Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

ledik
10. čer 2010

tak koukám, že všude už probíhají bazénky a koupání. My jsme ho o víkendu na chatě ještě nevyndali, nechtělo se mi jít hledat na půdu, ale tenhle víkend už ho musím fakt vyndat. Má být hezky, tak doufám, že se předpověd nezmění a malá si užije cachtání 😀

izina
10. čer 2010

Také chci, aby si malá užila cachtání. Vnitřní bazén na koupáku se mi vůbec nelíbí a venkovní s ní sama zkusim, až vyzkoušíme malý 😀 . Ono se to dědovi moc líbit nebude, ale musí 😉 . co by měla na zahradě pořád dělat.

ledik
10. čer 2010

@izina a proč se to dědovi nebude líbit? Kvůli trávníku? 😉

janettka
10. čer 2010

tady je šílené vedro ještě teď večer,to teda nevím jak to bude vypadat zítra když má být skoro 40!!!Mě zítra čeká ten UTZ,já se tak bojím... 😒

izina
10. čer 2010

Ledi
nevim. On je trochu morous. Babi by chtěla bazének, pískoviště a nevim co. Děda pískoviště ne, protože bude jíst písek, bazén nevim. On by byl nejradši, kdyby malá seděla na zemi a koukala, co dělá 😀 . Nemyslí to zle, ale neví, že děti si hrají, blbnou a tak. S náma byl také málo.
janet,
neboj, utz dopadne dobře.

janettka
11. čer 2010

izi dík,já se tak bojím,že nemůžu spát.už jsem od 5 vzhůru..no stresung parádní.No za 2 hodiny už bude jasno. 😉

izina
11. čer 2010

janet,
tak jak dopadl utz?, ani si nedala vědět

janettka
13. čer 2010

ahojík holky,utz dopadl výborně,miminko má 1,67 cm odpovídá přesně na termín a tak se budem strachovat dál,ale teď jsem v euforii.... 😉

ledik
14. čer 2010

@janettka tak to je super!!! Mám radost, že je vše OK. 🙂 🙂 🙂

nicoleta3
14. čer 2010

Ahoj holky! 😉 Gratuluji k výsledkůůům! 😉
Bazénky už zřejmě třeba nebudou neb opět uhodila doba ledovááá 😀 😀 😀
Zítra jedu do Olomouce na genetiku...no já mám bobky jako hrom! 😉 jestli to nedopadne...no vůbec si to nedovedu představit!!! 😒

izina
14. čer 2010

holky,
nešilte, všechno bude v pořádku. Hlavně se opatrujte v tomhle počasí, ať nechytíte nějaký bacil

janettka
15. čer 2010

ahojík holky nějak nám to tu umírá...já mám fofry ale nedá mi to abych vás nezkontrolovala... 😉 jak se máte?

ledik
16. čer 2010

ahoj holky,
@nicoleta3 co genetika? To už jsi byla na odběru plodovky, nebo ti zatím jen nabírali krev?
Já se dnes celý den plahočila s malou po úřadech a jsem grogy 😝

janettka
16. čer 2010

@nicoleta3 ahojík tak jak je,jak dopadlo vyšetření?

nicoleta3
16. čer 2010

Ahoj holky, tak genetika hotová...a já taky! Výsledky už mám, udělali mi v Oomouci krev i utrazvuky zároveň. No vůbec z toho nejsem moudrá... Geneticky je vše údajně v pořádku, nicméně uprostřed dělohy mám nějaký amniový pruh...ještě jsem se s tím nesetkala...no a to co jsem se na netu dočetla...to mě fakt dohnalo až k slzám...Holky nemáte s tím některá zkušenosti...jsem s informacemi v koncích...dokonce ani dokttorka se k tomu nechtěla moc vyjadřovat...

izina
16. čer 2010

nicol,
doktorka by se k tomu vyjádřit měla. Nemám s tim zkušenost ani mi to nic neříká, ale prosim tě nezoufej.

nicoleta3
17. čer 2010

@izina ..no momentálně hledám nějaký kontatakt na odbornější pracoviště...snad se povede, nemůžu jen tak sedět a čekat....

ledik
17. čer 2010

ahoj
@nicoleta3 o tom slyším poprvé. Koukla jsem taky na net a určitě bych postupovala také jako ty. Zkusila bych se dostat na nějaké opravdu odborné pracoviště, jeden pan doktor na netu doporučoval Apolináře v Praze, nebo něco v Brně(nenapsal ale co). Já jsem v praze chodila do Genetu a myslím, že bude také někde u Vás na Moravě? Tam měli ty nejmodernější ultrazvuky. Ono prý záleží kde ten pruh je a důležitá je pravidelná utz kontrola a měření miminka. Moc ti držím palce, aby bylo vše v pořádku.

nicoleta3
17. čer 2010

@ledik ...díky za info, už se rozhlížím kam se vecpu, počítám, že všude budou objednací doby cca 14 dní možná i více, tak čím dříve tím lépe.

katerina69
17. čer 2010

Doporučuji v Brně na Veveří 39 - www.prenatal.cz. Sama jsem tam byla vyšetřena před 2 lety.Provádí tam různá specializovaná vyšetření včetně genetiky, amniocentézy. Měla jsem vyšetření NT+ (speciální UZ+odběry), které s vysoukou pravděpodobností vyloučí gentické vady i bez amniocentézy. Nebylo hrazené pojišťovnou ,ale nebylo to zas tak drahé. Myslím si, že tady na Moravě patří k nejlepším pracovištím.
Jinak přeji hodně štěstí ,určitě bude všechono v pořádku.

nicoleta3
18. čer 2010

@katerina69 ..ahoj, tak´jsem se dneska prostřednicvím mejlu obrátila na FN v Olomouci, přiložila jsem i zprávu a fotku ze sona, tak snad se mi ozvou, pokud ne v pondělí budu kontaktovat další...snad neskončím psotupně až v Praze 😉))

katerina69
18. čer 2010

@nicoleta3 - něco jsem ještě v souvislosti s amniovými pruhy našla na internetu v nějaké poradně, ale radí taky jen pravidelné sledování na dobrém pracovišti. Nevím, jestli si to četla - http://www.mamaaja.cz/Activeweb/Poradne/Otazka/... . Ale ve fakultní nemocnici v Olomouci by měli být taky na vysoké úrovni, event.poradí kam se obrátit dál. Hlavně bud v klidu, porodnictví je u nás na vysoké úrovni, všechno dobře dopadne.

nicoleta3
18. čer 2010

@katerina69 ..no právě že záleží ,kde ten pruh je a jak je velkej, já ho mám v půlce dělohy...a velkej...no Olomouc se tále nehlásí..no toto!!! 😀

janettka
18. čer 2010

@nicoleta3 sleduju tě,no jen doufám,že se ti někdo ozve co nejdřív.Nejhorší je ta nejistota,ta člověka ochromí.Ale Olomoucká nemocnice je chválená tak snad ti brzo odepíšou,mě se stává,že napíší spíš navečer až mají po ordinačních hodinách,při normálním provozu se nemájí čas kouknout na emaily.

nicoleta3
18. čer 2010

@janettka ..už se mi ozval přdnosta z FN olomouc, napsal velice příjemný dopis, mám hned lepší náladu. Poslal i přímé kontakty na lidi, kam se obrátit a objednat. Jen žádanku budu muset ze své gynekoložky vytlouci...jinak bych to asi musela platit .....ale asi pošlu taťku...já už se dohadovat nehodlám... 😀 😀

janettka
18. čer 2010

@nicoleta3 pošli chlapa,já jsem normálně samostatný člověk,ale teď jaksi bulím a bulím...takže na nepříjemné věci vysílám chlapa taky.A tvoje gyndařka ať si škubne nohou,měla by sama vyhledávat nějaký kontakt co a jak ne?

jabluncanka
18. čer 2010

Ahojky všem vespolek,

dlouho jsem tu nebyla...možná i proto,že jsem měla MA...

Nicoleto,

ale Ty máš na všechna tyto vyšetření nárok ze zákona zdarma,vzhledem
k věku!! Tudíž by Ti měla gyndr. napsat žádanku naprosto samozřejmě...
Pokud ne,řekni jí,že se obrátíš na krajského zdravotního radu.
Zadarmo jsou všechna tato vyšetření ve Zlíně,v Krajské nemocnici,neboť
má na to státní grant...Držím pěsti!!

janettka
18. čer 2010

@jabluncanka je mi to líto doufám,že se trošičku cítíš líp a nevzdáváš to.

jabluncanka
18. čer 2010

@janettka Díky za optání,MA jsem měla v dubnu,takže už mám za sebou i první MS...Tak ještě dvě podle doporučení gyndr. a můžeme to zase začít zkoušet...Ale jsou tady nějaké ročky,takže holt člověk musí počítat se vším... 😉

nicoleta3
18. čer 2010

@janettka ...no ta´tka je se svým úkolem vyjednavače už více méně srozuměn 😀 😀 ...no po tom co si přečetl diagnozu na netu byl jakýsi přepadlý...mám pocit, že je schopen udělat cokoli 😉...já už přešla přes první šok a teď se snažím najít nějaké východisko...bečela jsem první 2 dny, bylo blbý, že u toho byly velké děti...