Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

izina
28. říj 2009

Tak to jsem si oddychla. Už jsem o sobě začala mít nízké mínění, protože když už něco zvládnu, tak v noci, když mám náladu.
Il, včera jsem chtěla popřát brzké uzdravení, ale při psaní o mé neschopnosti jsem pozapomněla. Takže doufám, že bude Terka brzo v pořádku a neni to nic vážného.

gejbule1
29. říj 2009

Ahoj holčiny,konečně jsem se dostala k PC.Porád teď někde lítáme.Ve středu jsme byli v Táboře a rodiče vzali Lucku do parku tak jsem měla chcíli klídek.Mě pořád Lucka usína strašně pozdě večer až kolem 22h.To je hrůza.Už se mi nechce nic dělat.Chodím spát taky pozdě abych si užila ten klid.Takže izi myslím že jsme na tom všichni dost podobně.
Lucík už má zase pěknou rýmu.Teče ji z nosu a jak si lehne tak dost kašle.Tak dnes budeme doma a já alespoň něco uklidím.
iloh jak je Terezce?
ledík už ti malá mluví?Lucík je na to docela lenoch.

izina
29. říj 2009

Hurá, to jásám nad sebou. Taťka nám přijede v pondělí a zase nám odjede za 3 dny. Je s námi málo. Čekaji nás první samostatné "rodinné" vánoce. Nevíme, co koupit Kájule. Pro ostatní to mám vymyšlené. Jsem na všechno zvědavá. A snad to zvládneme.
Děvčata, ať jsou dětičky hlavně zdravé

iloha
autor
30. říj 2009

HOlky, děkujeme za přání, už je jí lépe, tedy ona to asi vůbec nevnímá,. i při horečce řádí.
Ale už je bez teplot a jen nudlá a kašle, takže už pohoda. Už aby se toho zbavila a mohla ven, to je největší opruz.

gejbule1
31. říj 2009

jo to je příšerná otrava nemoct ven.My máme taky pořád rýmu ☹

iloha
autor
2. lis 2009

Tak snad už se blýská na lepší časy, už jsme konečně spaly i celou noc. Huráááááááááá 😉
Holky, taky vám vadí to počasí? Já jsem dnes nějaká otrávená, sluníčko nikde, zima, no alespoň neprší,tedy zatím.

ledik
2. lis 2009

ahoj holky,
jo jo iloh, taky nemám tohle počasí ráda, celý den tak nějak šero, zima, fuj. Malé není dobře, rostou jí zuby, tak jsme celý den zalezlé doma.
Gejbi - Nelinka mele páté přes deváté celý den, ale svojí čínštinou, takže jí nikdo nerozumí ... 😀

iloha
autor
3. lis 2009

Tak kontrola u dr. dnes na prd.... ještě nám dala jedno balení atb na 4 dny, prý když řádí ty chřipky, tak radši ještě jedno balení, aby přestala úplně kašlat, ven nesmíme dokud nepřestane vůbec.

ledik
4. lis 2009

iloh u nás se taky marodí. Mám nemocný obě starší děti. V pátek jdou na kontrolu tak uvidím. Je to otrava. 😒

gejbule1
4. lis 2009

Ahoj holky tak my nemarodíme ale rýmu máme pořád.Dnes jsme byly i plavat tak snad to neodmarodí ale kdybychom šly až bude úplně zdravá tak bychom nechosdily celou zimu.
To počasí je šílený,já to do jara nepřežiju 😉 .

iloha
autor
5. lis 2009

Gejbi, to jsme na tom stejně, ale konečně dnes vylezlo slůně, hurááááá 😵 hned je to veselejší!

ledik
5. lis 2009

Jo,jo, dneska bylo krásně 🙂

iloha
autor
6. lis 2009

Tak jak se máte? My už docela dobře, zítra by Terezka měla dobrat atb. a vypadá to, že snad už to bude dobrý. Pokud se nanamáhá, nelítá, tak nekašle.
Znáte některá recept na měkké perníčky? Myslím, takové aby hned neztvrdly a daly se jíst i na vánoce a byly dobrý?
Já bych je letos zkusila s Terezkou upatlat, myslím, že by jí to bavilo.

ledik
6. lis 2009

U nás mírné zlepšení, velké děti už kašlou méně, jsou bez teplot, tak snad to bude za pár dnů dobrý. Iloh já dělala perníčky naposledy před 15-ti lety, takže už si vůbec nepamatuju co jsem tam dávala. Každopádně, když jsem je upekla, byly tak tvrdý, že bych s nima bez problémů vysklila okno, ale dala jsem je do plechové krabice a asi po 3 týdnech byly krásně měkké. Takže myslím, že je to z velké části právě o tom uskladnění (pokud to do té doby než změknou někdo nesežere 😀 ).

iloha
autor
6. lis 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 moc hezky napsáno
Mě cukroví ukradly z balkonu, jsem v přízemí, ale máme mříže

kulimka
6. lis 2009

Iloha, já mám recept takový, že každý rok kupuji těsto na perníčky v Jednotě. Jsem cukrářka, ale perníčky se mi ještě fakt nepovedly 😀 tak už raději neriskuji 😠 a to jsem měla i hodně osvědčené recepty 😅

gejbule1
7. lis 2009

iloha já perníčky dělám a jsou jako vždy první snědený.ale jak píše ledik,musí být odležené a když je vyndáš na tác tak brzy ztvrdnou.Myslím že to tak je se všemi recepty na perníčky.Jsou měkké jen chvíli po vyndání.

iloha
autor
7. lis 2009

Gejbi, myslíš po vyndání z chladu do tepla, nebo po vyndání z trouby????

izina
8. lis 2009

Jé, děvčata, také se pokusim letos péct, když budeme mít ty "rodinné" vánoce.

gejbule1
8. lis 2009

iloha po vyndání z chladu docela brzy ztvrdnou ale fakt myslím že všechny že to není receptem.Jestli budeš chtít pošlu ti recept do IP.

ledik
10. lis 2009

No holky, nevim nevim jestli letos nějaké cukroví zvládnu. Loni na Vánoce byly malé 3 měsíce, tak jsem toho moc nestíhala (z cukroví jsem neupekla nic), tak letos bych něco málo chtěla. No ale naštěstí máme hodné babičky, ty nám napekly, tak snad letos nezradí 😀

iloha
autor
10. lis 2009

Lediku, určitě zvládneš, malá ti bude pomáhat 😉 My už spolu pekly v necelém roce. Patlání jí mooooc bavilo a letos už se těší a nejraději by patlala hned. 😉

gejbule1
10. lis 2009

Já si teda to pečení s Luckou zatím neumím představit ale třeba nás to bude bavit obě 😉 .Loni jsem nemohla skoro nic když nespala.
ledik to máš dobrý že babičky ti dají cukroví.U nás tohle nehrozí 😠

iloha
autor
11. lis 2009

Ty jo, vy se máte, u nás manželova babička nepeče vůbec, max. štrůdl a moje mamča už na to kašle, sice občas udělá linecké, ale na vánoce už většinou nepeče. Protože už nemá tak velké odbytiště, jako když jsme s bráchou byli doma 😉 Takže se musíme zasnažit samy.

iloha
autor
11. lis 2009

holky typ na veřejné záchodky 😉
http://zdravi.centrum.cz/zivotni-styl/2009/11/1...
co vy na to????

gejbule1
11. lis 2009

super 😀 😀 ale používat bych je nechtěla.I když možná časem nám nic jiného nezbyde.V Praze není kde si odskočit 😉

ledik
11. lis 2009

Iloh - dost dobrý 😀 😀 😀

izina
12. lis 2009

Záchody perfektní 😅, v Táboře odskočení také zrovna nic moc. Ahoj děvčata, moje předsevzetí, že něco upeču, pomalu mizí v dáli. Kája se rozhodla, že se jí nechce usínat brzy. Poslední asi týden spí špatně, takže ve volném čase jen uklidim a mám dost. Tady se dnes rozptyluji, protože už jsem na netu nějakou dobu nebyla. Zoubky zatim nic, tak nevim, čím to spaní je ☹ .

ledik
12. lis 2009

Izi ono se to pořád u těch prcků mění, mě malá spí většinou celou noc, ale tak před 2 měsíci se začala budit, tak jí dávám znovu v noci najíst a pak spí v klidu dál. Uvídím jak dlouho to bude trvat, ale zatím to nijak neřeším a nesnažím se jí to noční jídlo odnaučit. Třeba má Kája hlad, nebo to budou zoubky. U nás to bylo 14 dnů pláč a průjem a pak teprve vykoukl první zub.

izina
12. lis 2009

ledi,
hlad nevim. Usíná jen u "přírodní flašky". Od malička a nemohu ji to odnaučit. Hlavní je, že když usne, spí až do rána. Jen to usínání jí trvá poněkud déle. A to je unavená lezením i hraním. Mívám ji u prsu i hodinu. Usne a dyž ji položim do postýlky, občas začne ještě hulákat a musim ji zase přiložit, jinak řve a nic ji neuklidní. Tajně doufám, že ji to časem přestane bavit a změní se to