Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

nicoleta3
28. čer 2010

@berenika39 😀 😀 ...já syna na gympl na přijímačky poslala to zkusit, potom už bylo na něm se rozhodnout estli ano nebo ne. chtěl tam jít a já měla obavy jestli se fakt nebude muset moc učit a veškeré jeho sportovní a jiné aktivity nepůjdou do kytek. Tak jsem se utěšovala tím, že pokud mu to nepůjde, vrátí se zpět na základku v průběhu prvního pololetí. Ale jelikž je to beran, tak fakt makal...tedy dělal to co se ve škole dělat má ....a dával pozor...to v jeho případě fakt stačí...na konci prvního ročníku byl nejlepší žák, ale pak jak nastoupila puberta, kašle na všechno...a tohle mě fakt trápí, protože já jsem takový ten poctivý puntočkář, co má úkoly spněné týden do předu a když vidím, jak te´d nemá o školu absolutní zájem a hasí průsery za pochodu...tím fakt trpííím!!! 😀 😀 😀 😀 Už mají po vysvědčení, a já ....nekecám...s hrůzou očekávala, co donese 😀 😀 😀 ...má 3 dvojky a nejlepším žákem je i letos, ale to jen díky tomu, že vyhrál různé olympiády a mezinárodní matematické soutěže......jinak by hoch měl smůůůlu... 😀 😀 😀 ....snad tohle období brzy pomine.....nebo s pominu já!!!! 😀 😀 😀 😀

berenika39
28. čer 2010

@nicoleta3 ty vtipálku....nevíš, cco to je průšvih ve škole, viď???? 😀 😀 . jestli si o synovi myslíš, že má problém, tak nemá 😀 😀 . jen ty se zbytečně bojíš...ježiš takovej šikula, peče na to a ještě je nejlepší...nenervuj se a bud pyšná 😀

nicoleta3
28. čer 2010

@berenika39 😀 😀 😀 no právě, že to byl vždycky můj hodný hošík, žádný problém....na všem jsme se domluvili, všechno rozumně prodiskutovali....te´d diskutuje už jen on 😀 😀 😀 😀 😀 No a to, že na školu peče...to mě vytáčí, dcera je taky nejlepší žák, ale ta je po mě...taková ta pocivá duše...vždycky vzorně naučená, s úkoly ak jak mají být.....tak si někdy říkám, jak je to nespravedlivé 😉...ona by tak moc chtěla všechno umět, ale její kapacita mozku na to prostě nemá....a Kuba má mozek jako blázen a nehodlá ho používat ......na začátku školy dokonce začal schválně sbírat pětky se slovy: "já už nechci být nejlepší žák!" Většinou jsem vyrovnaný a klidný člověk, ale tenkrát se o mě opravdu pokoušel infarkt! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

berenika39
28. čer 2010

kluci jsou jiný, každej kluk, každá holka jsou jiný, tak to má být...třeba to pro synátora je ted v pubertě nepříjemný, být nejlepší....to přejde, věř mi. chce být stejný jako ostatní, zapadnut, to je prostě tak. bud štastná za to jak to je, víš co rodičů se potýká s problémama, jak děti hulej, pijou, nechoděj do školy.....neřeš a zkus být trpělivá 😉 😉 😉
michal měl období jak na houpačce, jednou totálně mimo, jednou se pachtil a chtěl být pan dokonalý. souviselo to i se zamilovaností, když byl zaláskovanej, lítal v oblacích a makal....nikdy nekouřil, nepil, jasně - pivko, oslava, ale prostě to nepřehánel. za to jsem vděčná.

nicoleta3
28. čer 2010

@berenika39 ..no toho se právě bojím, až se chytí nějaké party...zatím mu nedávám moc šancí, protože má tak nabitý program, že se denně vrací domů až po 18. Má spoustu kroužků, hraje házenou, šachy....ale když dorazí, zasedne okamžitě k počítači...a sedí ...a sedí.... 😀 😀 😀 .... s drogama už taky na gymplu problém měli, spolužáci...většinou děti zdejší smetánky, co mají na co si ukáží se poflakují po ulicích a z nudy zkoušejí ledacos....tak přišlo na řadu i konopí.... Manžel pracuje ve výzkumáku, kde právě konopí řeší...tak měl syn za úkol od akčního spolužáka donést semena konopí....docela jsme se tenkrát pobavili 😀 😀 😀 Čekala jsem co na to syn, ale s humorem nabral v pytliku hrst semínek technického konopí, které tu máme pro ptáky a s velkou pompou předal solužákovi 😀 ......indické konopí, které zřejmě spolužák požadoval tu pěstují taky, ale není k němu volný přístup. To, že dotyčný obdržel špatný typ osiva, s nulovým obsahem účinné látky nemá šanci odhalit...to tu řeší na přístrojích, jinak rostliny jsou si podobné 😀 😀 😀 😀 A tak syn očekává, jak spolužák po prázdninách bude referovat jak si báječně užil 😀 😀 ..ono zakouřit si seno..vyjde v daném případě nastejno 😀 😀 😀 😀 Z těchle napěstosvaných rostlin si ale doma může usoukat třeba príma pevné provazy!!!! 😀 😀 😀 😀
Jsem ráda, že alespoň v tomhle má Kuba trošku jasno...i když..nikdy neříkej nikdy..... 😀 😀

berenika39
28. čer 2010

no marjánku jsem s míšou vyřešila úplně náhodou někdy ve třináti, možná dřív...v televizi bylo o drogách, jak jedním z následků jejich užívání je zpomalení nebo zastavení fyzického růstu - a že to dělá hlavně marihuana. a on měl v té době postavu po svém otci, malý a podsaditý. tak to pro něj bylo důležitý, potřeboval ještě hodně vyrůst...hele věř mi to nebo ne, on se toho tak strašně bál, že si prostě v té kritické době nikde nedal, a určitě mohl. později už na to šel s rozumem,ale tenkrát to fungovalo, kdo hulí, nevyroste 😝
to vypadá že dneska nic nedělám a sedím u pc....no ono to tak je, jsme venku u bazénku, peta mě potřebuje jen "pití ham a přitulit", tak si tu čtu moudra na netu.
ale už je spací, půl jedný je jeho čas, tak mizím

katerina69
28. čer 2010

Ahoj, přeji příjemné horké odpoledne. Čtu, že se tady řeší drogy. Taky čekám, kdy se k tomu holky dostanou. Nějaký poučení už dostaly, ale nevím, jestli to bude co platné a nakonec to stejně jednou nezkusí. Tady u nás je marjánka celkem lehce k sehnání, když člověk ví, koho se zeptat. Bohužel se tady všude dost vaří i perník, z toho bych měla strach víc, ale myslím ,že v tom jedou jenom už opravdový tvrdí narkomani. Já mám teď momentálně i dost strach ,aby nezačaly kouřit normální cigarety. Můj tec byl silný kuřák a asi před rokem a půl umřel na srdeční selhání- pravděpodobně jako následek chronického poškození průdušek a plic. Sklon k závislosti může být dědičný (i když jinak v rodině nikdo nekouří). Běžně potkávám holky o něco starší než Mája z jejich školy s cigaretou. O následcích jsem dcerám řekla docela natvrdo. Tak se budu muset spolehnout, že zdravý rozum zvítězí.
Jinak co se týká toho gymplu, Maruška už teď plánuje vysokou školu a vlastně chce jít i na gympl, ale až po devítce. U nás totiž hraje roli i to, že na gympl to má asi 3x tak daleko, než do základky a ona se ráno špatně budí. Je typ sova a vstává často až v půl osmé. Do školy pak letí za deset osm. Několikrát musela i zvonit ,aby jí někdo odemkl, školu chvilku před osmou zamykají. Tak nevím, jestli by na gymplu nepřicházela o první hodinu.

jabluncanka
28. čer 2010

@berenika39 Já se svým starším vyřešila drogy tak,že jsem pracovala na psychiatrii na závislostech a on za mnou chodíval do práce.Jako vedlejšák jsem měla práci v komunitě = terapeut v doléčovacím programu...Takže mi pak řekl,že když viděl co to s lidma dělá a viděl to "in natura",udělal si v tom jasno někdy v 11-12 letech...Dneska je to dospělý chlap a pivko si sice dá,ale není nikdy "na plech" a navíc má Gilbertovu chorobu( dědičné postižení jater) a tak má naštěstí brzdu... 😉

berenika39
28. čer 2010

@jabluncanka tak to je naprosto originální, a tu možnost by měli mít všechny děti, vidět na vlastní oči ty následky. bohužel, plno jich to prostě musí zkusit a pak se vezou...to musí být práce pro otrlé, ne?
u nás na vesnici - jmse tu teprve krátce přistěhovaní z centra Prahy - je bohužel marjánka naprosto běžná mezi dětma, co lítaj venku a večer se scházej v takovém doupěti, nějak mi uniká, jak to že rodiče nevědí, co ty děti dělaj. stejný tváře, mezi 10-16 lety, denně, večer pařej....Praha je jiná, tam jsou mladší děti víc pod kontrolou, ale tady je to fakt děs. Míša se mě už ptal, že doufá, že nenechám petaska takhle bezprizorně trávit čas za barákem. Ale jsem zvyklí všichni na aktivitu, pořád někde lítáme, jak s oblibou říká moje mamča, doufám, že se tomu vyhne i on.

janettka
28. čer 2010

ahojík holky vidím že řešíte drogy...z toho jsem měla u děcek největší strach...no máme za sebou 4 puberty...u mého nejstaršího syna byla bez problému,on byl vždycky takový zotpovědný po mě,narazil si holku a pečoval o ni,byla to taková ta slepice co jen fňukala co ji bolí a on kolem ní skákal jak padlý na hlavu,ale já jsem si říkala hlavně že nejančí ve škole...sice kvůli ní neše na výšku,ale to už je jeho věc a když bude potřebovat tak si ji udělá.Dneska má svoji firmu,svůj život,ale já jsem spokojená,že ví co od života chce...kluci od mého manžela byli naštěstí tak shnilí,svůj život trávili na posteli nebo u PC takže tam se skládala puberta akorát z toho, že držkovali na mě ale jinak nic nehrozilo až ten mladší mi teda dal poslední rok zabrat,to když mm nebyl doma tak mi dokazoval,že já jsem služka a on nic nemusí,ale to jsem přežila...snad nejhorší pubertu nám připravila moje dcera...šla nakadeřnici kterou chtěla dělat vždycky,pak musela přestat hrát házenou,boleli ji kolena...no a tím to začalo..tahala se s klukama,přestala nám chodit do školy,nevím jak by to dopadlo kdyby mi nezavolala maminka její spolužačky.Od mala je chorobný lhář takže poznat kdy si vymýšlí nebo říká pravdu byl děs...takže vždycky měsíc dva klid,pak průser,trest,zákaz chodit ven,vozila jsem ji do školy a ze školy...no tahala se nám i s chlapem který byl starý jak můj manžel...fakt o nervy...pak si našla kluka který byl na pohled velmi slušný,dokonce pracoval a měl svůj byt...byla jsem ráda,bohužel se mu nelíbilo,že má Lucka režim a tak týden před 18ti narozeninama odešla k němu domů...už jsem ji nechala,moje podmínka byla aď dodělá školu,tu naštěstí dodělala a dneska žije už 2.rokem s tím klukem.Bohužel ji moc nevídám,nevím proč,ale mám takový pocit,že si to prostě nepřeje její přítel...ale je šikovná,domácnost má bez poskvrnky a chodí do práce...je už to její život a já jen můžu čekat,že se někdy ukáže,že po mojí smsce si někdy dáme kávu....takže holky nějaké držkování co na mě zkouší moje poslední 12letá mě fakt nemůže rozházet haha

berenika39
28. čer 2010

@janettka no to jsi měla opravdu všehochuť, jsi statečná 😕 😕 😕 😕

janettka
28. čer 2010

@berenika39 jo jsem statečná,že jdu do dalšího a naivně si myslím,že to bude lepší haha...ale mě to neva...zase když ti dolítne holka z školy v přírodě,špinavá až za ušima a vlepí ti upatlanou pusu a řekne,že se jí stýskalo po mých buchtách...no aspoň po něčem né?? 😀
zato dneska perlila,posílá mě za doktorkou že se mi asi zhoršila štítná žláza, že jsem přibrala...no není roztomilá?? 😀 😀 😀 jak taktně upozornit mámu,že tloustne!!

berenika39
28. čer 2010

a už malá ví, co se chystá? je rozumná, má o tebe starost, to je kráááásnýýýýýýý
@janettka

janettka
28. čer 2010

@berenika39 kdepak nic neví,čekáme minimálně na ten screening a taky ona to hned vyslepičí sourozencům aˇbývalé tchýni...byla tam teď po 10 letech kyž se syn ženil...tak je z babičky unešená a mě je jasné jaké pozdvižení to vyvolá...tak si myslí,že tloustnu ze štítné žlázy haha

berenika39
28. čer 2010

@janettka tak to je vtipný, to bude ještě veselo 😀 😀 😀 😀 . tak potom poreferuj,.jaké byly reakce, hlavně se nenech rozházet.... 😀 ale zrovna dcera bude určo ráda, nebude veškerá pozornost upřená na ní, bude mít prééééé

janettka
28. čer 2010

@berenika39 no hlavně bude ráda,že není sama,ona vlastně vyrůstá jako jedináček,což ostatně čeká i tohodle mimíska...no a tím jak jsme se dost stěhovali tak nemá okolo sebe stejně staré děti...takže je pořád se mnou.Sestřenici závidí její malou sestřičku,když jsme ji v únoru hlídali skoro 3týdny tak to byla pomocnice největší...je mi jasné,že dojde na žárlení,že se ji nebude líbit když bude muset hlídat a nebude mít náladu,ale jinak čeká v celku pozitivní reakci(no abych se teda nespletla haha) spíš mám trochu strach jak zareaguje ta starší dcera,ale jak jsem psala,moc ji nevídám,tak až tak to nás neovliní 🙂

berenika39
28. čer 2010

jj, slečny v tomhle věku mají pečovatelské sklony, to bude ok, bude mít program na svojí pubertu, taky dobrý, ne?
petr má sestřenici, 10 let, a to je fakt vtipný, jak moc chce přijet, pomáhat mi, jak si hraje na mámu....
už se těším, až napíšeš, jak jim to oznámíš🙂)

tu vedem dialog 😕

janettka
28. čer 2010

@berenika39 jj povídáme si sami,ale to nevadí ne?no ona je takový pečovatel ale když se měla narodit ona tak té starší holce bylo 8 a byla zvyklá,že je nejmladší,taky jsme čekali až po 12tta tak o vánočních svátcích jsme jim to řekli,starší kluk nadšený,že bude mít brášku(no nepovedlo se i tak pečoval) a Lucka ta na nás vytřeštila oči a prý Vy jste se zbláznili ne?Už jste staří a já nechci 😀 😀 tož nevím jak to přijme teď hihi

jabluncanka
28. čer 2010

@janettka Klid,můj starší syn v 17,5 rocích pojmenoval svého polorodného bratra "TO"...Teď už je to sice Ondřej,
ale já ve skrytu duše přemýšlím,co za to bude chtít!?...Takže drogy u nás sice OK,ale tyhle vnitřní vztahy nic moc... 😒

janettka
28. čer 2010

no já taky neočekávám,že by ti starší nějak přilnuli k nevlastnímu bráškovi...teda jak já mám furt tendence psát o klukovi!!!Ale u Lenky se snad ten vztah vyvine...

janettka
28. čer 2010

u nás bude akorát sranda jestli se s dcerou potkáme v porodnici,ještě že nemáme stejné příjmení,tak může dělat že mě nezná 😀 😀 😀

jabluncanka
28. čer 2010

@janettka U nás se na tom nevztahu podílel i exmanžel = Tomáš se totiž nechal ukecat a přeložit do tatínkovy laskavé péče,které teď lituje,protože je to i pro něj docela těžké psycho...U soudu jsem byla v 6tém měsíci těhotenství,takže moc prima...Tatínek mu totiž navykládal,že se bude muset dělit o dědictví po mně(a já prosím pěkně ještě pořád žiju 😀 ),že jsme si za něj pořídila náhradu a jeho už nemám ráda a že už do mého života nepatří a podobné blbosti... 😝 Dalo mi hodně zabrat,než jsme tyhle pitomé kecy vyvrátila a rozumně vysvětlila... 😝 😝 😉

berenika39
28. čer 2010

@jabluncanka to je teda síla. k čemu to bylo dobré, vždyt exmanžel ničemu nepomohl? jen uškodil...ach jo.

janettka
29. čer 2010

@jabluncanka vím přesně o čem mluvíš,podobnýma kecama krmil naše dospívající děti ex když jsem od něj odešla a ještě se to shoršilo když jsem začala žít s mým Petrem...mě ublížit nemohl,nechala jsem mu všechno odešla jsem s dětmi a jen s oblečením...jo ještě jsem si vzala kancelář a osobní věci...no a on jim navykládal,že jsem se vždycky k*rvila, že jsem mu vybrala konto a on nemá ani na jídlo,že neplatím nic a on splácí dluhy které jsem nadělala protože on mi dal všechny peníze a nekontroloval co s nima dělám atd...bylo mi tehdy do breku protože jsem si říkala copak si ty děcka nepamatují jak mě zbil,že jsme spali roky na zemi a v podnájmech a on si v našem baráku spokojeně žil a neplatil na ně,že jsme neměli ani na jídlo,že si je nikdy nevzal k sobě ani nevyhledával jejich kontakt.......psycholožka mi řekla,že je to jejich obrana jak se vyrovnat se situací, kdy měli oba rodiče a najednou se jim rozbořil svět,že buď je do toho budu zatahovat a pak z nich vyrostou emocionální trosky anebo nechám špínu na sobě,děcka vyrostou,ale mám počítat s tím že nebudou mít ke mě žádný bližší vstah protože vždycky budou vinit se všeho co se stane mě...protože prý proti psychopatům není jiná obrana oni to umí dobře hrát...já zvolila druhou možnost nechtěla jsem dalších 7- 8 let strávit obhajováním všeho a soudama a psychologama....a hlavně jsem chtěla mít pro sebe a děcka klid od toho debila...takže jsem ráda,že se celkem zatím nepokouší o kontakt s tou nejmladší...ale i to přijde protože tím,že já ho nehaním,ví že má někde tátu tak se na něj samozřejmě ptá...te´d se s ním a jeho rodinou setkala po nějakých 10letech a protože jde do věku kdy sama bude vyhledávat kontakt tak mě to čeká ještě jednou...snad už jen ne v takové míře okecávání kdo komu co udělal.Ale v pubertě čekám věty typu já tě nenávidím to tatínek.....a půjdu k tatínkovi.... 😉 😉 😀 a já ji tentokrát sbalím a pošupajdí,sice mě to bude bolet,ale to druhé se mi neosvědčilo...pak jsem já vychovávala a on byl ten hodný...

jabluncanka
29. čer 2010

@janettka Přesně!!!! A to byl můj exmanžel o pomalu generaci starší než já... Akorát,že můj ex se nechal živit a všechno za sebe platit = moje příjmy byly "naše peníze" a jeho byly "jeho"... A bral to jako samozřejmost,že já se budu o všechno starat,vydělávat a všechno platit...Nakonec jsem odešla z Prahy z velice lukrativního místa,kde jsem si získala určité postavení,se sádrou na ruce a bez Tomáše,kterého mi nechtěl dát.Toho jsem dostala k sobě až přes FOD...Podotýkám,že můj ex je v Mostě dost známá osobnost...Ale on sebe prezentuje jako vzorňáka a mně vždycky vtloukal do hlavy,že jsem duševně nemocná a nemám pomalu právo o sobě rozhodovat...

janettka
29. čer 2010

@jabluncanka hihi vidíš já jsem v Mostě přistěhovaná,taky by se dalo říct že útěk od bejvalého,přece jen je shnilý jezdit tak daleko a škrábat mi auto nebo rozbít okno....a ve svém okolí je brán za usměvavého milého chlapa který živil rodinu a utekla mu ženská kterou pálilo dobré bydlo...že já celé roky vydělávala víc než on protože jsem makala po nocích nad papírama to už nikdo neviděl ale já jsem spokojená,už bych to nechtěla vrátit.... 😀jo a podle ostatních jsem si vzala cikána z Mostu který mě mlátí...(manžel staví mosty a celý den je na sluníčku tak je hezky opálený,tmavovlasý hihi to nevymluvíš)

jabluncanka
29. čer 2010

@janettka Jj,taky jsme odešla na Valašsko = měla jsme tady tetu,nebo tedy ještě mám...Taky žiju na vesnici a mám hnůj a slepičáky za nehtama...Holt blb zůstane blbem...Další dítě jsem si pořídila,abych nemusela do práce a nemusela platit solidní výživné na Tomáše = ex by měl tak představu 10.000 a ještě všechno kolem...Jj,kdyby tak Mostečáci věděli...Ti by se divili... 😀 😀

janettka
29. čer 2010

@jabluncanka na Valašsku jsem studovala,v Rožnově a bydlela jsem do 14 ve Frýdku Místku...jezdím tam ráda vzpomínat na dětství...

iloha
autor
29. čer 2010

Ty brĎo, tedy jen člověk vytáhne paty, tak se to tu rozjede.to mám radost, Rychle jsem vás dočetla 🙂
Vítám tedy nové tváře a těhulkám držím pěstičky a závidím, já bych ještě jedno chtěla, ale přece jen mi letos bude 44 a mm chtěl před rokem, teď už je prý vyléčen, protože naše beruška nám dává co proto 😀
jen něco málo za posledních 14 dní, ve školce jí nebavilo soutežit s ostatními dětmi, tak se sebrala a šla na klouzačku a samozřejmě spadla, a natrhla si uzdičku mezi předními zoubky (takže už jí nemusí dr. stříhat), za necelý tyden se byla s mm koupat a pro změnu hodila záda z dětské klouzačky..............no a teď ve čtvrtek (v pátek jsem měla odletět na mm do stockholmu) spadla ze sedačky a vypadalo to, že si zlomila ruku - ale dr. na rentgenu řekl, že se to dá špatně poznat u děí, tak abychom raději přišli ještě jednou v pondělí...........v sobotu (to už byla s babičkou) měla v noci 39,4 a ráno 39,1 na pohotovosti mudra povídala, že asi nějaká letní virozka (stěžovala si jen na bolesti bříška, to ale je měkké), my se v nedělí vrátili, babička odjela a milá terezka měla v noci 40,3, přes den je bez teplot a dnes v noci už jen 38,4.Nic na ní vidět není, nekašle, nenudlá, na nic si už nestěžuje, ale ještě je na ní vidět, že není úplně "ve své kůži", i když dnes už je zase o fous lepší než včera...no na konrolu asi půjdem odpoledne nebo zítra ráno.

a z mé zkušenosti pečovatelské - když mi bylo 10 narodil se brácha, počáteční nadšení bylo obrovské, vozila jsem kočárek, pomáhala, chovala atd....jenže pak to krásný miminko povyrostlo a začalo mi všude hrabat a vytahovat moje věci, čmárat do všeho co našlo...prostě na zabití......................... 😀 😝 Takže si raději moc nedělejte iluze 😉
a k pubertě...mě přijde, že se to moc ovlivnit nedá, já se snažila o kroužky a o vše možné a nemožné a pak jsem stejně musela do školy (pátá třída před nástupem na víceleté gymnázium) začala z ničeho nic chodit za školu (klidně uprostřed vyučování), pak i na kroužky, naštěstí tam paní učitelka zavolala hned po 1. "zameškané" hodině......
prostě sabotovala všechno a pak najednou byla zase OK Jak když někdo mávne proutkem.....no ale kolem 16 roku byla druhá vlna puberty, zamilovala se do kluka o dva roky starší než ona a chtěla být pořád s ním, spát u nich, jakékoli zmíňky o tom, že je ještě moc mladá, aby se mi odstěhovala, a chodí do školy .....jsem vždycky sklidila jen úšklebky a stejně šla ven a přišla v noci..............tak jsem jednou použila její metodu.. prostě jsem se sebrala z práce a šla s kolegyní a kolegou na skleničku a doma to neřekla, dorazila jsem asi v deset.........a měly by jste to vidět, když jsem odemkla...přilítla do předsíně, vyděšená, že prý už volala obou babičkou, mému bývalému příteli a už chtěla volat i policii, že maminka se asi ztratila............... Tak jsem jí řekla její vlastní slova: co šílí, že přece není tak pozdě a pak jsem navíc dodala, že na rozdíl od ní jsem já dospělá 😉 NO a od té doby mi vždy dopředu řekla v kolik přijde a s kým jde, nebo když nestíhala, tak někde z budky zavolala a začala docela fungovat...další průšvih byl až když se chlapec rozhodl, že už jí má plný zuby a rozejde se s ní, (vypadalo to, že skončí pod buskou), naštěstí měl tolik rozumu, že jí dal pár facek na stanici, aby se prý probrala a zavolal bývalého mm ať si pro ní raději přijede nebo jí zavolá......., takže dorazila domů, celou noc jsme si povídaly a obrečely to, a pak pochopila, že se svět nezhroutil a já teď už vím, že snad to nejhorší máme za sebou a v součané době mám kouzelnou rok a půlletou vnučku....

katerina69
29. čer 2010

Naše holky Péťu taky nějak neopečovávají. Když se narodil, hlavně Gábinka ho brala jako konkurenci, byla asi jako mladší dost zhýčkaná a dost pořád vyžadovala pozornost. S Maruškou to bylo lepší, ale první prázdniny z velké části trávila u babičky z manželovy strany na vesnici, asi aby byla z dosahu malého křiklouna. No aspoň se tam naučila pečovat o králíky a dojit krávy. Ted si s ním holky i občas hrají, ale často ho vyhazují s pokojíčku, že jim zasahuje neřízeně do hry - rozbíjí stavby, bere barbíny a tak. Vyloženě pohlídat ho dokážou jen chvilku, např. když ho potřebuju zabavit ,abych něco rychle dodělala. Jinak si sním pohrají, jen když mají na to náladu. Dřív se s ním i koupaly, ale teď už je to taky nebaví. Dokonce se nesnesou v koupelně ani vzájemně, Mája už vyžaduje soukromí ve vaně.
Pamatuji se, že mojí kamarádce, když nám bylo deset, se narodil bráška. A ta ho pravidelně hlídala a dokonce vyzvedávala ze školky. To bych snad po holkách ani nechtěla. To by je asi malej brácha štval ještě víc.
Když ale nějaká známá říká, že to mám s Péťou dobrý, když mám doma dvě chůvy , tak se tomu musím smát.