Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

bianca
21. zář 2011

@ygreen diky 😀 len som zvedava kde skoncim teraz.V praci som dala po 10 rokoch vypoved a do novej zrejme nenastupim kedze malu mozno vratia domov.Ucitelka nas dookola upozornuje ze jej mame dat nieco na ukludnenie 😖

paolin
21. zář 2011

@smardik my u Mudr taky pod tlakem. nejvíc mě fascinovalo, že jsme tam s ročním dítětem s 39 horečkami a dehydrovaným hodinu a půl čekali na pohotovosti. před námi brali zlomeniny na převazy...a to jsem tam za ten den už byli po druhé. a třeba tyhle pocity jsme řešili u té kinezioložky. i já a mně to moc pomohlo 🙂

smardik
21. zář 2011

@paolin tak to naštěstí zkušenost nemám že bychom čekali, na pohotovost jsem zatím s Hanym naštěstí nebyla a náš dr. ví že je po operaci a nečekáme vůbec, jen nás sestra vidí a bere nás do jiné místnosti - do odpočívarny nebo co to mají s dr. a tam čekáme at Honzík není s nemocnýma nenakazí se. ted už tak být nemusí měl to jen půl roku po operaci ale pořád ho tak bere. na pohotovosti jsem byla s Tomem jednou a fakt mi teda stačilo, hrůza a děs přístup

ygreen
21. zář 2011

@paolin tak v takové situaci by řešily pocity nasrané hysterické matky sestry na pohotovnosti 😠

ygreen
21. zář 2011

@bianca a Bára je hyperaktivní, nebo copak? Nebyli jsme někdeu psychologa, foniatra, neurologa? To my už tu máme skoro všechno všechny oběhlé 😀

paolin
21. zář 2011

@ygreen ony řešili pocity nasr hysterického otce, páč já už byla vyčerpaná. a sestra na to prej..to můžete být rádi, že jste tu nečekali dýl...ještě, že je MM klidná povaha a pracuje v medicíně 😀

smardik
21. zář 2011

@paolin to říct mému MM tak tam je slušný cirkus, on je nervák, cholerik 😀 😀 😀 😀 už u nás i židle a talíře lítali

bianca
21. zář 2011

@ygreen ano je ale zatial nic na oficialne.V pondelok mame termin u dr a ta nas konecne posle.Tu sa do 3 rokov nic ale fakt nic neriesi.V tomto ohlada zlata Ostrava.Tam bolo vsetko jednoduchsie

sisstin
autor
21. zář 2011

@bianca no tady se toho taky do tří let moc neřeší, pokud ty nejsi sama aktivní jako rodič..bohužel 😉 😒

paolin
21. zář 2011

@bianca u nás se taky čekalo na 3 roky. v podstatě by nás stejně skoro nikde dřív nevzali.

sisstin
autor
21. zář 2011

@paolin no vzali, ale holt se musí člověk pídit a doprošovat..my začli ve 23měsících přesně 😉

smardik
21. zář 2011

jo člověk se fakt musí doprošovat, mě i logopedka odmítla že je čas, SPC ozvěte se až bude mít 3. Naštěstí ta logopedka kde jsme se dostali měla rozum, pediatr taky má čas do 3 let

sisstin
autor
21. zář 2011

ale Zdena mi v RP říkala, že už se to zlepšuje..že ted chodí spousta maminek i těhotných teprve (mají zjištěnou nějakou vadu), a chodí hodně s fakt malýma dětma...takže ta raná intervence se zlepšuje, no ale furt dost pomalu..a to většinou chodí holky, které se samy nějak informují...lékaři jim nedoporučí nic 😝

paolin
21. zář 2011

@sisstin oni ti doktoři taky kolikrát vědí prd..

sisstin
autor
21. zář 2011

@paolin no ne kolikrát, ale často 😉 no prostě co si člověk nenajde, to nemá...já hledala právě i odborníky, co za něco stojí = sedět na netu a hledat zkušenosti ostatních lidí atd. 😉

v podstatě není jediný doktor, ke kterému by jsme chodili nebo chodíme tady v PCE, pokud teda nepočítám logopedku 😉

sisstin
autor
22. zář 2011

Bré ráno,

tak Tygr už zařezává, hned šel vybarvovat, tak jsem zvědavá na výtvor 😝 dneska mají k obědu šišky s mákem, tak to předpokládám se nesetká s úspěchem..tak aspon polívku by mohl 😝 😅 😅

@bianca a co tak hroznýho malá vyvádí ve školce, že myslíš, že by ti ji mohli vrátit? Co vím, tak to dítě musí být fakt nezvladatelný totálně, aby ho vrátili 😕 😉

leporelo
22. zář 2011

Ahoj, mám něco pro pobavení po ránu. Teprve včera mi po několika měsících, co sem chodím, došlo, že Blava je BratisLAVA. Já jsem si myslela, že Blava je nějaké východniarské mestečko, ale zase mi nepasovalo, že tam jezdíte na specializovaná vyšetření. A pak se divím, po kom je náš syn mimoň 🙂

jolinka
22. zář 2011

@paolin
@smardik chudak vasi chlapci co si museli prezit, tie nemocnice su hrozne pre deti, mnohe dostanu regres aj ked su s matkou, sestra bola s 18 mesacnou pre banalny rotavirus v nemocnici, bola tam stale s nou a mala dostala regres, prestala chodit, rozpravat, vratila sa k cumlu, spala iba na jej rukach.
Ja som bola s 13 mesacnym Miskom v nemocke kvoli silnemu febrilnemu zachvatu... a lutovala som tie deti co boli bez mami, sestricky na nich kricali, "Nerev Balogova, co tu ziapes" .... dotycna mala 3 mesiace ☹ Jedno 2,5 rocne dievcatko bez mamy cele dni sa kyvalo v postielke jak vidno tie deti v ustave.
Ja som raz od Miska odisla na 5 minut do sprchy, spal v posteli a az na koniec chodby som pocula jeho vysoky uzkostny plac, letim mokra polonaha, ze snad sa zobudil a prepadol cez mreze 😒 ☹ a tam dajaky sestrobrat s injekciou v ruke, ze Mamicka, zobudil som vam dieta aby som mu dal uspavacku 😠 😠 😠 mali sme ist na EEG vysetrenie, kludne ho mohli vziat v spanku.
Nakoniec sme museli ist este raz lebo doktorka povedala ze eeg pod uspavackou nie je pre nu smerodajne, potrebuje prirodzeny spanok... ach jo 🙄
Miso nastastie nemal nasledky z pobytu, bola som s nim v kuse, stale bol na cicke {vytrvalo mu nosili mlieko vo flasi, aj ked som vravela ze je kojeny, normalne nechapali ako mozem 13 mesacne ESTE kojit}, v noci som ho prekladala na moje lehatko a spal so mnou.

ygreen
22. zář 2011

Dobré ráno
@sisstin záleží na učitelkách, pokud nejsou ochotné se jednomu dítěti malinko ví věnovat, tak pak klidně vrtí i prostě jen temperamentní tvrdohlavé dítě. Specielně ze soukromých.

jolinka
22. zář 2011

@leporelo 😀 😀 😀 😀 😀

sisstin
autor
22. zář 2011

jako nechápu, jak někdo může nechat dítě SAMOTNÉ v nemocnici...dítě má právo být do 6let s matkou, i kdyby měla spát na zemi 😠 ještě dejme tomu, když je to dítě fakt oblblé a celou dobu spí...ale děti, které jsou při vědomí a jsou tam samotné...děs běs 😠 já jsem jako docela splachovací v něčem, ale v tomhle případě by mě nedonutili v žádném případě, abych šla domů a nechala dítě tam 😝

ygreen
22. zář 2011

@jolinka že na těch dětských odděleních nemají personál, který má rád děti a je trochu empatický, že? NAkopat prdele zmetkům.

sisstin
autor
22. zář 2011

@ygreen čéče, tak to bych právě řekla, že v soukromých si ty děti budou hýčkat, když je to placené 😕 😅

ygreen
22. zář 2011

@sisstin určitě je spousta matek třeba s kojencem, které prostě hlídání nemají a tak nemohou být se starším dítětem v nemocnici. Já myslím, že žádná normální matka nenechá dítě v nemocnici samotné pokud nemusí.

jolinka
22. zář 2011

@sisstin no to 2,5 rocne bolo z dvojcat a este matka mala 2mesacne babo doma ... tak s nim nemohla byt, obcas poobede prisla babka, ta ked vecer odchadzala mala 2 hodiny preplakala ☹

ygreen
22. zář 2011

@sisstin kámošky prcka letos vyrazili - prý maminko si ho doma vychovejte tady ruší celý den.Jako že se jde ven, všechny děti jdou a on se zasekne, že on nejde a vzteká se, apod. Chápu, voser. Ale stačí říct, že se půjde třeba krmit ptáčky, že. Prostě neměli vůli s ním pracovat a získat jeho dobrou vůli. Tady u nás praskají soukromé i státní ve švech, kor v satelitech, tak si můžou tohle dovolit s přehledem.

ygreen
22. zář 2011

Kamarádka, když byla těhotná a 1,5 r. starý syn byl se zápalem plic v nemocnici, vzal si dovču tatínek a šup do nemocnice.

ygreen
22. zář 2011

já v porodnici ležela s holkou, psycholožkou (doktorkou), která školila personál Bulovky, jak se chovat - neskutečně příjemná empatická mladá holka a říkala že je to peklo. Hlavně zřízenkyně - uklízečky apod, nedokážou pochopit, že se do pokoje nevtrhává, apod.

sisstin
autor
22. zář 2011

@ygreen hm, jasný 😒 jinak já jsem právě čuměla, jak v té školce všechny děti fakt poslouchají na slovo...teda paní učitelka vždycky slušně poprosí, nebo to formou zákazů a příkazů...když někdo něco dělá špatně, tak mu to jde vysvětlit a tak.... jasně, jsem tam jenom chvíli ráno a v poledne..tak nevím, jak to tam chodí přes den...ale fakt se mi to pozdává 🙂

bianca
22. zář 2011

dobre ranko

@sisstin nedokaze sa ukludnit a hlavne pri spanku je to hroza.Skace po postielkach po spiacich detoch,nahana sa s ucitelkou,zoblieka sa a vresti.Ma taky zvlastny hrdelny priam zvieraci krik ktory sa objavil az v skolke a pri nom veru bubienky praskaju 😕 tym padom rusi kolektiv ktory spi a najviac asi ucitelku 🙄