Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

ygreen
11. říj 2011

nj škoda no,a le myslím, že s prací doma a bez logo problémů bude záležet hlavně na základce, to spíš bude oříšek vybrat tu správnou

smardik
11. říj 2011

@ygreen máš už zprávu od Krejčířové

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen no ale opožděné porozumění je logo problém 😉 a dost velký....logo problém není jenom to, že dítě blbě mluví po expresi 😉 u vás budou asi echolálie, nebude moc správně ze začátku odpovídat na otázky atd. A tohle všechno se musí korigovat..on jako bude mluvit čistě po výslovnosti, ale smysl té řeči mu bude unikat 😉

zzuzca
11. říj 2011

@sisstin tak ako pises, echolalie,zle odpovedanie na otazky, to vsetko sme presne mali...a v mensej miere este mame..a vyslovnost podla mna dost dobra. presne tosedi na kubikove horsie porozumenie

ygreen
11. říj 2011

@zzuzca taky máte receptivní dysfázku?
@sisstin jj já vím, ale stejně si myslím, že s denní péčí doma kdy pojedeme fakt to porozumění, pak už stačí, aby byl ve školce šťastný 😉 😉

juliska182
11. říj 2011

kočky prosím, chcem kúpiť pod stromček Aqua Doodle, poradte mi prosím ktoré, vôbec sa v tom nevyznám

zzuzca
11. říj 2011

my mame tu horackovu inak 'kusok' jednym busom 10 min a este kusok peso...oproti sme chodili na RHB-cvicit vojtu... ale je to Praha 4 a my sme tesne o jednu ulicu Praha 12 😠 podla mna nie je sanca ak nie si z tej mestskej casti 😖

sisstin
autor
11. říj 2011

@ygreen no jo, jenže to právě ve školce štastný třeba být nemusí...znám víc dětí, které chodily do běžné třídy s receptivní a žádné z nich to nezvládlo, hlavně po té sociální stránce. Děti se jim smály, šikanovaly je atd. Třeba se ho na něco zeptaly, děcko stálo a čučelo, nebo odpovědělo úplně mimo mísu. Popř. se hrála nějaká hra, děcko nechápalo pravidla atd. Pokud byla nějaká výuka, tak pokud to nebylo malování nebo tak, tak opět nechápal, co má dělat. atd. atd. 😉

@juliska182 to nekupuj, to je děsná kravina 😔

@zzuzca myslím, že není..jezdí tam z celý Pha 😉

dadlenka
11. říj 2011

@ygreen no vím, že už s tím tady prudím druhý den😀, ale Kryštof byl taky šťastný ve školce a jak jsme dopadli😀

zzuzca
11. říj 2011

@ygreen my dg. nemame zatial, mali sme horsie porozumenie posledne (pri lepsej expresii vzhladom k tomu horsiemu porozumeniu)

a ideme zas 27.10.

zzuzca
11. říj 2011

@sisstin aha, tak to je potom fajn, to sa mi paci, aspon nie su tie deti tak diskriminovane a mozu im rodicia vybrat to naj 🙂

ygreen
11. říj 2011

@dadlenka
@sisstin
Jasně, proto píšu, že upřednostním MŠ kde se mu bude líbit a bude spokojený, kde na něj budou hodné učitelky i děti, i když se mu tam nedostane logo péče - pokud tedy musím vybírat 😉 jakože bohužel musím.

juliska182
11. říj 2011

@sisstin ďakujem moc, pohľadám teda niečo vhodnejšie

lencahy
11. říj 2011

Ahojky jmenuji se Lenka mam dva syny jeden se jmenuje Dominik je mu 7let a má ADHD a druhy je Ládík jsou mu 4 roky a má těžší vývojovou dysfunkci řečí je to pro mě nové a sháním veškeré informace 🙂

ygreen
11. říj 2011

@lencahy Ahoj a vítej 😉 co je přesně těžší vývojová dysfunkce řeči? To je samostatná dg.? ??? @sisstin
A Ládíkovi problémy jste odhalili až teď?

jolinka
11. říj 2011

@lencahy jo to som sa prave chcela spytat 😉 dysfunkcia je dysfazia?

ygreen
11. říj 2011

mě dysfunkce přijde jako obecný název

jolinka
11. říj 2011

jo baby a mame dalsi malicky pokrok u Kati... 🙂 🙂 🙂
dnes zacala potroske rozoznavat a citit prvu hlasku v slove.
Naschval som jej neukazovala pismenka aby ju nemylila graficka podoba, na co sa pismenko podoba, tak sme skusali hadat na co sa zacinaju slova alebo hladat slovo ktore sa zacina na dane pismeno.
spociatku len tak strielala alebo povedala pismeno ktore bolo predchadzajuce, pomaly jej zacinalo dochadzat a uz davala spravne priklady J ako jelen, E ako elektricka, K ako Klara a tak... ako nie je to zdaleka na 100 percent, este u vacsiny slov to nevie vycitit alebo musim hodne pretahovat prvu hlasku aby si to uvedomila ale super ze uz pochopila co od nej vobec chcem. 😉 😅

sisstin
autor
12. říj 2011

Dobré ráno,

@lencahy ahojky, předpokládám, že jsi myslela dysfázii 😉 Chlapeček má narušenou expresi, nebo i recepci nebo jenom recepci? 😕

@jolinka Joli, tak to je super pokrok ale!!! Já si stejně furt myslím, že Kati bude s odkladem pak do školy kompenzovaná už 😎

sisstin
autor
12. říj 2011

@lencahy je, vy jste od Kolína..to je kousek 🙂

paolin
12. říj 2011

ahoj holky, my dnes frčíme na neurologii. říkala jsem to Ádovi a on, že se mu tam podívají na to jeho motání hlavičky 😉 tak pak dáme vědět.

sisstin
autor
12. říj 2011

@paolin držim palce, at to není nic vážného 😉 🙂

dadlenka
12. říj 2011

taky přeju dobré ráno🙂 tak dneska jsem přišla na to, jak zjistit jak je na tom s hlubším porozuměním Kryštof.... když jsem vyskládala předměty na stůl a jala se ptát, tak mi je posbíral, pití vypil, autíčkem odjel a byla jsem namydlená😀 Tak jsem dneska! (jako nesmějte se tak nahlas 😀) přišla na to, že se můžu ptát při prohlížení hravého učení.... jak prosté milý Watsone😀
Takže otázky typu z čeho se pije, kde se sedí, kde se spí, v čem se pere, čím se svítí, co se obléká na nohy, na hlavu to zvládal. Ale třeba čím se platí - to vůbec nedal,čím se píše to taky, ptala jsem se ho čím se zalévají kytičky a i když kytičky zalévá běžně a rád, tak ukázal kytku, prostě se chytal známého slova ve větě. mám taky pocit, že moc nerozlišuje čím a na čem atd. protože když jsem se ho zeptala čím se žehlí, ukázal na žehlící prkno.... takže porozumění narušené opravdu asi má, je otázka o kolik...
jinak jdeme na neurologii (ještě jsme nebyli) tak jsem zvědavá, co z něj vymáčknou😀

dadlenka
12. říj 2011

@paolin taky držím palce, ať je to jenom prkotina, taky dneska jdeme, ale jenom jako dokončení kolečka🙂

sisstin
autor
12. říj 2011

@dadlenka Dadli, tak to ale není nějak strašný 😉 já si spíš myslím, jestli Kryštof není opožděný o pár měsíců tak nějak celkově, a tomu prostě odpovídá to porozumění i řeč 😉 a rozlišovat "čím" a "čem" je fakt poměrně těžké ještě pro 3leté dítě, čerstvě 😉 jinak jsem zvědavá, jak na neuro...páč to jsou někdy story jako prase..u nás zrovna pohodě, ale jako mimo EEG to bylo úplně na prd..měli jsme jít za 6měsíců na kontrolu a už jsme tam nešli. A Kr. mi řekla, že je to taky zbytečný, když žádnej nález neměl 😝

dadlenka
12. říj 2011

@sisstin no hlavně jsem přišla na to, jak to vyzkoušet..😀 mě taky připadá, že si tak nějak dává se vším na čas, asi se fakt objednáme ke Krejčířové, jako poslouchat ve školce jak je mentálně retardovaný a že to asi nikdy nedožene, to rozhodí i silnější nátury...
Jinak já neuro beru jako splnění povinnosti, uvidíme🙂)

jolinka
12. říj 2011

@dadlenka jo presne ten typ neporozumenia ma aj Kati oprie sa o zname slovo alebo spojenie a da nejaku zauzivanu odpoved.
vcera mala v skolke prvy krat kruzok tanca. Tak sa jej pytam Bolo vela deti na tanci? a ona odpoveda "Dobre" 😒 😉
cize oprie sa o slova BOLO a NA TANCI, ocakava obvyklu otazku typu Ako bolo v skolke... a podla toho odpovie.
nevie sa sustredit alebo rozoznat tie zamena s predlozkami...

sisstin
autor
12. říj 2011

@dadlenka Dadli, já bych se fakt objednala..než se dostanete, tak bude mít Kryštof skoro 3,5 a kdyby se nějak zlepšil hodně, tak zrušit to můžeš vždycky, s tím problém není. Kr pak tyhle termíny dává lidem, kteří třeba byli nemocní a nemohli přijet atd. 😉 Jinak opoždění v rámci 6 měsíců je stále širší norma, problém je, když je to zhruba o těch cca 9-12měsíců 😉 a víc samozřejmě 😉

dadlenka
12. říj 2011

@jolinka tak já jsem vděčná, že se aspoň snaží odpovědět🙂 možná jsem divná, ale mě potěšilo i to, že když ve školce rušil křikem a oni ho odvedli vedle tak křičel, že chce jít za dětma - to je u nás velký pokrok 😀

jolinka
12. říj 2011

@sisstin tie hlasky ma inspirovalo skusit ten link co minule hodila Zuzka {dalea} o tom fonem. metode podla Elkinina.

ja som urobila chybu, ze som to na Kati vzdy vytiahla ked sme pozerali nejake pismenka, a ona sa potom sustredila na to, ako tie pismenka vyzeraju teda K ako noznice, tazko ju bolo potom preorientovat ze hovorime o zvuku nie obraze.