Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

izina
8. srp 2011

@ledik Ta nepředstíraná radost, která vyzařuje z dětí, když se jim něco povede, je úžasná. Jen počasí nám občas kříží plány.






















pet.s
6. bře 2012

Obnovuji diskuzi..to už tu nejsou nějaké maminky po 40 tce?.-)))

iloha
autor
14. bře 2012

@pet.s velmi málo 🙂

ilona2012
14. bře 2012

Tak mě letos bude 42....malá má nyní v březnu 3 roky..takže nebyla po 40, ale skoro 😉 .
Jenže já se pořád cítím na 25 a s ní jsem ještě omládla. Starší dcera bude mít letos 17 😉 .
Ten rozdíl mi přesně vyhovuje, starší se mi o mladší kdykoliv postará a má tím i docela dobrou průpravu do života 😀 .

pet.s
15. bře 2012

@ilona2012 přesně...já si teda taky tenhle rozstřel mezi dětmi nemůžu vynachválit.....-)))))))hlídat moc nedávám,aby neměli pocit, že to mají jako povinnost, o to víc si ji berou. A když potřebuji v klidu vytřít kuchyni, tak ji v pohodě pohlídají nebo potřebuji na nákup a malá už toho má dost, tak taky v pohodě....nejstarší bude příští týden 18, synovi je 15 a Terezce bude 18 měsíců.-)))))))))))
@iloha hezký rozstřel mezi dětmi.-))))
ale mě nepřijde, že by těch mamin v našem věku bylo ve společnosti málo.....

iloha
autor
15. bře 2012

@pet.s jojo, přibývá jich................ 🙂

ilona2012
15. bře 2012

@pet.s
No samo, že hlídá příležitostně, mimčo jsem přece chtěla já 😀 , možná i dřív, ale stále nebyl vhodný tatínek, že už jsem ani nedoufala, že to druhé přijde, přece jen roky běžely....a v 45 bych opravdu rodit nechtěla 😉 .I když nikdy neříkej nikdy, že ?
I tak byl tedy porod záhul, o prvním jsem ani nevěděla, zato tentokrát mi to dalo opravdu zabrat, 18 hodin jsem doslova protrpěla v šílených bolestech, že jsem myslela že je to moje poslední 😀 ,ale nevím jestli to bylo zrovna tím věkem, protože každý porod je jiný. Malá sice měla přes 4kg, ale to první dcera také a tam to šlo naprosto hladce a úplně bez bolestí, ani jsem nevěděla.
Můžu se zeptat jak jsi to měla ty ?

libunkac
1. dub 2012

Ahoj maminky, potřebovala bych pomoci od maminek, kterým se narodilo miminko po 40tce. Píšu na toto téma práci a moc by mi pomohlo, kdyby jste mi bud zodpověděli dotazník a nebo mi sami napsali Vaše zkušenosti. Všechno je samozřejmě anonymní. Ve své práci se snažím poukázat jak na rizika z hlediska biologie a z psychologie, ale také se snažím podpořit myšlenku mateřství po čtyřicítce. Byla bych Vám moc vděčná za pomoc, prosím ozvěte se mi na email. Děkuji 😀

zzazicko
24. dub 2012

Ano jsem tu třeba já a bojuji s myšlenkama denno denně, jestli dělám dobře si prďolku nechat.

zzazicko
24. dub 2012

@pet.s Děkuji za Vaše příspěvky a už mi je vše jasné, ikdyž se bojím . Jste strašně moc statečná ženská. Mnoho zdarů Vám i celé vaší rodince.

zzazicko
24. dub 2012

Dobrý den Vám všem.
Mohu se tu k Vám přidat? Tak jsem se trochu zklidnila, když jsem si tu něco málo od Vás všech přečetla. Doufám, že se tu ještě ukážete některá a pomůžete mi zvládnout tuto nečekanou situaci.Moc bych to přivítala. Hezký den Vám všem.

iloha
autor
7. kvě 2012

@zzazicko, neboj zvládneš to 🙂

zzazicko
19. kvě 2012

@iloha No nic jiného mi také nezbývá. Už se docela těšíme všichni na miminko. Já se sice bojím výsledku ze screeningu Downova syndromu a nevím , zda mám podstoupit potom třeba odběru té plodové vody. Ach jo, zjišťuji, že se začínám bát pomalu všeho.

rencalalik
4. čer 2012

ahojky holky já mám tří děti a teť čekám čtvrté dva mám dospělé 21 a 19 let dceru mam 15letou a jsem babičkou 5měsíční krásné zdravé vnučky .Teť se těším na těhotenství po 15nástí letech. Je mi jedno kdo co si říka je to muj život a mě je strašně hezký a cotím se silná a mladá je mi 38.let

zzazicko
11. čer 2012

Děvčata, máte někdo tady nějakou zkušenost s odběrem plodové vody? Doktor mě posílá ke genetikovi a musím se rozhodnout , zda budu souhlasit s odběrem.Já se ale bojím o miminko. test sice vyšel negatívní, ale mám 41 roků a jsem špatně vyšetřitená ultrazvukem, poněvadž má obezitu....... což mě mrzí , ale od patnácti let se snažím hubnout a jsem jako na houpačce(JOJO EFEKT) no a teď mám zakázané držet nějakou dietu, což je pochopitelné. Jsem v 13tt+4. děkuji předem za odpovědi.
krásný večer všem.

denousek
11. čer 2012

@zzazicko ja ybch na to nesla kdyz test vysel negativne...

zzazicko
12. čer 2012

denousek, děkuji za názor.Moc si toho vážím. Co se týče kojení, tak jsem slyšela , že se mléko v druhém měsící mění na silnější...nevím jestli to je pravda.Zkus vydržet.

marton
12. čer 2012

@zzazicko Ahojky,to je rozhodnutí,které musíš udělat sama.Vím,to jsi slyšet nepotřebovala,ale stála jsem před stejným rozhodováním.Když jsme čekali dvojčata/39let/.Věděla jsem,že na plodovku chci jít.Testy jsem měla negativní,riziko VV 1:4000,ale vzhledem k věku jsem se bála.V době odběru jsem ale měla stahy dělohy a odběr mi nedoporučili.Strach,že o mimča přijdu byl větší než strach z VV.Dnes máme téměř dva roky staré,zdravé chlapečky 🙂 .Držím pěstě.

ajinka22
14. čer 2012

Ahoj holky, muzu se k vam pridat? Ctyricitka za mnou a dve male deti v postylce 🙂)
@zzazicko pred rokem jsem byla v podobne situaci. Rozhodovala jsem se. A rozhodla jsem se nejit. Riziko Downa mi vyslo 1:500 coz bylo podrad nizsi, nez riziko potratu pri odberu plodove vody. Byla jsem proto vic sledovana ultrazvukem a nastesti vsechno dopadlo poradku.

gerdik6
16. črc 2012

@iloha Ahoj, já mám 43 a v listopadu čekám mimčo. 😉

iloha
autor
26. črc 2012

@gerdik6 Ahoj, tak to gratuluji 🙂 to moje miminko pomaloučku odrůstá 😉

ajinka22
20. lis 2012

@gerdik6 je, ted jsem zjistila, ze Terezka je jiz na svete, moc blahopreji a Terezku tady vitam 🙂

andyskop
14. zář 2016

andyskop Ahoj já jsem Andrea a bude mi v říjnu 41 čekám své páté dítě jsem teprve na začátku udělala jsem si několik testů pozitivních a zítra jsem objednaná na kontrolu.Povedla se nám to docela rychle 4 srpna mi vytáhla tělísko a hned jsem otěhotněla. Hlavně mám strach abych to miminko donosila a bylo zdravé přece jenom 5 dítě 41 let

andyskop
14. zář 2016

@andyskop dnes jsem byla na kontrole a jsem 5tt+6 zatím vše v pořádku

jara16
15. zář 2016

@andyskop super!!!!

jara16
15. zář 2016

Ahoj,vítej..🙂)určitě bude vše v pořádku
@andyskop

andyskop
16. zář 2016

@jara16 děkuji😀😀😀😙😙

dadakin
16. zář 2016

Ahojky mám 4 dítko a to se mi narodilo letos 2 měsíce po 40narozeninách 😉

ma_lenka
28. kvě 2018

Rodila jsem v 45. Sice jsem se hrozně bála a každou noc se modlila, a díky Bohu nakonec to bylo krásné těhotenství a nejkrásnější porod, navíc jsem se pak i zdravotně spravila (problémy se štítnou žl.), chlapeček má už rok, pořád kojím, krásné oba prospíváme 🌞

anaid40
21. bře 2024

Ahoj je mi 44,roku mám 3 holciny a můj nový přítel který je o 13 let mladší by chtěl miminko.Chtrla jsem se optat jestli vám dělalo problém v tomto věku otěhotnět a co jste popřípadě brali na podporu.