Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

berenika39
24. čer 2010

je to život náš a našich dětí, a když ty jsou spokojený, není co řešit, ne? tak dobrou, dorazila jsem mojito (pěstuji vlastní mátu 😀 ) a jdu spát, a těším se na prďolu, až nad ránem přiťape ke mě do postele, on se budí, když jde petr do práce a lehne si místo něj a dělá, že je táta, spíme do osmi i déle 😀 .
konec vysílání 😉 😉 😉

janettka
24. čer 2010

@berenika39 dobrou,já ještě makám...haha dneska jsem se válela v posteli tak at si nestěžuju... 😉

berenika39
24. čer 2010

já s epráce nebojím, klidně si vedle ní i lehnu 😀 . zkus to 😀

nicoleta3
25. čer 2010

@katerina69 😀 jak já ti v tomhle rozumím!!! náš Kubas je ...tedyy bylo 😀 😀 úžasné dítko, se kterým nikdy nebyl sebemenší problém, je velice chytrý a ve škole byl vždycky bezproblémový žák. Pak se ale v páté třídě rozhodl, že chce jít na víceleté gymnázium. Prijímačky v pohodě, tak nastoupil a vše bylo o.k. Na konci prvního ročníku byl opět nejlepším žákem, ale pomalinku začal chytat moresy od spolužáků...na tom gymplu je to trošku jiné, než na základce..jsou tu děti doktorů a místní smetánky (takže značkové oblečení, drahé telefony....což se mi moc nelíbí....nicméně jsem to zkousla) Letos ale začal totálně bojkotovat všechno včetně školy, angličtiny, kterou mu platíme...jediné co ho zajímá je počítač. A tak fakt musím donekonečna opakovat, že se má jít učit, že má jít udělat tamto či ono...no jsem z toho vyřízená víc, než kdybych měla dvočata čerstvě narozená! 😀 😀 😀 Teď tu Kubas týden nebyl (hrál v zahraničí šachy) a já si nááádherně odpočinula...dnes už jde opět vše ve starých kolejích. Děti se vydaly pro vysvědčení, dcera je nejlepším žákem, ale jak na tom bede Kuba letos fakt netuším 😀 😀 ...k tomu nejlepšímu žákovi by mu snad mohla pomoct pouze účast na všech možných matematický, fyzikálních a jiných olympiádách...no je to blb! Nejvíc mi vadí, že on se ani učit nemusí, stačí kdyby si to jen přečet a je to, ale ani na to nemá čas....tohle mě prostě dovede vytočit do běla, já mít takovej mozek tak ho používám!!! tajně doufám, že se za pár let vše vrátí do starých kolejí a bude to zase můj hodný bezproblémový chlapeček!!!!! 😀 😀 😀 😀

nicoleta3
25. čer 2010

@carys 😀 😀 😀 😀 díky moc, ale modeling je věcí už nejméně 15 let neaktuální 😀 😀 😀 ....kdysi jsem si tak přivydělávala na vysoké, ale bohužel v 25 už je člověk pro modeling starý😀 😀 ......a tak nezbývá, než se smířit s rolí vykopávky a věřit, že mě taťka ještě nějaký ten rok nevymění za sličnou osmnáctku 😀 😀 😀 😀 😀
Koukám, že máš mooooc hezké dětičky, už se těším na dobu, kdy ty velké budou hooodně velké...dospělé...jaké to je? Tady zatím začíná puberta a já se musím ještě moooooc učit, abych toto období ve zdraví přečkala! 😀 😀 😀 😀

jabluncanka
25. čer 2010

@janettka O mně exmanžel taky prohlásil,že jsem šla na MD,protože se mi nechce dělat...
Mmch žije a pracuje v Mostě... 😀

katerina69
25. čer 2010

@nicoleta3 - tak gymnázium budeme řešit na podzim. Mája sice teď tvrdí, že na žádnej gympl nechce. Ale je jedničkářka, a jak jsem přeběžně sondovala ,její kamarádky,co se učí stejně, většinou na prijímačky půjdou .A ona asi změní názor, když jí to dojde.Sice s jejím přístupem k učení by to mohly být pro nás rodiče na gymplu ještě horší nervy, ale kdyby lepší část třídy odešla na gympl a ona tam zůstala s trojkařema,asi by pak už nedělala vůbec nic. Podle mě by gympl zvládla s trochou snahy, ale muselo by jí to bavit, ona se nedokáže k ničemu přinutit.
To samé v kytaře.Má moc hodného učitele, ten ji pořád chválí.A mně je někdy úplně trapně když vím, že na kytaru v týdnu ani nesáhla.
No teď máme ty prázdniny a všichni si snad odpočineme.
@jabluncanka- my jsme ještě před rokem bydleli na vesnici.Jedna sousedka (mladá holka) mně řekla,že mě asi vyhodili z práce a nemůžu si nic sehnat, když si pořizuji ještě třetí dítě. Málokdo byl schopen uvěřit, že to třetí dítě prostě jen chci.

jabluncanka
25. čer 2010

U mě je to tak,že jsem toho pravého chlapa potkala až v 35 letech a tím se to všechno odsunulo...Navíc na Ondřeje jsme čekali skoro 2 roky...A teď ten MA...
My zase bydlíme na vesnici a já jako člověk z velkoměsta některé věci těžko nesu a špatně snáším... 😉

ledik
25. čer 2010

ahoj holky, tak týden jsem tu nebyla a tady se toho napovídalo 🙂 🙂 🙂
Ahoj macku a carys 😉 a zdravím též další holky s kterými jsem se ještě nepotkala 🙂
Konečně mám tu operaci kolene za sebou a dneska už se cítím líp, tak jsem vytáhla noťas a postupně dočítám...
@nicoleta3 už jsi se dostala na nějaké specializované pracoviště?

carys
25. čer 2010

@nicoleta3 jaké to je když dospějou?Na jednu stranu je beru jako kámošky,všechno si řeknem,mám v nich oporu,jsem na ně pyšná.Na druhou stranu cítím,že mi už nepatřej,ten jejich zavelí a jdou 😖 Už je nepochovám,nepomazlím,aspon pusu vyloudím 🙂 Jinak všechny dnes zdravím 🙂
@janettka čekáš pátého drobečka?Blahopřeji.Jak máš staré ostatní děcka?Holky kolik je vás tady těhulinek?
@nicoleta3 tak jsem se do toho modelingu trefila vid?To se hned pozná,jsi fakt krásná a tvoje bříško před porodem - takový jsem měla v pátém měsíci a před porodem jako kdybych tam měla čtyřčata 😀 😀 😀

carys
25. čer 2010

je ahoj Ledíku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to mám radost že tu jsi 🙂 🙂 🙂

nicoleta3
25. čer 2010

@carys ...no tak to je super! Už se těším, jak si s nima budu povídat až vyrostou 😎 ...a na pomazlení budu mít ty malé prcky 😀 😀

nicoleta3
25. čer 2010

@ledik ..ahoj, podařilo se mi objednat na FN v Olomouci. Jsem objednaná na 29.6...počítám každý den....už aby to bylo...já musím vědět jestli to bude dobrý nebo ne...

nicoleta3
25. čer 2010

@katerina69 ...ten samý problém řeším i já s dcerou. příští rok se musí rozhodnout, jestli půjde na gympl za bráchou nebo zůstane......s těmi pomalými....sice se nenadře, ale mentálně myslím začne stagnovat, což se mi moc nelíbí ☹ Dneska jsme byli slavit vysvědčení v restauraci a já v diskusi podotkla, že ty přijímačky na gympl půjde zkusit tak i tak...že tam nakonec jít nemusí, ale bude to taková ta zkušenost...až půjde v devítce do tuhého, bude už vědět co tam po ní na těch přijímačkách asi budou chtít...její reakce mě ale překvapila, řekla, že ona nikam nepůjde a začala bučet ☹ 😀 😀 😀 ..že by už taky pomalu ta puberta přesedlala i na ni? 😀 😀 😀

katerina69
25. čer 2010

@nicoleta3 - možná jen opravdu potřebují udělat opak toho, co chtějí rodiče. Já to teď asi nechám uležet a třeba na podzim sama přijde s tím, že ty zkoušky chce dělat. Slyšela jsem ,že to : běž si ty zkoušky zkusit a potom se rozhodneš, jestli tam půjdeš- použilo víc rodičů. A všechny ty děcka, když je přijaly, tam nakonec šly.
@jabluncanka - úplně tě chápu. já jsem sice z malého města, ale i tak mně to na dědině moc nesedlo. Všichni tam o všech všechno věděli, co nevěděli, to si domysleli. já mám přecejen radši trochu anonymity. A životní prostředí teď máme lepší, než tam.Bydlíme sice v paneláku, ale hodně vysoko a hned u lesa.

berenika39
25. čer 2010

mamči, já jsem sem taky vpadla jen za janettkou a ani se nezeptala, jestli tu můu plkat, věk plním, je mi 41 😀 .

s tím učením a pubertou je to tak opravdu, oni nevědomky dělají všechno navzdory - všemu a všem. michal taky byl super žáček, samý jedničky, na druhým stupni měl i jednu čtařku...pak gympl - už ve druháku průšvih. pak změna - našel si sám školu, která ho bavila, přestoupil dodělal vyrovnávací zkoušky a najednou zase obrat - dojky, max trojky a to u toho pracoval na poloviční úvazek u cestovky. letos bez nějakého násilí maturoval. z toho, co ho baví, měl dvojky....takže blbej nééééníííí, jen to s ním prostě mávalo. mě se osvědčilo ho nechat narazit, vymáchat si ústa, sice to bylo rpo oba nepříjemný, ale účinný 😉 😉 😉 .

a s jeho výletem z rodinného hnízda jsem kupodivu neměla problém, hodně to udělalo to, že jsem si byla jistá, že se o sebe postará, vydělává, studuje, netropí hlouposti, a taky za to může i mrňousek, na kterého chtíc nechtíc je upřená většina mojí pozornosti. ale myslím si, že je to tak přirozený, mají svoje přátele, partnery, svůj život. hlavně že se rád vrací domů a těšíme se na sebe oba.

izina
25. čer 2010

Ahoj děvčata,
zase jste se pěkně rozjely, co jsem tu nebyla. Nějak nestíhám číst, ale všimla jsem si nových tváří, které vítám.
Vrátili jsme se z Lipna a bylo tam fajn. Chatka akorát, pro děti prolézačky a tak přímo před chatou, takže se vyblbli. Byli jsme na bobové dráze, parníku, aquaparku a klidně bych si to prodloužila, kdyby taťka nemusel do práce. Cestou domu jsme navštívili Krumlov a "obětovali" půl dne. Škoda, že o prázdninové dovolené nebudou penízky a převážně budeme doma, ale určo pojedeme do Plzně za taťkou a babi, takže navštívíme Zoo, která je tam fakt pěkná. A chtěla bych občas na nějaký výlet. Co chystáte přes prázdniny?
Byli jsme na 4 hexa, na štěstí ji malá zvládla poměrně dobře. Je pořád malá 9 kg a 72 cm, ale zdravá 🙂 a čilá. Pořád kojíme a ostatní moc nechce. Jsem ráda, když si dá pár soust a nevim, jak ji nenásilně donutit papat. Na štěstí ji jakž takž chutná polévka, ovoce a zelenina 🙂

macek28
26. čer 2010

Pěknou sobotu všem!Dnes lenoším.Alžbětka už má prázdniny a já už vymyšlím co stále vařit. 😝
@izina ,dík za přivítání do diskuze.My budem skoro celé prázdniny doma.Takže budu vařit,vařit a vařit.A to i M má dlouhodobě neschopenku,takže budem v plném počtu.
Ted k nechutenství.Mohla bych psát také román.Izabelka bude mít v září 6 let,váží necelých 14kg.Tolik se s ní nazlobím a byla bych vděčná kdyby snědla aspon tu polévku ovoce i zeleninu.Jsme hodně po nemocnicích a zatím na nic nepřišli proč nejí.Opravdu ji stačí vzít si bombon a má energii na celý den.Vařím denně a lidé se mě ptají co ta holčička jí,jestli vařím?Jsem už z toho zoufalá.Denně si říkám,vyhládne ji a zítra už bude jíst!Zkoušely jsme i násilně a dopadlo to blbě.Vše vyzvracela.Takže asi tak,nemáš sama nejedlici a držím palce at se brzy rozpapáte.

katerina69
26. čer 2010

Co se týká vzrůstu a hmotnosti dětí, všechny moje děti jsou drobci a holky jsou obě nejmenší ve třídě. Maruška je pod průměrem výškou i poměrem hmotnosti k výšce,Gabča je podle tabulek v obojím na dolní hranici a Péťa ve 2 letech váží stěží 11kg. Přitom se mně zdá, že všichni jakžtakt jí . Holky chodí do gymnastiky a tam většina jejich kamarádek vypadá stejně, jako ony. To mě vždycky uklidní. Navíc my s manželem jsme taky menšího vzrůstu( i když já teda teď hubená rozhodně nejsem) .A stejně se teď spíš řeší u dětí obezita.
Spíš mám strach , aby v pubertě nezačaly blbnout s přehnaným sledováním váhy. Jak jsem zjistila, v Májiné třídě se už holky začínají srovnávat, která je tlustší a která hubenější a vzájemně si váhy i sdělují.
@izina - právě jsem se dívala do Májina očkovacího průkazu - v roce měla 71cm a 8,45 kg naši dr. to nijak nevyvedlo z míry. A to ještě Mája kolem roku byla docela jedlík. Běžně snědla ke kojení ještě na snídani krajíc chleba a po obědě, když snědla svou porci nám kradla s talíře. Takže se tím nenech vyvést z míry, aspoň se líp ten drobeček chová.

berenika39
26. čer 2010

@katerina69 ahoj, náš v srpnu dvouletý Petr má 11,30kg a to ještě ráno i s pyžamem...jí naprosto bez problémů, ne že by přímo škemral o jídlo, ale co dostane, to sní, a jde si za svým🙂)). Zásadně nejí nic sladkého, sám od sebe, já bych mu už dávno klidně udělala palačinky nebo jahodový knedlíky, ale ani náhodou, nejí sladký pečivo, ani zmrzku, sladkost když dostane, kvákne dík, rozbalí si to, jednou kousne a když zjistí, co to je, hledá místo, kam by to odložil. Nelízá lízátka, necucá bonbony, nechápu. takže to, co spořádá, celý spotřebuje, je jak motorová myš. Nemá z čeho přibírat. Už to neřeším, je drobnější, ale nevypadá hubenej, prostě takovej sportoveček, tak ale lepší než nadváha, to je jasný.

ledik
26. čer 2010

@izina nelinka měla v rce 8kg, některé holčičky jsou prostě drobnější. Důležité je, že roste, tak bych si s tím zatím nelámala hlavu. Jestli dobře papá, tak je určitě vše jak má být. 🙂 Tak na Lipně jste si užívali? Hmmmm tam je krásně, taky jsme tam kdysi jezdívali.

ledik
26. čer 2010

@katerina69
@berenika39 tak koukám holky, že máte taky drobky 😉

berenika39
26. čer 2010

@ledik co je malý, to je hezký, a když ne, není toho moc🙂))).
Manža je jen o pár cm větší než já a já jsem ne velká 😉 😉 😉 , máme asi 167 a 170cm. Ale je zajímavý, že můj starší syn měl rodiče taky malé, jeho bio otec byl taky malý, a on vytáhnul v pubertě na 187cm a je to čahoun. Když mi chce dát hudlana, skoro klečí 😀

ledik
26. čer 2010

@nicoleta3 u nás to taky bylo tak, že se starším dětem nechtělo přestoupit na víceletý gympl, taky jsem říkala, že to jen můžou zkusit a pak se rozhodnou sami, ale nakonec když se zkoušky blížily, přihlášku si podala většina dětí, takže naopak šly s davem a nijak jsem je přemlouvat nemusela.

izina
26. čer 2010

My jsme oba také "čahouni" 😀 . já 160 a Petr 174. Kája bude "sošně" stavěná, už teď má dobrou základnu a prospívá dobře. To jen naši mě občas stresují že neroste, že nejí, že neposlouchá, že má málo vlasů, že pořád používá plínky, že už nemluví a tak. Já vim, že to přeháněji, ale občas mě zvyklaji. Já jsem s malou v podstatě spokojená, jen občas má vzteklou, ale kdo ne.
Hned bych zase někam jela, jen kdyby byly penízky. Počasí se také umoudřilo, i když, na jak dlouho. Snad bude v srpnu také pěkně, to má Petr dovču. Příští víkend se koná nějaká akce na Kozím hrádku, tak tam možná s malou vyrazim.

janettka
27. čer 2010

hezkou neděli holky,jen nakukuju co je za víkend nového...tady se víkenduje o 106!!!Nás za chvilku čeká to Řecko taky to bude na dlouho jediná dovolená....

berenika39
27. čer 2010

ahoj, jojo, u nás neděle po dlouhé době válecí...děláme nic🙂))). včera se nám vrátil po měsíci práce brácha, tak je láskááááá. petas mu pořád dává pusinky, asi to chce dohnat, tak ho za odměnu michal pustil do svýho pokoje, kde má svoje tajně uložený angličáky z dětství, tak tam peta chodí každých pět minut, zatuká, otevře, pusu od ucha k uchu a přebírá to království....
snad odpo bude u bazénku, je krásně. ted si dává svoje dvě hodky poo.

@janettka řecko je nádhera, odpočineš si, prcek na sluníčku poporoste, užij si to. kdy jedete?

nicoleta3
27. čer 2010

@katerina69 😀 😀 😀 ...musím s tebou souhlasit....syn po přijímačkách taky nakonec šel na gympl 😀 😀 😀 ...ale dcera není akovej génius jako on...musela by se poctivě učit..ona je dříč...tak nevím jestli bych jí nezkazila dětství 😢

berenika39
27. čer 2010

@nicoleta3 já si myslím, že je lepší je jen lehka nasměrovat, ukázat jim tu možnost, ale nechat to na nich. udělala jsem chybu (dneska už to vím), po deváté třídě jsem michala prostě přesvědčila, že gympl je fajn, pak vejška....asi moje nesplněný sny, po druhé maturitě na nástavbě jsem otěhotněla....vš se nekonala. v tom věku mu to bylo tak nějak jedno, škola jako škola....ale nestačil na to, odešel ve druháku na jinou sš (kterou si sám vybral,platil 😉 ) a od té doby bez problému, má podanou přihlášku na vš. takže toho lituju, ten gympl byl můj cíl, ne jeho....to bylo špatně. )podotýkám, že se učil dobře, nebylo to takové to "seženu tlačenku i přes tvoje čtyřky, to ne...

janettka
28. čer 2010

hezké ráno všem,tak zas pondělí,já už od 5ti makám,dělá se mi ráno nejlíp,odpoledne odpadám a pak jsem taková nějaká neslaná nemastná...i když včera jsem se překonala...byli jsme na bruslích,sice funěla jsem jako lokomotiva ale tepovka nepřesáhla 150 což je úspěch!A pak jsem si střihla do půl 10 žehlení...musím se pochválit 😀....
@berenika39 odlétáme v pátek, strašně se těším,snad se tam trochu uklidním a naladím na tu správnou těhuvlnu 😉