Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
11. srp 2011

@sisstin je to dost málo ale nenaděláš nic, Tomák ma cca těch 13 kg, protože 13,6 měl oblečený takže kolem 13 může mít nahatý, výšku přesně nevím ale taky počítám kolem těch 97, ty rifle od tebe jsou mu totiž krátké a další co máme v 92 taky ne ☹ což je dost blbé, musím sehnat jiné ale netuším jaké, mu vše padá, plandá na něm

smardik
11. srp 2011

@susik77 Honzík jí jednou denně-od rána do večera a má 10,7 kg a 82 cm

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 mě říkala pediatra, že takových dětí, co ještě v tomhle věku nebyly nikdy nemocné, tak moc nemá....on ještě nebral ani žádné léky...fakt asi dvakrát měl rýmu, že jsme ani nevěděli...a 2x měl teda tu stomatitidu..ale jinak prostě nic 😕 on ani není zesláblej, ten má energie...já nevím, z čeho on to bere 😅

susik77
11. srp 2011

@sisstin - asi bych to teda nejak neresila kdyz je zdravy a ma energii, prip. mu davej sem tam nejake potraviny s vitaminy. nase holky maji k snidani fitness musli od nestle...

sisstin
autor
11. srp 2011

@susik77 on nic nedá do pusy 😉 já ani nevím, jak bych do něj případně léky narvala...to jedině násilím a to je ještě schopnej pak vyblít 😕

susik77
11. srp 2011

@sisstin - to fakt nezavidim...prave ze my mame ipacny problem, resime jak je omezit aby nezbastili tolik jogurtu 😝 oni daji dohromady 4-6 denne 😝 kupujeme lepsi-teda minim. jogobelu-ta stoji kolem 10 kc, takze za tyden je to strasne moc ☹

smardik
11. srp 2011

@sisstin asi nic neděláš když nic nechce a prospívá. dáváš aspon nějaké umělé vitamíny at mu nic nechybí? já začla dávat oběma martánky a to je radosti, Tom vidí že je vytahuju a začně se smát, radovat se, má mít jednu lžičku a chce přidat, tak mu ještě půl lžičky dám. je tam dávnkování jedna lžička od roku a pak od 3 víc tak by už to tak vadit nemělo

smardik
11. srp 2011

@susik77 máš doma mé děti? u nás dneska padli 2 malé floriany, jedna velká jogobella-380 gramů a to jsem ted večer už odmítla jogurt dát, občas si chlap dá velký takže my dáváme taky za jogurty dost

sisstin
autor
11. srp 2011

@smardik no to bych mu musela jedině nějak propašovat do pití, dobrovolně by to do pusy nedal 😝

@susik77 Tygr jí jenom straciatella Florian, jinej jogurt nedá do pusy 😝

smardik
11. srp 2011

@sisstin to máš pravdu to je na houby, ti dva se naštěstí radují. Tom se radoval i jak měl ATB, večer jak byl v pyžamu už stál s otevřenou pusou a chtěl přidat, jak je dobral a neměl brečel tu. Do pití nevím, ty naše asi ne máme martánky s pomerančovou příchutí, je to dost sladké to by asi v pití poznal, možná nějaké jiné. já je začla dávat Tomovi nedávno když tak málo jedl at má vitamíny a chutná jim to oběma

susik77
11. srp 2011

@smardik - no to my dva radsi jogurty ani nejime, to bychom se nedoplatili. vecsinou se snazime nakupit hodne v akci...jestelevnejsi kupuji tesco jogurty kolem 7.50 kc

smardik
11. srp 2011

@susik77 já kupuju ty velké většinou, malé nemá cenu. Chlap je taky dost jí, on ty 4 velký týdně zvládne a zvládnul by i víc ale nejsme milionáři, fakt mají kluci na den tak 2velké jogurty nebo 4 malé a jak to spočítáš za měsíc + chlapa je toho dost. Do toho ještě mají oba UM - Honza 3x denně, Tom 4x denně takže jen za tyhle 2věci je to měsíčně celkem slušná částka

sisstin
autor
11. srp 2011

no jsem zvědavá, co mi Kr. odepíše 😝

susik77
11. srp 2011

nase odmitaji pecivo, maji radi akorat cerstve housky nebo rohliky. ale vstavat v 6 se mi nechce aby jsme meli kazde rano cerstve pecivo. tak verca si nekdy da ode mne ryzove racio chlebiky, prip. jedi kolac kdyz obcas upeceme...

susik77
11. srp 2011

@smardik - jj to verim. ja teri nastesti porad kojim, nutrilon jsme nikdy nekupovali+ veru pije hodne granko a uz aj teri se naucila, tak obyc. mleko je levnejsi 🙂

smardik
11. srp 2011

@susik77 tak u nás se jí vše, sice Tom zlobil s jídlem ale začíná zas jíst takže doufám že brzo bude jíst normálně. kluci jí rohlík, chlepa, veku, oba mají rádi makovku, crosanty, koblížek, někdy upeču bábovku. Hlavně Honzule je vděčný strávník, at má v té své papuli cokoli tak je to mnam mnam, jediné co nejí je červená řepa-ne že by mu nechutnala, jede mu taky je to mnam mnam jak by řekl ale vadí mu na zadek, má z ních prdel až do krve takže nedávám

sisstin
autor
11. srp 2011

Tygr nepije mlíko od 4 měsíců 😅 😅 😅 😅

smardik
11. srp 2011

@susik77 mi se oba odstavili dost brzo ☹ ☹

susik77
11. srp 2011

@smardik - u nas velke nemaji cenu. kazda chce svuj kelimek. tereza ma jeste specialitu, ze si vydupe jogurt, otevru ji ho a najedno scena ze ho nechce. tak ho odlozim do lednice ale potom ho uz vubec nechce otevreny. nastesti verce nevadi ani otevreny 😎

smardik
11. srp 2011

@sisstin dost brzo přestal, mi se Tom odstavil po 5měsíci, to moje nechtěl ale UM mu zachutnalo a dodneška je mlíčkounek: dneska 7:30 180 UM, před spaním v poledne 180, večer před spaním 180 a to ještě v 15 jak se vypsal zkoušel že by chtěl mlíčko ale nedostal. No a to se občas budí i v noci, jak jedl tak mizerně tak si dal i 2x za noc 180

smardik
11. srp 2011

@susik77 tak to jo, u nás se krmí z jednoho-jeden sedí na jedné židli, druhý na druhý a dávám jim. Jak Honzule zlobí a nesedí a lítá kolem tak Tom se na něj zlobí, dělá mu tytyty a snaží se ho přinést k židli at si sedne a jí

sisstin
autor
11. srp 2011

@smardik Tygr se nekojil nikdy, nechtěl...a UM jsme přežili do toho čtvrtýho měsíce..a pak už ani hovno..a v životě nevypil víc jak 90ml 😝

susik77
11. srp 2011

@sisstin - ja jsem s veru mela probl. s kojenim, jak byla drazdiva a mela zloutenku po porodu, kojila jsem castecne do 7.mesice. S Teri jsem mela stesti, rozbehli jsme kojeni krasne, mela jsem cil kojit do 2 let ale ted bych klidne aj do 3. Je to zlate, jak se ji to libi 🙂 Si vzdycky rekne ze chce mnam, mnam ham 😀

smardik
11. srp 2011

@sisstin mi se Tom odstavil po MS ale bojovali jsme tak nějak od začátku, první nepřibíral a dost blinkal, hned po šestinedělí mi přišla MS a mlíčko nechutnalo, no a při třetí MS se odstavil úplně, kojila jsem přesně 5 měsíců. ale u nás nebyl slavný ten začátek kojení, narodil se v sobotu a přisál se mi poprvé až v pondělí večer. Ale aspon to UM mu jede, sice jsme dost bojovali než jsme našli vhodné UM ale jak jsme ho našli tak pil krásně a dodneška pije, pije těch 180 víc nedá

susik77
11. srp 2011

ok, hezky vecer, my uz jdeme spat 🙂

smardik
11. srp 2011

@susik77 mi šlo taky kojení krásně s Honzíkem-ze začátku ale srdíčko to zkomplikovalo ☹ on už neměl sílu tahat, vytáhnul si max. 60 a někdy ani to ne a usínal mi u toho, brečel a už mu to nešlo-já první myslela že zlobí až pak jsme přišli na to srdíčko a důvod byl jasný takže jsme odstříkavala a dostával mé z flašky-byla to síla co 3hodiny odsávat a do toho Tomík ale zvládali jsme to a byl tak spokojený, dostal z prsa a pak se dopil flaškou ale nemocnice znamenala konec kojení. Po operaci jen viděl prso a hysterák a ani doma se to nespravilo i když mlíko jsem měla. prý některé citlivé děti tak reagují, vyrovnávají se tak s tím stresem které pro něj nemocnice je

susik77
11. srp 2011

@smardik - to mi je lito ☹

smardik
11. srp 2011

@susik77 mě taky, oba se mi odstavili i když jsem mlíko měla ale co se dá dělat. třeba to u třetího vyjde

ygreen
11. srp 2011

tak jídlo, to mi ani nemluvte, sice pestřejší jak Tygr, ale taky nic moc, hlavně nechce vařený jídla, jediné co sní od dvou let teplého je toust se sýrem, masové koule z ikei s brusinkama a omáčkou, znojemskou s rýží, a dostanu do něj pár lžic polévky apod. Ale pravda je ta, že já to moc nezkouším. Jinak krom teplého jídla a uzenin a zeleniny a většiny ovoce sní všechno. Mléčné výrobky, pečivo, sýry, žervé, jogurty, pudingy, buchty, sladké a slané všeho druhu. Ale třeba nejí buchty s ovocem. přijde mi že nemusí kousky. Z ovoce sní jen banán, kus jablka, meloun. Syrová zelenina 00nic.

Do dvou let jedl slušně, byl hodně vybíravej a skoro na skleničkách nebo vývarech,ale dalo se. Snědl obrovský množství na váhu.

Naštěstí je děsnej milovník UM.

@sisstin já bych být tebou zkusila tygrovi podstrčit ten sirup na povzbuzení chuti k jídlu a nějaký tekutý vitamíny. A máte dělaný alergologický testy na lepek?

ygreen
11. srp 2011

@smardik seš borkyně že jdeš do 3tího. To u nás jedině tehdy, kdyby se stal zázrak zázraků a Tobiáš byl jen nějak opožděnej a stalo se to kvůli tomu přidušení u porodu. Pak bych věřila že to není geneticky, že to byla náhoda a že teď bude s ním vše okey.