Maminky "nestandardních" dětí. Poruchy komunikace

sisstin
28. pro 2009

ahoj holky 🙂 ráda bych založila pokec mamin, které mají jakýmkoliv způsobem "nestandartní" děti 😉 at už jde o opožděný vývoj, fyzické postižení či psychické 😉 ty denní starosti a radosti jsou přece jenom trošku jiné, než mají ostatní maminky "klasických" dětí a je dobré vědět, že v tom člověk není sám 🙂

syn má pravděpodobně vývojovou dysfázii s poruchou receptivní složky řeči, tudíž se u něj řeč nevyvíjí přirozeně jako u běžných dětí, zatím velmi málo rozumí, co mu kdo říká..jen odhaduje, nemluví vůbec... 😉 více zde https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... jinak je v podstatě jako běžné dvouleté dítě, co se týče projevů, sebeobsluhy atd. Ale stejně je to dost náročné...

takže maminky dětí s jakýmkoliv problémem šup sem 🙂

tanyja
20. srp 2010

no mňa odporučili sem, mala som novú tému o tabuľkových deťoch, ale toto sme sa úúúúúplne minuli toho, čo som ja myslela - mala som na mysli normálne zdravé detičky, len ich mamičky z nich chcú mať naddeti a všetko, čo urobia, porovnávajú s knižkami o deťoch, no čo už , tak sa majte krásne 😉 😉

berenika39
20. srp 2010

tanyja, možná si po sobě přečti, než něco odklepneš.....

tanyja
20. srp 2010

no nemyslím, nečítala som všetko, ani sa to za krátku chvíľu nedá, ale úvodný príspevok je o neštandardných deťoch, teda takých, ktoré majú nejaké zdrav.problémy, nenašla som sa v tejto téme, papa , aj tak tu už rozoberáte iné veci ako bolo na začiatku a vlastne tak je to vo všetkých témach.........

berenika39
20. srp 2010

bez komentáře 🙄

evaje
20. srp 2010

@berenika39 nevadí, takových je víc 😉
@tanyja nevadí měj se papa 😉

sisstin
autor
20. srp 2010

čus ženský 😀

jsem vyřízená, poslední dny hektické..ale Tygr ráno odfrčel s našima k babičce až do neděle 😀 už se nemoh dočkat, o půl sedmý už stepoval u skříně s oblečením 😅 😅 😅

@vojtisek2007 Péto, tys to asi nepostřehla, byli jste na té dovče...my právě měli mít tuhle novou logopedku, byli jsme tam jednou a už na poprvý se mi nezdál ten její přístup zrovna, a právě ted byla u nás..a fakt katastrofa. Jsem ráda, že končí ted...dostala jsem od známé kontakt na jejich logo, prej je super, tak snad nás vezme 😉 ono je možný, že to bude vypadat stejně..Tygr je fakt malej ještě, navíc zrovna období vzdoru...takže ta "spolupráce" s cizíma lidma vypadá tak, jak vypadá 😝 jinak trénujeme barvy názvem a už se mi zdá, že umí min. modrou a červenou, takže do tří let by to moh zvládnout a bejt v normě 🙂

@berenika39 čau paní, no myslím, že už tu byly bohužel mnohem horší příspěvky 😉 😝 tohle je spíš omyl 😉

holky, tak pěknej víkend..já půjdu min. 2x na bossu a 2x na spinn, a k tomu budu hrát na FB farmu a čučet na DVD..co víc si přát 😅 😅 tak báááj 🙂

evaje
20. srp 2010

siss, tak koukám, že taky bojuješ. Já se teď děsně těším z pokroků co Maty dělá a jedeme na týden do té Logo kliniky v Brně. Jsem šíleně zvědavá, jak to zvládne. Trénuju s ním s jazykem a rtama a nebaví ho to, ale když má dělat xichtíky, tak se těší. Tak to má vždycky nakonec cvičení. Jinak přemluvit ho nebo nějak nalákat je vždycky šílená maturita. Sranda je, jak opakuje všechno ten menší, alespoň to Matyho víc baví.Ale dělají pak blbiny a nemá to takovou úroveň jak by mělo. Já si všimla, jek jsi minule psala o té vaší logopedce, jak Tygra terorizovala. Přišlo mě to divný, násilný. Myslím, že to jde i jinak a když ne, tak na to asi ještě není zralý, že jo? Jsem někde četla, že je ta logo klinika i v Praze, tak jukni, třeba tam taky najdeš nějakou pomoc? Ale asi je u vás víc možností, než tu. tak si užívej víkendové pohody, my jdeme zítra na bazén, kluci se můžou z vody zbláznit, no a v neděli už frčíme do Brna. Tak ahojky

sisstin
autor
20. srp 2010

@evaje Evčo, ty logopedické kliniky a pobyty jsou pro větší děti..min. pro 4leté, ale spíš tak pěti až šestileté 😉 to už je myslím pro děti, které už trošku mluví 😉 navíc často tam vyžadujou, aby tam bylo dítě samo, což jako fakt ne 🙄 ta logoklinika je v Praze v Žitné ulici, ale nečetla jsem teda nic pozitivního na to 😖 jako jo, logo péče prý dobrá..ale odpoledne, když odejdou doktoři, tak prej děti jen sedí u DVD a nikdo s nima nic nedělá, nechoděj ven..a celkově to musí být hrozný pro tak malýho prcka bejt někde měsíc bez maminky.. 😔 ale ty tam jedeš s ním asi ne? 😕

Já jsem ted docela jako zas optimistická, Tygr se zas hrozně zlepšil v porozumění i tak celkově..prostě už je "normální"..teda až na to, že nemluví....ale jinak už všechno dohnal, prostě s dovednostma klasické dítě... tak snad někdy mluvit bude 😅 zatím mi to přijde jak těžký sci-fi, že by něco měl říkat 😅 ale zas takovejch věcí už bylo, nevěřila jsem, že někdy bude normálně chodit bez kočáru 😅 😅 že nebude hysterčit mezi dětma, že nebude mít dudlík a xy dalších věcí..a nakonec všechno v pohodě..tak musím myslet pozitivně i co se týče toho mluvení 😅 za ten rok už by se teoreticky měl rozmlouvat, tak to už vydržim 😎 snad 😕 😅

evaje
21. srp 2010

@sisstin jj, já tam jedu s ním. V Brně dělají týdenní pobyty a jde právě o to, že tam jsem s ním a učím se co a jak. Jo a hlavně jde o tu iagnostiku. Já jsem našla v Praze tohle. Však koukni a uvidíš. Zítra frčíme, tak ti pak určitě dám vědět
http://www.moje-klinika.cz/logopedie-praha
Mě tam při té naší první návštěvě ta logopedka řekla, že už jsme mohli dávno rehabilitovat. Sranda byla, že když jsem to řekla naší dětské dr., tak se jen uculila a mávla rukou. Pak pokrčila ramenama a prý šak uvidíte. Tak nevím. Zdá se mě, že to bere dost na lehkou váhu, asi má názor, že je Maty dobrý a že to jde kupředu. Ale už teď má stanovenou dyslalii, tak s tím snad něco musíme dělat, že? Přece nebudu nečině sedět, když vím, že pro něj můžu něco udělat a pomoct mu. Od toho tu jsem. fakt hrubý. No poslala jsem ti odkaz a uvidíš. Je fakt, že kdyby tam měli přístup jak píšeš, taky bych ho tam nikdy nedala, hlavně to, že nechat ho tam samotného je nesmysl, pokud by to nebyla forma školky, ale do té už chodí. Tam kam jedu, tak je to zcela určitě jinak.1. jsem tam s ním, 2. mám už teď rozpis toho co všechno bude mít na programu, tak to snad dodrží a 3. to není levná záležitost. Vyšetření jsou sice zadara, ale něco si doplácím a nahrávají to na video, takže i kdybych tam nebyla, tak bych viděla 😉 Tak uvidím 😀 měj se a bojujte a buďte trpěliví.On ten čas je prostě stejně asi to jediné, co nám s jistotou ukáže, jak to všechno bude. Hlavně že jsou kluci šťastní a necítí se ve stresu. Tak si užij ještě volného zítřku. Pá

sisstin
autor
22. srp 2010

@evaje ty jo Evi, co to vypadá fakt dobře 😉 a je to soukromý, takže snad se tam budou snažit, když si to člověk platí. Tygr je ještě malej, ale tak třeba za rok už by to mohlo jít 🙂 on zatím fakt moc nespolupracuje, se mnou doma jo, to už je dobrý...ale s cizíma lidma katastrofa zatím 😒

evaje
22. srp 2010

@sisstin můžeš jim třeba napsat mail a poptat se co a jak. Tygr bude mít 3 roy a to už není tak malý, zvlášť když už vidíš, že je něco jinak a víš, že se s tím musí něco dělat. Vždyť k tobě chodí logopedka, tak je jasný, že ju bude potřebovat. Nechci tě do toho tlačit, ale za zeptání nic nedáš 😉Já se tluču do hlavy, že jsem o tom rok věděla a čekala jsem.Tak jdu balit a frčím, páá 🙂

sisstin
autor
22. srp 2010

@evaje Evčo, já dneska napsala té logopedce, co jsem na ni dostala kontakt 😉 pracuje s dysfatickýma i hůře postiženýma dětma 😉 my v podstatě chodíme na logo od jeho 2 let, jenže zatím si k té logo nenašel cestu a je to v podstatě o tom, že nám dá domů nějaké věci, co máme udělat( což se daří), ale jinak naprosto nic. Páč Tygr na ni prostě dlabe 😒 tak chci zkusit právě tuhle, na kterou jsem dostala kontakt, že je prý hodně dobrá. Tak doufám, že ho nějak zaujme 😕

on jinak, když jsme na logo, nebo je u nás doma..tak řve, tahá mě k oknu, že se chce koukat atd., prostě absolutně ji ignoruje..a když jsme u nich v herně, tak tam je zas tolik věcí, který ho rozptylujou..že běhá od jedný k další, a opět nedělá cíleně nic 🙄

ono asi taky záleží na povaze dítěte, Tygr na mně visí a pomalu se na ni ani nepodívá..což by byl asi problém...mně na nějakou dlouhodobu několikadenní terapii fakt přijde malej hrozně, to bych viděla nejdřív na 3,5roku..spíš 4 😕 taky podle toho, jak se to bude vyvíjet 😕

sisstin
autor
22. srp 2010

@evaje Evčo, i když na to koukám, tak tam se dá asi i dojíždět jenom co? No asi tam fakt napíšu, vypadá to skvěle 😉 a je to hrazený pojištovnou 😵

sisstin
autor
22. srp 2010

Tak už mi odepsala, to je rychlost jak svina 🙂 tak se prej máme přijít párkrát "otukat"..trvá to 15 minut( nebo déle, podle potřeby), myslím si, že 15 minut bude tak akorát 😝 cena 60kč, půjdeme už tenhle týden 😎

evaje
22. srp 2010

@sisstin jasně, dá se tam i docházet. však uvidíš. Maty chodil na tu klasiku logo, 15-20min 1x za 14 dnů a úplně bez efektu.Sice ho to tam bavilo, perfektně spolupracoval, ale doma pak ani ťuk. takže nic. Pak až školka s denním cvičením(dechovým+skupinovým) měla význam, ale to už mu bylo skoro 4 roky a pak se i rozjel.No a teď uvidíme, co nám řeknou víc.

sisstin
autor
22. srp 2010

@evaje Evi, no já doufám, že se dostane do té logo školky 😉 podle toho, co nám řekne Krejčířová ted v říjnu, tak se uvidí..docela bych ho tam ráda viděla už třeba od ledna na 4h 😉 a jestli mi nějakým zázrakem prodlouží ten rodičák, tak stejně dýl jak na 4h chodit nemůže, aby mi ho nesebrali 😉 chodil tam kluk známé s expr.dysfázií..a moc se mu tam líbilo. Prej jsou tam zvyklí na spoustu věcí, je tam max. 10 dětí, reálně spíš mín, a 2-3učitelky....

sisstin
autor
23. srp 2010

holky, tak logopedka úplně úžasná 😵 😵 😵 ona je na mateřský, má 4holčičku a 2 letou..takže tam byly taky..Tygrovi se hrozně holky líbily..super si tam hrál, já jsem s ní zatím pokecala..fakt bomba...příští týden jdeme zase 🙂

sisstin
autor
23. srp 2010

Jo, říkala nám, že pro Tygra by byly vhodný ty komunikační tabulky, že on si fakt umí ukázat, co chce...a uměl by se tím vyjádřit, tak si mám rozmyslet, co bysme pro začátek asi nejvíc potřebovali a ona nám to vytiskne 😉 Jinak je prej dobrý, že všechno "komentuje" nějakým zvukem, že to spousta nemluvících dětí vůbec nedělá a že on chápe, že se hlas používá ke komunikaci. Dostali jsme jednoduchý cvičení na mluvidla, jenom na ruku třeba dělat mmmm a nnnnn, funět do ní takhle nosem..a pak přes pusu nafukovat tváře a dělat b a p... tak se tomu smál, takže snad to bude chtít dělat 🙂 no fakt mám úplně super pocit z ní, to se nedá vůbec srovnávat s tím, co bylo předtím 😉

vojtisek2007
23. srp 2010

@sisstin Tery tak to je úplně úžasná zpráva, a tygr jde dopředu super rychlým tempem, za chvilku už ani nebudeš vědět, že nějaký "problémy" byly....

jinak se vám musím pochlubit, ségra dneska v půl pátý porodila holčičku Verunku, víc zatím nevím, je z toho chudák dost zdrblá, do porodnice jí odvezli včera v pět večer, takže po skoro 12ti hodinách....bulela jsem doma jako želva, když mi to písli....asi i snad závidím či co 🙂 🙂 🙂

kristi
23. srp 2010

@sisstin to je super, jen tak dál 😉

sisstin
autor
24. srp 2010

@evaje Evčo, tak já jdu napsat na tu logo kliniku 😉

@vojtisek2007 Péto, no dopředu jde, ale furt to není ani zdaleka dobrý 😉

my jsme dneska trénovali to M,N, B a P..a šlo mu to, z něho ty hlásky lezou vcelku v pohodě, takže si myslím, že problém s mluvidlama není, nebo jenom minimální..u něj je fakt ten problém "v hlavě"... 😒 prostě to centrum řeči je poškozený 😕 já si říkám, jestli se to fakt nestalo při porodu...Dr. mi říkal něco ve stylu, že ještě 2minuty a šla bych na akutního císaře..naštěstí jsem teda porodila, už byl nalykanej plodovky...tak jestli se mu tam fakt něco neposralo...ono to začíná prej už v těhu, taky ta naše blbá dědičnost 😒

si říkám, že jestli někdy budu mít ještě jedno dítě..tak budu tvrdě zkoumat, jak na tom byl partner a jeho rodina s mluvením, a kdyby blbě, tak už s ním prostě do dalšího dítěte nejdu... já už bych to nezvládla zas znova tohle řešit 😖 sice oproti jiným postižením to může vypadat jako "banalita"..ale já toho mám teda plný brejle 😕

když vidím ty malý prcky, dvouletý..jak melou..roční děti, jak už něco říkaj...tak mi to přijde úplně neuvěřitelný... 😔

sisstin
autor
25. srp 2010

tak ted mi volala ze socky, že už máme to posouzení zdravotního stavu 😝 že to se mnou musí sepsat, máme přijít v jednu..ale jak to dopadlo mi neřekla 😕 no myslím, že nám to nepřiznali....ale tak fajn, že je to takhle brzy docela...v říjnu jdeme ke Kr. a můžeme se odvolat kdyžtak 😝

sisstin
autor
25. srp 2010

ak holky, zatím nic...byl uznán jako dlouhodobě nemocné dítě, což je mezi 20-49% postižení, a prodlužují rodičák od 50% 😝 ale paní říkala, že to mám v říjnu po vyšetření u Kr. zkusit znova, že když už mu uznali to dlouhodobě nemocný, tak je velká šance, že když Krejčířová teda už napíše dg., že bude uznát jako dlouhodobě zdravotně postižený...
😕
takže ještě to není ztracený úplně 😉

penny13
25. srp 2010

Ahojte. My sme trochu oneskorení. Chodúť začal v 17mesiacoch a rozprávať len nedáno.

zzuzca
26. srp 2010

ahoj holky, pisala som sem uz davnejsie, ak si chcete pripomenut ako na tom sme, na str. 51....

dakujem @sisstin a @jolinka za povzbudenie. cez prazdniny sa furt nieco dialo a aj som bola leniva sem pisat, musim sa priznat 😅
jakub za 2 tyzdne ako som sem pisala zacal chodit, takze zacal tesne po 1,5 r ... super ze skoro vobec nepadal,ale aj teraz 1,5 mes chodenia to este nie je ono, rucky obcas este drzi hore-balanc,no asi to chvilu trva o to viac ze je hypotonik. v hovoreni sme sa dost posunuli dopredu, ma viac slovicok, aj ked prevazna vacsina je stale jednoslabicnych, takze napr. jeho slovko Pa znamena asi 5 veci 😅 😀 pa (ako papa na rozlucku),paradajka,paprika,pracka,atd..je toho dokonca este viac...a takych slabik mame viac 😅 pouziva ale viac aj tie viacslabicne, aj ked je to taka 'jeho'rec...mucha je 'oma',starky 'kaci',atd...rozpravanie je ale to co ma trapi asi najmenej. moje strasidlo je kubikov ocny kontakt a take svojske,povedala by som sebecke sa spravanie. sice odkedy sa rozchodil,bola som nadsena z viac veci, pretoze tak celkovo zacal viac komunikovat-zacal castejsie reagovat na povely,ukaz aky si velky, ako robi indian, zamavat, zatlieskat,zadupat, atd.. zacal ukazovat sam od seba ked ho nieco zaujalo (predtym ukazoval len na povel, ukaz toto,tamto), ked som ho prebalila, naucila som ho odniest plienku do kosa. a taketo malickosti 🙂 . naucil sa vkladat tvary do takej dost tazkej vkladacky,co som myslela ze ju ani nevyuzijeme, od kamaratky som si pozicala taku kde tvary boli aj farebne odlisene,proste jednoduchsiu. velmi ma to vsetko potesilo a bola som nadsena 🙂

teraz ale zas mam nejake obdobie-asi tehotenske hormony 😝 a trapi ma ten jeho slaby ocny kontakt, to,ze prideme niekam a hned otvara/zatvara skrinky...fakt na zblbnutie. na ihrisku detto, otvara/zatvara, nie stale, ale kde je ta hranica normalnosti??? ☹ niekedy som z toho uz zufala...vonku ho teda bavia aj hojdacky, smykacky, to mam radost 😉 zdielana pozornost o kt. tu pisala sisstin, tiez velmi slaba, takmer ziadna 😒 pretoze sa na mna ani na nikoho proste spatne nepozrie, ani za kazdou pochvalou a to ho chvalim stale...ked ho pochvalim, zatlieska si (sam pre seba) a je to. spontannu radost velmi neprejavuje, ale to je mozno povahou,resp. smeje sa ale zas neopatuje pohlad 😔

ten ocny kontakt sa ale odkedy chodi zlepsil, ale skutocnost je ako pisem vyssie s tym, ze teda obcas po niekedy kratkom inokedy nekonecnom naliehani sa pozrie. najviac ma v poslednej dobe vytaca, ked sme vonku a niekde ide, mozem si hlasivky vykricat uz je odo mna dost daleko ale nereaguje...ma ma na haku. su chvilky ked ide pekne za ruku ale dlho mu to nevydrzi 😅

dnes sme boli na karlove u prof. zemana na UDMP (metabolicke a dedicne vady), zobrali nam krv na x vysetreni ale prof. sa vyjadril ze si nemysli ze to bude nejaka metabolicka vada. dostali sme ale dopor. k miestnej psychologicke, teraz je na neschopenke, tak uvidim kedy sa tam dostaneme...musim koncit,maly vstava 😝

zzuzca
26. srp 2010

tak este je chvilu klud 😉 tak cosi dopisem...

v kolektive ho ine deti vobec nezaujimaju, jedine ak maju nejaku hracku co sa mu zapaci...to hned vystartuje a vidi len tu hracku,zoberie a zas sa poberie svojim smerom...
s tym tocenim koliecok to uz nie je take intenzivne, naucila som ho ukazat ako jazdi auticko..takze ho hned neprevracia naopak, ale obcas aj nieco prihodi do vetriesky a odvezie do druhej izby 🙂

sisstin
autor
26. srp 2010

Brý den 😝

@evaje Evčo, tak už mi z té kliniky odepsali, příští týden tam už jedeme 😝 fakt díky za tip, jsi zlato 😵 Bude tam dojíždět do té poradny pro děti s vývojovou dysfázií. Bude to trošku náročný jak na finance, tak na cestování. Nemám auto a neřídím, takže budeme muset jezdit vlakem a pak MHD, ještě si pořádně musím naštudovat cestu po Praze 😝 ale Tygra hrozně baví jezdit vlakem a busem, tak to snad bude v pohodě 🙂

Ještě na doporučení logopedky jsem ho od září přihlásila do Dětského rehabilitačního centra Lentilka, máme to kousek od domu, a budeme chodit na kroužek - písničky, říkanky... předpokládám, že tam bude víc dětí s různejma problémama, takže se nikdo nebude pozastavovat nad tím, že Tygr třeba nebude dělat vše, co má 😉

@zzuzca čauvec 🙂 já bych řekla, že Jakubko postupuje hodně dobře 😉 je úplně super, že už používá názvy věcí, i když je to jenom první slabika, tak to stačí - je to prostě cílené slovo( slabika, zvuk) pro určitou věc, a to už je začátek mluvení 😉 bohužel my jsme se k nedostali zatím ani k tomuhle stádiu 😒 už i pěkně napodobuje, super 😵 jinak těch stereotypních činností se neboj, vždyt je to malej prcek, oni si takhle hrajou 😉 je to fakt normální 😉 Tygr si takhle mechanicky hrál určitě do 2a kousek...ted už si hraje spíš imaginárně a cíleně, máme šílený období vláčků..takže si s něma jezdí, projíždí po stolem, jako že je to tunel atd. 😉 ale na to je tvůj chlapeček fakt ještě hodně hodně malej 😉

K tomu očnímu kontaktu, nemůže spíš hůř vidět nebo tak? 😕 že by ten problém byl čistě v tomhle 😉 na nějakém očním vyšetření jste už byli??? Nejlepší je ten screening očních vad, to se dítě jenom dívá na takovej přístroj - ono to bliká a je tam obličej, a ono se to přenáší do PC..takže naprosto bez kontaktu fyzického a bez řevu 😉 jinak si myslím, že chlapeček je fakt šikovnej na svůj věk a jde pěkně dopředu 🙂

jolinka
26. srp 2010

Caute

mame novinu, tesim sa i bojim zaroven. Katiku nam prijali do skolky. Je to klasicka statna skolka, v triede kde je Kati su deti vsetkeho veku, bude tam teda aj so svojou sestrou. Su tam velmi mile ucitelky, poznam ich. My sme tam vlastne od februara skusali ale nebolo stale miesto a dnes tam muz uz len zo zufalstva zavolal, a riaditelka mu hovori, ze ma velke stastie, lebo sa akurat 2 deti odstahovali a moze prijat nase. A mame to aj blizsie od domu. Ufff, tak sa potom ozvem ako sme sa zadaptovali a ako prijali Kati deti aj ucitelky. Ona sa velmi tesi kazdy den hovori o skolke, nech jej ten optimizmus vydrzi 🙂

dalea
27. srp 2010

@jolinka Moja Lea takisto nastupuje 😉 Tiez su v triede deti vsetkeho veku,kedze u nas na dedine ich bude v skolke max. 20 😅 V pondelok som bola odniest prihlasku a potvrdenie od lekarky,akurat teraz v skolke maluju,ale malej to vobec nevadilo,hned vbehla do triedy ku hrackam a nevedela som ju odtial dostat von 😀 Ukazala som jej aj zachodiky,kedze doma chce sadat iba na nocnik a ona si hned dvihla suknu,sadla,vycikala sa,potom presla k druhemu,aj ten vyskusala,no sranda bola 😀 😅 A ja som mala cely cas obavu´,ako tam pojde na zachod 😠 😉

zzuzca
27. srp 2010

@sisstin no kubik vidi urcite dobre, to som si proste ista, to by som poznala ak by nieco nebolo ok. kolkokrat teda vidi veci,ktore ja nevidim 😅 minule sme sli alberta, nestalo tam ziadne auto a on stale ato,ato,ato..akoze auto 🙂 tak som to vravela manzelovi a on mi na to, ze tam hned vedla je herna oblepena kadejakymi nalepkami a ze tam je zobrazene auto 😅 no musela som to nabuduce riadne prestudovat kym som ho nasla 🙂 skor mi pride ze sa zameriava na detail 😖 plus ten ocny kontakt, strasi ma autizmus 😔 ale uvidime no. aj ten prof co sme teraz unho boli, bol strucny, ked som mu povedala obavy,opytal sa len ci ked je sam v miestnosti chrbtom k dveram a ked niekto vojde, ci sa obzrie...odpovedala som ze toto som nejak cielene nesledovala, ale myslim ze by sa neobzrel..alebo by sa obzrel cojaviem raz z 5 pokusov..alebo ak by to bol fakt ramus 😀 😝 on na to, ze to je teda zavazne 😝 ale ide dopredu, to vidim, akurat v tej socialnej komunikacii mi pride ze nic moc.
cakame druhe babo, a to sa teda zblaznim ked sa narodi asi 😀 strasne vela casu mu venujem teraz, no neviem ako to bude potom 😝
no k tomu nasmu mimi, kubik mu vcera dal pusku na brusko 😵 a dnes tiez, ked ho vyzvem 😵 musela som ho to teda naucit, ale vynimocne to slo celkom rychlo 🙂

to je super, ze idete tak rychlo do tej Logo kliniky, urcite to tygrovi pomoze 😵

@jolinka skvele spravy 😵 ja vobec neviem ako to bude s nami...v prahe sme len v podnajme,setrime na vlastne na slovesnku..ale netusim kde. no a ako si nie som ista s kubikom ako na tom je,radsej by som bola zatial tu, predsa len tych moznosti je tu ovela viac.ale uz sa tesim ked vypadneme do vlastneho niekam na vidiek 😉 no ktovie 😅 a tu ako tu nemam trvaly pobyt a naviac som slovenka tak si o skolke mozem nechat len snivat. ale vraj nie je problem mat trvaly pobyt aj v podnajme.mame super majitelov,tak snad by to slo...musim to este vykoumat.