Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

ledik
7. pro 2009

ahoj, tak to je dobře iloh, že máte výtěry ok. U nás taky rýma, docela mě to štve, malá byla pořád zdravá a teď když máme jít na očkování tak nudlá.

gejbule1
7. pro 2009

ledik je lepší v tomhle čase neočkovat a dětičky moc neoslabovat.My taky měly být očkovaný ale kvůli té rýmě to neproběhlo.

izina
9. pro 2009

Ahoj děvčata,
nějakou dobu jsem tu nebyla. Byly jsme obě nachcípané, ale v pohodě. Kájule měla jeden den horečku a pak už jen rýmu a kašlík. To zatim v malé míře ještě přetrvává. Usíná všelijak, ale snažim se ji nestresovat, takže si to její nespaní občas i užijeme. Já 3 dny nemluvila. Naši si vzali psinu k sobě, abychom nemusely ven. Petr si vzal dovču, přijel nečekaně a byl tu místo 4 plánovaných dnů 6. Ale zase je pravda, že když tu je, neudělám také nic. Vyjde to na stejno a ještě mám víc práce. Ale nejsme tu samy. Ještě než přijel, stihla jsem aspoň upéct perníčky. Ještě je ozdobit. Pořád se ještě nemůžeme rozhodnout, jaký stromek budeme mít. Aspoň, že mám zabaleno. Jen pro Petra stále nic nemám. V pátek jsme odvolaly cvičení, ale nevim, jak tento pátek, když pořád rýmujem.

izina
14. pro 2009

Tak jsme byly na cvičení, ale ještě pořád nic moc. 'Perníčky sice zdobené nemám, ale už mám aspoň jeden druh. Kájula je celkem v pořádku, ale od té doby, co marodila, drží se mě jako klíště. Je super, protože si umí pěkně hrát. Stoupá si všude, kde to jde. Na chození si ještě počkáme. Leze jako ďas, pije z umělého hrnečku bez násosky a sežrala by i vola v brázdě 😉

ledik
14. pro 2009

Ahoj holky,
izi tak to je kája šikulka, nelinka pila taky docela brzo z hrnečku 🙂
gejbi očkování jsem přeložila, uvidím tenhle týden jak na tom budeme...

iloha
autor
16. pro 2009

Izi, to je krásné přirovnání, to jsem ještě neslyšela ....vola v brázdě 😀 😀 😀 😀
No u nás to stojí za h....o, od soboty v noci 38,5, v neděli jsme byli na ušním, jen podráždění zvukovod, od té doby pořád teploty do 39, a rýmy nejde vysmrkat. Naše mudra z toho není moudrá, jak řekla dnes. Nic na ní neshledala. Na poslech čistá, výtěr v pohodě, jen místo nudle zelená málo smrkatelná "bramborová kaše." Vyfasovala nové kapky do nosu, máme napařovat, nebo dávat alespoň co nejteplejší vodu snese na koupání, pak zabalit a řádně nakapat, pokud do pátku nezmizí teploty a nezačne smrkat, tak antibiotika. Jinak máme dojít v pátek nebo v pondělí na krevní obraz. 😉

gejbule1
16. pro 2009

iloha my to měly taky ale bez teplot.Lucka měla šílenou hustou zelenou rýmu asi 2.měsíce.Šly jsme na ORL a má Pneumokoka v nose.Nasadili nám antibiotika a už je máme 2den a je docela vpohodě a bez rýmy.Super protože už si na nosík nenechala ani sáhnou.Furt jsme odsávali a kapali.Hrůůůza.
Dnes první den bez kapaní před spaním.

iloha
autor
16. pro 2009

gejbi, to tedy nic moc ☹ My atb měly od 27.10 do 7.11., protože měla rýmu a kašel, a výtěr před deseti dny a nic tam nemá. Je to prostě k zešílení. Tak držím pěsti ať se toho brzy zbavíte. 😉

izina
16. pro 2009

Ahoj holky,
my už jsme celkem v pohodě, i když občas pšíkne a občas dýchá pusou. Ale máme tu příliš suchý vzduch. Před chvílí jsem zažila asi 5 vteřin moc velkého strachu. To trdlo si opět stouplo, Nevim, co zrovna udělala, ale asi se pustila a spadla. zvedla jsem ji, ale nic. nemohla popadnout dech, byla gumová. okamžitě dostala do zad. zvládly jsme to. Ale byl to pro mne šok, nepřežila bych to. musela jsem se někomu svěřit. Cvičení nám zrušily, protože je velká nemocnost. Nejste v tom děvčata samy. Ale přeji brzké uzdravení. V pátek nám přijede taťka a bude tu asi až do nového roku. bude to fajn, doufám. Už mám 4 druhy. Já, která nikdy nepekla a má za zadkem neposedu.

gejbule1
16. pro 2009

izi tak hlavně že jste to zvládly.Taky na to nemám nervy když se malý něco stane.Teď budeš muset hodně hlídat a jistit.Já jsem Lucce byla za zády pořád ale taky to není dobře.
Tak dnes už jsme byly první den bez nudliček.Už usínala bez odsávání a kapaní.Takže z toho mám radost.Ale má z těch antibiotik trochu průjem.My ještě žádné nebraly tak zabraly docela rychle.

izina
17. pro 2009

Nervy to byly a právě mám strach, abych to teď se starostlivostí nepřeháněla. Jenže ona je takový ozembouch ☹ a všude leze. Teď ji snad pohlídá taťka. Ovšem jestli přijede. Odvezli babičku do nemocnice, takže zase neni nic jisté 😖
No vidíš, Luci bude už v pohodě, to se člověku hned uleví. Přeji, ať jí to vydrží

iloha
autor
18. pro 2009

Gejbi, přidávej jí do jogurtu nebo mlíka nějaké lactobacily nebo probiotika. Určitě jí zmírní "nepříznivý" dopad antibiotik (třeba průjem), posilují totiž střevní mirkofloru. Nám to dr. doporučila. A když neseženeš pro mladší tří let, prý nevadí, můžeš vzít i od tří let (jsou to takové kapsličky, co se dají lehce "rozpojit" a přidat jen půlka do jídla).
Ale chtěj jen ty kapsličky. 😉 My měly průjem většinou taky, ale po lactobacilech se to zlepšilo.

gejbule1
18. pro 2009

Díky za radu.Probiotika jsem už koupila tak snad brzy zaberou.Prdelku už má dost bolavou.
Teda to je zima co?Ještě že jsme nemocný teď stejně by se mi do toho mrazu nechtělo 🙂 .
my večer jdeme s manžou na pivko tak se moc těším že se taky trochu užijeme.Teď na sebe nemáme vůbec čas.Ale to znáte co?

iloha
autor
18. pro 2009

No, to známe asi všechny 😉 Ale bude to lepší.
Vidíš a my bychom tak couraly ve sněhu, už se to s ní nedá doma ani vydržet. 😉

ledik
22. pro 2009

Ahoj holky, tak předpovídali, že se prý oteplí a houby. Dneska byla taky hrozná zima. My jsme zdraví, ale ven chodíme jen na chviličku, protože mám strach aby malá znovu nedostala rýmu. Na pořádný prochajdy vyrazíme až bude teplo. Jinak druhé očkování na pneumokoka jsme absolvovali minulý týden a reakce naštěstí žádná.

iloha
autor
23. pro 2009

Ahoj, tak tady tedy od rána prší, jsou 3 nad nulou. Takže bílé Vánoce jsou v pr...i. 😒

iloha
autor
23. pro 2009

Holky moc se nešťavte a pohodové vánoce...........

Krásné Vánoce a do Nového roku,
hodně pohody,
šťastné náhody,
žádné nehody,
významné dohody,
legrační příhody
a další života výhody. 😵

gejbule1
23. pro 2009

Ahoj holčiny taky přeju krásné svátky vánoční a v Novém roce 2010 hodně zdravíčka a štěstíčka v podobě našich malinkatých zlatíček 🙂 .
Krásně si to užijte 😀

berenika39
23. pro 2009

ahoj veteránky, taky už mám v nicku špatný ročník, bude mi 41 😝 😝 , tak vám přeju hodný prcky a pohodový svátky🙂))))

ledik
24. pro 2009

ŠŤASTNÉ A VESELÉ !!! 🙂 🙂 🙂

izina
26. pro 2009

Omlouvám se, děvčata, ale dřív jsem se sem nedostala. Přeji všem krásné vánoce a pohodový rok 2010 a hlavně zdravíčko vám, dětičkám i celé rodině

gejbule1
29. pro 2009

Pěkný večer holky jdu se s vámi rozloučit protože zítra ráno odjíždíme na hory a ještě jsem vám chtěla popřát 😲 KRASNÝ NOVÝ ROK 😲 .V Novém roce ať se každé z vás splní tajné přáníčko 😉 .Hezky si to užijte a moc se neopijte.Pa pa 2.1.2010 😀 😀 😀 .

ledik
30. pro 2009

Ahoj holky, vše nejlepší do nového roku, hodně zdraví, radost z dětí a vše co si samy přejete 🙂

iloha
autor
5. led 2010

Zdravím v Novém roce 😵
Tak jste vykročily?
Naše Terezka se včera knockautovala..............otevřela si šuplík v kuchyni, a zapomněla ho zavřít. Já byla u sporáku a hlídala cibulku no a ona přilítla zpět a v plné rychlosti to napálila hlavou do šuplete a padla k zemi jak prkno. Na levém nadočnicovém oblouku jí okamžitě vylezla boule, ale jinak naštěstí nic 😉
Jinak jsme začaly navštěvovat solnou jeskyni a konečně se nám snad začíná spouštět rýma, ťuk ťuk, nesmím to zakřiknout.

ledik
7. led 2010

Ahoj holky,
no my jsme vykročily s rýmou 🙂 , ale snad z toho nebude nic horšího.
Jinak žádné novoroční předsevzetí jsem si nedávala, bylo by jich spousta..., místo předsevzetí mám vždycky jen přání abychom byli všichni zdraví.

gejbule1
8. led 2010

Ahoj holky v Novém roce 🙂 .My jsme vstoupily do Nového roku zdravý tak snad nám to dlouho vydrží.My jsme taky samá boule a modřina.Je mi jí někdy až líto co ran schytá.
iloha a kam chodíte do jeskyně?my chodily loni v zimě ale to byla Lúca ještě malá.Letos jsme se ještě nedostaly ale chystáme se.Už aby bylo po zimě.strašně se těším na jaro.
Nevím jak vy ale já zimu nemusím.

iloha
autor
9. led 2010

Tak už jsme téměř jakýchkoli obtíží, jupííííííííííííííííííí 😉 Solná zabrála 😵 😵 😵

ledik
11. led 2010

Ahoj iloho, tak my jsme taky konečně po týdnu bez nudlí. Zítra konečně půjdeme na chvilku ven. 🙂
Izi, kde se touláš?? 🙂 Co Kája, jaké dělá pokroky?

ledik
11. led 2010

Gejbi - jako dítě jsem zimu milovala, ale je fakt, že jak stárnu, tak už tak velký milovník zimy taky nejsem. 🙂

gejbule1
17. led 2010

No já se už šíleně těším na jaro.Nebudeme se muset nabalovat 😠 .My jdeme ve středu na očkování tak musíme vydržet zdravý 🙂