skromějších dovolených, ale zato s dětičkama,a by si užili a rozvíjeli se.

hanistepa
10. črc 2011

Ahoooj! Dovolená, to je co?🙂 Nějaké cizí či snad sprosté slovo? V mém slovníku se každopádně nevyskytuje🙂
Na dovolené jako takové jsem byla asi ve 20 letech....A o d té doby, co máme děti, jsme nebyli nikde (kvůli penězům), jen asi 2 x na Slovensku u tchána🙂 Ale už chodím do práce, tak to bude už snad lepšíííí...hepšííí...🙂
Co je to Lindex? Nějaká značka ohledně hadrů? Pardon, jsem mimoň🙂 A Tchibo "znám" asi 14 dní, kolegyně si tam koupila pěknou sukni - a to je značka i pro děti? Nám Cherokee celkem vyhovuje, občas koupím hadýrek v Tescu, občas v sekáči, semtam na netu - no tak různě....
Měla jsem teď dovolenou - od út - do dnes - tak jsem si celkem užila dětiček, ale to jsou takoví raubíři, když jsou spolu, po kom ty děti jsou? 😀
Add mluvení - Hanička teď mluví s prominutím jako ťaman, není jí rozumět, huhlá☹ Mám z toho trošku depku, ale snažíme se pracovat, no uvidíme, jak zvládneme tu školu...je to vo hviezdach...

ygreen
10. črc 2011

čaukytak za mě hadry - mě je to celkem fuk, musí se mi líbit střih a látka, materiál i design. Takže Tobiáš i Thea mají mix Next, HaM, KiK a tak. Ale já mám ráda když mají děti málo věcí 😅 prostě nesnášim kopy hadrů co neunosí. Takže Tobiáš má jedny jeansy a jedny manšestráky, jako hezké kalhoty, pak asi 3 pěkný kraťasy pod kolena, třeba 8 pěkných trik a 2 košile, 2 mikyny a jeden svetr - to vše má krásný. A zbytek je normální a spíš na zahradu, na ven.
Sisstin - vůbec nechápu jak můžete unosit 30tery kalhoty 😀 😀 😀 😀 ale chápu tojako tvojí libůstku 😉
Thea má spíš Next a HaM,a le mě bazarové věci nevadí, ale raději kupuji nové ve slevách, takže pro Theu mám i zimní bundu na příští zimu z Nextu, kterou jsem koupila už na jaře, apod. Já ráda nakupuji tak, že jdu koupit to co zrovna potřebují - staré je malé, jdu koupit nové 😀

@hanistepa www.tchibo.cz

ygreen
10. črc 2011

@smardik
@sisstin
docela jste mě pobavili s těma vašima drobínkama 🙂 Tobiáš má 20kilo a asi necelých 110cm a Thea má v 10 m. podle mě tak 80cm a 13kilo 😀 možná i víc 😀

smardik
10. črc 2011

@hanistepa my jsme na tom s dovolenou stejně, jeden jen díky tatkovi že nám tu chutu půjčí za tak málo a odveze nás tam autem, jinak sedíme doma.
jo a Lindex je značka oblečení, tchibo taky a mají i oblečení pro děti, oni to střídají každý týden mají něco, ale mají dobré ceny a s kvalitou jsem spokojena

@ygreen a tak málo mu oblečení stačí? to by asi děcka chodili nahaté nebo bych musela každý den prát a to ne, já toho mám raději víc at se mi můžou zaprasit a mám co obléct a at to můžu kombinovat-jedny kalhoty se nehodí k tomu apod. a z těch značek fakt raději Next, občas HM, Gap, george, lindex, topolino. Prostě kvalitu co pak prodám dál, na to třetí to schovávat nehodlám

tak Tom je drobek, kluci neměli při porodu ani jeden 3kg, já mám ted 48 kg takže asi budou po mě