Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

papol
19. zář 2009

izina, jasně 🙂

iloha
autor
20. zář 2009

Gejbi, ☹ , bude líp, uvidíš 😉 Myslíme na tebe....
Vítej Papol 🙂 Byli jsme na Mělnickém vinobraní, super, Terík se vyřádil a chce zase na pouť 😀

ledik
20. zář 2009

Ahoj holky,
tak tomu mému malinkému miminku byl včera rok. Je to vůbec možný? To je hrozný jak to uteklo, mám pocit, že je to nedávno, co jsem si ten uzlíček přinesla z porodnice 🙂

gejbule1
21. zář 2009

Ahoj holky,to byl krásný víkend co?Já si ho pěkně užila a odpočinula.Byli jsme na rodinné oslavě /segra narozeniny a v neděli jsme jeli na závody¨.Můj manžel totiž jezdí na okruhu.Trochu nervy ale dobrý.Jinak s dalším miminkem to asi nevzdáme ale chtěla bych jít nejdřív do poradny registrované imunologie.To mi doporučili v nemocnici.Mám už totiž za sebou 5 nechtěných potratů a prý to není normální.Spíš se divili že mě už můj gynek.někam neposlal.tak se na něj zítra chystám.Nejraději bych ho změnila ale nevím kam jít.Nikdy mě neléčil jen říkal že je to příroda a máme to zkoušet.Tak snad mi napíše alespoň doporučení.

izina
21. zář 2009

Ahoj děvčata,
víkend byl opravdu fajn, užila jsem si ho s Kájou a psinou sama na bytě. Vstávaly jsme, kdy jsme/malá chtěly,
. Ven jsme šly také tak a podle potřeb psiny. A jedla jsem podle sebe. Dnes jsem byla se psinou na povinném očkování. Malá občas trochu pokašlává, koupila jsem sirup. A byl u mne na návštěvě brácha s přítelkyní. Prostě paráda
Já měla pořád problémy s mrchou. Jednou mi píchli injekci, jindy zase prášky, ale nic nezjišťovali. Že se nedaří otěhotnět nebo to dopadne špatně, nikoho nezajímalo. Až jsem změnila dr. Ta mi nejdřív upravila cyklus a předepsala antiko. No a pak to šlo samo 😀

ledik
22. zář 2009

Gejbi a dělal ti tvůj dr. po potratu nějaké vyšetření a testy? Moje známá (dlouhá léta gynekoložka, teď revizní lékářka) po každém potratu vždy dělala pacientce stěry a nabírala krev na zoonozy (to jsou nemoci přenosné ze zvířat na člověka - toxoplazmozy od koček apod.). Pokud jsou testy pozitivní, je riziko potratu velmi vysoké a přitom to stačí přeléčit vhodnými ATB. Pokud ti tvůj dr. ty stěry a odběry odmítne udělat asi bych si našla nového. Já mám výborného dr. ale vím, že už před časem žádné nové pacientky nepřibíral, měl obrovský nadstav, ale zeptám se. Teď mě napadlo, že moje starší holka kamarádí s holčinou, jejíž maminka je gynekoložka. Pracovala v podolí a zároveň měla svojí ordinaci, teď má myslím už jen svojí ordinaci, protože toho má hodně. TAk jestli se se svým dr. rozloučíš, dej vědět a já se zkusím poptat.

ledik
22. zář 2009

Izi, úplně tě chápu, já když byla o prázdninách sama s malou na chatě, tak jsem si to taky užívala. Přesně jak píšeš, vstávala jsem jak jsem chtěla, nevařila, jen si tak lebedila 🙂 🙂 🙂

ledik
22. zář 2009

Iloh - tak vinobraní, to muselo být super 🙂 Já nikdy na vinobraní nikdy nebyla. A to bylo se vším všudy, kroje, muzika, velká paráda?

iloha
autor
22. zář 2009

Lediku, jestli měli kroje nevím, protože začínali již v pátek a my dorazili kolem jedenácté v sobotu. Ale je tam spousty krámku s vínečkem, medovinou, protěné košíky, keramika, ručně malovaná trička, bodíčka pro děti, ruční výroba maňásků apod. a samozřejmě promprcky kolotoče a houpačky.

gejbule1
22. zář 2009

Ledí díky ještě počkám co mi budou dělat v té poradně ale můj gynekolog mi nikdy nic takového nedělal.Koukám že na mě pěkně kašlal.Zašla bych si s tím za obvoďačkou ale mám špatnou tak ji musím nejdřív změnit 🙂 .
Vinobraní já mám moc ráda ale letos jsem bohužel kvůli těhotenství ani nevychutnala burčák.Ten mi mooooooooc chutná😉 😉

papol
23. zář 2009

Gejbul, tak jsem se právě vrátila z nemocnice a prožívám si to, co ty.

ledik
23. zář 2009

Papol, to je mi moc líto, ach jo ☹ V kolikátém jsi byla?

izina
23. zář 2009

Ledi,
ono je u našich fajn, ale tak den dva. Pak už je toho moc. Navíc je to velkovýkrmna.Po porodu mi zůstalo dost nahoře a ne jít dolu. A u našich neslyšim nic jiného, než: musíš jíst, abys měla mléko pro pinďu. A nenechaji si to vysvětlit

Papol,
je mi to líto, drž se

papol
24. zář 2009

ledik, 9 týden.

izi, díky! Jak se dívám na tvůj pas... prožít to, co ty, bylo by to mnohem horší.
Ještěže už jedno úžasné batole mám 🙂

ledik
24. zář 2009

Papol, určitě se dočkáš ještě dalšího úžasného batolete nebo batolat 😀

izina
24. zář 2009

papol,
víš, kolik takových nás je. Nezapomeneš, ale čas rány zahojí. A teď mám úžasné klíště, za které jsem vděčná, i když skáču jen kolem ní a nic neudělám. A vlastně se s ní už nepočítalo. Teď doufám, že se do 3 let povede ještě jedno. A když ne, pinďa je tu 😀 . A neboj, tobě se to ještě povede

gejbule1
24. zář 2009

papol to je mi líto a držím palce ať jsi brzy OK.Z vlastní zkušenosti vím že hodně pomáhá těšit se na další snažení.Doufám že to nevzdáš 🙂 Bylo to poprvé?Máš nějaké dítě?

papol
25. zář 2009

gejbul, mám 13ti měsíčního syna 😵 a beru to tak, že to maličké nemohlo žít.

Vím, že takových nenarozených miminek je dost a dost.

gejbule1
25. zář 2009

No já teda o těch kdo potrácí moc neznám.Jak někdo zjistí že je těhu tak to donosí.Jen já to budu muset oznámit asi až před porodem.

iloha
autor
25. zář 2009

Papol, je mi to líto, ale holky hlavu vzhůru a hurá do snažení, tedy za nějaký ten týden.

iloha
autor
25. zář 2009

Gejbu, to já jich pár znám......a pak znám i jednu co měla asi sedm chtěných potratů a nechala se slyšet, že si radši pořídí psy - má dva a koně.
A pak mám kamarádku, která učila v MŠ a chtěla by děti, její už 35 a pořád nic. Zatím to sice s manželem vyloženě neřeší, protože její maminka i sestra otěhotněly prvně až v 36, takže si myslí, že je to genetika a čeká. 😉 tak snad se dočká 😉

iloha
autor
25. zář 2009

JInak vám přeji asi poslední hezký slunečný víkend, tedy podle předpovědi.

papol
25. zář 2009

gejbul, pracovala jsem na gyn. sále...

iloh, díky, také ho pěkně prožij 😉

Uvidíme, jestli nakonec přecijen bude mít náš hošík sourozence.

ledik
25. zář 2009

Já mám kolem sebe taky spoustu holek co mají bohužel za sebou potraty. Mám pocit, že dneska je spíš neobvyklé, když je těhu bez komplikací a mimčo donošené až do konce.
Jinak dnešní odjezd z Phy byl šílenej, stála jsem v koloně na dálnici až do 30km. Hrůza ☹ . Doufám, že bude o víkendu pěkně, hezky si ten prodlouženej všechny užijte. 🙂 🙂 🙂

izina
25. zář 2009

Já znám hodně holek, které potratily, ale spoustě z nich stačí vzít slipy do ruky a jsou zase v tom. Bohužel znám ale mnohem víc těch, které ne a ne těhulit ☹

gejbule1
26. zář 2009

teda izi ty jsi noční pták 🙂
Dobré ráno a hlavně pěkný víkend 🙂 Lucka měla v noci teplotu přes 38 a teď ráno 37,5 tak jsem zvědavá co z toho bude.Jinak se chová normálně.Možná to je jen k zoubkům ☹ .
Máte pravdu potratů je hodně jen já mám teď posledních pár dnů nějakou depku 😠 .Zatím se mi do dalšího miminka nechce.Manžel je ze mě taky rozladěný.Tak snad zase do toho dostanu chuť 😒.
papol kdy plánuješ další snažení?

izina
26. zář 2009

gejbul jsem, ale nějak za to nemůžu 😀. Ty se drž, buď chvíli smutná, ale nepřeháněj to. Najdeš zase odvahu a půjde to

izina
26. zář 2009

Včera jsme byly na 3tí hexa a tentokrát to bylo bez teploty. Dr nám hned napsala předpis na prevenar, tak se rozmýšlim, zda ano a kdy nebo ne.

gejbule1
26. zář 2009

Ahoj holčiny 🙂 tak mi jsme celý den se zvýšenou teplotou ale jinak je Lucík v pohodě.Nic jsem ji zatím na teplotu nedávala tak uvidíme v noci jestli ji ti vyskočí ☹ . Docela mě to štve protože bylo dnes pěkně a mi jsme trčeli doma.¨
izi až teď jsem si všimla v tvém pase co se ti stalo s Petříkem.Co se stalo-jestli ti nevadí o tom psát 😠 ?

izina
26. zář 2009

Nevadí mi o tom psát, už jsem si zvykla a čas rány zahojí. Já měla špatné celé těhotenství. Každou chvíli jsem krvácela, až se malý rozhodl, že chce ven. Ale bylo to příliš brzy - 26 týden. Navíc šel prdelkou a nikdo na sále nebyl. hlavička zůstala uvnitř a asi se přidusil. Řekli, že je mrtvý, ale nebyl a ještě skoro 5 měsíců přežíval v inku, než vydechl naposledy. Byl taková malá panenka plná hadiček 37cm 750gr a v té době, vždyť víš.