Maminky opravdu zlobivých dětí sem

monad
18. zář 2013

**ženy jsem NASRA.Á JAK NIKDY!!! mam vztek a do toho se mi chce brečet... už fakt nevím co mam dělat!!! byly jsme na první lekci kurzu s malou.. Karolína tam hrozně zlobila a paní nám řekla, ať už nechodíme, že holka rozptyluje ostatní děti. ..(mimo jiné, ona fakt hrozně zlobí) UŽ FAKT NEVÍM CO SNÍ!!!!! JÁ UŽ NEMŮŽU..
**říkala jsem paní, že už to máme ale zaplacené (1900,-kč na pololetí) a ona na to hned, že se tedy ještě uvidí příští hodinu, jinak peníze nám vrátí, že ona se s ní zlobit nebude
**taky ty maminky, místo aby měli trochu pochopení, čumí jak jelita a do očí mi nic neřeknou, ale jdou za lektorkou a šeptaj jí do ucha.. 😕 no konec.. co mam dělat?? ona je fakt hyperaktivní spratek... ale není zlá!!! je tvrdohlavá, drzá a kdybych jí měla ubít, tak prostě musí mít poslení slovo... ale zlá není, prostě potřebuje kontakt jiných dětí...
*** chtěla jsem s ní jít k psychologovi, kontakt mám, ale říkám si, že počkám až pujde do školky ( jde od října) že se třeba Zklidní,,ALE TEĎ MAM STRACH, ŽE JÍ VYHODÍ I Z TÉ ŠKOLKY.. 😒 😒 UŽ NEVÍM. fakt, kde jsem udělala chybu, není to tím blbým porodem?? bojovala o život 72h při porodu.. já už fakt nevím..

skurinka
18. zář 2013

Hele v klidu ja mela doma presne to same co mas ty doma..ve skolce se strasne uklidnila fakt hodna .a co tam tak strasnyho delala??

monad
autor
18. zář 2013

@skurinka no prosím tě, cvičily zprvu a ona prostě blbla aa stahovala sebou ostatní děti.místo cvičení lítali a tahali se..s chlapečkem co blbla,tak paní ho odtáhla s brekotem domů.. noo a lektorka než aby jí okřikla, tak nic.. když jsem tam byla já, tak sekala latinu, jak jsem zavřela dveře. konec

editah222
18. zář 2013

@monad já mám hyperaktivní neteř a tyto potíže řešíme už hromadu let ☹ Byla problémová ve školce, ve všech kroužcích i ve škole. Ted je ji 11let a trošku se to zklidnilo,a le žádná sláva to není.
Nejhorší je vyrovnat se s nepochopením ostatních matek, které takové děti považují za nevychované spratky. Ono se svým způsobem opravdu jedná o poruchu mozku a ty děti si nemůžou pomoct.

Jediné co ti můžu poradit je - nenechat se ostatníma super matkama udupat 🙂

monad
autor
18. zář 2013

@editah222 děkuji.. to já zase ne, jsem holka od rány, ale bylo mi to líto.. fakt líto!!! kvůli ní i kvůli sobě, jak prostě čuměly z vrchu.. jinak moc děkuji za reakci

mysiiickaaa
18. zář 2013

chápu jak Ti je, moje malá je taky číslo, poslouchá jen manžela a celkově na ni lépe působí muži tak se modlím aby za rok ve školce měla učitele :-P

pikulka
18. zář 2013

Chápu Tě, mám doma něco podobného, neskutečně tvrdohlavé dítě, ve svých 29měsících má na vše odpověď, na úklid hraček třeba nemá ručičky, dětem bere hračky a organizuje děti, nás i prarodiče, mazec. Stále si říkám, že za to můžou naše svérázné povahy, které s přítelem máme, takže čekám kdy to přejde. Ale máme doma ředitelku školky a ta mi tvrdí, že najednom semináři si říkali, že malé vzdorovité děti jsou klidnější v pubertě, tak doufám, že je to pravda. Tak ti přeji ať se to ve školce zlepší. Drž se. P.

skurinka
18. zář 2013

@monad -ok tak bych ji treba vysvetlila ze tedka musi poslouchat a pak ze muze blbnout a nebo bych ji zkusila jinam prihlasit ..spis jako nekde kde se vice vybije

monad
autor
18. zář 2013

@mysiiickaaa 🙂 no tahle neposlouchá nikoho jenom babičku, které tedy naslouchá tu miluje.. mam strach, aby nám jí ze školky taky nevyrazili

monad
autor
18. zář 2013

@pikulka děkuji moc.. přesně taky má na vše odpověď a vždycky poslední slovo, za to bych jí zabila 🙂 dostane vynadáno a stejně i kdyby měla jen pípnout "pííííp" tak to udělá..
k psychoušovi zatím nechci, pořád si říkam, je to jenom zlobivé dítě, ale já JINÉ TAKHLE ZLOBIVÉ, TVRDOHLAVÉ, ŽIVÉ DÍTĚ NEZNÁM..fakt ne.. 😕

monad
autor
18. zář 2013

@skurinka no víš, já právě myslela, že se vyblbne dost tam. sma jsem chodila Xlet tancovat a bylo to super..

pikulka
18. zář 2013

Já znám ještě zlobivějši, kamarádka má kluka a ten si troufne i na starší, na návštěvě ničí vše kolem a domů si chce odnést všechny hračky a to chtějí druhé a školku nemají. Obdivuji. My teď druhé plánujeme, a mám z toho hrůzu. Do školky nám ji nevzali. Jsem vzteklá teď na tož v těhotenství, někdy si říkám jak jsem neschopná matka a co dělám špatně, že mi toto tropí, teď se naučila ještě různé šklebence a vyplazování jazyka, dnes to dělala na auta na přechodu.

skurinka
18. zář 2013

@monad -nevim v tanceni podle me podtrebujes discilinu a kdyz zatim je takovej divoch tak bych se koukla po necem jinem.

monad
autor
19. zář 2013

@skurinka to máš asi pravdu...ale po čem 😒 je to tříleté dítě.. už aby šla do té školky bože... nechápu proč teda otvírají kurz pro tak malé děti.. je to street dance, tak jsem myslela, že tohle by bylo to pravé.. nebo asi až za rok noo.. 😒

monad
autor
19. zář 2013

@pikulka ježiš!!! tak to je děs, já jsem ráda, že neni zlá. jen zlobí..náš soused (včera jsem ho potkala na chodbě) má tři děti, 3, 7. 12let odchází od manželky, ptž jeho 12ti letý je také problémový, živý, hyper, ALE JE ZLÝ. prý na něj vytáhl na dovolené nůž, soused je od rány, a manželka se toho 12ti letého prostě dost zastává a vznikají hádky.. 😒 tohle je dost na prdlačku taky.. kam to až může vést

dostyna
19. zář 2013

Tedy já nevím, jak to tak čtu, tak bych skoro řekla, že je tvá Kája akorát trošku živější, respektive ráda děti , a paní učiteka v kroužku zřejmě neví jak na takové děti. Přeci za to dostává zaplacené aby dokázala tříleté dítě zabavit a zaujmout. A hned po první návštěvě ji štvát pryč? Víš co, já bych tedy už z principu opravdu odešla. Nech si vrátit peníze a najdi něco jiného. Tohle by nedělalao dobrotu, a ženské jsou zmije, úplně to vidím jak na tebe koukaly 🙂 Vzpomínám si, jak jsme byla s malým na jedné hodině hudební školičky. Všechny děti seděly s maminkama, plácaly se do kolínek, zpívaly a můj kluk chodil kolem a vše prozkoumával 🙂)) Tak jsem rychle sbalila svých pět švestek a zmizeli jsme 🙂 Prostě na práci s dětmi(myslím skupinu dětí) musí mít učitel či lektor praxi a musí si umět poradit.

punky
19. zář 2013

ahojky nevim zda opravdu existuji "zlobive"deti mozna je lepsi najit pricinu proc teda to dite "zlobi"jestli neni nejakej probem v rodine nebo neco co to dite rozrusi a pak se chova tak jak se chova dava najevo svuj nazor jakym koliv stylem a mozna i toho psychologa bych navstivila at vylouci nejekou poruchu.a co se tyce te lektorky tak mi prijde ze je dost neprofesionalni uz bych tam nesla a hledala jinou alternativu 🙂 hodne stesti 😉

skurinka
19. zář 2013

@monad ja bych to videla na nejaky sportovni zamereni -nevim jak se to jmenuje ted ale sokol a tak 🙂

monad
autor
19. zář 2013

@dostyna noo děkuji moc. asi o tom budu přemýšlet. psala jsem včera řediteli té agentůry a vůbec mi neodepsal na email. máte asi pravdu, je to dost trapné jí tam nechávat, když oni takhle.. ☹ ☹ no je mi to teda dost líto..

monad
autor
19. zář 2013

@punky no je živá!!! hrozně a tvrdohlavá, neposlechne noo.. no netušim jesti je problém v rodině, za mě né. má tátu i mámu, 🙂 byla odmala hrozně napřed tedy co se psychiky týče, fyz. na to byla ne moc dobře. Cvičili jsem Vojtovku...Napřed je doteď, podle mě.. je jí všude plno - všude. i známý co k nám chodí říkaj, že jí je dost, ale nemyslí to zle.. někdy je až otravná. prostě vyžaduje společnost, je společenský typ a to všude a za každých podmínek..

sarka_gajdosova
20. zář 2013

@monad věřím, že je to náročné. Možná je malá hyperaktivní nebo má nezpracované trauma z porodu - k tomu by Ti řekl víc dobrý psycholog na osobní konzultaci. Taky je možné, že je to jen období vzdoru, které s nástupem do školky zmizí.

Navíc mě mrzí, že se lektorka v kurzu takto k vám chová namísto, aby vám poradila co a jak. Existují komunikační techniky a jiné způsoby jak s dítětem na jeho vzdoru, vzteku a "zlobení" pracovat.

monad
autor
20. zář 2013

@sarka_gajdosova moc děkuji... 🙂

geliva
21. zář 2013

@monad jenom mě tak napadlo, když chce mít pořád poslední slovo, necháváš ji někdy tu možnost, (jako aby to poslední slovo opravdu měla, aby bylo podle ní) myslím ted, jestli ji v rámci možností necháváš aby si o sobě rozhodovala sama, ... prostě aby si užila ten 'pocit moci", třeba potom bude v jiných (pro tebe důležitých) situacích ochotnější spolupracovat

liss_durman
21. zář 2013

@monad Trochu mě tvůj příspěvek uklidnil 😉 Ne vážně, myslím, že je nás víc, kdo máme doma takové podobné kousky. A upřímně nejhorší je ustát ten tlak okolí. Já úplně nesnáším rodinné sešlosti, protože tam mi neustále je vysvětlováno, jak je moje dítě nevychovaný 😀 Opravdu nejhorší je to v naší rodině, moje máma je samozřejmě nejchytřejší 😀 A můj bratr, který má roční dítě, začíná být taky 😀 Tohle léto jsme byli taky na svatbě kamarádky, tam jsem se tedy opravdu styděla, protože celá svatba včetně ředitele hotelu naše dítě znala z té nejlepší stránky hned od samého začátku 😀
Ale teď k věci... Já bych neřekla úplně, že tyhle děti jsou nevychovaný. Já si třeba snažím na pravidlech zakládat a myslím, že ona je docela chápe a bere, ale teda jen ty, který jí připadají smysluplný 😀 Je spíš svérázná a umanutá a aktivnější, nic jiného... Jsem bohužel takový trochu masochista v tomhle, pořád hledám chybu u sebe a obviňuju se, že něco dělám blbě. Možná to ale není špatně, protože spoustu věcí můžu změnit, zlepšit. Hodně jsem přemýšlela a přemýšlím pořád, proč je naše dítko zrovna takové a asi je to opravdu v nás rodičích. Už od samého počátku těhotenství jsem jí připravovala bohatý program a ona mi to oplácela neustálým zvracením 😀 Od jejího narození se nevěnuji jen jí, ale i škole a práci a ona si prostě vymáhá pozornost všemožnými způsoby. Myslím, že se s tím nedá udělat nic jiného, než vytrvat...

j.kriv
21. zář 2013

@monad Můžu poradit tuhle diskuzi, myslím, že je tam dost maminek, co mají taky hodně živé děti a můžou poradit https://www.modrykonik.cz/diskuse/ma-1-az-3-rok...
Ale teda za sebe radím vykašlat se na organizované skupinové zábavy, spíš bych se zaměřila na vyřádění individuálně, dlouhé procházky, výlety, kolo, plavání... Taky by to možná chtělo změnit pohled na dceru, už jenom věta "ona je fakt hyperaktivní spratek" mně osobně staví vlasy hrůzou ☹ Pročti si tu diskuzi co jsem dala odkaz, podobné problémy tam maminky řeší hodně, ale je to diskuze o něčem jiném než o možnosti z dítěte něco vymlátit nebo mu nadávat...

katie82
21. zář 2013

@monad není možné, že trochu žárlí na mladší ségru? třeba si chce jen vynutit pozornost, jestli má pocit, že ji nemá dost... jen nápad... jinak já mám obě děti živé někdy až až, obzvlášť mladší syn se umí naprosto ukázkově vztekat, když není po jeho, ale ono obecně to období 2 - 3 roky, si myslím, že je nejhorší, pak už to s těma prckama jde... školka a škola většinou uklidní, takže držím palečky

monad
autor
21. zář 2013

@geliva ahoj, myslím, že má prostoru až dost.. ale jako opravdu, jinak díky moc, no když se nad tím trochu zamyslím, tak v poslední době, je pravda, že NE.. PODKUD jde teda o důležité situace jak píšeš, ptž hrozně zlobí, ale vyzkoušet to určo můžu.. díky 🙂

monad
autor
21. zář 2013

@j.kriv jako prvně děkuji za příspěvek a za typ na diskusi.....
**myslím si, že moje děti mají denní dlouhé procházky, víkendové výlety a domácí aktivity až až.. to chápu, že vám asi stály vlasy hrůzou, když jste si přečetla úvod diskuse, ALE URČITĚ PROBOHA SE NESNAŽIM Z DÍTĚTE NĚCO VYMLÁTIT NEBO MU NADÁVAT!!!!!! to jen aby bylo jasno

monad
autor
21. zář 2013

@katie82 no jako možné to je, ale já se té Karolíně věnuji mnohem víc, než té malé 😒 ale zase je pravda, že jí moc nemazlim, a tu malou jo.. 😒 ona se totiž ani nenechá, tak to mě trochu odrazuje... 😒

monad
autor
21. zář 2013

@liss_durman .. to mi mluvíte z duše 🙂 taky neni nevychovaná, jen umanutá a tvrdohlavá je to malý býček, a já štír.. hrozná kombinace..

no já se právě s tímhle setkala prvně, že na mě koukaly, jak na neschopnou matku nevychovanýho spratka a bylo mi fakt dost do breku, pral se ve mě vztek s lítostí,proto jsem to se hned hodila, abych si ulevila..

taky máme těch aktivit dooost už od malinka, ale vyžaduje stále víc, víc, ale zase stejně si myslím, že jí jsou milejší ostatní děti, než-lí já!!! bože, ať už je říjen a jde do té školky, fakt doufám, že je to jen období.. jinak díky moc, vidím, že nejsem sama.. 😉

j.kriv
21. zář 2013

@monad No myslela jsem spíš, zkusit její chování řešit s jiným pohledem, než že je zlobivá, prostě akční, tvrdohlavá...Najít si jinou cestu na řešení konfliktů. V úvodu je " kdybych jí měla ubít, tak prostě musí mít poslední slovo " z toho mi vychází, že za to už někdy dostala a nezabralo to. V dalším příspěvku je, že dostane vynadáno a stejně si to poslední řekne. Tohle jsem měla na mysli. Nechci z ničeho obviňovat, jen reaguji na napsaná slova. V té diskuzi by právě holky určitě poradily jak na ni, bez zbytečného trestání a vztekání.