Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

izina
12. čer 2011

@ledik Jj, pořád. Ona je Kája také sovátko, takže mi to ani dřív nedovolí, pokud chci doma aspoň něco udělat. Když tu taťka neni, jsem všechno, ale jinak si mě potěšila tim, co mě čeká 😉 . Ve středu jdeme na alergologii, tak mám obavu. Její dr zjistila, že má v sobě nějaké alergeny 😢 . Jinak roste a přibírá pomalu. Máme 81 cm a 10kg. Ale je šikovná. Už si říká na záchod i venku a dnes bude spát prvně bez pleny- zkusíme. Už několik nocí měla plenu suchou a řekla si ráno na nočník. Pokud se něco stane, do úterý to proschne, zítra budeme u babi. Jen to uklízení pořád ne a ne pochopit 😀

ledik
13. čer 2011

@izina u nás to s přibíráním taky není žádná sláva, teď se teprve blížíme k 12 kg. Jinak ale vysoká je podle mě normálně, teď jsme docela dlouho nebyly u dr., tak vlastně vůbec nevím kolik neli měří. Budu jí muset přeměřit 😀. No s tím nočním spaním jsi odvaha. Já pořád plínku na noc dávám, ale budu se muset nad tím asi taky zamyslet. N si v noci učůrne tak jednou, dvakrát do měsíce, takže radši pořád plínku dávám. Včera večer hodně pila a o půlnoci se dokonce vzbudila a chtěla na záchod. No nevím, asi dělám blbost... Když ona ale v noci hrozně cestuje, cpe si pod sebe peřinu, takže podložka by byla k ničemu.

izina
14. čer 2011

@ledik Jednou bych jí stejně tu plenu musela nedat 😉 , tak proč to nezkusit hned, když ji má suchou po ránu 🙂 . Kája v noci také cestuje. O přikrytí nemůže být řeč a každou chvíli má hlavu na jiné straně. Dnes ráno spala se špryclí mezi nohama a nohy měla opřené o zem. Podložku ji také dávat nemá cenu. Snad to zvládneme bez větších nehod. Ale u našich se moc nepředvedla, 3* se počůrala ☹ . Ale myslim, že to bylo zápalem "hry" uvnitř. Venku si vždy řekla. Teď řešíme dovolenou, ale asi nikam nepojedeme, krom chalupy. Nejsou tintily a jestli bude stěhování, bude ještě hůř ☹ .

ledik
15. čer 2011

@izina no jo, máš ve všem pravdu, tak to asi taky zkusíme i přes tu noc bez plínky. Asi jsem potřebovala trochu postrčit 😀 .
Taky budem letos chalupařit. 😵

izina
27. čer 2011

@ledik Ahoj, jak jde bezplínkaření? My v poho. Jak jednou začne být bez, jde to perfekt. Aspoň u nás to tak bylo. A na chalupě to půjde jedna báseň, uvidíš. Malá chodí hrozně ráda čůrat na kytičky a bobikovat rovnou na kompost 😉 . Zapomněly jsme na pískovišti oblíbené odstrkovadlo, před skoro 14 dny. Jenže jsme byly u našich, v Plzni a zase u našich, takže jsme o něj přišly. Zatim si nevzpomněla, ale domam určo ano. to bude nářku. Asi budu muset koupit něco podobného:(. Dnes byla malá s našima na návštěvě a má odřenou bradu a pokousaný jazyk. V Plzni to byl také děs. V po jsme přijely, út Kája prozvracela, ve stř v noci jsem měla já průjem a zvracení, v so jsem se chytila se skorotchyní a v noci měl taťka horečku. V ne jsme jely domu. Úplně super. Byt nám vybouchl, takže zase nic 😢 .

ivonne
27. čer 2011

@ledik
@izina ahoj holky,tak tady ctu o tom ze se snazite v noci bez pliny..no ja bych taky mela zacit tohle resit,ale absolutne nevim jak.mala ma skoro tri roky a do rana ma plinu nacucnutou jak houbu i kdyz vecer moc nepije.no vlastne mliko.250tku.je na nem zavisla.a nedovedu si predstavit ju budit na curani..tak teda nemam tucha jak na to.
a s tou vahou..mala bude mit tri roky a vazi10kg a meri necelech90cm.konkretne pred 3mesici 86.je malinka a nechce jist.byla jsem u doktorky a rekla mi ze je proste nejedlik a ze vypada zdrave.coz me teda neuspokojilo.myslela jsem ze me posle aspon na krev jestli neni na neco alergicka..nic.budu to muset nejak resit..ahjo..

izina
27. čer 2011

@ivonne Ahoj. Nám dr krev vzala, aby zjistila, zda neni Kája alergická a rovnou nechala udělat test na růstový hormon. Ten má v pořádku a alergii nemá, ale ještě nebyly výsledky na kravské mléko. Do konce června máme přijít na převážení. Malá jde před spaním na nočník a ke k.ze a zatim to do rána vždy vydržela. Když se vzbudí, jde zase na nočník a ke k. Neboj, přijde to a sama přestane. Když se prcek náhodou vzbudí v noci, strčim ji také na nočník. Ona ani neví, že se vzbudila. S jídlem máme problém, nechce ho. Sní 2 lžičky a dost. Občas si dá trochu víc, ale spíš chce pořád k. S tim mám zase problémy já. Nevim, jak ji to odnaučit, i když si občas skoro vůbec nevzpomene. Měří 81 a váží 10, ale já jsem hlavně ráda, že je zdravá

irafa
28. čer 2011

ahoj holky vidim že tu řešite nočni čurani jj taj ja u Jirky musela budit a stejnak někdy se mi počural a u Eli nevim jak to pujde ona už mi pěkně přes den jde se vyčurat ale kakani je prušvich když ji odchytim tak ti zarazi a nic prostě do ničniku kakat nebude manžel řikal a nechceš jito ukazatnazorně sem se musela hoooodně smat no ja si ji vždy beru sebou na zachod ale ona se prostě jen vyčura a kakat nebudde jen do pliny nevim mam 4 ditko a toto mi žadny nedělalo až Eli
jinak naše vaha a miry 75 cm a vařime cca 8,5 kg takže taky drobeček a ted mi taky zase neji nachystat snidani je strašny ona tak en chleba s maslem někdy si zobne šunky ale marmeladu nebo med ani vidět a včera jsem dělala vdolky a prskala to ven a samo taky je kojena že tak se dokrmuje tim pořad ji vysvětluji že musi papat taky něco jineho ale ona vidi maleho Luboška vnoučka jak pije od Věrky tak hned vali si řict taky mě to sice nevadi jen kdyby taky jedla vic něco jineho včera zase teploty 38,5 a to jsme 14 dni po atb mam hruzu měla kliště tak hlidame ale nic ji nebolelo možna asi hlavička usuzuji dle chovani ale až na večer jinak by jste řekli že teplotu nema všimla jsem si noveho zoubku tak možna z toho a dnes vztavala prosim ve tři rano a ted odpadla njn ale ja už teda nezaberu že se vidim jak vypadam 😔 😔 😔
jejda sen seto rozepsala 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

irafa
28. čer 2011

@ivonne ahojeky sem ti chtěla se zeptat skus male pohmatem na krčku jestli nema zvětšenou štitnou žlazu měla to moje dcera a zjistili ji to až ve dvanacti letech ale onami jedla dost aproto taky jsme se divili proč je tak hubena ted je už bez leku brala je pět let nevim jestli na endokrinologii musiš mit doporučeni zkus si tam zavolat mi jezdili k mudr adlerove do Drnovic u Vyškova jsou moc mili i sestřička jetam superrrrr pokud zjistim tel tak tiho pisnu ju paaaaa

ivonne
28. čer 2011

@izina no to jsem mela prave prdstavu ze ji nekqm posle.myslim nebudu cekat na doktorku a obeham si to sama.ale bez doporuceni me asi krev a rustovy hormon nevemou ze? ona mi mala taky nechce jit.je to boj.jsem ji koupila i rybi tuk a nejake itaminy aby ji nic nechybelo.ale mliko musi mit.rano a vecer 250tku
kravskeho.jsem rada ze ji aspon mleko chutna,ale mozna ma alergii i na nej..kdo vi..@irafa no ja pohmatem nepoznam jestli ma zvetsene stit zlazu..ale ona je mala spis ze nechce jist.rozhodne to chci resit.mam na to dva mesice.pak uz valim do prace a nikam se uz nedostanu.a mala vlastne do skolky.to tel.cislo ale do tech drnovic mi posli prosim.diky...

irafa
28. čer 2011

@ivonne 517353282 tady je to čisilko a adresa zdravotní středisko 519, 68304 Drnovice MUDr. Adlerová Marie:
tady jsem s Katkou chodila a myslim že se pravě zaobira stravou děti i bez toho žeby měli vyšši funkci štitne žlazy no zavolej si tam a uvidiš ju pa

irafa
28. čer 2011

@ivonne maš to v ip ju pa

irafa
28. čer 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak je to i tady

ivonne
28. čer 2011

@irafa diky jeste jednou🙂

izina
28. čer 2011

@ivonne Já nevim, jestli tě někde vezmou bez doporučení, ale snad ano. Nám právě odebrala krev dětská a tu pak rozeslala do laboratoří, kam potřebovala, protože něco je v Táboře, něco v Budějkách. Jsem celkem ráda, aspoň vim, co a jak. 30 půjdeme na převážení a myslim, že to nebude lepší. Ale u babi, kde jsme, aspoň zobe ovoce ze zahrádky.
@irafa Také se snažim malé vysvětlit, že musí papat i něco jiného, aby vyrostla. Mám smůlu. Kojení mi nevadí, i když už je "velká", ale když se začne na k sápat, jako by nedostávala najíst, to už ano. Mám štěstí, že se jí líbí padání bobika do nočníku, ale ze všeho nejraději ho dělá venku, stejně jako čůrá. Ale už ji začíná zajímat i záchod. Měla jsem z přechodu z pleny strach, ale u nás proběhl suprově.

Držim oběma palečky s jídlem i nočníkem

ivonne
30. čer 2011

@izina
@irafa tak jsem holky mrkla na netu.nevim vjake jste vy pojistovne ale jamam metalku a tam jsem nasla toto.tak toho rozhodne vyuziji! hned jak male budou tri roky.a mozna se na to zeptam uz ted.
PREVENTIVNI PROHLIDKY:
preventivní prohlídky v dětském a dorosteneckém věku
První důkladnou preventivní prohlídku absolvuje miminko ještě v porodnici.

Další preventivní prohlídky by dítě mělo absolvovat:

8x v prvním roce života
1x v 18 měsíci života
1x ve 3 letech života a dále pak vždy 1x za 2 roky
Preventivní prohlídky u školních dětí by si rodiče měli nejlépe ohlídat sami. Poslední výstupní prohlídka u lékaře pro děti a dorost je v 19 letech.

Co je součástí preventivní prohlídky dítěte?

Vedle celkového základního vyšetření preventivní prohlídka zahrnuje také vyšetření zraku, sluchu, psychického vývoje dítěte, růstovou a váhovou křivku. U dítěte je také provedena kontrola moče, která může včas odhalit poruchu ledvin nebo cukrovku, a kontrola očkování. Nechybí ani měření tlaku, tepu, poslech srdce, vyšetření zraku.

U dospívajících dětí je kontrolována činnost štítné žlázy.

ledik
1. črc 2011

@ivonne to by měly být klasické preventivní prohlídky na které si dítě zve dětský lékář. Teda alespoň naše dr. si nás zve, no a samozřejmě také na povinné očkování. Pokud se to nějak časově k sobě blíží, tak to většinou spojí dohromady. Takže já to nijak nehlídám, ale vím, že nás po prázdninách čeká právě ta tříletá preventivní. 🙂

@izina jsme odplenkovaný komplet, malá už se nějaký čas v noci nepočůrávala, ale já jí tu plínu dávala pořád pro jistotu. No jak jsem psala, potřebovala jsem asi aby postrčil někdo mě. 🙂 Takže zatím jsme bez nehody.
To jste měli minuý týden veselo. Co skorotchýně? Už jste se udobřily? S bytem je to škoda, no nevzdávej to, něco se určitě objeví.

izina
5. črc 2011

@ledik No vidíš, chce to prubnout. Jsem ráda, že to vyšlo 😉. Nám se Kája teď 2* počůrala přes den. Byl tu taťka a v zápalu hry si zapomněla říct. Jinak v poho. Jj, veselo bylo a se skorotchyní se nebavíme a nevim, jestli vůbec budeme. My tam teď nějakou dobu nebudeme jezdit. Oni se nebaví ani s taťkou. My se chytily tak, že jsem ji poslala do pr--le a to si vykáme. Teda já jí. V životě jsem se se starším člověkem nehádala, neslušně už vůbec ne. Ale tentokrát už to vyvřelo. A byt?, nevim, jestli mám něco hledat, taťka začíná být laxní a když mu dám číslo, ať se domluví na prohlídku, moc se do toho nehrne. Možná si teď něco namlouvám, když je taková situace.
Kája byla na očním, tam je to v poho, jen nějaká drobnost s rohovkou. Na převážení neměla ani 10kg a má slabou alergii na mléko, ale to prý kojené děti mívaji. Nemáme jí dávat jen zdravou stravu, ale i mastné. Kdyby dr věděla, co všechno naše "zvířátko" jí. Ale co má jíst, to nechce.

ledik
8. črc 2011

@izina no u nás je taky v zápalu hry občas nehoda 🙂 No se skorotchyní to ještě promysli. Když se spolu přestanete úplně bavit je možný, že to bude už napořád. Teď v žádném případě nemyslím aby ses jí šla omlouvat, ale možná stojí za to si to zkusit vyříkat a pročistí se vzduch. Když se to nechá být, tak už se to většinou nespraví. Na oční jste šly, že se ti něco nezdálo? Já zatím nikde s malou nebyla. My s tou váhou taky nic moc, máme taky hubeninku.

izina
8. črc 2011

@ledik Na očním jsem byla v rámci 2leté prohlídky. My si nic nevyříkáme, protože ona je po operaci hlavy, nic si vysvětlit nenechá a od ostatních si nechá cokoliv namluvit. I kluci-synové si s ní neví rady. Navíc se my 2 vidíme 1 za 2 měsíce, přibližně. Je napůl jako dítě a opravdu řekla něco, co neměla, protože jí to prý nabulíkovala známá.

ledik
11. črc 2011

@izina takže to vás poslala na oční vaše pediatrička? Nám při 2leté prohlídce naše dr. dělala jen takovou jednoduchou zkoušku, že si malá zakrývala jedno a druhé oko a říkala co je na obrázku. Žádné další podrobnější vyšetření jsme neměly, tak by mě docela zajímalo jestli nám to odflákla...
Jo a jinak máš zprávu v IP.

iloha
autor
11. črc 2011

ahoj.🙂 tak vás po delší době zdravím.........

@izina a jak se pozná slabá alergie na mléko? Můj muž mléko nepije a pokud sní nebo vypije šlehačku tak se vždycky pos... .. a Terezka vypadá podobně. S váhou si nic nedělej, Terík na tom není lépe, ve 4,5 váží už konečně 15 kg. Ve dvou letech měla 10,5 a ve třech 12,5 kg..........a velká je naprosto normálně , teĎ 105 cm.

ledik
12. črc 2011

@iloha ahoj, to je dost, že jsi se ukázala 😉
My jsme na tom váhově podobně jako vy. V necelých 3 letech 12kg, ale velikostí taky v normálu. Prostě hubeninka.

izina
12. črc 2011

@ledik Nevim, jestli je to povinost dětské dr, ale ona je naše dr dost pečlivá a poslala nás tam už v roce a půl. Sice bylo vše ok, ale pozvaly si nás ve dvou a teď máme přijít ve 3. Jj, Petr je opora, jen škoda, že zatim pořád ještě nebydlí s náma.

@iloha Ahoj po dlouhé době. Nevim, Dr vzala malé krev, protože malá jednu dobu byla dost dušná a nechala ji udělat testy na alergii na alergeny, mléko, lepek a tvorbu protilátek. Lepek vyšel ok, Mléko na slabou alergii, ale v poho a kvůli špatným výsledkům alergenů jsme šly na alergologii. Tam zatim vyšlo vše ok, ale může se to kdykoliv změnit. Teď je delší dobu už v poho, ale dostala sirup, kdyby měla záchvaty kašle. Rovnou nám nechala zkontrolovat růstový hormon a ten je také ok, tak asi začne malá růst dýl a o to rychleji 😉 . Pak nebudeme stačit kupovat oblečení 😀

ledik
18. črc 2011

@izina tak to je dobře, že jí dr. nechala udělat test na růst. hormon a víš , že je vše ok. My jsme zrovna teď měli takový růstový skokový období takže komplet výměna oblečení a bot 😉

iloha
autor
28. črc 2011

@izina aha.......... tak můj muž pokud sní šlehačku (ať v jídle vařenou či šlehačku na dortu, tak se vždy pos....., jeho maminka taky)
no a terezka snad toto nepodědila, jen mívá problém při kašli, takže mléčné výrobky raději v období kašle nedáváme

izina
3. srp 2011

@ledik Jsem zvědavá, jestli také najednou povyroste. Ona má Kája ráda věci, které by moc papat a pít asi neměla. Ale jednou za čas jí je dopřeju.

@iloha To je zajímavé, s tim jsem se nesetkala. U nás může sníst každý všechno, na štěstí.

Byli jsme na dovče na chalupě. Počasí nám moc nepřálo, ale mohli jsme 2* opékat, byli jsme v zoo v Jihlavě a v bazénu v Jindřichově Hradci. Taťka byl otrávený a nevypadá to moc dobře. Přestal se zajímat o byty. Na houbách jsme našli "houby", ale na kudlanku to bylo.

ledik
4. srp 2011

@izina myslím, že určitě, to mají snad všechny děti tyhle skokové růsty. S bytem nesmuť, oni chlapi mají někdy své dny, už je to dlouho co pořád hledáte, tak už asi taky schází ten elán. Uvidíš, že zase začně hledat, no a zkoušej taky něco objevit, nejlepší je zadat poptávku do několika realitek a oni už sami posílají nabídky. Dneska se stejně všechno děje po internetu, tak to můžeš vybírat i z domova a když by tě opravdu něco zaujalo, tak teprv pošli na obhlídku taťku.

izina
6. srp 2011

@ledik Jj, s hledáním bytů to u nás probíhá tak, jak si to popsala. Já kouknu na net, dám echo taťkovi a pak se domluvíme, zda se na něj mrkne, či nikoliv. Jenže při mém posledním výpisu možných bytů absolutně nereagoval. Proto se mi to zdá dosti divné :(. V pátek by měl přijet, tak uvidíme, snad se to vysvětlí. Jestli ne, budu hledat jen pro nás 2, nebo se na to vykašlu a zůstanu tady a budu příští rok hledat práci. Změny v počasí jsou také super, ještě že aspoň Kája má u našich věci, když k nim jedeme na dýl. Jsme zvaní do Ostravy a Mladé Boleslavi. Jela bych hned, hlavně do Ostravy, ale bez taťky se mi na otočku nechce. Tetě už je 94 a chtěla by vidět Káju, jenže má jen garsonku. Musim kouknout na nějaké ubytování. S dědou jsme byli na houbách a konečně jsme něco našli, i Kája. A jakou měla radost 🙂

ledik
7. srp 2011

@izina u nás taky proběhly houby - za chvilku plné dva košíky, malá měla taky velkou radost 🙂