Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
18. črc 2011

@paolin jo Tomula je to samé

no dneska se mi Tom hezky vyděsil venku chudák. Dopoledne pršelo a my šli odpo ven a byli kaluže, Honzík si k jedné dřepnul a začal se v ní čachtat-dal do ní ruce a hrál si s vodou, Tom stál vedle něj a nevěřícně se díval co to jako Honzík dělá a úplně bylo vidět jak mu to vadí, celý se otřepal a pak přijel za mnou at mu utřu ruce-ani se té vody nedotknul a pořád se na Honzíka zlobil at toho nechá a jde za náma

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no to je právě to 😔 já jsem taky zásadně proti mlácení dětí, stejně to nic nevyřeší...ale prostě člověk toho má za celej den plný zuby, a pak nervy bouchnou a je to..mě to pak vždycky strašně mrzí 😢 ale v tu chvíli se prostě neovládám...samozřejmě ho neřežu jak žito..dostane prostě plácanej přes prdel, kterej stejně v tom amoku ani necejtí 😝

jinak mám známou, co má klučinu teda bez diagnozy, ale je prostě jinej a právě míval strašně tyhle hysteráky..on jako fakt mega, třeba několik hodin a doted je taky náročnej (ted mu bude pět) a Krejčířová říkala, že si holt nesmí nechat srát na hlavu, že musí bejt tvrdá...kámoška se teda taky bála (jako já), jestli by už tak dítě, který je stresman z toho nemělo následky...ale prej ne, že jinak prostě tyhle usurpátoři by nás převálcovali. Já to fakt vidím, že čím je starší, tím víc s náma cvičí...my jsme na něj v podstatě jako tři..a všichni kolem něj pořád skáčou, snažej se mu vyhovět...on to člověk bere, jako že chudák dítě má nějakej handicap...ale už to fakt přesahuje únosnou míru 😔

jinak s tím oblečením to má hodně ADHD a dysfatických dětí, u nás zrovna tohle není..ale jinak změny taky strašně špatně snáší...právě včera přišel z venku, a on je zvyklej, že se převlíká do tepláků...a on už byl zrovna večer, tak šel do pyžama..a zas hysterák, že chce tepláky a tričko 😝

paolin
18. črc 2011

@smardik to dělala holčička od kamošky. nesnesla ani smítko, malovat barvičkama ani náhodou. zašpinit si tričko bylo něco nemyslitelného. dělala to kolem 3 let. vyrostla z toho. trochu mi to připadá, jako forma úzkosti.

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no s těma smítkama to má přesně Tygr 😝 všude vidí samej "bordel", sbírá smítka ze země, nesnese mít tečku na ruce, všude vidí bordel, ze všeho to pitvá....a jak píšeš, to je fakt úzkost 😉

smardik
18. črc 2011

u nás ty změny jak v čem, třeba jako mimino nešlo mít režim že šel spát v tu a tu dobu, koupání v určitoou hodinu apod. to nešlo. On ty změny fakt nesnáší spíš v tom oblečení a venku nemá rád nové trasy-nebo tak jak jsme někde na výletě kde nikdy nebyl tak to je v pohodě a jde kde chci já ale tady u nás kde bydlíme a v okolí to chce svoji klasiku,hračky musí mít své místo apod. dost ted ale začal dirigovat Honzíka-u rodičů mu určuje kde bude sedět, běda jak si sedne na jeho židli, na písku má určené koho je která formička-já si to furt nepamatuju takže se na mě zlobí apod.

paolin
18. črc 2011

@sisstin jo jo mrzí...taky jsem se kolikrát neudržela..ještě hraju voliš, tak mi to někdy fakt sedlo...no a pak večer tady sedím a bulím 😔 vždy se zařeknu, že se budu moc snažit a pak mi to zase ujede... několikrát jsem už manžovi řekla, že jdu do práce a že doma prostě nebudu. úplná panika 😀
píuč ve školce radila, že je dobré od vztekajícího dítěte jít pryč a nechat ho. že jinak bude mít zpětnou vazbu a bude mít pocit, že dělá něco správně. já jsem se dřív snažila z Adama dostat, co mu vadí. to byla taky blbost..jak se do hysterky vložil, tak už bylo jedno, že mu něco vadilo ikdyby to byla největší krávovina na světě. teď fakt pomáhá jít pryč a po čase zkusit tu terapii obětím. někdy zabere ho nechat a pak za ním jít a podat mu ruku a on už pak jde. teď už je to naštěstí jen občas.

sisstin
autor
18. črc 2011

@smardik tak u nás právě příšernej problém s chozením po trasách, které nezná...páč chce jí tam, kam chce on... 😅 a jak to tam nezná, tak jak na potvoru chce vždycky jít někam jinam, než jdeme 😝 takhle u nás to je v pohodě, to už ví, kam chodíme a tak..takže žádnej problém, nachodíme fakt denně xkilometrů..zajdeme si na cheese, do obchodáku, na vláčky, do parku..no problémo...ale pak právě někde na výletě je to peklo 😝

smardik
18. črc 2011

@paolin jo jak píšeš malovat barvama ani omylem, třeba Honzík jí sám a nejde mu to tak jí rukama a je to, to by Tom nepřežil on to jen vidí a jde pryč, jde vidět jak je znechucený, zašpinit se je něco nemyslitelného ale mu vadí i voda-nevysvětlíš že to uschne, je tam kapka a jdem se převléct, běžně tak máme 3 trička na den a jen převlíkám a jiné se suší. Že by měl úzkost už od porodu? fakž už i v porodnici řval jak jsem se dotkla ruky

@sisstin s těma smítkama jsme na tom taky jak vy všude je bordel, ze země sbírá sebemenší smítko-donese mi ho a pak musíme utřít nebo umýt ruce apod.

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no právě od Tygra nejde jít pryč, on za mnou okamžitě běží...ta kámoška právě říkala, že se fakt musela před tím klukem zamknout, že on kopal do dveří, ječel..div nevybil sklo..ale za chvíli se sklidnil...že když tohle neudělala a byla s ním, tak byl schopnej se vztekat i několik hodin 😝

paolin
18. črc 2011

jo a ještě jedna věc je fakt supr..Adam moc nejí. tedy je velmi málo věcí, které jí. má horzně rád mlíčko. toho vypije třeba i litr a půl za den. a pije ho ještě i v noci..

paolin
18. črc 2011

@sisstin to dělal Vítek..ječel a chodil za mnou. agresivní teda nebyl a ani není. to je Adam. Vítek začal být hodně alibista a vypočítavý. pošťuchuje Adama, když ví, že se nedívám.

paolin
18. črc 2011

holky, tak si říkám..jaká nás asi čeká puberta těch našich chlapečků 😀

smardik
18. črc 2011

@sisstin u nás naopak co nezná je super jde kde chci já právě proto že to nezná ale co zná chce svoji trasu-ještě ho přesvědčím na trasu kolem hřiště když mu ho ukážu ale jinak katastrofa, dneska jsem potřebovala do večerky něco jsem zapoměla v obchodě tak že pro to zajdem a o to ne řve. Naštěstí ted mi v tom dost pomáhá Honzík on v tom problém nemá takže tam pošlu Honzíka a jak Tomík vidí že tam brácha jde a je v pohodě tak tam jde i on, fakt mi to pomáhá. Ještě že jsme si ho pořídili 😀 😀 😀 😀 😀

ygreen
18. črc 2011

Ahoj holky, my byli od pátku u tchánovců. Tobík fajn, přijeli jsme, okamžitě běžel za bratránkem a sestřenicí na trampolínu a krásně reaguje na dědu s babí, děda k nim přišel a říká Tobimu "ty máš bebí" (má odřený koleno) a on si hned sednul, vyhrnul kalhoty a když mluví o bebí, tak jakoby píská vysokým hláskem. Každopádně zareagoval jakože v chaosu, skákání, povídání, tak super. Mává už na každého a kdykoliv, začal sám plavat jen s rukávky a je fakt šikovnej ve vodě. A až na nějaký vztekání u jídla a tak je fakt bezvadnej. Děláme teď ty zvukomalebná citoslovce, či jak se to jménuje - fú, fí, bum, paci paci, bác, apod - máme karty s obrázky a dostali jsme hromadu lehkých básniček.

V pátek jsem byli na logo a logopedka spokojená, Tobiáš celou půl hodinu spolupracoval - udělal celýho zajíce v pytli a pak si pr něj připravila takové magnetické berušky na takové vrnící podložce, které se chytají proutkem s pavoučkem - ale má se chytat podle barvy. To Tobiáš vůůůbec nerespektoval. Ale jako jemná motorika bezvadná, chytal úplně super. No každopádně logopedka prý - vy si musíte myslet že jsem úplně mimo, ale mě prošlo rukama strašně moc dysfatiků a Tobiáš prostě neodpovídá. Že je z něj zmatená, že jí přijde, že tam bude ještě něco - třeba sluch, výrazný povahový rys a tak a nebo že vůbec dysfatik není, ale je třeba hodně opožděný, nebo jen sluch. je to proto, že on nemá potřebu té komunikace. Ale tak poslední 3 neděle se snaží komunikovat o 1000% víc než dřív, vykládá, brmlá si, apod. Taky začíná být "úslužný" - odnáší nám talíře, dává nám pít, apod. Jenže u ní na logo mlčí, tak mám vypisovat všechna slovíčka a mám od března vypsat i změny v motorice, sociálnu a tak.
A je i samostatnější - sám si vezme a oloupe banán, umyje ruce, vyčistí hezky zuby, zuje boty, snaží se i obout, apod. Začíná období já sám.

Jako já si myslím pořád, že má problém s porozuměním, ale nevím kolik, páč on je hodně vzdorovitý a tak nepoznám čemu nerozumí a co nechce udělat. Ale je zase fakt, že on teď jde přesně ve vývoji tak jak má, ale tak o 1,5 roku opožděně (si myslím já). Ale nevím jestli by to mohlo být "jen" takhle velké opoždění, které teď díky magické hranici tří let a nootropilu dohání, nebo ne. Na vyšetření sluchu ve spánku půjdeme v září.

paolin
18. črc 2011

@smardik 😀

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no prý tyhle náročné děti mají pak pubertu v pohodě, tak tomu musíme věřit 😎 😅 😅 😅 😅

paolin
18. črc 2011

@sisstin fakt? bereme každý náznak něčeho pozitivního 😉

smardik
18. črc 2011

@paolin no co bez Honzuly by to byl problém, takhle tam prostě pošlu brášku a je to vyřešené. ale zas bez něj Tom ani ránu, Hanys zlobí-jezdíme dolů vytáhem než bych sešla 2patra s nimi tak to šíleně trvá, Tom jde do výtahu v pohodě a Honza ne a mává mi a říká ahoj že mám jít.No dneska jsem mu chtěla odjet, že zavřu a pojedu at nezlobí ale to prostě nejde, Tom se zlobí a snaží se otevřít dveře at může jít i Honzík, on bez bráchy prostě nebude

ygreen
18. črc 2011

tak to Tobiášovi jsou změny jedno, obleče si cokoliv, jde kamkoliv, žádný stereotyp, změny jsou mu putna a špína - Tob je děsný prase, nejraději se bahní někde v hlíně 😀

ygreen
18. črc 2011

@paolin Tobiáš jí mizerně a UM miluje a pije asi 500ml denně a pil by mnohem víc, kdybych ho nechala

smardik
18. črc 2011

tak s tím jídlem jsme na tom bohužel už stejně mizerně ☹ a to tak krásně jedl, ale od té doby co měl angínu tak katastrofa. Jsem štastná že má aspon to UM, díky tomu aspon něco sní

sisstin
autor
18. črc 2011

@ygreen no mně se právě Tobís jako opožděnej moc nezdá...jako v té řeči a porozumění samozřejmě jo, ale jinak zas v některých věcech je podle mě fakt v normě...zas když to porovnám s Tomáškem od @smardik tak Tomášek je fakt opožděný, ale ve všem tak nějak stejně.... což teda Tobís není 😉

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin
@smardik
@paolin ale hůř jak Tygr nejí nikdo 😅 😅 😅

paolin
18. črc 2011

@ygreen a má mlíčko z hrnečku nebo flašky?

paolin
18. črc 2011

@sisstin jakpakto? ten už vůbec nic?

ygreen
18. črc 2011

@sisstin já vím. Logopedka je z něj na "prášky" 😀 ale třeba je tam prostě jen nějakej ten výrazný povahový rys navíc, který ho činí "jiným".

smardik
18. črc 2011

@sisstin @ygreen Tomík opožděný je a o dost o tom není pochyb ale snad to zvládneme. ale jen kostky dneska Tom je rád jak dá 3na sebe a to je úspěch, Honzík v pohodě 6 a to je tak ze vším. No četla jsem jak jí a hrůza ale řeknu ti nebýt UM tak jsme na tom některé dny stejně

ygreen
18. črc 2011

@paolin s flašky a savičku má rozřízlou. On si dává buď UM s mixovaným banánem nebo s čoko nebo vanilkovým práškem od Nestlé.

paolin
18. črc 2011

@ygreen tak to jsem ráda, že Adam není jediný, který mlíčkuje z flašky 😉 někdy, když jsem spěchala pro Vítka do školky a musela jsem Adama tak nějak vzbudit, tak jsem ho šupla do kočáru, flašku mlíka do ruky a tradá. to muselo fakt vypadat supr, takovej "velkej" 😅

sisstin
autor
18. črc 2011

@paolin no Tygr je od 18 měsíců živ ze suchýho pečiva, Brumíků, křupek a tictaců...docela jedl dřív i na husto jogurty..to ted vůbec. Jediný, co sní, je chees z Mekáče a hranolky, jednou za uherák hovězí vývar s knedlíčkama, občas má rád uzeniny 🤐 ale jinak peklo...nejradši by žral celej den jenom tic tacy. A v poslední době právě nejí vůbec, včera měl za celej den půlku rohlíku 🤐 tak se dneska vážil a má 12,5kg..takže půl kila zase zhubnul. Takže jsme najeli na tvrdej řád, prostě jíst musí, i když u toho dělá scény jako prase... on právě nejedl fakt od narození, mlíko nenáviděl...úplně ho přestal pít v 7 měsících, pak docela najel na ty příkrmy (ale jenom ze skleničky, doma vařený odmítal pozřít), a od toho roka a půl už přestal jíst totálně všechno 🤐