Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

iloha
autor
4. kvě 2010

ahoj Holky, jsme zpět......... bylo to super, vidíte z fotek.........Terezka si to maximálně užila.

Na "inlainech" jsem jezdila s kočárem s asi tří měsíční Terezkou, ale pak se mi jednou šprajcl kočárek, šel na jinou stranu než já v zatáčce a tak jsme spadly. Aby nevylítla z kočárku, tak jsem rychle při pádu (nevím jak) stihla strčit pod kočárek nohu a strhnout ho na sebe, a snažila se zpomalit jeho pád. To se zadařilo, Terezka se jen překulila na bok a nic se jí nestalo. Jen já si zlomila levé zápěstí, přesněji řečeno dle lékaře, .....ženská vždyť vy jste si tam zlomila snad všechno co šlo a hnedle několikrát........... 😒 Takža mě zdobila sádra celý květen, červen a asi ještě deset dní v červenci. A protože jsem v té době kojila, nemohla jsem si vít nic na bolest a špatně se mi to hojila.....takže se mi nakonec pomalu začalo i ztrácet mléko........
Od té doby jsem pak už s kočárem na inlainy nevlezla, a to jsme kvůli bruslím koupili tříkolkovej kočárek, který má super stabilitu a hned tak se nepřevrhne, ale stalo se.....
Takže fakt opatrně, ale jinak to bylo super a teď už zase bruslím i na zimním a těším se až Terezce trochu zesílí ty její špejličky a jde na brusle, už teď otravuje, že by je chtěla, ale uznejte Tři roky a třináct kilo, to nic moc. Fakt má nohy jak špejle.

ledik
5. kvě 2010

Iloh, krásné fotky. 🙂 🙂 To jste jeli s cestovkou nebo si zařídili všechno sami?

iloha
autor
5. kvě 2010

Sami, máme tam pracovně jednoho znám=ho, který byl teď v Praze, takže jsme byli v jeho bytě a jeli jsme autem......... bylo to super, s cestovkou euro víkend bez vstupů vyjde na 16000 na osobu.....My to měli za 20000 pro tři se vším, cesta, jídlo, mýtné, vstupy, dárečky atd....

izina
5. kvě 2010

il,
super. Pěkně jste si to užili.
Tady nám udělali pěknou dráhu na brusle a kolo. Když jsem chodila okounět, jezdil tam pán s kočárem a dvojčatama. Jinak by mě to asi nenapadlo. Zatim jsem si to zkusila s prázdnýma golfkama, malou měl Petr v sedačce na kole. Ale když je tu tak málo, jsou pro mne brusle snažší. Pro kolo bych musela do garáže na druhou stranu od dráhy. Jen škoda, že tam nesmí psi, ale je to jasné, motali by se tam.

iloha
autor
6. kvě 2010

Izi, tak hlavně opatrně; prý jsou z bruslí téměř vždycky ošklivé zlomeninky a většinou to neodnese jen jedna kostička. Můj bývalý pan ředitel si dokonce z bruslí udělal otevřenu zlomeninu předloktí a ještě zlomil kost v zápěstí, prý doktor nechápal jak to dokázal......... 😒

nicoleta3
6. kvě 2010

Ahoj maminky, ještě mi není celých 40, ale snad mě vezmete mezi sebe 😉

ledik
6. kvě 2010

Ahoj nicoleto, to víš, že se k nám můžeš přidat 🙂 🙂 🙂 Mě ještě také není 40 ale už se blížím mílovými kroky 😀 To je krásný termín porodu - přímo pod stromeček 🙂

ledik
6. kvě 2010

iloh, tak to by se mi taky líbilo - půjčený byteček. Mám ráda při cestování volnost, hlavně když jedeme s dětma, přizpůsobit si cestu podle svých potřeb. Teda píšu to souvětí jak neandrtálec, ale vy mi rozumíte 😀

iloha
autor
6. kvě 2010

Ledik, já taky poslední dobou píšu jak neandrtálec, věčně mi to svítí červeně, nejčastěji přehazuju písmenka.
Vítej Nicoleta 😉

ledik
6. kvě 2010

no mě tady nic červeně nesvítí, ale to je asi tím, že si to neumím nastavit 😀
Přitom v nastavení mám "kontrolovat pravopis" tak nevím....

iloha
autor
6. kvě 2010

no takový ty vlnky.............co podtrhují slova

ledik
6. kvě 2010

tak teď jsem si tady do odpovědi zkoušela napsat hrubky a přehodit písmenka a žádný vlnky 😀 😀 😀 Holt se budu muset spolehnout sama na sebe. 🙂

iloha
autor
6. kvě 2010

aha, to je divný................já myslela, že to funguje automaticky

nicoleta3
7. kvě 2010

Lediku, 😎 díky za příjemné přijetí 😉 No s tím termínem nevím...nevím 😀 ...letošní Vánoce budou asi opravdu netradiční 😀 ...mám z toho docela strach, jak to zvládnem 😎

ledik
7. kvě 2010

Nicol určitě to zvládneš. 🙂 Máš už dva velké pomocníky a trojitou praxi. 😀

gejbule1
7. kvě 2010

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla tak se jdu podívat co je tu nového 🙂 .
Ahoj nicol 🙂 .Já mám nejstarší dceru 23.12..Máš hlavně dcerku v nejlepším věku kdy ti bude RÁDA pomáhat 😀 .

nicoleta3
7. kvě 2010

No zvládnout budu muset 😉)) Jen nevím, kterou dcerku pomocnici máš na mysli? 😀 😀 😀 ...logicky by se dalo předpokládat, že tu starší...nicméně, ta se pomalu ale jistě začíná zajímat o jedince opačného pohlaví a na ostatní jí už asi nezbyde čas 😀 . Zato malá Nicol, ta si prcka objednala a neustále mi vykládá, jak ho bude koupat...no doufám, že její intenzivní péči ve zdraví přežije! 😀 😀 😀

gejbule1
8. kvě 2010

Jo jo myslela jsem tu 10ti letou.Moje kamarádka má 10leout holčičku a jako já 2roky a strašně ji pomáhá.Tak uvidíš že bude taky až miminko uvidí 🙂 .
Kdy jdeš na genetiku?

gejbule1
8. kvě 2010

Chystáš se na plodovku?

nicoleta3
8. kvě 2010

15.6. jsem objednaná na genetiku do Fertimedu v Olomouci, udělají odběry a ultazvuky a pak se prý uvidí 😉.... nicméně pro klid duše bych na tu plodovku asi šla, tak nějak s tím ve skrytu duše počítám 😉 Jednou už jsem na ní byla ...s tou starší dcerou...nějak tenkrát nvyšly testy a nebylo to nic moc....vůbec si nedovedu představit, co bych dělala, kdyby mi řekli, že není v pořádku...dělá se to až v 16. týdnu a to mi připadá už dost pozdě 😢((...tak uvidíme...nejhorší je to dlouhé čekání na výsledky!

izina
12. kvě 2010

nicol,
neboj, všechno bude v pořádku. Jsi už zkušená máma 😉 . Mně na štěstí plodovku nedělali a ostatní vyšetření dopadla dobře.

holky,
nemáte návod, jak donutit dítě spát?

nicoleta3
13. kvě 2010

izina...díky za podporu 😉 Jak donutit spát? 😉)) no tohle je náš věčný problém 😉))Malá sice spí po obědě, ale večer tu lítá jak divá i po 9 😉)) Vlastně usíná až s náma. Takové to v 7 do postele neznám...u všech dětí jsem to tak měla...vyspali se po obědě a pak byli plní síly 😉))Ale časem se to opravilo samo, tak po 3. roce 😉

izina
13. kvě 2010

Já pořád poslouchám od mé mámy, jak jsme spali přes den a po večerníčku šli také. Malá spí přes den sotva hodinu a to někdy na 2* a večer jsem ráda, když usne do 22. Je to hrozná ďáblice zvědavá 😲 a má strach, aby o něco nepřišla. Když k nám přijede její taťka, usíná dřív než ona 😀 . Tak nás čekaji ještě skoro 2 ročky, aspoň malá útěcha 🙂 , děkuji

iloha
autor
13. kvě 2010

Izi, my od dvou let po obědě nespíme, vyjímky tvoří pouze jízda busem, tram či autem kolem druhé a třetí hodiny, to jí nudí, tak raději usne a pak jde spát klidně v jedenáct ( a to usne tak třeba na dvacet minut).
A ráno vstává od půl sedmé do půl osmé max., a to považujeme za zázrak, večer usíná tak v osm, osm patnáct a je úplně jedno, jestli jezdí na kole, s kočárkem, nebo chodí celý den po disneylandu, zoologické, prostě dítě k neutahání 😀

nicoleta3
14. kvě 2010

😀 😀 Jo holky, každé dítě je originááál! 😉))) Já se konečně vyspala celou noc...a to téměř po třech letech... 😀 😀 😀 Malá se nemohla zase odnaučit kojit, i když už je to "velká baba"..vyslíkala mě kdykoliv a kdekoliv...v noci hulákala "KOJÍÍÍŤ!!!" 😉))..tak spala celou dobu mezi náma na manželské posteli...dobrá antikoncepce 😉)) Zabralo až rozhodnutí pořídit dalšího prcka...a malé namluvit, že mlíko už je pro něj...od té doby je klid...malá se odstěhovala konečně do postýlky, kterou celou tu dobu bytostně nesnášela...tak konečně šance se po pdlouhé době vyspat 😉))...no, ale teď zase po nocích běhám na záchod...to je pech 😉)))...a za pár měsíců se bude kojit nanovo... 😀 😀 😀 ...no snad si něco naspím do zásoby!!! 😀 😀 😀

gejbule1
16. kvě 2010

jo jo holky to znám 🙂 Ta naše kukačka usíná po obědě na 2,5hod.Je to někdy boj i když je šíleně unavená,ale do večera by nevydržela.Večer je ale v její režii.Chodí s námi spát až kolen 22-23h.Pak spí celou noc i když někdy přeleze k nám.Zkoušela jsem ji to taky předělat ale nejde to.Bylo by to hodně násilím a to je mi jí líto tak počkám až si to upraví sama.Ale je to někdy hodně náročné.Těm co děti usínají od 19-20h jsou šťastní lidé ale moc jich neznám.
nikolet to je dobrá finta s tím kojením 😀 .

nicoleta3
17. kvě 2010

Taky jsem toho názoru, že nemá cenu to lámat přes koleno 😉))...časem se spaní upraví...no a holt tu dobu to mamča musí nějak ustát...časem si jistě zvykne 😉))

ledik
17. kvě 2010

u nás si to nelinka taky zařídila podle svého a my to prostě tak bereme. Odpoledne spí tak 1-2hod a večer usíná nejdřív po 21 hod, ale zase chrní celou noc a budí se až okolo 8hod, o víkendu když nikdo nešramotí, tak až do 9hod.

nicoleta3
17. kvě 2010

Já jsem zkoušela minulý týden malou nechat vzhůru přes oběd, bylo to v pohodě. Usnula kolem půl osmé večer, ale celou noc sebou midlila, pofňukávala...no nevyspala se pořádně ani jenda z nás 😀 😀 ...tak to fakt nechám na přírodě...až přijde čas, kdy nebude muset spát po obědě, zkrátí se určitě i doba usínání a bude spát celou noc bez buzení 😉

izina
17. kvě 2010

Kája usíná většinou mezi 11 a 13, ale jen na chvíli. Občas ještě usne kolem 17 zase na chvíli. Součtem to dá tak hoďku. A když usne do 21, je to zázrak, spíš až před 22, ale většinou se vzbudí kolem 2, chce papat, jak říká. Už si ji nechávám v posteli. Jinak chce "papat" také kdykoliv a kdekoliv a sápe se pod triko 😀 . No, nechám spaní na ní, nebudu to lámat a kdyby se povedlo druhé, děkuji
nikolet za nápad. A rovnou ti přeju hodně a hodně spánku do foroty.