Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

dadlenka
12. zář 2011

@ygreen jo a co náš Kryštof nejraději a vždy ochotně ukáže je zadek😀 v jeho svahilštině táde🙂 ale oči a uši mnohdy prohodí- jestli jim to nezní podobně, to píchání mu to určitě ulehčí, takhle se naučil ukazovat nos, že na něj děláme"crrn"😉

dadlenka
12. zář 2011

@ygreen on je vlastně nejstarší, že? To je potom jasný🙂 Kryštof má dva starší sourozence, takže kopíruje a kopíruje😉 díky bohu za ně🙂)

sisstin
autor
12. zář 2011

no tak Tygr má energie za tři, fakt mu nic není...ale prostě poměrně dost soplí...není to teda žádná zelená či žlutá rýma, prostě vodovka...ale huhná, je to znát, že fakt rýmu má....a s tím ho tam nepošlu, je to fakt nefér vůči rodičům, kteří si nemůžou dovolit být doma s dětma 😔 ale ve čtvrtek už teda doufám pomaže 😝

tak jsme aspon udělali zas víc práce, jinak odpoledne už toho tolik nestíháme...do školky říkal, že se těší..tak snad ta prodleva nebude nějaká zásadní, že by se mu tam pak nechtělo nebo něco 😕

jinak co se týče sirupů atd., já nedávám nic, prostě do Tygra tohle nedostanu...i jsem mu včera musela dát čípek na tu horečku..on prostě z toho sirupu okamžitě šavluje, nebo to nechce dát ani do pusy..to samý nějaký hvězdíci atd., fakt nevím, jak bych to do něj dostávala 🤐

smardik
12. zář 2011

holky začínám být u hezky nervní a to je teprve pondělí, kde je do pátku

já sirup dávám-máme martánky a Tomáškovi jede, jen vidí že ho vytahuju a raduje se, chce přidat, máme myslím s pomerančovou příchutí. ale pak chci něco jiného-bud s tou hlívou ústřičnou nebo jsem dostala ještě na jeden sirup doporučení tak uvidíme který vyhraje, ale problém nemáme Tomínek to chce. i jak měl ATB měl to jako mnamku a chtěl přidat

smardik
12. zář 2011

a jinak budeme snad po výplatě kupovat kolo odrážedlo, to kolo odrážedlo co máme je velké, nedosáhne na něm ale chce jezdit, ted poslední 3 dny si na něj 5x sedne a chce jezdit, dneska ho tu manžel vozil a líbilo se mu to snažil se odrážet ale nešlo mu to, takže naše prodáme a budeme kupovat nové, zvažuju tyhle 3

sisstin
autor
12. zář 2011

@smardik já ten FB budu kupovat až na jaro 😉 možná ho dostane k Vánocům, aby si na něj zvykl a třeba si to zkoušel doma...ale ten pravej First Bike kupovat nebudeme, to je strašně drahý 😝

smardik
12. zář 2011

@sisstin no já chtěla na jaro taky ale on už by i jezdil i ted jak ho vidím tak prodám to co máme a koupím jiné-s menším sedem a právě zvažuju ty 3 výš, first bike se mi líbí nejvíc ale nejdražší, puky je levnější a počítám že na jaro už budu kupovat i Hanysovi on je šikulka

ygreen
12. zář 2011

Tobiáš je úplně hotovej z Lega, když je ale v telce, jako pohádka, nebo reklamy, ted jak je na Hero Factory a je tam, obří škorpión, tak pro mě běží a táhne mě k telce a je z toho úplně hin;o)) a děsně ho baví bakugani a gormiti. Jako třeba šmouly má rád, ale nbakugana prožívá, kde se to v tom píďovi bere :mrgreen: ale já mám japonské animé taky ráda, líbí se mi to 🙂

@dadlenka jj Tobík má 3 a Thea 1 rok
@smardik FB je nejlepší, Tobiáš na něm drandí super, můžeš koupit i redukci, že se dá sedadlo zmenšit i pro max. dvouleté dítě. A co budeme určo kupovat na zimu je místo předního kola lyže 😵 😵 😵 😵 a má košíček

ygreen
12. zář 2011

Tobík na FB - máme to do terénu a super, má mohutnější vzorek

ygreen
12. zář 2011

včerejší oslavenkyně 😀 😀 😀 😀

smardik
12. zář 2011

@ygreen mě se taky nejvíc líbí jen ta cena když ho potřebuju 2x, jak ho bude mít brácha bude ho chtít vyzkoušet i Hanys, známe své lidi, pro Toma ta lyže není počítám že hysterák ze sněhu bude i letos ale Hanymu by se to mohlo líbit

tak bukagani, gormiti, šmouli apod. zatím Toma nechává chladné, nebo spíš není kde by to viděl. Má povoleného trošku JIM JAM ráno a večer a to je vše, cca půl hodky denně a víc ne, není důvod

smardik
12. zář 2011

@ygreen vypadá jak včelka mája v těch brýlích 🙂, přejeme oslavenkyni vše nej, hlavně hodně zdraví 🙂

susik77
12. zář 2011

Ahoj holky, mam depky ☹ Vercu dnes zhodila na zem jeji kamaradka, protoze verca za ni chodi a opakuje...uz se zacinaji problemy a bude hur 😢 Za chvili to bude videt uz vecsina jejich rovesniku ze se Veru chova jinak... 😢

ygreen
12. zář 2011

@smardik tobí kouká ráno na kouzelnou školku a večer na animáčka, on dá na tv hodně, ale i po ní opakuje, napodobuje a tím jak míň rozumí řeči, mu obrázky hodně dávají.

@susik77 a nemohla bys dát Verunku třeba na nějaký smíšený kroužek, třeba tanečky, kde budou děti třeba 3-6 let, aby se tam zamíchala?

smardik
12. zář 2011

@ygreen Tom by taky dal kdybych ho nechala ale má smůlu, raději si vezmu knížku, obrázky a ukazujeme na nich, jdeme ven

ygreen
12. zář 2011

@smardik ukazování mám )konečně) plnou prdel, dalo by se tak říci 😀 😀 😀 ukazujeme stále a stále a stále a stále 😀 😀 😀 😀

smardik
12. zář 2011

@ygreen znám moc dobře, ukazuje stále Tom i Hanys a já občas nestíhám komentovat

cmilka
12. zář 2011

@ygreen akým spôsobom robíte protiklady? My máme malá veľká myška, ale filipovi sa to velmi nepáči... Ty ukážeš na jednu kartičku a Tobik hľadá protiklad, ale pomenuješ aj druhú kartu (ktorú má hľadať)... ja už neviem, čo pre Filipa vymyslieť, momentálne ho trochu baví puzzle (ale max.4 zložkové), s časové následnosti, ale to mu ja rozprávam napr. ako rozprávku a Filip podľa toho hľadá kartičku... sám by to skoro určite nezložil.. 😒

ygreen
12. zář 2011

@cmilka máme tyhle protiklady a co k sobě patří
a potom doporučuju ty pracovní sešity od Bednářový - Počítání Soba Boba a jiné, to ti spíš poradí siss, tak jsou taky hodně dlouhý, delší, nejdelší, malý, velký.....

cmilka
12. zář 2011

@ygreen no, tieto protiklady sme mali aj my, ale pre filipa sa mi zdali malé kartičky, tak som zaobstarala z nomilandu malú veľkú myšku...no ani to fifa nebavi... niekedy si už fakt myslim, že či nie je autista... 😒

ygreen
13. zář 2011

@cmilka proč malé? Jakože na manipulaci s rukama, nebo jak to myslíš? Mě to přijde jako normální puzzle kartičky. Tobiáš to má rád, umí to - tedy zatím jen to co k čemu patří, protiklady jsme ještě nedělali.
Te´d jsem koupila Tobi,u tuhle hru s potravinama - stojí pár peněz a pěkné a jasné obrázky a souvislosti

ygreen
13. zář 2011

tyhle potraviny, omylem jsem dala hygienu, ale tu taky asi časem koupím

cmilka
13. zář 2011

@ygreen áno, zdajú sa mi malé do ruky, aby to prikladal do seba. Na súvislosti máme taky modrý kufrík od akros educativo s kartičkami, je ich 68, sú veľké a sú na nich fotky (napr. nôž ana druhej vidlička a pod.), toto fifovi celkom ide, aj ked nie všetko, samozrejme... z toho, čo si dala potraviny, máme farmu (myslím, že to je ono) aaj tam sú tie kartičky dosť malé- filip je fakt dosť neobratný, nevie napr. ani poriadne na odrážadle...

zanna
13. zář 2011

caute,chcem sa spytat ci niekdo bol na vysetreni v Dialogu v BA,
diky

sisstin
autor
13. zář 2011

@cmilka to s myslím, že je blbost...že by měl jako mylně diagnostikovanou expresivní dysfázku a byl autík. Vždyt to by musel mít narušený porozumění, aby byl autík...teda nemusel, ale to by zas bylo AS, což určitě Filda vzhledem k té mluvě není 😉 já si spíš myslím, že má tu dysfázku těžší formy, proto je tam taky i výrazněji narušená ta motorika, to fakt bývá...obzvláště u té expresivní. Tygr jako nemá problém třeba s navlíkáním korálků, malýma částma puzzle atd., jemu fakt dělá problém to oblíkání....no a v hrubý, neumí šlapat, neumí vylízt na prolízačky atd., jednak je asi nemotornej a jednak on se bojí, takže to ani nezkouší 😉

cmilka
13. zář 2011

@sisstin Filip napr.vie navliekať tie veľké korále, navlečie max. a končí, už ho to nebaví, a ide mu to naozaj dosť nemotorne, puzzle nezaloží, proste to nevie pootáčať, tá koordinácia pohybov jefakt hrozná...napr.na šmýkakľavku vylezie po schodíkoch, aj po rebríku (to mu sícetrvá dlhšie), ale na odrážadle nevie... na papieri zatiaľ nemáme dg, máme na papieri "len" vážne podozrenie na špecif.narušený vývin reči... v Inštitúte detskej reči sme sa dohodli, že v decembri ho tam vyšetrí aj psychológ a potom to dg uzatvoria, logoped.vyš. vraj na dg expresívnej dysfázie nestačí...

cmilka
13. zář 2011

na tie korále mi nehodilo číslo, max. 2-3 😉

andreabe
13. zář 2011

@zanna my sme boli, pokial ma dieta hlavne problem recovy, tak su fakt dobri. Pokial je aj problem v porozumeni, tak sice fajn, ale chcelo by to urcite specialnejsi pristup ako mozu ponuknut. Mamicky deti s expresivnou poruchou reci si Dialog velmi chvalia 😉

@sisstin pri autizme nemusi byt vzdy narusene porozumenie, resp.nie vyrazne 😉 maleho spoluziak je autista, rozumie velmi dobre, to je ten chlapcek, co som ho uz spominala, posobi ako bezne dieta,ruku by som dala do ohna, ze je max.aspik a predsa je autik 😉

sisstin
autor
13. zář 2011

@andreabe no pokud je ten chlapeček VFA, tak ano...ale i tak mám pocit (možná se pletu), že u nich se to porozumění vyvíjí časem..takže ve věku našich kluků by to porozumění úplně ok nebylo 😉 teď otázka je, jestli Filipko @cmilka je vyšetřený správně, a opravdu má to porozumění jako ostatní děti, páč jako rodič to nemusí úplně tak poznat 😉 @cmilka tobě se teda zdá, že s porozuměním není problém? 😉 A dál si myslím, že vzhledem k té poměrně dost narušené motorice by to fakt na tu dysfázku odpovídalo 😕

cmilka
13. zář 2011

@siss no ved práve, nie som si istá, či to porozumenie je naozaj také dobré, alebo- skôr mám pocit, akoby Filipovi unikali logické súvislosti, určite rozumie význam "najprv-potom", "málo-veľa", na otázku "čo pláva" ukáže rybu, "čo lieta" lietadlo a pod., ale tie abstraktnejšie veci- nie som si istá... pri prvom vyš. v IDR veľmi spolupracovať nechcel, ja som vyplnila TEKOS, teraz na kontr.vyš. sme mali logoped.hod...