Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

iloha
autor
18. únor 2010

No já bych taky očkovala, ale teď nezbývá než vydržet. 😉 Ještě že prý každá další infekce nemá již tak silný průběh. Jen aby pila a nemusela na kapačku, pití je u nás normální boj a teď ještě horší. Vodu a černý čaj odmítá, na černej čaj ve špitále řekla, že to pít fakt nebude, že to vypadá jak to její tekutý hovno. 🙂 Tak jí sestřička řekla, ať pije vodu. Jenže po 14 dnech na vodě - už prostě vodu nechce. Na kulíška včera řekla fuj tajbl, to je hnusný a asi to schválně rozlila. Takže jí to potají ředít jablečnou šťávou a tu zatím pije.
Jinak zlatá salmonela, tu jsme měly taky - cca ve 20-ti měsících.
Jinak tohle je fakt vysilující. 😒

ledik
18. únor 2010

No já se Terezce vůbec nedivím, kulíšek je fakt hroznej. Já ho dávala malé asi před půl rokem a vůbec jsem nechápala, jak to může vypít. No ještě tehdy asi neměla moc rozumu, myslím, že teď už bych to do ní nedostala.

izina
18. únor 2010

U nás na štěstí s pitím problémy nejsou. Malá pije z hrnku, z flašky, i brčkem a říká si sama. Vypije, když jí dám, téměř cokoliv. Ale snad nic nechytíme

gejbule1
20. únor 2010

My máme taky s pítím docela problémy.Pije hodně málo.Teď jak měla ty horečky tak nechtěla pít vůbec nic.
Mám kamarádku co dělá v Motole na kojeneckém oddělení a tak ty rotaviry měli taky a chytlo je celý oddělení.prý to bylo šílený 😠

iloha
autor
21. únor 2010

Gejbi, je to fakt hnus.......a to máme asi nějakou slabší formu. Zatím má pořád řidší stolici, obšas je v tom boban, ale většinou to je kašovité. Hlavně to pití, mě ničí, pořád jí s tím otravuju a ona už je z toho taky celá hotová. Teď už začala sabotovat i ty dietní blafy a tvrdí, že už blít nebude, že chce normální bramborou kaši, jogurty a tak.
No a já se zatím bojím jí dá do kaše mléko a máslo, aby znovu neblila, ale asi to budu muset zkusit. ☹ Taky by si dala šunku se sýrem a topinky, otravuje tu o těstoviny se smetanovou omáčkou, no prostě by jedla ( obyčejně toho moc nesní) a já jí to pro změnu nechci dát. Je to na bohnice. 🙂

gejbule1
21. únor 2010

A zhubla Terezka hodně?

iloha
autor
21. únor 2010

Gejbi, 1.2. na tříleté vážila asi 12,5kg, a minulou středu po prvním zvracení a průjmech 11,4kg. Takže během 4 dnů více než kilo. Pak ale po zavodnění docela jedla a přibrala rychle zase na těch svých původních 12 a půl. Teď se pohybuje pořád kolem. Ona už od narození špatně jedla a málo přibírala, takže na to sem si vzvykla, že není tlusťoch, v těch přiblblých grafech je pořád na té nejspodnější hranici (podvýživa). Největší problém je to akorát při střevních problémech, nemá ani minimální zásoby 😒 Jinak je v pohodě.

ledik
24. únor 2010

Ahoj iloh tak jak jste na tom? Je nějaké zlepšení?

iloha
autor
24. únor 2010

Lediku, jo......včera jsem už násilím do ní narvala 4x smectu a dnes měla již 3x tuhý hovínko, takže dostala jen 3x smectu a pomalu jí zvykám na normální jídlo, zítra dostane smectu 2x a v pátek 1x, uvidíme co o víkendu. Já doufám, že už to bude v pohodě. Jinak jak viděla to hovínko, ječela radostí, a hnedle, že chce normální kaši s mlíkem, jogurt a maso a čokoládu a nevím co ještě. Dnes by snědla snad i vola, kdybych to dovolila.
Tak doufám, že snad už bude konec. 😉

ledik
24. únor 2010

Tak to je dobře, to vypadá, že už je z toho konečně venku 🙂

iloha
autor
24. únor 2010

Já doufám, že ano. No uvidíme 😉

gejbule1
25. únor 2010

iloha to je dobře že už je malá v pořádku.My dnes měly jít na očkování HEXA ale zase už máme rýmu tak ji neočkovali.Já se z toho zblázním.My máme rýmu pořád ☹ .

ledik
26. únor 2010

Ahoj holky, odjíždíme na týden na hory, tak nebudu koníkovat. 🙂
Přeju ať jsou holčičky zdravé a za týden ahoj. 😉

iloha
autor
26. únor 2010

Hezký pobyt Ledíku. 😉
Já doufám, že za ten týden už to bude u nás ok, zatím se smectou, ale jí už pomaloučku všechno, tak snad se to upraví.

gejbule1
26. únor 2010

ledik pěkně si užijte hora a hlavně se v pořádku vraťte 🙂 .

izina
5. bře 2010

Ahoj holky,
tak jsme tu měly od úterý zase tatínka a moc nás mrzí, že musel dnes zase odjet. Sice je tu větší binec, než když přijel, ale malá byla trochu jiná a já si od ní malinko odpočinula. Dnes, jako v pátek, jsme byli všichni 3 u dr. Kája je zdravá, přibrala skoro 700gr na 8100 a vyrostla o 3 cm na 68. Dr řekla, že je velmi čilá, takže spokojenost. Jen s tou čilostí ruku v ruce kráčí i vzteklost, ale snad to přejde a já přežiju. Přeji zdravé dětičky

iloha
autor
9. bře 2010

Ahoj holčiny, tak mi už jsme úplně OK

izina
9. bře 2010

Ahoj holky,
tak malá už udělala první krůčky sama. Mám radost a zároveň další starost navíc. Ale je opatrná, dává na sebe pozor, což je dobře.

Il,
je dobře, že jste ok. My zatim zimu přežíváme docela v poho, až se tomu sama divim.

ledik
10. bře 2010

Ahoj holky,
izi velká gratulace karolínce k prvním krůčkům! 🙂 🙂 🙂 To je teda šikulka v 10 měsících.
Iloh to je dobře, že jste už v pořádku.
Gejbi dodatečně díky za přání, ale bohužel v pořádku jsme se z hor nevrátili. Resp. všichni kromě mě jsou v pořádku. Skoro jsem nelyžovala, chodila jsem s malou bobovat a poslední den odpoledne jsem šla na dvě hoďky na lyže a srazil mě zezadu chlap. Jel hrozně rychle, zamotali jsme se do sebe a při pádu mi vylomil nohu. Mám zpřetrhané vazy v kolenu, poškozený meniskus ☹ Jsem úplný lazar, nemůžu chodit, ležím, píchám si injekce proti trombóze a beru prášky proti bolesti, prostě šílený...

iloha
autor
10. bře 2010

Lediku, ty jo, to sis tedy horama pomohla. M8š alespoň doma nějakého pomocníka 😉
Pamatuju si když jsem měla přelámaný všechny kostičky na levém zápěstí a sádru 2apůl měsíce, Tereze byla 3 a půl měsíce............byl to děs, protože jsme jí nemohla vůbec zvednout, přebalit, kojit....takže jsem odstříkávala do lahve a krmila z láhve ale jezdila mi pomáhat mamča. Tak to docela šlo, ale mohla jsem alespoň chodit a dalo se to nějak přežít ale tohle. No, drž se a hlavně ať se ti to brzy dá dohromady 😉 držím pěsti 😉

izina
10. bře 2010

Lediku,
děkuji a zároveň přeji brzské uzdravení. Vůbec si nedovedu představit, že bych nemohla za malou chodit. Ale nás by si určitě vzali naši k sobě. Petr by chtěl s náma být určitě také. Měli by ti něco zaplatit z jeho pojistky. Drž se

gejbule1
11. bře 2010

ledik tak to je mi líto že jsi dopadla takhle.Tak hlavně aby jsi byla co nejdříve v pořádku.Já jsem měla úraz páteře(zlomený obratel)loni touhle dobou.Bylo to náročné období,tak vím jak je to s dětmi těžké odpočívat a šetřit se.
Držím ti palce 🙂

ledik
14. bře 2010

Holky díky za podporu, naštěstí nejsem na to sama, rodina mi pomáhá, tak to jakž takž zvládáme...Izi, myslílm, že mi nikdo nic nezaplatí, byl to ital, nevím jak bych to řešila, sice policie si jeho jméno zapsala ale tím to asi pro ně skončilo. Navíc vůbec nevím co jim k tomu řekl, ale předpokládám, že určitě neřekl, že je to jeho vina ☹ Já byla bohužel v takovém stavu, že jsem nemluvila, krvácela mi pusa a bolest nohy byla šílená. Byli tam sice další lidi, kteří to viděli, ale ti jak dorazila policie odjeli, takže žádní svědci. ☹
Musím se ale na to dívat pozitivně, sice nohu už nebudu mít nikdy úplně v pořádku, ale mohlo to dopadnout celé ještě hůř.

izina
14. bře 2010

Tak to se určitě nepřiznal, leda by byl takový gentleman. Jojo, jsme národ ignorantů, je mi jasné, že nikdo nechtěl svědčit. S tim bohužel nic neuděláme. Aspoň, že to bereš takhle a máš pravdu, mohlo to dopadnout ještě hůř. Divim se, že ti k tomu poloicajti neřekli nic bižšího, ale známe to. Držim palečky

ledik
24. bře 2010

Ahoj holky, takdy je nějak mrtvo. ☹ Jak se máte? 🙂

izina
24. bře 2010

Víc než mrtvo ☹ . My tu měly taťku, ale dnes nám zase odjel. Malá se s nim trochu vyblbla, zato já jsem víc unavená 😀 . V sobotu prvně usínala sama bez kozy u našich. Brácha nás pozval na malou akcičku a máma nás vyhodila dřív, než malá usnula. Nechtěla usnout, ale nakonec se povedlo 🙂 . A já si po dlouhé době užila dokonce i tanec . Bylo to fajn. Tak se mějte a koukejte se ozvat

izina
24. bře 2010

Jo, hodně jsme chodili ven, dokonce i malá ťapala. Doma už běhá jako čamrda, ale i všude vleze, takže hlídat, hlídat, hlídat

ledik
26. bře 2010

Ahoj hoky, tak to ses měla izi a taneček jo? To bych si dala taky líbit 🙂 . Karolínka je fakt neuvěřitelně šikovná. My jsme začali chodit o hóóódně později. No ale ona je i teď docela opatrná, po schodech chodí pomaličku, za ruku, dneska poprvé sešla schody na chodbě sama, měla z toho hroznou radost a já taky 🙂
Co budete dělat o víkendu? Dneska je krásně, ale prý se to má zkazit 😒

izina
26. bře 2010

ledi,
ani nevíš, jak jsem si to užila. Ale stejně jsem jukala na fon, jestli náhodou mami nevolá. Šikovná je, dnes vylezla u našich po 4 schody, dolu "chodí" za ruce způsobem hop 😀 . Vůbec nechce ruku. Ale jak říkám, opatrná je. Už ví, že když nejlepší pád je sednout na zadek nebo na ruce. Používá nejvíc základnu. Mně tak mrzí, že mi nejdou dát fotky do poče :(.
O víkendu budeme část u našich a část doma. Ale počasí už se horší ☹ . Koupila jsem jí dnes botky, tak může pořádně rozjet svou "robokachní" chůzi. Jedu k našim, tak zatim

izina
26. bře 2010

Jo, ledi,
je jedno, kdy začne dítko chodit, hlavně že je zdravé a v pohodě 🙂 . Holinky bychom potřebovaly, ale na Káji "maličkost" je ještě nedělaji. Tak teď už opravdu ahoj