Maminky od 25 let

cindy01
2. kvě 2009

Ahojky...

když jsem tady zahlédla, že je tu téma pro mamky do 25 let, proč by nemohlo být i pro ty starší? 😉

Nevím ale, jestli tu už taková diskuse byla... 😒

A něco o mně?
Je mi přes 30 let, mám 2 krásné děti...

Přidáte se některá? 😉

peppapig
7. kvě 2009

cindy jak uz nas uz jsem psala 😝

cindy01
autor
7. kvě 2009

peppaig..četla jsem, ty nemáš ráda čmeláčky? 😉

Teda když kolem mně něco proletí, co má žihadlo, tak mi stojí vlasy hrůzou na hlavě...no, u pavouků to platí také..

Dnes byl na náměstí Maxa..rozdávali tam letáčky do voleb komunistů.
Ale moc jsem si to neužila..

Normálka, Maxa tam komentoval jednu písničku - Nábojnice...no byla jsem v šoku...!

peppapig
7. kvě 2009

cindy...ja mam panickou hruzu ze vseho letajiciho ci lezouziciho hmyzu, hlavne teda kdyz je to doma. Vcera jsem zabila 3 pavouky a malem me chytl infark, hruza, asi jsme na tom podobne. Cmelacky snesu jen venku 😨

A co mala provedla, ze bylo predstaveni?? No moje M me ted rvanim privadi k silenstvi neboodnaucujeme dudlika, tak ma zachvatek a rve 'dudu dudu dudu' ☹

cindy01
autor
7. kvě 2009

Vojta naštěsní na dudlíku závislák není...dá si ho do pusy jen když ho vidí, no, my mu ho dáváme třeba preventivně na návštěvě, protože jinak vše ochutnává, kde jaký drobeček - no a dudlík mu tu pusinu zacpe 🙂 😀

Nat mně dnes totálně dopálila..
Skákala na skákacím hradě a pak řvala, že jí bolí noha.. no, a že nemůže chodit.
Když jsem ji obouvala, tak zase křik, že ji to bolí - ale to jsem ji sahala na tu druhou zase...
Lidi říkali, že to na mně hraje, že kdyby jí něco bylo, vypadalo by to jinak..

No, co bys dělala na mém místě?
Nakonec to dopadlo tak, že jsem z kočáru vytáhla Vojtu a posadila tam Nat...ještě mi s tím pomáhal jeden chlap.
No, vezla jsem Nat, Vojtu nesla pod paží , v druhé ruce tašku a kočárkovou tašku co je přes rukojet jsem měla před rameno .. Pak Vojtula cupkal po svých..

soanpe
7. kvě 2009

peppapig, skuri

já vám tam něco málo o krémech napsala 😉

z lancomu mám vyzkoušenou řadu hydra zen

na pražském letišti můžeš nakupovat on line 😉

http://travel-value.cz/product/listing/type/8/k...

soanpe
7. kvě 2009

já mám v pohotovosti Raid proti lezoucímu hmyzu 😀
ale pořídím si raději biolit kvůli malý,protože ten není tak agresivní

peppapig
8. kvě 2009

Caute,
cindy...tak tvoje mala je asi heeerecka co? no jo nechtelo se ji choditi. Ja taky nekdy neberu kocar a M se rozhodne v polovine cesty, ze teda cupitat nebude a ja uz ji nevydrzim dlouho nest, ale zatim se necha jeste oblbnout trebas utikanim ke knofliku na prechodech ci sbirani kyticek ci sledovani ptaku atd, verim ze to na 4 letou uz asi neplati co?! Neslo by ti trebas na kocar pridelat takove to board na koleckach, kde by se mala ve stoje vezla? Ja to planuju az bude dalsi mimo 🙂

soanpe...lancome jsem mela aqua neco, prave o hydra premyslim milule me ho nabizela. A pro raid se dneska chystam, dosel me a mam uplne hruzu co ted bez raidu. Ale hrozne to smrdi a taky to nechci strikat kvuli M a vubec, co je biolit (cesky pripravek?)

soanpe
9. kvě 2009

peppapig
biolit česká specialitka proti hmyzákům 😀

ten hydra zen je super na hodně citlivou pleť a maá dvě konzistence- na smíšenou a nebo na suchou pleť
jinak , co se týká vrásek, tak bych volila primordiale, ten je pro ženy od 25 na první vrásky a asi bych si koupila noční a na den ten hydrazen.
V noci budeš regenerovat a vyhlazovat , přes den potom zklidňovat a hydratovat 😉

peppapig
11. kvě 2009

soanpe dekuji za radu 🙂 primordiale je teda taky Lancome ze?! Tak bude krasna!! doufam 😝

peppapig
11. kvě 2009

Jinak maminy, nejak nam to tu stoji, ze by nas 'starosek' bylo tak malo. Tak sup sem a podelte se o kazdodenni trampoty 🙂

soanpe
12. kvě 2009

holky, jak se vám dařilo přecházet na příkrmy?
my včera měly mrkvovou premieru, ale kromě mlíka do Sofie nedostanu žádnou jinou tekutinu

peppapig
12. kvě 2009

caute,

soanpe, tak popravde receno, to me prijde jak pred sto lety, kdyz M zacala prikrmy 😅 Ja mela takovou malou prirucku i s receptikama co a od kolika mesicu a docela me pomohla. Zacali jsme zhruba v 5ti mesicich baby ryzi od Hipp, pak domaci ovocne prikrmy (jablko, hruska, broskev), zeleninove (brokolice, mrkev, brambor, avocado, pozdeji cervena cocka) atd a slo to vyborne! V obdobi od 5ti mesicu do 18ti mesicu byla bajecny jedlik, ted uz se to o ni rict neda 😒

Jo ale tu brokolici teda prvni 2 tydny prskala. Doporucuje se pokud neco nechce nebo se vyskytne vyrazka atd, ma se to one jidelko zkusit za 5 dni znova... Pohledam tu knizku a napisu ti co jsem delavala a co teda male chutivalo 😉

peppapig
12. kvě 2009

Pockej az ted jsem si te poradne precetla, co myslis, ze tekutinu? ja jsem obcas natvrdla. Podavej mliko jak jsi to delala doted a obcasny prikrm, pak se doporucuje prevarena odstata voda, ale M me ji taky skoro nikdy neprila, takze jsem davala jablecny dzus redeny vodou 1:10 Drzim pesti

soanpe
12. kvě 2009

peppapig
mrkev jí chutná, a zapíjíme ji mlíkem. To co potom vyprodukuje do pleny je teda dáreček 😀
No ale furt lepší, než hnusná zelená kaše po hypoalerg.mlíku, při podezření na alergii 😝

Dnes jsem do S nacpala na 2x asi 20-22 mini lžiček vody. Z flašky jí to nechci dávat, protože by si mohla zafixovat v hlavčce, že z flašky teče nějaký bezbarvý hnus a bylo by po mlíku.

Takže vekerý nový pití půjde na lžičku 😉

peppapig
13. kvě 2009

ahoj soanpe, tak vidim, ze to tu vedem jen my dve 😝

A tvoji S se potvrdila ta alergie nebo ne? To je dobre, ze tu vodicku pije aspon po lzyckach, to nase M nechtela ani tak. A uz davate pure a kasicky? Fakt mi to prijde jak vecnost kdyz byla M malinka jako ta vase 🙂

moniska24
13. kvě 2009

Čauky ženy,absolutně nestíhám,teď mám malou chviličku.Prcek spí a taťka jel pro materiál.Předěláváme rodičům garáž na ložnici a do toho vyběháváme stavební povolení a to okolo.Nejvíc nám dává zabrat CHKO,už jsme měli vybráno snad sto baráčků a jim se nic nelíbí.

My příkrmy zvládly na jedničku a k tomu sme dávali pít i čajíčky.A teď je ho lepší šatit než živit. 🙂

soanpe
13. kvě 2009

ahoj peppapig

Je to hrozný, jak ten čas letí. Za 5měs.vyrostla asi o 16cm,má dvojnásobek váhy a už je s ní sranda a sama vymejšlí legrácky. Už si z nás pěkně utahuje

alergii nemáme potvrzenou, ale moc věcí, co by jí vyvolaly tu reakci není. Mažu jí jen olivovým olejem, ale teď ani to ne a z tělíčka ji vyrážka zmizela. Ted jsme po dohodě s mudr. přešly zase na obyč mlíko a čekám,co bude.
To hypoalerg.je hořký 😝 a hlavně je po něm strašně agresivní stolice,nechutně zelená a fakt hnus smrdi 😝 😝 😝
Zítra dávám poslední mrkev a v pátek zkusíme mrkev s bramborou nebo dýni.
Chuděra Sofi, dnes se jí zved žaludek, protože nemá ráda,když má mlíko nebo ten příkrm studený a nějak nám ta mrkev vystydla.
Kaše začnu příští týden k večeři. Ted tepv začíná frmol. Musím myslet, kdy, co jí dát jíst.Mezi tím jí nutit po lžičkách vodu, pak jí přesvědčit,že to ve flašce je mlíko a ne voda nebo něco hnusnýho.
Bys nevěřila, jak je ted nedůvěřivá 😀 😀 😀
Všechno nejdřív prozkoumá jazykem a pak je ochotná pít to mlíko

peppapig
13. kvě 2009

Ahoj, to je teda maly cislo 🙂 . je to krasny, koukat jak detatko roste a kazdy den umi nebo predvede neco noveho 😵 Toje dobre, ze tu alergii nema potvrzenou, je to mene starosti co?!

Vidis to a to je zajimave, nebo nase M nemela rada nic tepleho a ma to tak dodnes, takze vsechno ji studene jak psi fuc a jeste to fouka, taky to ma tak od maleho mimca, u vas je to naopak. No jo i ty mimca maji svuj mozek a styl 😀

Jo a dyne uz nas teda byla favorit 😀

cindy01
autor
14. kvě 2009

Ahojky..zrovna mi Vojtula usnul na zemi pod židlí, zrovna , když se budeme pomalu chystat do školky... jemu zase nevadí, jestli má jídlo studené či teplé..je mu to jedno.
🙂
Holky...já mám od soboty teploty, pohybují se v rozmezí 38 -39,7 ☹ a děsný kašel mám k tomu..
Byla jsem v pondělí u dr....dnes jsem mu volala zase, tak se mám přijít ukázat.

peppapig
14. kvě 2009

cindy...tak se pekne kuryruj, snad ti bude lepe

soanpe
14. kvě 2009

cindy,tak to je na antibiotika 😒

sykorkakonadra
15. kvě 2009

Ahoj holky, jsem 71 ročník a obávám se, že nejstarší 😠 , nicméně mám devítiměsíčního prďolu a k tomu dvě holky 9 a 13 let 🙂
Malej je hroznej jedlík, takže s příkrmama absolutně žádnej problém a to ještě kojím, tak si to papání užívám, s holkama to byla horší, mladší mě dodnes nesní namazanej rohlík nebo chleba, asi si naordinovala dělenou stravu, podle toho taky vypadá, hubeňourek, za to malej je jak kula 🙂 .
Počasí naprd, no jo poscaná žofka, ani se nechce ven ☹ .
Jdu chystat obídek, zatím čauky 😀

moniska24
18. kvě 2009

Čauky ženy kde je kdo 😀
Chci se zeptat,jak slušně říct sestře ať už konečně přestane rozmazlovat moje dítě.Nějak mě nemůže pochopit,nebo nechce.

peppapig
18. kvě 2009

ahoj sykorka 🙂

moniska...rekla bych to tak jak to je, slusne. A co sestra dela, zda muzu byt zvedava. My zijeme v uk bez rodiny a na leto jedu s malou do Cr a hrozne se tesim az ji vsichni budou rozmazlovat 😵

mesiac
18. kvě 2009

Ahojte
Mam 26 a moja dcerka ma 7 mesiacov. Je tu niekto aj z Londyna?

peppapig
18. kvě 2009

ahoj mesiac 🙂 my jsme ze Southampton, ale do Londyna se chystame za dva tydny na cz/sk setkani maminek pres facebook, ty jsi v London?

moniska24
18. kvě 2009

Čauky nechává si všecno líbit,nevynadá mu ani neplácne přes ručičku když jí uhodí spíš se tomu směje.A jako na potvoru dneska v dětským koutku bouchnul chlapečka,né nějak moc,ale pak ty pohledy ☹

peppapig
18. kvě 2009

moniska a kolik ze ma segra roku 😝 😀 Ja chapu, ale vsak neboj, on ho urcite nebouchnul nejak zvlast schvalne, kdyz takhle male deti tomu jeste zas tak nerozumi, ale chapu ze te to trapi. Moje Mia az skoro do 2 let nechapala, ze kdyz kamaradku hodne stiskne, ze ju to boli a tak dale, vsak to znate 😒

moniska24
19. kvě 2009

peppapig je jí 27 😒 ale někdy mám pocit,že je jí míň 🙂

peppapig
19. kvě 2009

to je jak moje segra, asi by si mohly podat ruce haha