Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

ledik
17. led 2010

Gejb my máme očkování za 14 dnů, rýmy jsme se zbavily, ale malá občas v noci kašle, tak taky doufám, že do té doby budeme úplně OK. 🙂 Tak hlavně ať je Lucinka zdravá a ať nemá žádnou reakci. 🙂 🙂

ledik
21. led 2010

Tak jsme opět nemocní. Ach jo. ☹ Rýma, kašel a asi trochu teplota, za chvíli jí půjdu změřit. ☹ ☹

gejbule1
25. led 2010

My taky zahájily léčení protože Lucka má velkou rýmu,dost kašle a chraptí ale teplotu nemá.Je možný že to dostala protože je oslabená tím očkováním.Tak jsem zvědavá na tu reakci.A to máme jet ve čtvrtek na hory.Tak snad ji bude líp.Počkám tak do středy a když se to nezlepší půjdeme k Mudře.
ledík jak malou měříš?V prdelce?Ta moje se vůbec nechce nechat změřit.To je šílený řev.Tak jsem zkoušela ji měřit rychlonožkou v podpáždí a taky děs.Máš nějaký special.teploměr?

ledik
25. led 2010

Gejbi měřím jí v zadečku. Koupila jsem si v lékárně dig. teploměr pro miminka spec. pro anální použití - má ohebný konec. Musíš si ale říct, že chceš aby měl krátkou dobu měření - do 10 sec., oni prodávají i ty co měří třeba minutu, no a to pak samozřejmě mimino tak dlouho nevydrží. No a měřím jí tak, že leží na zádech, kolínka pokrčená na bříško a samozřejmě do ručiček něco na zabavení - hračky se nechytaj, dávám jí mobil nebo třeba lízátko. Pak to tu chviličku vydrží. My zas máme šílený řev u odsávání nudlí. Má takový amok, že je vlastně úplně nemožný abych jí odsávala, takže jí to všechno teče do krku a nic s tím nenadělám. ☹

iloha
autor
28. led 2010

Ahoj holčiny, tak už mi konečně funguje pc...........teploměr máme super boží - stačí dát do vzdálenosti 3cm od čela a je to. Ale cena je hrozná ........http://www.caryfuk.cz/detske-potreby/bezpecnost...

ledik
31. led 2010

Ty jo iloh, fakt to funguje?

gejbule1
1. únor 2010

to vypadá zajímavě.Já jsem taky jednou koupila hodně drahý digitální teploměr ale měřil hodně špatně a přibližně.
iloh jak ho máš dlouho?

iloha
autor
2. únor 2010

já asi od září............
byl to nezvyk, hlavně když hlavu měla vařicí a na těle to tak hrozné nebylo. TO byly rozdíly, na čele 39,1 a normálním digitálem pod paží 38,2
Zjistila jsem, že třeba po večerním koupání je nesmysl měřit, to až tak za 20 minut, chodila se "napařovat"do bylinek (tedy voda cca 35 stupňů) a když jsem jí pak změřila, tak jsem byla hotová, že než šla do vany měla jen 37,5 a co vylezla tak zas 39 a rvala jsem jí nurofen a pak najednou asi po půl hodině byla bez teploty úplně........
takže se to chce s tím naučit.......
ale jinak mi vyhovuje, v příbalovém letáku dokonce píší, že je možné s ním měřit teplotu kdekoli na těle a je možno odhalit třeba začínající zánět..........tak nevím

izina
3. únor 2010

Ahoj děvčata,
jsem zpět. My tu měly od 18.12 taťku, tak jsme si užívali, všichni společné chvíle. Vánoce v pohodě, malou zajímaly veškeré stromky, dárky vůbec. Silvestra hezky prospala a po novém roce jsme jeli do Plzně k jejich rodině. Původně jen na 4 dny, ale počasí nás donutilo zůstat tam déle. Nakonec jsme odjížděly až 20.1. a rovnou k našim, kde jsme zůstaly dalších 10 dnů, dokud zase nepřijel taťka. Samozřejmě, že jsem sebou neměla poc a oni ho nemaji.
Kája udělala pokrok v lezení, leze hrozně rychle. Navíc všude si stoupá, chce chodit za ruce a je to malý ozembouch. Je šíleně zvědavá a v chodítku běhá jako čamrda. Jen se spaním máme problémy. I když už přes den spát začíná, večer až před půlnocí. My jsme na štěstí zdravé. Byly jsme v pátek u dr a je ok. Je na 9 měsíců drobná. Měří jen 65 cm, ale váhu máme k této výšce v poho. A narostl nám zoubek. Proběhlo to v poho,občas trochu kňourala, ale minimálně. Měla malý úraz, modřinu pod pravým okem. Na štěstí to nic vážného nebylo, i když se mi zdá, že má od té doby větší pravou tvář. Ale jinak je to řehtající se sluníčko, které řve při oblékání, když chce kozu a mámu
Přejeme všem hlavně zdraví

izina
3. únor 2010

Jo a ještě povídá, ale rozumíme jí jen nenene a přesně ví, kdy to použít.

gejbule1
8. únor 2010

Ahoj izi,tak jsi si alespoň užila taťku.A jak to s vámi vypadá do budoucna?
My to spinkání taky stále nic moc.Přes den spí v postýlce hezky ale večer usíná taky pozdě.Kolem 22h.tak snad se jim to brzy změní 🙂

izina
8. únor 2010

Ahoj gejb,
užily, protože malá je totiž ta největší antiko, byla i sranda. Jinak to s námi vypadá bledě. Petr nechce jít za náma - nemá tu práci, známé. a já nevim, jestli chci jít do pronájmu, ale bylo by to snažší, protože mi tam drží místo. A jestli se povede to druhé, bude to ještě zajímavější. Uvidíme, Kdybychom tu měly zůstat samy, půjdeme k mým rodičům. Nemá cenu platit byt. jde na to celý rodičovský, takže jsem bez peněz. Jen to, co nám dá Petr a občas naši.

ledik
10. únor 2010

Ahoj holky,
no izi koukám, že to nemáš jednoduchý. Moc ti přeju aby se to vyřešilo tak, abys byla spokojená. 😉

gejbule1
11. únor 2010

izi peníze jsou šílený.To se nedivím že to sama neutáhneš 🙂 .Třeba se to vyřeší časem samo.Tak držím palce 🙂

izina
11. únor 2010

Děvčata děkuji. Vim, že to vypadá, jako bych si stěžovala, ale v podstatě jsem šťastná a spokojená a věřim, že se to vyřeší a dobře. Mám krásnou a zdravou dceru, na kterou jsem dlouho čekala, takže ostatní se zvládne 😉 . Ale Gejb, máš pravdu, s penězma je to hrůza. Maji štěstí, že je většina žen normálních a dítě chtěji. Myslim, že jinak bychom vymřeli 😖

gejbule1
12. únor 2010

izi promiň že se ptám ale Káju jsi počala přirozeně nebo s nějakou pomocí?Myslím IVF atd.Ale jestli je ti to nepříjemné tak se omlouvám.Chodím tu na diskuzi pro snažilky v našem věku a hodně jich jde na IVF nebo IUI tak proto se ptám.Taky bych se ještě chtěla pokusit o mimčo ale jen přirozeně 🙂

izina
13. únor 2010

Gejb,
klidně se ptej, jsem v poho 😀 . Na to, že po 2hém nepovedeném těhotenství asi 13 let nebyl ani ťuk a smířila jsem se s tim, že už nic nebude, se Kája povedla přirozenou cestou. Nutno ale podotknout, že mi 5 měsíců předtim vzali molu a nasadili antiko na minimálně půl roku. Ale přestala jsem ji brát o něco dřív a stalo se 🙂 . Proto bych chtěla, aby se i druhé povedlo přirozeně. Drahouška k žádnému doktoru nedostanu.

gejbule1
14. únor 2010

Já bych na jednu stranu do dalšího miminka šla hned ale na druhou už se bojím že to psychicky neutáhnu.Ten strach aby bylo vše OK.Nehledě na to že se to už nemusí ani podařit.Ale ještě to nevzdávám.Ty teď bereš HA?

izina
14. únor 2010

Beru tu pro kojící maminky. Teď jsem vynechala měsíc, ale zase ji začnu brát asi do doby, než začne malá sama chodit. Došlo mi, že bych asi nezvládla ji tahat a být v tom. Zvládneš. Byla jsem celý 3tí měsíc v nemocnici a věřila jsem, že vše dopadne dobře.

gejbule1
15. únor 2010

Já taky brala HA a když jsem vysadila celý jsem si to parádně rozházela že se už 2.měsíc dávám dohromady.No nevím jak bych teď zvládla ležet v nemocnici když mám Lucku ☹ .Ale musíme věřit a snad se ještě jedno mimčo podaří 🙂

iloha
autor
15. únor 2010

Ahoj ženský, tak se zase po delší pauze hlásím.
😉

My jsme byly s malou dva dny na infekčním na infuzích, chytla se jí rotavirová infekce 🙂
Teď už je ale v pohodě, jen musí ještě zabojovat a vysmrkat pneumokoka, co jí našly. No děs, ale snad už to bude dobrý.

ledik
15. únor 2010

ježíš iloh, tak ať jste brzo v pořádku 🙂 🙂 🙂

gejbule1
15. únor 2010

iloha tak ať jste brzy OK.A co to je rotavirová infekce?pneumokoka v nose jsme měly před vánoci taky 😠

iloha
autor
15. únor 2010

holky, je to děsný svinstvo................. začně to zvracením, ale hrozným.......... nic nemůžete pozřít, ani lžičku vody , takže jsme jeli do nemocnice na injekci aby mohla alespoň pít....pak dostala průjem, prostě čůráte zadkem, ale přestala zvracet a tak mohla alespoň rohlík, stěžovala si na bolesti žaludku, pak se to přestěhovalo do podbříšku a odmtala pití a přestala čůrat............tři dni byla vyloženě apatická, nic nechtěla, jen ležela, spala a koukala na pohádky. Neměla žádnou teplotu. Krev byla v pořádku, jen z moče vyšší hladina leukocitů............a protože mě se nelíbíla ta apatie, tak jsme se s mudru dohodly, že pojedeme do nemocnice. Tam nás okamžitě daly na kapačku a během 16 hodin do ní narvali 1,5 litru infuze a další půllitr vypila sama. Celá otekla v obličeji, naštěstí ale během pěti hodin spaskla a začala docela pít sama a za dalších 12 hodin byla skoro fit. Takže nás pustily po dvou dnech domů.
V Německu se proti rotavirům očkuje prý povinně, u nás jen dobrovolně. Je to orální vakcína, očkuje se do 6-ti neděl po narození (nejdéle do půl roku). Kdyby se očkovali i větší děti tak už očkujeme, je to děsný .
Má to snad jen jednu pozitivní stránku - další infekce už není v takovém rozsahu.
Jinak rotaviry - šíří se z hraček, prachu, v krámě.....přežijí na věcech i 14 dní, inkubační doba 24 - 72 hodin.

izina
15. únor 2010

Il,
to jste si pěkně užily. Snad už budete v pořádku.

Gejb,
neboj, nejsi sama, kdo má obavy. Ale kupodivu mě v tom podporují rodiče, takže do toho půjdu. Kája je sice ďáblík, ale věřim, že se trochu zklidní, pokud bude mít sourozence. Má ráda děti, tak si říkám, že bude lepší začít dřív. Proto to chci zkusit hned, jak začne chodit. A vlastně také trochu kvůli věku, i když to mě tolik netrápí

iloha
autor
16. únor 2010

Gejbi a dělala vám dr. nějaký kontrolní výtěr???
Mně dnes dr. řekla, že výtěr se dělá jen když znovu začne rýma a je barevná.

gejbule1
17. únor 2010

kontrolní výtěry nám nedělali.Ale doufám že to už nemá.Ta rýma s tím bacilem je taková jiná.Hodně hustá a žlutozelená.Fuj

iloha
autor
17. únor 2010

Gejbi to vím, ale aby tam nazahnízdil a zase pak nevylezl...........
My pro změnu zase v noci blily ☹(((

ledik
17. únor 2010

ahoj holky,
tak to je mi vašich holčiček líto. Iloh, my jsme taky zažily rotavirovou infekci - asi před 10 lety u starší holky. Bylo to šílený, skončila taky na kapačkách na bulovce a byla jsem tam s ní týden. Salmoneloza, kterou chudinka taky kdysi prodělala byla proti tomu brnkačka. To jsem vůbec nevěděla, že se dá proti rotavirům očkovat. To bych bývala malou asi v tom půl roce nechala.

izina
17. únor 2010

Ahoj holky,
když to tu tak čtu, kdybych věděla o očkování proti rotavirům, nechala bych malou očkovat. že nám to dr neřeknou. Ať máte brzy po problémech