Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

smardik
23. led 2012

@sisstin vidíš to je super řešení, žádanku pro novou od pediara mám už doma, v pohodě ji dal 🙂 jen se zas ptal a co neumí za písmenka, jen jsem se teda smála už

sisstin
autor
23. led 2012

@smardik ty jo, ale to by tam měl mít teda jako napsaný, že má Tomík smíšenou dysfázku..to je dost podstatná informace teda 😲

smardik
23. led 2012

@sisstin má to napsané ale Hanys hysterčil a on se nedíval do počítače co mu je, jen to rychle napsat at vypadnem. ale musela jsem se smát že to neví, už jsem to říkala víckrát a zprávu má

sisstin
autor
23. led 2012

@smardik hm, no jo..pediatr...co bys chtěla...mě už fakt nepřekvapuje u nich nic 😝

smardik
23. led 2012

@sisstin no jo co se týče řeči bere to na lehkou váhu,jinak jsem spokojená tak to nějak neřeším a žádanky mi píše bez keců

sisstin
autor
23. led 2012

@smardik jj, oni do toho stejně nemaj, co kecat...jen je to blbý, že to nehlídaj a není tam pak ta prevence u úplně malých dětí 😒

smardik
23. led 2012

@sisstin tak mohl dělat problémy s žádankama,být nepříjemný. Mělo by to být jinak ale už to neřeším, řešili jsme to včas i bez něj, makáme tak dobrý a u Hanyse už strach přestávám mít

sisstin
autor
24. led 2012

Brý den,
tak Tygr má dneska divadýlko zas ve školce 😝 Přidávám nový pomůcky od Marti - skládání geo tvarů dle předlohy, skládání puzzle z různě rozstříhaných tvarů a rozlišování první hlásky ve slově 🙂

dadlenka
24. led 2012

@sisstin ten trojúhelník se musí poskládat ze všech těch dílků, nebo se přikládají jenom dva k sobě. Protože jestli z více dílků, jsem ztracená i já😀

sisstin
autor
24. led 2012

@dadlenka jeden je ze dvou, a ten druhý ze čtyř..mi tam jeden ten dílek chybí 😉 jako tohle je těžký..já Tygrovi nejdřív dám jen ten ze dvou 😉

dadlenka
24. led 2012

@sisstin no pochybuju, že bych ten ze čtyř postavila😀😀 z pěti jo, ale fakt jsem na tohle jelito😀 Kryštof postaví ze dvou, nevím, jestli zrovna ten trojúhelník, ale kolo, čtverec a hvězdičku dá🙂 tohle není těžký jenom pro dítě😀 doufám, že Marťa posílá i návod s nákresem😀

sisstin
autor
24. led 2012

@dadlenka neposílá 😅 jinak Tygr uměl u Kr. právě jen to kolo, obdélník a trojúhelník ze dvou...víc už nezvládal 😉

dadlenka
24. led 2012

@sisstin tak by měla😀😀 já tu prostorovou představivost nemám extra dobrou😀 řezy krychlí byly pro mě mučení🙂 Ani netuším, jestli se to dá naučit. Můj brácha jenom přijde a udělá to, protože to vidí. Já do toho čumím jak husa do flašky a nic😀 Ale třeba kluci něco podědili i po tatínkovi😀

sisstin
autor
24. led 2012

@dadlenka naučit se to moc nedá....já mám v tomhle taky obrovskej deficit..ve třetáku jsem díky tomu dělala repec z matiky..braly se zrovna ty krychle apod, a to jsem prostě nebyla schopná 😝

jako u Tygra se ta prostorová zlepšila, jak jsme na tom začli makat...ale prostě i tak tam ten deficit trošku je 😉

dadlenka
24. led 2012

@sisstin no to si právě myslím🙂 proto by měla Marťa posílat i ty návody😀

sisstin
autor
24. led 2012

@dadlenka jsem se taky právě Marti ptala, jak se to skládá...puzzle jsem teda zvládla i bez nápovědy 😅 😅 😅

dadlenka
24. led 2012

@sisstin 😀 měla by napsat příručku pro tupé rodiče chytrých dětí😀

dadlenka
24. led 2012

@sisstin jinak máme z RP půjčené ty obrázky složené ze dvou, tří a čtyř částí a maximálně složí ze tří. Ty čtyři ještě nedává. Největší problémy mu dělá míč🙂 houbu a motýla složí v pohodě, asi jde líp odhadnout, jak to složit🙂

sisstin
autor
24. led 2012

počítání do 6...i snaha o mluvení 😅

https://www.youtube.com/watch?v=FbExwUMTp2Y
janaaminocure
24. led 2012

Ahoj siss a ahoj všem maminkám,
je tu někde nějaká co by popovídala o adhd? Co má zkušensti?
Ahoj siss, četla jsi mé příspěvky ze včerejška adresované tobě?Co si o tom myslíš?

sisstin
autor
24. led 2012

@janaaminocure ahoj, naposledy - témata i příspěvky jsou ti mazány. Forum není pro firmy, ani pro lidi, co se tváří jako běžní uživatelé a "nenápadně" nabízí své služby či produkty, v tvém případě zázračná léčba aminokyselinami. Takový člověk si dá název svýho produktu do nicku, mísí se mezi běžné uživatele s tím, že on má taky problémy a to a to vyzkoušel, zakládá o tom témata atd. 😉

janaaminocure
24. led 2012

pro siss a osatatní maminy
no je vidět že i s adminkou mě máš asi za totální blbku. Já zde nevystupuji jako firma ale jako máma a tak blbá jak si o mě myslíte nejsem abych si dávala nick stejný s tím co chci propagovat. Na těchto stránkách je to zakázané. Když o to bude mít někdo zájem může mě kontaktovat soukromě. Mým cílem není tady někomu něc nutit nebo prodávat. Mým cílem je zjistit povědomí lidí o tom to způsobu léčby a případně jejich zkušenosti pokud už je někdo má. A také občas poradit. S adminem jsem toto probírala již nesčetněkrát i jsem navrhovala změnu nicku když tě to tolik popouzí ale já i nick i emailouvou adresu s těmito slovy v češtině- aminokyselinová léčba zvolila záměrně, aby si mě rodiče a mámy lépe zapamatovaly téma o kterém se chci bavit. Do teď jsi na mě působila jako fajn ženská a ráda bych si to o tobě myslela i nadále. S adminem jsme se dohodly že když nebudu zde nic nabízet a prodávat což nedělám, že mé příspěvky nebudou mazány tak jaktože k tomu dochází? Já přece nic neporušila!!!!

berenika39
24. led 2012

@janaaminocure a je nějaký problém si zaplatit za reklamu - udělat si tu profil Profesionál a pak můžeš řešit, co potřebuješ kolem svého byznysu? Momentálně je to snad i zadarmo, postupně za pár korun měsíčně. Ostatní platí, ty tu už jen tím nickem něco propaguješ a hledáš v diskusí potenciální zájemce. Tak to je, je zbytečné se rozčilovat. Vůči ostatním je to nefér.

janaaminocure
24. led 2012

berenika 39 můžete si to myslet všechny já na tom že si chci povídat na toto téma nic špatného nevidím. Nic nikomu nenutím a neprodávám., To že můžu něco nabízet na profesionálech vím taky. Ale jak píšu tu jsem sama za sebe jako máma a ne jako firma a já se chci bavit s někým o té léčbě. Pokavaď to tady žádnou z vás nezajímá tak mi to všechny napište že se o tom nechcete dozvědět nic ani si vyměnit zkušenosti a já tu přestanou ztrácet čas. Jen i přijde zvláštní že vás všechny diagnosa vašeho dítěte fyzicky i psychicky vyčerpává a klasické metody lékařů jaksi nejsou zrovna progresivní tak jak by jste si přály a když přijde někdo s něčím novým byť jen se o tom pobavit tak se tomu některé bráníte jak čert kříži. A tak se právem domnívám, že to tedy není tak vyčerpávající a únavné s dětmi když je tu možnost a vy jí předem hážete některé k šípku aniž by jsste o ní cokoliv věděly. Čekám na vyjádření.

smardik
24. led 2012

@janaaminocure už to tu holky psali, nikdo tady o to zájem nemá - aspon myslím, kdyby jo ozvou se ti. Pokud jsi tu jako matka bud, v tom nikomu nebráníme ale nepiš už o léčbě aminokyselinami.

já osobně na takový zázraky nevěřím, kdyby to tak fungovala není třeba psychologů, psychiatrů, každý si dá jen to a je to vyřešené, ale tak to není

a mimito tohle není diskuse o ADHD, ta existuje ale jinde

janaaminocure
24. led 2012

smradík ok respektuji tvé přání a žádám aby se vyjádřily i všechny další pravidelně sem chdící účastnice, protože všechny mámy netvoříte vy 2 se sisstin.

berenika39
24. led 2012

@janaaminocure nepleteš si trochu pojmy s dojmy? tady jsi na veřejné diskusi, je jen na uživatelích, co napíší, působí to opravdu velmi arogantně (čekám na vyjádření, žádám, aby se vyjádřili....) 😢

Jinak do Ip, protože tohle do diskuse nepatří.

dadlenka
24. led 2012

@janaaminocure taky nemám zájem o léčbu aminokyselinami🙂 a přidává se k holkám, tvoje příspěvky, jejichž směřování je jasné, jsou zbytečné. Jestli máš nějaký problém s dítětem, které nemluví, určitě tě rády přivítáme, ale tahle trapná reklama na zázračnou kůru je obtěžující. Řešíme vážné problémy, jsme ochotny poskytnou radu, podporu i pomoc, jsme ochotny naslouchat, ale nejsme ochotny věřit rychlým zázračným metodám. Děkuji za pochopení🙂

ygreen
24. led 2012

@janaaminocure také se tedy na tvé přání vyjadřuji a prosím jdi udávat své produkty na téma Profesionál. Člověk by se musel prolejvat rybim tukem, aloe vera, zelenym ječmenem a každym možnym hovnem, který je zrovna v kurzu, aby neměl pocit že něco zanedbal, nedej bože u svého dítěte. Takže je fajn že si přivyděláváš na mateřské, ale zkus to na jiném tématu, nebo webu.
Až nám lékaři sdělí převratný objev o účinku aminokyselin u dysfatických dětím, nasypeme si popel na hlavu a můžeš se poplácat po hrudi, že jsi nám to říkala.