Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
7. zář 2011

@magimary ironií je že střední mám zubního technika 😅

ale moooooc ti děkuju, uklidnila jsi mě, už jem byla na pokraji infarktu 😅 teď to chápu a respektuju, protože vím, že Tobiáš má doopravdy pár auti rysů, které ale doopravdy mizí raketovou rychlostí, takže je logické, že když před půlrokem měl v závěru vyšetření auti. rysy???? tak že nechávají tuhle diag. otevřenou, dokud ji nevyvrátí Krejčířová a nepotvrdí pravděpodobnější VD 🙂 🙂

magimary
7. zář 2011

@ygreen 😅 , nuž ale zubný technik asi nevypisuje a ani nečíta neuzavreté lekárske diagnózy 😉 😅

ygreen
7. zář 2011

@magimary to opravdu ne 😉

sisstin - už chápu jak může být otravné, když za tebou dítě pořád chodí a chce abys něco pojmenovávala 😀 Tobiáš má malou knížku s tím co k čemu patří a asi milionkrát denně mi ji nosí a ukazuje prstem na každý obrázek a já musím furt dokola říkat co tam je 😅 😀 je to děsnej opruz ale díky bohu za tooooooo 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sisstin
autor
7. zář 2011

@ygreen jak ti napsaly holky, je to podezření na smíšenou dysfázii a zároven se musí vyloučit pervazivní vývojová porucha, která je další možná diagnoza 😉 neznamená to, že mu tam ty diagnozy přisoudili 😉 jinak ukazování super, ještě, aby ukazoval na věci kolem sebe a jste za vodou 🙂

@dadlenka u nás nějak vliv počasí na náladu nemá 😉

dneska Tygr ve školce opět pohoda, dokonce tam jedl trošku polívky (bylo to vidět na tričku 😅 😅 😅 ) a prej snědl asi tři buchtičky se šodo, tak dobrý 😅 😅 😅 😅 ale je vidět, že je z té školky takovej rozhozenej...vždycky tak půl hodiny po příchodu domů je takovej uřvanej a uvztekanej..přitom tam je prej úplně v pohodě 😕

jo a přibral skoro 0,5kg 😀

ygreen
7. zář 2011

@sisstin jj ale normálně jsem měla šok 😅 no ještě že vás mám holky 😵 a venku už taky občas ukazuje, třeba na letadla 😵

tygr bourák, se hezky rozpapá a do vánoc budeš muset obměnit šatník, budou mu ouzký kalhoty 😵 😵 😵

sisstin
autor
7. zář 2011

@ygreen to je skvělý, ono se to fakt rozjede 😉 🙂

@smardik je asi na té dovolené co? 😕

erinnuska
7. zář 2011

@petul.a ahojky 😉 vítam ťa tu, ja intenzívne čítam a málo sa zapájam do diskusie, naša malá je taktiež hypotonik, teraz len čítam vaše prejavy AS, niektoré sú veru aj u nás 😝 Zbožnuje čistenie zeleniny, sadne si mi do lona a vydrží tam sedieť aj pol hodinu, cibulu tiež rada lúpe . Priznám sa nad touto diagnozou som ani nerozmýšľala, ani nič nezisťavala 😝 Rozprávať nechce, iba intenzívne ukazuje na všetko a aj viackrát za sebou opakuje stále dookola čo chce vysvetli a ukázať. Trebárs: nejdeme autom do obchodu ale pešo a toto mi ukáže aj 10x za sebou 😝 Schody tiež nezvláda, iba po štyroch aj to sa je nechce, je celkovo veelmi pohodlné dieťa a pri náznaku čohokolvek ťažšieho aj na ihrisku vyžaduje pomoc odo mna, sama sa ani nesnaží 😲 Diagnozu zatial nemáme, iba oneskorený vývin, v novembri ideme na EEG, tak sa uvidí 😝

petul.a
7. zář 2011

@ygreen - teda to se nedivím, že jsi měla šok, mě by vomejvali 😅 Njn, někdy aby měl člověk tři vysoký, aby pochopil zprávy od doktorů 😝

@erinnuska - jejda, to jsou na tom ty naše cácorky dost podobně. Babu ve věku tvojí Rebeky taky po schodech jen lezla 😝 A hřiště? To je kapitola sama pro sebe. Tuhle jsem ji konečně dostrkala na skluzavku, aniž by u toho byl pláč a vztek, a málem jsem radostí bouchla šampus. Tedy ne, že by na tu skluzavku normálně vylezla po schůdkách, musela jsem ji tam vystrčit tak, jak se to dělá třeba s ročními dětmi. Ale sjela a neplakala, to mě potěšilo. Teď jsem četla docela pěkný článek o AS a tam píšou i to, že tyto děti bývají neobratné - tak to ty naše kočky mají pohyb ztížený hned dvakrát, pokud se u nich AS potvrdí.

petul.a
7. zář 2011
sisstin
autor
7. zář 2011

@erinnuska no to co popisuješ se mi zatím k indikaci AS fakt nezdá. Hypotonie brzdí celkový vývoj, takže holčička může být jenom opožděná, tudíž ty projevy jsou takové, jaké jsou 😉 Intenzivní ukazování a opakování je právě známka SPRÁVNÉHO vývoje dítěte, dítě nabírá pasivní slovní zásobu 😉 spíš bych to viděla, že váš zásadní problém je právě ta hypotonie 😉

ygreen
8. zář 2011

na minutu přesně se mi před 12 měsíci narodila Theinka 😵

sisstin
autor
8. zář 2011

@ygreen hepy béééérzdej 😀 😵

ygreen
8. zář 2011

děkujéééééém 😉

ygreen
8. zář 2011

@petul.a hele ale Babu byla vždycky děsně tvrdá, jakože fakt se vždy snažila, však mám pocit že chodila dřív jak Vojtík, ne? Prostě ona je fakt borka!!! A Babu se nerada mazlí? To jsem nikdy netušila.

petul.a
8. zář 2011

Ahojda 🙂

Theušce vše neeeeeeeeeejjjjjjj!!!!!!!! Ty voe, to to letí, to je strašný.

@ygreen - Babu asi nechodila dřív než Vojtík, možná s chůzí okolo nábytku byla s Vojtíkem tak nějak nastejno, ale takové to "regulérní" chození (tím myslím prvních pár krůčků venku na chodníku) přišlo až v 18 měsících. A mazlení - no ono je to jak kdy. Ne že by to vysloveně nesnášela a odstrkávala nás (i když i to se někdy stane), ale aby sama přišla, že chce obejmout nebo pusu, to fakt málokdy. Ona ani jako mimčo moc nemusela chování, radši ležela ve volném prostoru 😅 A nemá ráda třeba zapínání knoflíčků u krku apod., prostě mi připadá, že jí vadí zasahování do "jejího" prostoru. To si myslím, že je jedním z důvodů, proč si neumí poradit s malými dětmi - děcka cca od roku do čtyř let bývají "kontaktní", chtějí ji hladit a všelijak jinak na ni sahat, ona to nemá ráda, což ale neumí dát patřičným způsobem najevo, a tak to "řekne" po svém - křikem. Miminka jí nevadí, ovšem jen do věku, kdy se k ní už dokážou přiblížit. Na druhou stranu, nevadí jí velké děti, ty zas nemají potřebu ji hladit. Hodně velký problém má s dcerkou mojí kamarádky, té teď bude 5 let a je naopak hoooodně kontaktní a jak vidí, že Barunka pláče, tak ji chce hladit... takový začarovaný kruh, no 😒 Jenže vysvětli pětiletému dítěti, že je někde problém a že Barborka nechce, aby ji někdo hladil.
Jj, Babu se vždycky snažila 🙂 A i to může být trošku problém - psycholožka říkala, že Barčí se vlastně od narození pořád o něco snaží, vnímá, že je k něčemu vedena, nechce "zklamat", je inteligentní, tudíž to vnímá tím víc, ale některé věci prostě neumí zpracovat, přičemž ale ví, že by je zpracovat měla... a problém je na světě. Když mluvila o té inteligenci, tak povídá: "Nebo vy znáte jiný dítě, který ve třech letech přečte celou abecedu?" Já na to, že jo 😀 - Párátkojc Jájíka 🙂

sisstin
autor
8. zář 2011

@petul.a no Tygr taky právě nemá rád ty "kontaktní" děti 😉 pokud teda na něj nešahají, tak už si s nima hraje relativně normálně...ale jakmile by to dítě ho začalo nějak chytat, tak okamžitě panika 😉 teď už je takovej odolnější, že si klidně ubrání hračku, když se na něj někdo lepí, tak ho jemně odstrčí a řekne "ne"...

ale fakt ještě před prázdninama se k němu nějaký dítě přiblížilo, a Tygr řev 😝

ygreen
8. zář 2011

@petul.a Vojtík chodil od 18m. Si to pamatuju, páč Babu ho prvními krůčky předběhla 😵
jj Jája, to je jasný;o)

A jak je to s tou inteligencí u AS, já četla, že tedy v úzkém okruhu jsou vysoce inteligentní. Ale třeba Raj. psala že E. teď řekli, že v 7 třídě dosáhla výše svého intelektu, nebo jsem to blbě pochopila.

hanatka
8. zář 2011

@ygreen jéé, Theinka už má rok! Všecko nélepčí 😀
Jiank AS může mít inteligenci průměrnou, nadprůměrnou a někteří i na hranici geniality.. ovšem někdy je jim to k ničemu, že.. záleží, jak moc silně se u nich projevuje autismus jako takový.
@petul.a já myslím, že hyperlexie může a nemusí souviset s inteligencí.. Když oni jak to mají autíci posunutý v tý hlavičce, tak je prostě písmena a čísla zajímají a proto se je naučí velmi brzo. Na druhou stranu to tak mají i zdravé nadprůměrně inteligentní děti, takže těžko říct 🙂

hanatka
8. zář 2011

Jo, musím se pochlubit. Jak furt řešíme u Radečka, že se málo ptá.. tak jsme byli na procházce a prohodili jsme s MM pár otázek (schválně), jakože proč se stmívá, proč to a to.. a Radeček za chvilku: Proč je ta tráva suchá, proč je ta voda v řece špinavá, proč tady rostou stromy, proč jsou na cestě kamínky.. a vydrželo mu to celou cestu domů😀

ygreen
8. zář 2011

@hanatka hele já Tobiášovi musela ukázat mávání, ukazování, sdílení a šup, už to dělá aktivně. nějak to těm našim drobcům nejde samovolně 😅

dadlenka
8. zář 2011

@ygreen všechno nejlepší🙂) mě se před třemi lety a 5 hodinami narodil Kryštof🙂

dadlenka
8. zář 2011

Jinak dnes se mladej do školky těšil, ale jakmile jsme vystoupili z auta, začal brečet, brečel ještě v šatně a chvilku ve třídě, protože mají ve školce novou vodní želvičku, hned přestal a začal si hrát🙂 odešla jsem a cca hodinu čekala v šatně a mladej byl v pohodě, dokonce částečně posvačil, ale potom něco chtěl (nikdo netušil co😉 )a začal brečet, tak jsem ho vzala, velké vítání a domů v pohodě. Tak jsem zvědavá, co bude v pondělí😉 konec popisu😀

ygreen
8. zář 2011

@dadlenka no supééér gratulujuuuuuuuuu

sisstin
autor
8. zář 2011

@dadlenka tak tady hepy bérzdej 🙂 jinak vy teda adaptujete fakt zvolna, ale evidentně to Kryštofovi pomáhá, tak skvělý 🙂

ygreen
8. zář 2011

@sisstin tohle o očkování je děsný, člověk fakt neví. Ale já si myslím, že asi pokud má dítě v sobě tu možnost, že se něco "posere" rozjel by to třeba stres,a pod. Ale nevím mám v tom zmatek.

sisstin
autor
8. zář 2011

@ygreen no tady jde spíš o to, že když ty jako rodič se rozhodneš neočkovat, tak přijede policie (sociálka), dítě ti odeberou, nechají naočkovat a zase ti ho vrátí 😨 co to jako je 🙄 🙄 🙄

andreabe
8. zář 2011

@sisstin presne 🙄 u nas je to podobne.... kto trochu rozmysla, tak musi uznat, ze cpat do 3dnoveho novorodenca vakcinu proti tubere nema logiku 😠 Kde uz by sa take mimino, ktore si dnes kazdy chova ako vo vaticke, dostalo do styku s tuberou?? Ak by rodina zila v zlych podm. alebo mala niekoho v rodine s tuberkulozou, nech si dieta da zaockovat. Ale moderny clovek, ktory zije v beznom prostredi, nema preco dat mimino ockovat takouto vakcinou, je to jednoduche, je to biznis 😒

sisstin
autor
8. zář 2011

@andreabe ono to je tak i s tím tetanem, jak ti dřív každej hrozil, že stačí škrábnutí a je to 😨 a ted jsem se dočetla, že by to jednak musela být rána jako kráva a ještě by ses musela válet někde v kravským hnoji...pokud máš nějaký takový úraz, tak ti tu tetanovku píchnou...takže já se přeočkovat proti tetanu nenechávám 😎 ted mi vypršelo a fakt si nehodlám jít k Dr. pro další 😝

andreabe
8. zář 2011

@sisstin jj, tiez som sa nedala preockovat este, ale seba by som neriesila, si aspon myslim, ze nase stare telo 😅 by to snad uz zvladlo, ale take male mimi..aj ten meningokok, ma prehovorili, ze ake to je nebezpecne ochorenie, tak som maleho dala zaockovat...zase kravina, je to tak zriedkave ochorenie, ze ovela viac deti zomrie rocne na chripku....
ale dali do tv reklamu, kde maminke mizne babetko pod rukami v postielke a uz som tam letela so slzami v ociach a dala ho ockovat...oni vedia ako na to 😠