Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

jolinka
16. zář 2011

@anarae ☹ ☹ ☹ ☹

to mi fakt nejde do hlavy, ako moze mat tak vaznu poruchy psychickeho razu tak male dieta... mne sa to i tazko cita, uff. da sa s tym daco robit, aspon zmiernit? a vyhliadky dalej?

jolinka
16. zář 2011

Inak baby Kati sa vcera zucastnily bicyklovych pretekov, a uz to uspech ze nastupila, lebo vecer predtym odmietla zo strachu ze ju niekto soti na zem. To bola kategoria 5 az 6r, niektore deti skoro 7rocne Kati skoncila predposledna z 15 ci kolko deti ale ani nie preto ze bola najmensia a najmladsia ale skor preto ze nepochopila vyznam sutazenia, ona to brala ako vozenie sa s detmi, tak pozvolna este brzdila aby jej stacila kamaratka a sli spolu {kamaratka bola posledna 😉 }

susik77
16. zář 2011

Ahojte baby! @anarae: to mi je luto 😢 Drzim moc palce.
@ygreen: to je super, ze si jej napisala ten dopis, mozno ich to nakopne pohnut s tou skolkou. 😔
Ja som sa rozpravala s nasou riaditelkou skolky a hovorila ze Teri je v skolke v poho, ze sa vie sama ubranit aj najvacsim bitkarom 😎 ze sa v pohode hra medzi detmi. A Verca ze uz prestava mat hysaky ked od nej neco chce-napr. ked ma naopak boty - predtym ked jej povedala ze nech si ich prezuje tak tam predviedla obr hysaky a ze teraz uz bez slova 😵 A minule mi hovorili ze uz si nechala urobit v pohode aj copik a sponky-kedze mala aj jej kamaratka v skolke 😎

dadlenka
16. zář 2011

@smardik jestli si dobře vzpomínám tak dneska absolvujete dr.Krejčířovou, držím palce na všech končetinách, co mám🙂

anarae
16. zář 2011

@jolinka nemáme tucha,ale snad nebude tak zle....uvidíme co bude dál.Nějak ted nemám tucha co bude dál,ale školka a škola padá.Ted hlavně musím dořešit tu Motol s myopatii a ten kočárek.A Odnra holt pujde na tlumící leky.Nějak se s tím smiřuju i když mě to pod nos nejde .... ale ty hysteráky co má ,mít nesmí.Ubližujou mu a moc.Mudr to přirovnal k tomu,že si mám představit rodiče kterým umře dítě,a takový stav cítí malík.Bohužel opět jsou ty hysterie z ničeho nic ,prostě naprostá panika a hysterie ,třeba jen proto ,že mu sedne na kočár moucha.
Prej když ho utlumíme mohl by se i zase i začít učit a spolupracovat.Uvidíme fakt si to zatím nedokážu ani představit jak budem fungovat.

susik77
16. zář 2011

@dalea - to je super, asi aj ja budem davat verce. to je v tobolkach? verca zas s intelig. problem nema, tie tvary vedela super, farby zakladne asi v 3.5 roku- a tiez systemom-travickova, jahodkova, cucoriedkova a za par tyzdnov uz zelena, cervena, modra. aj na terezku tie farby tak praktikujeme. ono sa to vsetky detom takto dobre uci myslim...
ona ma problem, akurat s tym porozumenim-napr dnes: pripravujem jej saticky na oslavu na sk-dnes idu s tatinom. a verca mi hodinu reve ze si tie saticky chce obliect. ja jej hodinu vysvetlujem ze nie, ze si ich zaspini a potom by si nemala co obliect na oslavu...a podobne krizy...

jolinka
16. zář 2011

@susik77 podobne zaseky a hysteraky na satach, ale aj na inych veciach, na jar este PROBLEM s velkym P, ze nedostala na plavarni "hodinky" lebo sla zadarmo, tiez nechcela dat dole Johankin kostym na karneval, a proste kopec situacii ked jej neslo nieco vysvetlit.

ale teraz je to uz hoooodne lepsie, to sa neda porovnat. To jej poviem ze ma nieco v pradle a v pohode oblecie inu vec nez oblubenu co chcela, aj vcera si dala inu cyklisticku prilbu nez svoju, pred polrokom by bol este rev. Celkove tie zmeny {u nej hlavne materialnych veci} znasa uz vcelku v pohode na urovni rovesnikov, aj normalne decko este obcas spravi hysak ak sa spoji viac negativnych faktorov dokopy.

susik77
16. zář 2011

@jolinka - jj aj veru v skolke sa uz v tomto zlepsuje, minule si zobrala ich hrncek na pitie ked sme zabudli flasky-tak uz pije tam z erarneho 🙂 ucitelka mi tiez hovorila ze aj kopec zdravych deti ma podobne hysaky ako verca...len ze aby co najviac chodila do skolky, ze sa to bude zlepsovat...

jolinka
16. zář 2011

@susik77 no presne tam jej to ani nenapadne, zachvilu si ani nevsimne ze robi ci pouziva nieco, co by doma neakceptovala.

susik77
16. zář 2011

@jolinka - ja myslim ze sa obidve-katika aj verca postupne stabilizuju. kedy pojde katika do prvej triedy?

jolinka
16. zář 2011

@susik77 o 2 roky, ona je oktobrova, zachvilu ma 5 rokov.

hanatka
16. zář 2011

@anarae to je mi moc líto, držte se! Hlavně ať léky Malíkovi pomůžou!
@jolinka malej taky nechápe soutěžení, sice si dává s MM závody, ale tak nějak nechápe a je mu jedno, jestli doběhne první nebo druhý
Teď mi učitelka ve školce říkala, že se bojí, když dětem před spaní pouští pohádku, že řve jak tur. Že ho dává co nejdál od TV, otočí ho na druhou stranu.. Jako nechápu, doma mu normálně pouštíme pohádku na TV před spaním, nebo čteme. Já na ni jen zírala..

susik77
16. zář 2011

@jolinka - tak to este vela stihnete doucit. ja u veru mam uz celkom fajn pocit z intelektualnej stranky aj jemnej motoriky-uz kresli na svoj vek, striha, lepi, dolepuje samolepky, stavia Lego, zacina pouzivat pribor.
rozpravanie tiez super, uz zacina aj pekne rozpravat ked sa jej spytam co sa stalo a tak...pyta sa uz vela preco...
bude chodit zo skolky na plavanie, na jar ju chcem zacat ucit byciklovat a to porozumenie pojde asi ruka v ruke so socializaciou...dufam ze hysaky sa casom zredukuju...aby na nas v predskolskej nepozerali ze to co to tu nastupilo za decko... 😝

ygreen
16. zář 2011

ahoj holky - joli - natočím až bude manža doma jak Tobís sdílí
dnes jsme byli na logo a pochvaluje si jak spolupracuje. Dával k sobě dvojdílná puzzle Co k sobě patří a pro něj nová a logicky si to po chvilce fakt hezky dal k sobě všechno. Pak barvičky, apod.

Dnes dostal první 3 lžičky toho Eye q, tak uvidíme za 12t 😉

@susik77 hele to je fakt to neporozumění, Tobís taky jak něco chci a on ne, hysterák je na světě, ale pak to třeba vidí u kamaráda nebo u nás, že to taky děláme a pozná, že je to okey a pohoda 😉

sisstin
autor
16. zář 2011

uf, tak mám konečně připojení....

k tématu napíšu něco večer, jenom pro ty, co nejsou na FB : smardik mají smíšenou dysfázii a tou způsobené lehké opoždění psychomotorického vývoje v rámci širší normy. Mají doporučení do logo školky 😵 takže podle mě o dost lepší dg. než ted MR, uvidí se, jak bude ta dysfázie těžká....

tak zatím 😉

sisstin
autor
16. zář 2011

jo, a co @andreabe ? Já napjatě čekám a nic 😕

ygreen
16. zář 2011

smardikovi musel spadnout kámen ze srdce 😉 je to fakt super.

jo jinak Thea na logo děsně vyrušuje 😀 tak od příště tam bude Tobís sám a my na chodbě. Navíc ona jde na něj zase jinak než já a umí to s ním a fakt s ní dělá věci, které by mě ani netrkli.

ygreen
16. zář 2011

každopádně jsem fakt zvědavá jak dopadne u Krejčířové Tobiáš?

Měl Tomášek EEG? Jako jestli taky nemá opožděný vývoj mozku, jako Tobís?

dadlenka
16. zář 2011

@sisstin takže vlastně super, ne? Až začne víc rozumět půjde určitě dopředu🙂

andreabe
16. zář 2011

@sisstin Ahojte, ja mam este dovolenku, tak som v praci len na skok, tak aspon v rychlosti. Dopadli sme hrozne😒 Mame LMR a ta jeho slaba soc.stranka, ze sa nevie zapojit s vrstovnikmi-tak mi potvrdila, ze to je autirys, ale ze to nie je dg, ze to sa dava, ked sa este nevie, ktorym smerom sa to bude uberat. Ze bud to porozumenie dozenieme natolko, ze to vsetko uplne vymizne a ostane nam LMR-tiez bude zavisiet, kam sa dostaneme, alebo sa to moze aj prehlbit a v tom pripade ide o atyp.autizmus. Tak namiesto dobrych prognoz, ktore som cakala, nam nasadila chrobaka do hlavy. Sli sme odtial v total depke, cely cas mi bolo maleho strasne luto, som ho furt bozkavala chudaka, vecer preplakala, no hrozny pocit 😝 😔
Este nam povedala, ze sme vyvinovo ani nie na 2 rokoch veku, ze vyvoj ale bude pokracovat ako ma, ale strasne pomaly, ze musime byt trpezlivy a ze ako to ona vidi, tak v 6 rokoch by mal mat porozumenie na takej urovni, ze sa budeme vediet dorozumiet.
Tak este dva roky cakat, ma picne.. 😝
Som myslela, ze zrusim Thorovu, ked pojdem od Kr. a prave naopak, terminovo tam ideme tipujem v juni,juli, tak to by uz mohlo byt jasne.
Maly inak pekne spolupracoval, nie vsetko vedel,a mame aj vtipnu historku, ako dr.je uz starsia pani a ako mu davala ulohy, tak sa jej tak mimovolne vyhrnula vrchna pera a maly ju zrovna pozoroval, a zacal pomaly vyhrnat peru ako ona, sme sa tam museli chlemtat, fakt sa nedalo to ovladnut a dr.zlata, ze ´ano, vidim, ze hezky imituje a napodobuje, pred chvili napodobil i muj oblicej..´ 😵

No musim pre maleho, majte sa zatim 😉

ygreen
16. zář 2011

@andreabe to mě moc mrzí Andrej jak jste dopadli ☹ muselo ti být hrozně, je mi to tak líto. Mám taky hrachy co nám Krejčířová řekne.

sisstin
autor
16. zář 2011

@andreabe Andrejko, ach jo 😒 no ona je pravda, že pokud není vývojově ani na dva roky...tak právě spousta těch autirysů nemusí být autismem, ale právě tím, že je vývojově takhle pozadu 😉 takže se nedivím, že s tím atypickým autismem radši počká. No uvidíš, co vám řekne Thorová, to zas bude Lukášek starší a půjde to lépe hodnotit, jestli to je teda jenom LMR, nebo i autismus 😉 drž se kočko, posílám pusu.

ygreen
16. zář 2011

@sisstin andrea už tu není,a le můžeš mi říct s jakým podezřením u Lukáčka ke Krejč. šli? Jámám v tom tady děsněj bordel, jaké které děcko má tu a tu diag.

Zajímá mě co řekla Krejč. šmardikovi na ty Tomáškovi citlivý pacinky a na to že má ještě plenky. To bylo takové zvláštní.

sisstin
autor
16. zář 2011

@ygreen no s podezřením na receptivní (smíšenou) dysfázii 😉 jinak plíny Krejčířová určitě v 2,9letech neřeší, to má i spousta standartních dětí 😉

ygreen
16. zář 2011

A ještě jsem chtěla napsat,že Tobís pořád muchluje miminka, dává jim pít, jíst, přikrývá je, vozí, je, mazlí a něco jim povídá, a včra mi přinesl z Lega mečík a sám měl v ruce dva pidi nožíčky a chtěl se šermovat 😀 😀
A musím prohlídnout net, zda na hračkářstvích neposílají zdrama katalogy 😀 50x denně si prohlížíme katalogy hraček, lega, playmobilu, knížky s autama, bořkem dokonce i včera u večeře zase katalog Ikei. Ale ukáže už spoustu věcí. nejlepšíje, že já se ho zeptám a on než se pořádně rozhlédne tak ukazuje na vše možné, než zakotví na správné věci. Ale už fakt ví hodně věcí, a už mu to docela jde i s ukazováním - žluté auto, modrý válec, zelená pneumatika, apod 😉
Ad oblékání, svlékne se konplet od pasu dolů vč. bot. Musíme ale začít makat na tom vrchu 😀

ygreen
16. zář 2011

@sisstin tý vole jít tam s dysfázkou a odejít s LMR a auti. rysy - šmarjá mám docela hrachy jak to čtu ☹

Já myslela že Tomík má příští měsíc 3? Ale jo, je fakt, že některým dětem to trvá fakt dlouho. Tobís na tom nebyl o moc líp.

sisstin
autor
16. zář 2011

@ygreen no ona Andrejka jako měla nějaký podezření bud na LMR nebo atypa, ale od Jánošíkové měli poruchu komunikace 😉

ygreen
16. zář 2011

a musim někde sehnat dětské knížky, obrázkové. Teď jsem vyaukrovala nějakou mašinku Tomáše a Bořky stavitele. Ale chtělo by to nějaké s jasnými obrázky ze života. Musim někam zajít, ty doma už ho moc nebaví, máme jich málo a všechny už má sjeté horem dolem.

ygreen
16. zář 2011

@sisstin já právě byla zmatená, páč jsi říkala že u MR je ten vývoj rovnoměrně pozadu. A tak jsem myslela že to by právě Adrea tušila, nebo tak něco. Chjo ☹

sisstin
autor
16. zář 2011

ale vidíte, že prostě takhle přes internet to odhadnout nejde...já to tipovala obráceně, že Lukášek bude mít smíšenou a Tomášek LMR..a je to naopak 😉 takže prostě tak to je... 😉

@anarae strašně mě to mrzí, nevím, co napsat. Je fakt nejhorší, když má dítě takovou psychickou poruchu, je to neštěstí. Fakt nevím, co napsat....drž se zlato 😔

jinak jsme dělali ted s Tygrem do Logico od 5let - V zoologické zahradě, no tak na třetiny..něco dal hned, něco jsem mu musela radit a něco nedal vůbec. Klasicky hned dal úkoly na logiku a zrakové rozlišování, vůbec mu nešly ty dějové posloupnosti 😉

a ještě tu byla jedna maminka nová, a té napíšu večer 😉