Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

ledik
13. lis 2009

Izi, to víš, že se to zlepší. Do jednoho roku se děti budí často. No a za pár let, až budeš káju budit do školky, tak to bude zas opačný problém 😀

ledik
13. lis 2009

Jo ale teď koukám, že jsi psala, že malá chrní celou noc, jen usíná o něco déle. Tak to buď šťastná, spousta mimin se budí několikrát za noc. No a s uspáváním máme více méně trošku problém každá. Děti jsou hrozní vyděrači. Někdy usnou hned a někdy jim to prostě nejde.

izina
13. lis 2009

Ono je nejhorší, že vidim, jak je unavená a ospalá, ale ne a ne usnout. U dr proběhlo vše v pohodě. Povyrostla jen o 3 cm a přibrala přes půl kila. Ale je zdravá a prý šikovná. snažim se smířit s tim, že bude spát až v kolem 23. Očkovat prý budeme, až se rozhodnu

izina
13. lis 2009

A hurá, ozvala se mi lektorka ze cvičení. Od pátku za 14 dnů začneme chodit. Jsem zvědavá, jestli to bude naši hyperaktivku bavit

gejbule1
13. lis 2009

izi nic si z toho nedělaj já mám s Luckou to samé.Ve středu usnula ve 23h a včera ve 22,30h.Prý ji nemám dávat spát přes den ale to ještě nevydrží.Snad se to časem zlepší ale ty večery takhle nejsou moc klidné protože když usne tak za chvíli po ní padnu já.
cvičení se ji bude líbit uvidíš a třeba pak bude i líp spát 🙂

izina
13. lis 2009

gejbi,
já se na cvičení těšim, snad to přenesu i na pinďu. Před chvílí jsem ji konečně uložila, ale už 2* mi usnula až daleko po půlnoci a to přes den spí 2* a jen občas delší dobu. Většinou usne při procházce. Snažim se ji utahat hraním doma, protože je jak šídlo. Leze o 106 a nepomáhá to. Ale nedovedu si představit, že bych ji nutila přes den nespat. Pak by byla pěkně protivná. To raději přežiju spaní až dlouho.

iloha
autor
15. lis 2009

Ahoj holky, jen sem v rychlosti nakoukla.......
Izi, nechci ti brát naději, ale mojí kamarádce takto usínal klučina a to až do 2,5 let. Pak to s ním, bylo ještě horší, protože když se v noci vzbudil, tak okamžitě se chtěl přicucnout a bez toho prostě neusnul.
Každý říká, že větší děti to pochopí, ale jak mu chceš vysvětlit, že když něco dva roky funguje najednou nejde????
To prostě nejde. Takže kamarádka si večer mazala prsa octem, pepřovou vodou a vším možným a prostě mu asi tři týdny tvrdila, že se mlíčko zkazilo.........TeĎ už prý spí konečně celou noc.

gejbule1
16. lis 2009

Mě se zase teď Lucka naučila že když se v noci vzbudí,tak chce k nám do postele jinak nespí.Ale budí se čím dál dřív už třeba 1,30h a se mnou spí až do rána.Ale já se nevyspím vůbec.Když ji k nám nevezmu je řev ☹ ☹ .

iloha
autor
16. lis 2009

No to nám naštěstí Terezka nedělá ani teď.
Asi bych se zapřela a odnášela do postýlky, nebo bych se jí snažila "utiskovat" a možná by šla raději sama 😉
To je nevýhoda již velkých postelí, prostě si děcka dělají co chtějí 😉

izina
16. lis 2009

Il,
to je dobrá inspirace s kamarádkou, až mi to bude dělat dlouho. Ale jinak děkuji za útěchu 😉 😀 .

Ale již jsem přišla na to, proč špatně usínala. Byla jsem si v lékárně pro něco na ekzem. Malou jsem měla sebou vevnitř. Lékárnice mi nabídla zyrtec, zala jsem ho, dřív mi pomáhal. Asi po 4 dnech jsem si přečetla papír z krabičky. Samo, že neni pro kojící ženy, protože se vstřebává do mm a mezi nú je i špatný spánek, možný průjem a tak. Myslíte, že je to možné? A také se mohla zeptat, zda kojim. Co je neberu, malá zase usíná do 22. Snad to bude dobré. A já jdu konečně také do hajan. Ve středu jedeme za taťkou, už se těšim 😅

ledik
17. lis 2009

ahoj holky,
izi tak to je dobře, že už víš proč malá nemohla spinkat. Já brala na alergie taky zyrtec a jiné léky, ale naopak jsem po nich byla unavená a spala bych pořád.
Jinak se můžem také přihlásit za posledních pár dnů do klubu nespáčů, Nelinka asi abych měla o čem psát se začala několikrát za noc budit, chce jídlo, takže jsem se taky moc nevyspala. ☹

izina
17. lis 2009

Ahoj,

ledi,
Kájula když usne, spí velice dobře, většinou. Měla problémy akorát při změně času, když jsem chvíli kvůli nízkému tlaku zkoušela pít kofeinové kafe a teď při zyrtecu. Přes den spí jen chvilkama. Teď chce, aby maminka zhubla 😀 , máme období házení všeho na zem, lezení po čtyřech jako rychlíci a "sežereme" cokoliv 😉. Já to dítě zbožňuju

ledik
17. lis 2009

Izi, já taky sežeru cokoliv takže i kdybych lezla po čtyřech celý den nemám šanci zhubnout. 😀

gejbule1
18. lis 2009

Jo holky já bych taky potřebovala shodit alespoň 3kg ale nevydržím nežrat sladký.Mám pocit že čím jsem starší tloustnu i ze vzduchu.
izi už fakt lezete??To je šikulka 😉 .

izina
20. lis 2009

Gejb,
leze a to mi vyhrožují, že bude brzo chodit. Jsme za taťkou v Plzni. Vždycky, když ji tu vidí, jednou za 2-3 měsíce, krom taťky, jsou z ní hotový, co umí. Ona se učí sama.

holky,
já bych potřebovala dát dolu aspoň 7 kilo. Před Kájou jsem vážila málo a nejedla sladké, po ní mi zůstalo 14 kilo a chuť sladké

gejbule1
23. lis 2009

Ahoj holky,tak jak se máte?my už máme zase rýmu.S malými přestávkami už skoro 3.měsíce.Hrůůůza.

ledik
24. lis 2009

ahojky, gejbi úplně se bojím to napsat, abych to nezakřikla, my jsme momentálně všichni zdraví. Starší děti byly nemocné ještě před týdnem, manželovi taky nebylo moc dobře, ale teď jsme naštěstí všichni ok.
Izi tak to je kája šikulka. Nelince je 14 měsíců a ještě sama nechodí. Chodíme za jednu ruku, to jde bez problémů, ale odmítá se pustit. Jakmile se jí nedotýkám, jde okamžitě na kolínka. Měla několik pádů, tak se asi pořád bojí, no snad to překonáme.

izina
29. lis 2009

Ahoj holky,
tak máme zase zážitků. U táty to byla samá návštěva a všude samozřejmě nějaký ten obleček a podobně 😀 . Nejlepší byla partnerovo mami. Kolem poledne jsme přijely a večer se ptala, kdy pojedeme domu, že si musí uklidit na vánoce. Pozor, přitom běhá každý den už v půl 7 ráno a uklízí. To mě dostala, ale překonala jsem se a neodjela hned. Nakonec jsme tam zůstaly místo do neděle až do pondělka. V pondělí jsme jely rovnou k našim a domu jsme se dostaly až ve středu. Jenže Kájula už má zase všelijaké spaní těma všema změnama :(. Aby toho nebylo málo, v pátek k večeru jsem vzala naše na rozsvěcení vánočního stromku na náměstí. Sice jsme jako obvykle přijeli dýl, ale malá měla stejně velkou radost. Z klokanky na břiše pozorovala rozsvícený strom a líbilo se jí poskakování na koledy. Byla hodná a měla čertíky v očích. Zítra pro změnu berou naši nás na nějakou vánoční výstavu, teda dnes. Vezmu Káju zase do klokanky, to má pěkný výhled.
Kája se pokouší stoupnout v postýlce . Za ruce si sedá sama a někdy i rovnou stoupá. V pátek jsme byly na první hodině cvičení. Byla asi nejdrobnější a zároveň nejživější, ale moc ji to nebavilo. Bohužel chodíme v době, kdy byla zvyklá si většinou na chviličku zdřímnout v kočárku. Půl lekce jsme prokojily, aby neplakala. Snad se to časem zlepší.

Ledi,
neboj, Nelinka se to naučí a bude tě prohánět. Mně prohání Pinďa už jen lezením. Horší je, že chce stále mou přítomnost. Beru si ji sebou i na wc, aby neplakala. Tak a jdu konečně 😔

izina
29. lis 2009

Mějte se hezky a koukejte psát. Já vim, předvánoční shon zabírá moc času

gejbule1
29. lis 2009

Ahoj holky,jdu vás pozdravit.Tady je tak krásně/teplo a sluníčko/.Ale my dnes budeme celý den vegetit doma.Lucka má pořád dost velkou rýmu.Zítra jdeme na ORL protože mi to nepřijde normální.
Už máte napečeno?Co dárečky?Já nemám vůbec nic.Ale perníčky už mám 😀 .
Tak pa pa a hezký zbytek neděle.

iloha
autor
29. lis 2009

Ahoj, tak napečíno nemám, stihla jsem jen umýt všechny okna.........něco dárků přes interniet 😉
Gejdi, rýmu a kašel máme na střídačku už od září, od doby co začala chodit do školky 😉

ledik
29. lis 2009

ahoj holky, tak já zatím napečeno nemám, umyto mám jen půlku oken, tak trochu nestíhám...

izina
30. lis 2009

Jé, ahoj holky,
napečíno nemám, ale už mám dárky nakoupené. Krom miláčka, tomu nevim, co mám koupit. Dnes jsme byli s našima na výstavě k vánocům ve vsi kousek od Tábora. Bylo to hezké a rovnou jsem si koupila 0,5 kg cukroví od cukrářky. To jen tak, abych měla na stole něco pěkného. Pokud se mi něco podaří upéct, nebude to nic složitého. Mamina mi dala adventní věnec, tak tu aspoň něco bude připomínat, že se blíží vánoce. Přeji krásný adventní čas a jdu následovat sluníčko, které jsem teprve před chvílí uspala a ještě v naší posteli.

gejbule1
2. pro 2009

Pěkné ráno holky 🙂 🙂 Jo jo vánoce jsou už blízko.O víkendu-v sobotu pojede Marek-manžel k rodičům a já si zatím uklidím kuchyň.S Lúcou se to nedá pořád chce pomáhat a pak uklízím binec po ní.Jinak to nebudu přehánět jen proto že jsou vánoce,přece tu celý rok nehnijeme 😉 .

ledik
2. pro 2009

jo,jo holky, já to taky nebudu přehánět ... 🙂

gejbule1
6. pro 2009

Ahoj holky,dnes Marek odjel s Luckou k rodičům a my s Kačkou jsme až do teď uklízely.Teď sedím piju kafčo a vychutnávám si ten uklizený byteček.Až večer přijedou bude po uklidu a vánoční výzdobě.Ale mám alespoň moc dobrý pocit.
já už fakt nevím.Lucinka už má zase rýmu a to jsme ještě ani nedokapaly ty kapky.už jsem z toho otrávená.
A co vy jste zdravé a nachystané na vánoce?

iloha
autor
6. pro 2009

Gejbi, tak výtěr........my čekáme na výsledky, jsme na tom stejně, neustále nudle a pak i kašel 😔

jabluncanka
6. pro 2009

Ahojky,

dlouho jsem nepsala...

Čtu tady stesky na rýmečky a kašle = my dáváme Imunoglukan sirup a jsme naprosto OK...a to chodíme plavat a jezdíme autobusem...DOPORUČUJU!!!!

iloha
autor
7. pro 2009

Jabluncanko, to my taky věčně někde couráme a rýmu jsme vůbec ani kašel neznaly. Imunoglukan známe a asi funguje, protože jen fakt máme ty nudle a kašel. Na průdušky nám to neslezlo a teploty nemáme. Od té doby co chodí ve čtvrtek do školky, tak prostě nudlá. A naší mudře už se to nelíbí, je to od září, tak proto ten výtěr. 😉

iloha
autor
7. pro 2009

Tak výtěr je v pořádku.