Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

izina
18. srp 2009

ledi,
jsme u babi vždycky tak 2-3 dny a pak zase doma. Ona je babi moc hodná a stará se, ale někdy až moc. A malá přes den téměř vůbec nespí - nechce, takže se kolem ní opravdu hodně skáče a z toho je hotov děda. Ten čeká, až bude malá větší, zatim mu nic moc neříká. Kdyby mohla být už v bazénku, ale zatim to nepřipadá v úvahu. V kočárku ji to moc neba, ale dělali jsme oheň a z toho byla v sedmém nebi.

gejbule1
18. srp 2009

Pěkný večer holky,izi Kája je ještě malinká 🙂 Kolem roku už je to lepší i když manžel taky čeká až bude Lucka starší a bude ho víc brát.Zatím jsem pro ni první já já jen já!Ale už se to hodně zlepšilo 😉

iloha
autor
18. srp 2009

Holky nebojte, rychle to letí.......já,já,já a jenom já, u nás bylo docela dlouho, zlomilo se to tak 25 - 26 měsíc, a teď to někdy u nás vypadá takhle. Jdi pryč, já půjdu s tátou a ty uvař, my jdeme na čokoládu a zmrzlinu..........když se vrátí a chceme jet třeba jen na nákup, tak okamžitě spustí, že to umí s tátou taky zařídit a mám zůstat doma ....takže zaltíčko 😀

gejbule1
19. srp 2009

Pěkné ráno 😀 tak na to se ilo docela těším 😉 a myslím že i Marek.Už teď to je ale s Luckou lepší 😉 .Co plánujete na víkend?

ledik
19. srp 2009

ahoj holky,
izi, my to s kočárkem máme také podobně, Nelinku to tam nebavilo, spala mi tam odpoledne s problémy tak max. do půl roku a teď už vůbec ne. Bohužel jí to ani ve sporťáku ani v golfkách nebaví, vydrží tam vždycky jen chvíli a pak chce vyndat. Podle mě jí vadí, že je nízko, když jí mám doma třeba na sedačce tak se po mě šplhá a je spokojená když jí posadím co nejvýš. No a když si jí manžel dá za krk "na koně" tak je nadšená a nechce dolů. Bude to asi nějaká horolezkyně, po mě ale určitě ne, já mám závratě.
Iloh už se strašně těším až bude mít malá taky průpovídky. Zatím umíme jen ňam ňam, mama, tata, baba. no a různé grrrr, brrrr, jooo, jeje, a tak. Myslím, že cíleně ale říká jen ňam ňam. Gejbi už něco Lucinka povídá? O víkendu budeme setrvávat na chatě. Máme tu trochu staveniště, tak se bude pracovat. 😒

iloha
autor
20. srp 2009

Ahoj, tak se hlásím už z Nymburka, Terezku jsem po dlouhé době přesvědčila aby spinkala, musela jsem jí uvozit v golfkách a asi jí to dlouho nevydrží. No uvidím. O víkendu se asi pojedeme podívat do Kolína protože tam má být nějaká hudební akce na ostrově, ale víc nevím. V neděli pak jedu za dcerou do Vlastějovic a tam budeme na chalupě rodíčů zetě hospodařit do další neděle a pak už hurá domů.
Lediku, horolezce jsme měli taky a to zhruba až do 14 měsíců, pak jí to přešlo, nejraději šplahala po šuplíkové stěně a po sedačce na kuchynský pult. Vždy se rukama vytáhla a u toho na mě hrozně vejskala a dělala nenenene........moc dobře věděla, že to nesmí. No a teď je její šplhání už o strach, protože se snaží šplhat po zíďce na terase (5.patro), takže si to dokážete představit 😒 No nic, jdu si užívat s prádlem na žehlení. Čus příště 😵

gejbule1
20. srp 2009

ledik Lucka je na mluvení lenoch.Povídá jen táta,máma,bába.říká toho spoustu ale svojí řečí 🙂 .

ledik
21. srp 2009

Tak tos mě gejbi uklidnila, my v řeči momentálně také žádné pokroky nemáme, ostatní se mě pořád ptají, co už umí Nelinka nového, no a já, že nic... Jinak si sama pro sebe také povídá svojí haťmatilkou. Jak ti dopadla kontrola? Určitě vše OK viď?
Iloh, co má být za akci v Kolíně? Chatu máme odtud asi 30km.

gejbule1
24. srp 2009

Ahoj holky!!ledík už vše víš z mnohonás.mamin.Kontrola OK!Ale nějak to těhotenství špatně snáším,hlavně psychicky.Moc se hlídám atd.Snad mě to co nejdřív přejde.Vždycky jsem to neměla ráda a teď to dělám sama ☹

vrana
27. srp 2009

Gejbulko, gratuluju 😵

gejbule1
27. srp 2009

Děkuju jsem ráda i když je to teď náročný 🙂 🙂

ledik
28. srp 2009

ahoj gejbi, to zvládneš, jseš už přece zkušená matka 😀 😀 😀
Ale úplně tě chápu, já s nelinkou byla taky pořád v nervech, to že jsem těhu jsem všem (kromě manžela) oznámila až když jsem byla po AMC. To jsem se snad poprvé trošku uklidnila. Tak neboj, držím pěsti ať je vše OK, ať ti není moc špatně 😠 . Jo a ještě k tomu gennetu co jsi se ptala na mnoh. mam. Jak mi nešel počítač tak jsem ti nemohla odpovědět. Dr. mi napsal v 9tt žádanku na screening+gen.konzultaci, já si tam zavolala, objednali mě bez problémů na 11tt. Na další vyšetření UTZ+AMC si mě už objednávali sami.

iloha
autor
30. srp 2009

Ahoj Holky, tak už jsem doma...... Gejbulko taky gratuluju 😵

iloha
autor
2. zář 2009

Tak tady nidko? Na genetiku jsem chodila taky........až do 30 týdne , pak už jsem nemusela.

gejbule1
2. zář 2009

Ahoj holky tak dnes jsme měly poprvé plavání a Lucka to tam skoro celé probrečela.Něchtěla dělat to co nám řekly,nechtěla rukávka atd.Prý je to normální a po 2.hod se to prý zklidní tak jsem zvědavá.
ledík už jsem se objednala na screening k Apolináři tam nepotřebuji žádné doporučení.Jdu 29.9 ale to je ještě za pěkně dlouho.

jabluncanka
2. zář 2009

Iloha,

já tady jsem,ale jen nakukuju... Já byla na NT screeningu,kde nám teda nešla změřit nosní kůstka,protože prcek nespolupracoval.MUDra mě upozornila,že je povinna mi "nabídnout" AMC,ale že z jejího pohledu to není nutné...To jsem byla vděčná...Pak mě pozvala ještě na UTZ v 18tt a pak ještě ve 22tt a vše bylo Ok...
Gejbulko,gratuluju a doufám,že vydržíte pohromadě Ty i mimísek... 😵 😉

iloha
autor
2. zář 2009

no né Jabluncanko, tak konečně ses zasejc ozvala, co pořád děláš? A jak rostete?

jabluncanka
2. zář 2009

Abych řekla pravdu,běhám kolem prcka,protože je to závislák po všech stránkách = no jo no...chlap 😀
JInak momentálně taky běháme po doktorech,máme nějaká vyšetření a na našem okrese je to boj...tady se totiž všechno léčí stylem " to přejde,z toho vyroste"... a já jako dětská sestra rostu taky... 😝 😝

My bychom měli začít plavat od pondělka,tak jsem zvědavá... 😉

gejbule1
3. zář 2009

zdravím vás holky.My dnes byly nakupovat knihy do školy a hrůůza všude mraky lidí.Kačka letos maturuje tak to budou pro mě pěkné nervy 😉 .Snad nebudou státní 😒 ☹ .

iloha
autor
3. zář 2009

ahoj, my zas byly první den v miniškoličce. Děs . Když zjistila, že jsem odešla, začala hystericky brečet, praštila paní učitelku, co se jí snažila uklidnit a pochovoat, se slovy, že jde domů za maminkou ........takže nakonec jsme tak byly spolu celé tři hodiny a já paní učitelkám pomáhla a bylo to v pohodě. Příště tam půjde, ale jen s maminkou 😒

jabluncanka
4. zář 2009

Ahoj vespolek,

Iloha...no jo...když Ty si myslíš,že si tam terku jen tak odložíš!? 😀 😀 😀 Tak to v žádném případě... 😀 😀 Ony ty naše děti jsou vychytralé až běda... 😵 😀 😀 😀 😉 😉

Gejbul,

myslím,že na státní maturity si ještě počkáme - oni tam "nahoře" mají teď kapánek "jiné strarosti"... 🙂 😉

gejbule1
4. zář 2009

iloha tak to asi nebudeš mít moc jednoduchý co?jabluncanko doufám že budou odložené 🙂

gejbule1
4. zář 2009

a co to je za miniškoličku?jak dlouho by tam mohla být?To je zkouška na normální školku?
a jak se máte vy jabluncanko?

iloha
autor
6. zář 2009

Ahoj ve spolek, miniškolička je určena pro děti 2,5 až max.4 roky co se nedostaly do školek. Ale je pouze úterý a čtvrtek. Od 9-12hod. cena je 240,.Kč za den. Ve třídě je 8-12 dětí, ale pro velký zájem jsme sehnali jen čtvrtky, úterky už byly plné. Teď jsem našla jěště rodinný klub trojlístek též pro 2,5 - 3,5leté dětičky, tam se jdu podívat ve středu.
Ve většině miniškoliček je méně dětí a většinou dvě učitelky, nebo to bývá i náhrada za jesličky. Ale málokdy prý fungují celodenně, nebo celotýdně, je obrovský zájem. Ale umožní ti to, občas si něco zařídit a děcko si zvykne na kolektiv, a pak nemá problém nastoupit do školky na celý den.

ledik
7. zář 2009

Ahoj, ta miniškolička je určitě super, ale docela mě iloh pobavilo, když jsem se o něco výš dočetla, že sis vlastně zaplatila za to, že sis tam s malou šla hrát a ještě jsi pravděpodobně vyfásla další dítka 😀 😀 😀

iloha
autor
7. zář 2009

no přešně tak, můj manžel má z toho taky srandu. 😀

izina
7. zář 2009

Ahoj děvčata,
jsem zpět. Byly jsme za taťkou v Plzni. Původně jsme jely na týden a zůstaly 14 dní. Bylo to fajn, zase navštívit pár známých a pokecat. Zajeli jsme na Kozel na minigolf a i když chodil Petr do práce, užili jsme si to. Jen jedno nám pobyt zkazilo. Na konci měla malá teplotu, odjížděly jsme o 3 dny déle. Byli jsme i u lékaře. Proč předepisují čípky, když sirup pomohl úplně suprově. Čípky malá vždycky vykadila. Pinďa si prvně pocucala palec u nohy a konečně natáhla ruce, když jsem ji chtěla vzít. Na plavání ve vaně nás teprve musim přihlásit. Kájula vůbec přes den nespí, nevim, co s ní mám udělat a navíc chce pořád chovat. Jsem ráda, že si aspoň povídá a nejspíš z ní bude herečka tragických rolí, jak umí krásně předvádět pláč 😀

ledik
9. zář 2009

ahoj izi, se spaním si nelam hlavu, malá měla taky různá období kdy spala více a někdy méně. To se bude pořád měnit. No a s tím chováním - já chovám Nelinku pořád a jsem šťastná, když se se mnou tulí, takže si to užívej dokud to jde. Jak děti trochu povyrostou, rázem to přestane. No a až bude Káje tak jako těm mejm velkejm dětem budeš ráda za každý milý pohled 🙂 🙂 🙂

gejbule1
9. zář 2009

Teda mi měli večer vzrůšo.Lucka zakopla a spadla přímo na hranu dveří a okamžitě se ji udělala na čele mezi očima černá boule jak pinpong.míček.Teda vypadalo to šíleně Tak jsem trochu zpanikařila a jeli jsme do nemocnice aby se ji na to koukli. Tam mě doktorka uklidnila že to nic nebude,protože spadla sama vlastní vahou a ne z výšky.Upozornila mě že zítra bude vypadat ještě hůř až ji otok spadne do očí.
iloha díky za příspěvek ke spaní 🙂 .

izina
9. zář 2009

lediku, já se s ní muckám hrozně ráda, ale vůbec nic neudělám, jen když usne. Doma to vypadá jako po výbuchu. Naši zase říkaji, že si ji mám aspoň trochu vychovat. Já se nedohaduji, jen si myslim své a mami navíc říká, že bude závislačka na mně. Ale je maličká, nechci, aby si připadala sama. Snad to pak své "stařičké" matce vrátí.

gejbi, chudák malá, ale hlavně že je v pořádku.

My jely včera na oběd k našim a vrátily se až dnes večer. Rodiče se tak rozhodli a hotovo. Někdy si připadám jako nesvéprávná. Jo, holt rodiče 😉