Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

evcaaaaaa
24. črc 2011

JJ ta nase "babicka " stoji za strou belu jo tlacit se do veci po kteryvh ji nic neni to ji jde ale hledet si sveho to ne to neumi ja ji nereknu jinak nez SSesák Samoliby Sobec

Ted momentalne je na me nasrana skze to ze jsem ji nezavolala na dovolenou ja a nepoprala jsem ji k svatlku ale udelal to jeji syn za nas oba a to jen protoze jsem mu to pripomela tak jsem volala svagrove zda prala ona osobne a dozvedela jsem se ze tam probihal naprosto stejny scenar takze muze byt prakticky rada ze ma takove snachy pac jinak by ji nikdo nepopraaal 😀 😀 😀 😀 no ale zasla uz daleko prtz tim ze jwe nasrana na me (se svagrovou je vse oukej) tak se s prominutim vyprdla i na Danika uz tri tydny ho nevidela nepoprala mu k narozeninam a dokonce kdyz tady neco nesl MM otec ona stala pred domem a to tu sedela na zahrade (maj od nas pronajatou zahradu za nasim barakem) no proste tchoř 😀

hanistepa
24. črc 2011

Siss, počkeéééj, jaký kyvadýlko, vole? 😉

sisstin
autor
24. črc 2011

@hanistepa ále, jedna holčina z termínové diskuze se tím docela zabývá..tak mi vyvěštila, že milostný vztah budu mít v létě (to fakt vyšlo 😀 ) a druhý dítě okolo Tygrových šesti let, a bude to kluk...ale jako beru to s rezervou samozřejmě 😉 😅

smardik
24. črc 2011

@sisstin by mě zajímalo co by vyvěštila mi 😀 😀 😀 😀

evcaaaaaa
24. črc 2011

to me taky

sisstin
autor
24. črc 2011

@smardik
@evcaaaaaa no to kyvadýlko by se prý mělo používat spíš na otázky, co se týče zdravotního stavu 😉

hanistepa
24. črc 2011

Ty vogo, odkud ta paní je? To by mě taky zajímalo velice..a docela bychna to kyvadýlko šla, i když ve vší podstatě vlastně nechci vědět, co mě čeká...ale šla bych🙂

smardik
24. črc 2011

@sisstin no já se raději ptám teda nebudu, moje otázka by byla jestli ještě honza půjde na operaci a upřímně to vědět nechci, co kdyby jo to bych se akorát báal dopředu

evcaaaaaa
24. črc 2011

moje otazka by smerovala na danika jestli bude mit plnohodnotny zivot a na nic jinehoo bych se neptala muj MM ma za sebou jednu skaredou diagnozu hoooodne necekanou ale zvladli jsme to svou otravnosti a neodbytnosti jsem mu zachranila zivot

sisstin
autor
24. črc 2011

@hanistepa ona to dělala normoš přes net..stačí, když tě "zná" aspon virtuálně a ví datum narození 😉 ale už se tomu fakt věnuje jak má, tj. zjištuje zdravotní stav..my jsme jí právě zahltily všechny otázkama..takže řekla, že už to dělat nebude..fakt jenom co se týče toho zdravotního stavu 😉

@smardik já se toho taky bojim, proto jsem se neptala, jestli třeba Tygr bude úplně OK a kdy atd., jen mě zajímalo, jestli někoho budu mít a jestli budu mít ještě další dítě někdy 😉

juliska182
24. črc 2011

tak už som sa prehupla do správnej témy, inak som chcela napísať rovno sem, ale keďže čítam sisstin a jej príspevky, tak som sa predstavila úplne v inej téme.

sisstin v tej šikovnosti máš úplne pravdu aj ja som si všimla, že dievčatká s DS sú omnoho šikovnejšie, ale to je aj všade inde tak, my ženy sme lepšie 🙂 😉

smardik
24. črc 2011

@sisstin jo já se taky neptám, kdyby řekla jo jen bych se bála. už takhle se bojím ale je to tak nějak normální, kdyby řekla jo bála bych se a jen bych ho pozorovala ještě víc net ted. a na Toma se bát nechci, i tak se bojím že v září se dozvím že je fakt mentálně retardovaný takže raději ne. no a na dítě taky ne, kdyby mi řekla že třetí nebude asi bych byla zklamaná 😀 😀 😀 😀 no a z toho vyplývá že měním názor a nezajímá mě to

holky je mi tu s vámi dobře ale jdu spát 🙂

@evcaaaaaa my bychom mohli dát někdy srazík když jsme tak kousek od sebe

hanistepa
24. črc 2011

Teď jsem se dívala na ten příspěvek s tou Prekopovou a musím říct, že myslím, že vydržím hodně a nejsem cimprlich, ale na TOHLE jsem se dodívat nemohlo, fuj, je mi z toho úplně zle...mazec...fuj...úplná zima z toho... ☹

sisstin
autor
24. črc 2011

@juliska182 já ti to zkopíruju ju, sem 😉
ahojte, som tu nová a chcem sa pripojiť do vašej diskusie. Neviem či dokážem niekomu pomôcť alebo poradiť, lebo všetko čo ste tu preberali ste už prakticky vyriešili, takže možno do budúcnosti. Trošku sa predstavím, som mamou dvoch chlapčekov starší má Downov syndróm, má skoro 5 rokov a mladší je zdravý a má 3,5 roka, som na rodičovskej dovolenke, súbežne s tým pracujem a už rok som s deťmi sama. Prešli sme si tými istými problémami ako väčšina z vás, či už to boli úrady, lekári alebo okolie. Momentálne rozvíjame jemnú motoriku, reč a stále bojujeme s celkovou hypotóniou. Okrem slabého zraku, ochoreniu štítnej žľazy a srdiečka najviac bojujeme, ale s takými prízemnými vecami ako je jedenie pečiva (ešte to nedokázal zjesť a ani piškóty, keksy či dobošky ) no ale už máme za sebou boj s pieskom, snehom a dažďom už mu to nevadí. A ešte aby som nezabudla predstaviť deti starší sa volá Riško a mladší je Matúško.

sisstin tebe veľmi ďakujem za príspevky, veľmi ma zaujala hra - záhadný hrad a hneď som ju išla aj kúpiť, máme ju doma ani nie týždeň a nám sa veľmi páči. Zaujala tak veľmi mladšieho, že v čase keď on si stavia, ja so starším môžem nerušene pracovať a on nám do toho nekecá ale dnes už aj Riško prejavil záujem o neho a bol ako tak úspešný, len nevie pochopiť, že tie kocky nemá položiť na zem, ale postaviť do výšky, logico používame tiež, máme zatiaľ iba tri časti a postupne budem dokupovať a nám sa teraz veľmi osvedčili, keďže je vonku stále hnusne, tie pracovné zošity, kde treba niečo dolepiť.

kinsli
24. črc 2011

@sisstin To zní fakt zajímavě, také by mě zajmalo jestli třetí bude nebo ne 🙂 Zatím je to jak jinak než 50/50

Ted nevím kdo to tu psal, ale někdo se tu zminoval o disgrafii, jak se může u takto malých dětí poznat??
Četli jste někdy někdo o příčinách?? Já jsem Dislektik a přítel Dislektik i disgrafik

sisstin
autor
24. črc 2011

@juliska182 a ty jsi věděla, že bude mít malý DS nebo ne? Třeba ta moje známá to nevěděla, jim ty testy vyšly všechny O.K., takže to bylo překvapení. Nicméně ona by na potrat stejně zřejmě nešla 🙂 ta holčička má DS fakt slabé, na ní to téměř není vidět ani fyzicky..takže spousta lidí to vůbec nepozná 😉

ty downíci jsou fakt taková sluníčka 🙂 a pokud je to lehčí forma, tak toho umí fakt hodně a žijí celkem fajn život...bohužel jsou tam ty srdeční vady 😒

susik77
24. črc 2011

@juliska182 - Ahoj juliska, vitaj v teme 🙂 inak teraz si ma inspirovala - aj Veru vadia tieto veci-ako dazd, vietor, sneh a poslednych par mesiacov muchy 😎 Je to tiez nejaka diagnoza? 😎 Mi hovori ked ju obtazuje mucha: ze: mami, daj prec muchu, mucha sem nepatri...

sisstin
autor
24. črc 2011

@kinsli no dyslexii nevím, ale dysgrafie asi jo 😉 teda minimálně se dá poznat, na jaké úrovni je dítě v grafomotorickém projevu a jestli ta dysgrafie hrozí, dá se to eliminovat dost 😉 Tygr je v té grafomotorice někde na spodní hranici širší normy (u dysfázky bývá často ta grafomotorika zasáhnutá) a děláme hodně z "Mezi námi pastelkami" od J. Bednářové...a takových sešitu na procvičování je hodně. My ted z RP dostali spoustu grafo cvičení 😉

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 to u našich dětí je fakt normoš..Tygr má záchvat i z mušky octomilky apod. 😝 prostě tyhle přecitlivělé projevy k tomu dost patří 😝

susik77
24. črc 2011

@sisstin - myslis, ze jsem mohla byt dysgrafik, kdyz jsem kreslila nejhur ze tridy na ZS a mela jsem hrozne pismo? nikdo me teda nediagnostikoval...mm zase mel otresny pravopis...ale taky nakonec vystudoval tezkou VS 😎

zuzik28
24. črc 2011

@kinsli Fialka už se prý nedoporučuje a neměla by se správně používat. Zkus koupit Pagavit...jsou to takové tyčinky, prodávají se po třech v balení a mají se potírat po každém kojení/jídle. Mají to ve zdravotnických potřebách, možná i v lékárně, to nevím. Je to na moučnivku...
Omlouvám se za vstup do diskuze.

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 ono s kreslením jako takovým to nic moc nemá - jako do krásy 😅 já nenemaluju ani domeček a dysgrafii nemám 😝 tam je to jednak o tom, že to písmo je špatně čitelné, ale i dítě přehazuje písmenka, spojí třeba dohromady dvě slova atd. 😉 vynechává háčky, čárky 😉

susik77
24. črc 2011

@sisstin - aha...tak asi zadnou dys teda nemam...prave taky nevim o zadnych poruchach uceni v rodine.

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 právě ty poruchy učení taky nejsou žádný lážo plážo, pokud je to nějaká těžší forma, tak to je docela peklo 😉 jako samozřejmě můžeš vystudovat i VS, s intelektem to většinou nemá nic společnýho, ale to úsilí se něco naučit je fakt těžký...ta dysgrafie asi zas až tak strašná není, v dnešní době PC atd, ale dyslexie je pěkná svině...když se nedokážeš v podstatě nic naučit ze čteného projevu, všechno si to musíš nahrát na kazetu nebo ti to někdo musí číst atd. 😒 dyskalkulie taky žádnej zázrak, tam jsou pak obrovský problémy i v jiných oblastech, než je jenom matematika...

no prostě nic moc, proto se budu snažit ty SPU co nejvíc eliminovat, chci s Tygrem chodit před školou i na ten grafomotorický kurz, na kurz fonematického rozlišování atd. 😉

susik77
24. črc 2011

@sisstin - ja taky chci s Veru pracovat, pristi tyden se objedn. do Loga na tu logopedii. Jak casto se tam chodi/ Ze pry jednou za 2 tydny? Ja budu mit ctvrt., pat. v praci volno, tak by to slo.
Jink prednedavnem mi jeden znamy rekl, ze je dyslektik. On je velmi spolecensky, vypada strasne inteligentne, ale ma jen ucnovku, myslim, ze si dodelal aj maturitu. Rikal, ze mu zjistili vysoke IQ-o cem nepochybuji, fakt to s lidmi umi. Ale rikal, ze mel problem v praci napr. precist mail...Zkousel delat menezera, ale kvuli dyslexii to nezvladal...tak se vratil na to puvodni misto...

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 tak u vás určitě jednou za 14dní stačí, Veru má tu expresi dobrou..tam s ní spíš budou trénovat právě to porozumění a celkovej rozvoj, to si myslím, že v pohodě 2x do měsíce 😉

jj, to je přesně to, že i když je člověk inteligentní, ale má nějakou těžší poruchu učení, tak ono to fakt ten život ovlivnuje už napořád...to je bohužel přesně ten případ 😉 😒

susik77
24. črc 2011

@sisstin - Veru prave uz nakresli postavicku- hlava-na ni oci, pusa, nos, krk, bricho, ruce, nohy-jeste domaluje boty a kdyz m naladu tak vlasy...to by uz snad mohla byt na urovni 4 let, vid? U nas je problem: napodobovat a chytnout mic 😎 jo a jeste se boji ze schodu-ale pripisuji to tomu, ze kdyz ji byli 2 roky, upadla na schodech a rozbila si nos ☹ Takze trauma...

susik77
24. črc 2011

@sisstin - jsem rada, ze jsem na Vas narazila a ze mam kontakt na tu kliniku Logo. asponvim, ze Veru bude v dobrych rukach 🙂

sisstin
autor
24. črc 2011

@susik77 já přesně nevím, na jaké úrovni má být ta kresba 4letýho dítěte, to by ti asi řekla přesněji @jolinka my jsme stále u čáranic, max. spojí dva body (cíleně) a i to je úspěch 😅 😅 😅

jinak Tygr míč taky chytá děsně, chytí ho fakt málokdy...a taky, přesně, jak jsi tady psala..neumí třeba udělat slona, prostě je schopnej si ty ruce zamotat do uzlu, ale nenapodobí to správně....ale na to jsou taky cvičení..

a chci zkusit začít trénovat tu pravo-levou orientaci, jak tady radily holky 😉

sisstin
autor
24. črc 2011

a díky za super pokec, v poslední době je to tu moc fajn 🙂 já jdu spát a psychicky se připravovat na pravděpodobný zítřejší hysák 😝

tak brou kočky 🙂