Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

gejbule1
26. črc 2009

Dobré ráno,tak snad snad dnes bude líp než včera 🙂 .
jablunko a co Ondřej je hodné miminko?

jabluncanka
26. črc 2009

Zdravím Gejbule,

no...Ondřej je docela hodné miminko...ono člověk to jestli je dítko hodné nebo zlobivé vnímá jinak ve 20ti a jinak teď ve 38mi letech...jsem nějak více nad věcí...Když byl maličký nechtěl přes den spát,ale spal celou noc.Teď spí i přes den,ale zase se v noci budí na krmení...Navíc ten spánek přes den není úplně pravidelný,není stejně dlouhý,není ve stejnou dobu...Je to takové "variabilní" miminko...ale je hodně vnímavý,takže až začnš mluvit,bude to hodně "otázek a odpvědí"... 😉

iloha
autor
26. črc 2009

No AHOJ, koukám, že máme přírůstek, vítám tě Gejbule. Já bych do druhého šla hnedle, tedy třetího, ale přece jen mi letos bylo nedávno 43 a tak, už zůstaneme u Terezky, holt bude mít odrostlou sestru a já se musím spokojit s vnučkou. Jinak dnes jsme se vrátili kolem čtvrté ráno z dovči a teď pakujeme ke tchýni na chalupu, vyrážíme k večeru. Takže se ozvu za týden. Asi, možná dříve a pokecáme co nového. Tak se opatrujte a čauky

gejbule1
26. črc 2009

Ahojky ženule,Je fakt že teď si mimčo užívám se vším všudy.Chodíme cvičit atd.Ale Lucka byla jako malinká hodně ubrečené mimčo tak až teď co začala chodit je to trochu lepší.Taky si říkám jestli by nevadilo až budu těhotná že ji pořád tahám.Máme totiž hodně schodů v baráku a než bude sama chodit čekat nemůžu.
Dnes bylo docela hezky co?Co jste dělaly?my byly samy protože manžel byl v Brně na motorkách.Byly jsme za ségrou na chatě.A co vy jablunko chystáte se ještě někam na prázdniny?

izina
28. črc 2009

Ahoj všem,
letos v březnu mi bylo 42 a v dubnu se mi narodila holčička Karolínka. První donošené a povedené miminko. Je to potvůrka a přesto uvažuji o druhém. Dokonce i moji rodiče stále říkaji: jedno dítě, žádné dítě. Samozřejmě, že to nemyslí zle. Jen nevim, zda to mám risknout a jak brzy po malé

gejbule1
29. črc 2009

Ahoj izi nejdřív tě vítám a blahopřeji k miminku.já bych do toho šla co nejdřív.Jsi na tom stejně jako já.Nemyslím to špatně ale taky nemáš moc času na odkládání ☹ .

gejbule1
29. črc 2009

já bych chtěla počkat tak na 2MS a pak to zase zkusit i když už jsem těch potratů měla docela hodně a bojím se aby se to zase neopakovalo.Jsou to šílené nervy 😠 a nevím jestli na to budu mít abych nebyla úplně nesnesitelná 😠 .Máš taky za sebou nějaké potraty?

iloha
autor
30. črc 2009

Ahoj a vítám Izinu.........já bych do toho tak brzy nešla, protože si i děloha potřebuje odpočinout a co teprve páteř.Mně gynekoložka po šestinedělí řekla, že trvá zhruba rok až dva, než se všechno usadí tam kam má, záleží prý hodně na konstituci a fyzičce atd.... určitě bych konzultovala s lékařkou, ale jinak vám fandím. 😉

gejbule1
30. črc 2009

Ahojky iloha jak bylo na chatě?Já nemyslela jít do toho okamžitě jen to moc dlouho neodkládat 🙂

iloha
autor
30. črc 2009

Ale na chajdě bylo docela prima, první den nesnesitelné vedro a další den pro změnu déšť a pak mě děsně rozbolely všechny klouby, přidala se zimnice a bolela mě hlava, takže jsem šla v osm spát. V noci jsem měla horečku, tak jsme to ráno u babičky na chalupě zabalili a přesunuli se na naší byto-chalupu. Teď už je mi lépe, jen mě pořád něco dráždí ke kašli. Tak snad už to bude dobré.
Gejbule, rok už máš za sebou, takže si myslím, že teď už jen aby se to povedlo 😉, pak se devět měsíců modlit a budeš mít pak zase krásný mimčo. Moje švagrová má Barču - 3 roky a dva měsíce a půl roční holčičku Nikolku, je to ale docela záhul, a to jsou to přímo zlatý děcka, obě chrní celou noc až do devíti, i ta malá....vůbec se nebudí na noční krmení už od šesti neděl, takže se vyspí, ale přes den je to horší, větší vyžaduje pozornost, hraní a neustále někam leze, zpívá, křičí, takže malou budí a ta je pak uplakaná ☹ .......
Ale rozhodně vám fandím, ale já už do dalšího asi nepůjdu😉

izina
30. črc 2009

Ahoj Gejbul a Il,
jj, měla jsem problémy. Ve 24 jsem rodila předčasně a malý v půl roce zemřel. Ve 27 mi praskla plodovka ve 4tém měsíci, pak 14 let nic. loni mi museli těhotenství ukončit ve 2hém měsíci a za půl roku se to povedlo a je z toho malá potvůrka. Od narození v noci spinká, ale přes den nechce. Chtěla bych to zkusit tak za 2 roky, snad se to povede. Aby potvůrka nebyla sama. Dnes jsme byli na naušničkách. tak zatim 🙂

gejbule1
30. črc 2009

To léto je letos šílený co?Ráno to vypadalo že bude krásně a odpoledne se to zkazilo.Byly jsme s kamarádkou ve Žlutých lázních ale do vody jsem ji moc nedávala.Je to tam pro děti moc pěkný 🙂
iloha přesně jak píšeš -9.měsíců se modlit.To je snad nejhorší.VVV.Celé těhu jsou to nervy-nejdřív abych nepotratila,pak abych měla dobrý 1.Screening a pak plodovka.Na tu určitě zase chci jít i když jsem po ní už taky potratila.Ale stojí to za to.Jen ten věk mě trochu vadí/40let/.Mám totiž gynekologa co se staršíma maminkama moc nesouhlasí ale je dobrý a jiného lepšího nemám ☹ .Tak teď počkám na konec šestinedělí a 1MS a pak uvidím kdy to zase zkusíme 🙂 .
izina to toho máš taky docela dost za sebou.Hlavně že máš teď mrňavku.Kojíš?My naušničky taky dávali píchat.Strašně bečela a mě ji pak bylo šíleně líto.Kde bydlíš u Tábora?Já mám manžela ze Sezimáku, a chatu mají v Olší.Zrovna tento víkend za rodičema jedeme.
Mě se Lucka teď začíná šíleně vztekat.Když ji něco nejde nebo když není po jejím.Vůbec nevím jak na ní.A úsínaní večerní je taky boj.

iloha
autor
30. črc 2009

ˇU nás je boj se spaním snad pořád..........odpolední neexistuje a večerní je snad denně alespoň chvíli brečíci divadlo...... 🙂 má prostě pocit, že jí něco uteče a vztekání už konečně začíná lehce polevovat, ale jen lehce....

iloha
autor
30. črc 2009

Přeji dobrou noc

gejbule1
31. črc 2009

Ahojky a přeju dobré ráno 😀 .Zase to nevypadá na koupání.Já dnes jedu za kamarádkou do Mělníka.Ale jen na návštěvu.My taky každý den usínáme s brekem a to jsem tam s ní 😠 .Takže někdy jsem tam i hodinu.Hrůůůza.Když ji byly 4.měsíce měla jsem úraz páteře a musela jsem jen ležet.Byly jsme pořád vedle sebe.Tak si pusinka zvykla že stále ležím vedle ní a už to tak zůstalo.Tak jsem zvědavá do kolika 😀 😀 .
A co dnes budete dělat vy?

izina
31. črc 2009

Ahoj, jsem za maličkou hrozně ráda a moje mami se mohla zbláznit, když to konečně dobře dopadlo. Je prvně bábou a už v to ani nedoufala. Zatim kojim a doufám, že ještě dlouho budu. Malá je hodná. Večer si zakňourá, vykoupeme, nakrmíme, chvíli koukáme a jde spát. Spí až do rána, budí se po 6 a to usíná po 21. Jen přes den zkouší, co vydržíme. Chce si "povídat" a dělat opičky, skoro vůbec nespí. Při píchání naušniček plakala, ale horší to bylo potom skoro celé odpoledne. Navíc jí je doktorka píchla každou jinak, což nebylo pod náplastí vidět. Myslela jsem, že se zbláznim a půjdu jí dát do úst.
Bydlim na Sojčáku, Sezimáky znám oba, ale už ne tak dokonale, jako na střední. Po porodu v Plzni jsem se vrátila zpátky. Něco za sebou mám, asi to tak mělo být a jen doufám, že už bude lépe. Jen taťka s náma nebydlí, protože má práci v Plzni. Teď za náma přijel na dovču. Ještě je to trošku složitější, ale jde to.
My pozvali moje rodiče na oběd, takže se uklízelo, vařilo. Pak byla procházka, káva. Počasí mě také docela štve. Jeden den krásně, chceme jít druhý den na koupák a ono zase nic, protože je ošklivo. Tak zatim 🙂

iloha
autor
31. črc 2009

Ahoj, my se taky chystali po obědě na koupák, ale než jsme se vymotali přes náměstí, tak Terezka usnula v autě, takže jsme to otočili a jeli domů....mezi tím se to zkazilo a na koupání už to nebylo. Když se Terík vyspal, tak jsme šli jen na zmrzku a na tříkolku ven a teď tu prudí a nechce jít spát. Protože je přece vyspinkaná. 🙂
Izi, nechci tě nijak děsit, ale mě dr. píchala uši v sedmi a též mi píchla každé jinak, vůbec se mi to jedno ucho nehojilo a pořád hnisalo, takže mi mamka nakonec sundala naušničky a nechala dirky zarůst a asi za dva roky jsme šly na píchání znovu a to už se zdařilo. Tak snad vy dopadnete lépe. Terezce se ouška hojila cca 3 týdny. Tak zatím ahoj a já jdu krotit "dravou zvěř".

izina
31. črc 2009

No uvidíme, snad budou ouška dobrá. Sakra, malá už spinká a teď mi došlo, že jsem jí je nenamazala ☹ . Při nejhorším to dopadne jako s tebou, pokud jí bude to špatné hnisat. jinak jsme s mami vymyslely 3 naušnice, ale ne hned. Kájulka bude také živáček, prohlásila to už gynekoložka podle ultrazvuku. A asi měla pravdu. Kdyby to šlo, už by plkala a plkala a rovnou i chodila 🙂 . Jsem zvědavá na její první slovo. Já vim, ještě je brzy. Tak zatim a snad se ti podařilo "dravou zvěř" uspat

gejbule1
31. črc 2009

Ahoj holky,my byly dnes za kamarádkou v Mělníku.Odstěhovala se tam nedávno a docela dlouho jsme se neviděly.Má stejně starou holčičku jako já ale oni dvě si do oka nepadly.Pořád se o něco praly a nechtěly si půjčovat hračky.Zkrátka hrůza.Ale je to jako u dospělých.Někdo je nám symp.víc a někdo míň a nic s tím neuděláme.Tak jsem zvědavá jak to bude příště.Docela jsem se těšila domů,bylo to docela náročný ☹ .Lucka měla celkově den blbec.Spadla z postele atd.Tak dobrou a zítra 🙂

iloha
autor
1. srp 2009

AHoj holky, dravou zvěř jsem uspala skoro v deset a pak se umyla a šla si chvíli číst.........
Izi, my na ultrazvuku měly vždy spící mimčo a to i při porodu, prostě se jí ven nechtělo, ale když se už ven dostala tak nám to osladila 😀 Až skoto do dvou let nebyla noc kdybych 5-6x (minimálně) nemusela vstávat a to prosím nechtěla jíst..... Prvně si stoupla v osmi měsících a chodila kolem nábytku, lezla po výškách a ne a ne se pustit. Pustila se, až když jsme zjistili, že boty, které jsme tak přepečlivě vždycky vybraly jsou jí malé a potřebuje o číslo a půl větší 😀 Pak to bylo z minuty na minutu a kecat začala taky děsně brzy. Nejdřív jen tata,mama, baba, tyty (to je džeky - náš pes), ale okolo roka toho namlela až nás bolela hlava..... 😅 A teď je to srandovní - na dovolené se domáhala nákupu hraček : "Tatííí, ty seš ale krkavej, všecky děti si stím tady hrajou".....No a šlo se do krámu.
My si užili od mala - když jí byly necelé dva a půl měsíce - přetočila se na bříško a hnedle zpět, já myslela, že to byla náhoda, ale pak jsem zjistila, že ne. Paní doktorka když to viděla, nás hnala na neurologii, že to je strašně brzy a že to není samo sebou....ještě, že tam byla normální paní dr. a jen nám vysvětlila, že je to čipera a máme jí jen trochu ztížit přetáčení, (využívala svojí hlavu aby přepadla rychleji na bříško), tím, že jí lehce přidržíme a ona se to naučila pak správně 😀 a mně teď zpětně napadá, že ukecenej živel byla od peřinky 😀 😀 😀
myslím, že se máš na co těšit.
A Gejbulko, nevěš hlavu, takovéhle chování je přece normoš, přeci se o svoje hračky nebude dělit 😀
My teď zažili v bazénku i třebas 4 až 5leté děti a ty se klidně i oženou, takže ti naši prckové na to mají nárok. Náš Terík s velikou oblibou všem říká: " Nepůčím ti to, až zítra" a v klidu si sebere cizí kyblík 😅 nebo místo chtěného miminka nabídne lopatku a pod.

iloha
autor
1. srp 2009

ty jo, to jsem se rozepsala...........to bude tím, že malá je s Petrem na velké terase s ostatními dětmi a blbnou tam. Tak se trošku nudím 😉

izina
1. srp 2009

Ahoj,
já nevim, těšim se, až začne kecat a lézt, ale zase mi to vyhovuje i takhle. Asi je to tim, že je to první mimi a ještě nemám žádné zkušenosti. Někdy si dělám srandu, že v babičkovském věku se ptám na věci o dětičkách a jsem jako Alenka v říši divů. Náš taťka se jmenuje také Petr a je mladší. Když přijede, hodně se o malou stará a zdá se mi, že i rozmazluje jako všichni v rodině. Nemá rád, když pláče. Chtěl kluka a když při porodu uviděl holku, říká: Jé pipina. Ale jen mu ji sestra dala do náručí, byl pyšný. Já na něj byla také, při porodu mi dost pomohl, i v těhotenství. Ale z toho rozmazlování mám trochu strach. Snad to zvládneme.

iloha
autor
2. srp 2009

Jj, rozmazlování je u nás asi taky dost. Máme koukám dost společného, můj Petr je o dva roky mladší než já a z prvního manželství dítě nemá. Já ano, ale už dospělé, takže jsem už i babička 😅 Taky jsme si mysleli, že to bude kluk Ríša a pak nám na ultrazvuku a z plodovky řekli že holčička, ale nějak nám to bylo jedno. Teď právě spolu odešli hrát na velký hřiště fotbal a jezdit na kolobrndě (teda tříkolce). Myslím, že ty to spolu konečně začínají užívat a já si trochu odpočinu. DOcela dlouho byla pořád jen mami, mamina, a maximálně snesla babičku, aby s ní šel Petr sám ven, to byl téměř zázrak, ale teď je to úplně super. Mně příjde, že i když je to druhé mimi, tak jsem na tom stejně, jako kdyby to bylo první.........přece jen je mezi nimi velká pauza ........... Až bude Karolínka trošičku větší, tak to sami s tím rozmazlováním nebudete přehánět, a jestli se povede druhé mimčo, tak asi nebudete mít ani moc času 😉

gejbule1
2. srp 2009

Ahoj holky,jsem na tom podobně jako vy.Mám sice dvě dospělé dcery ale ´moc si toho nepamatuju.Lucka je skoro jako moje první.Spousta věcí je jinak.Můj manžel je taky mladší než já o 4roky a dítko nemá žádné.Byl svobodný a bezdětný 🙂 🙂 .Samozřejmě chtěl taky kluka -motorkáře ale teď taky Lucku rozmazluje.Ona to už s ním tak umí že si neumím představit jak to bude až bude starší 😉 .
To jsem ráda že to u vás bylo taky,že nechtěla k tatínkovi.Lucka nemusí nikoho jen mě a holky protože ty s ní blbnou.U Marka-manžela dost bečela.Teď se to už hodně zlepšilo ale těším se až spolu vyrazí ven.Třeba na kolo.
My jsme ještě co ji máme nikde spolu sami nebyli a už bych potřebovala vyrazit alespoň do kina.Ale dost špatně usíná.Chce jen ode mne uspávat a ještě docela pozdě.Třeba dnes usnula až ve 22.45h 😠 .
Holky já ji rozmazluju sama i když jsem si to zakázala ☹ 😅 .

izina
3. srp 2009

Ahoj děvčata, já na plodovce ani nebyla, takže pro nás to bylo překvapení. Petr sice chtěl, aby nám řekli, co to bude, ale já to zarazila. Nechtěla jsem to vědět, protože první 2 byli kluci, tak z psychologického hlediska (výmluva?). Na plodovce jsem nebyla, protože třetí měsíc jsem proležela v nemocnici. Krom mimi jsem měla ještě hematom. Na štěstí je Kája bojovnice a vzteklounka, tak to zvládla. Ale aby náhodou něco nerozeběhli, plodovku nedělali. Vyšetření prvního trimestru dopadlo dobře. Všichni nám drželi palce - známí, doktoři, sestry i rodina. Jen jeden doktor byl nepříjemný kvůli mému věku, ale to jsem spolkla. Náš taťka je mladší o 13 let, takže jsem trochu blázen, ale zatim to klape. A kdyby ne, jen jsme partneři, ne manželé. A hlavně je malá! Tu má rád. Také nikdy nebyl ženatý a byl bezdětný. Rozmazlování asi teprve přijde 😕. No, budu muset jít chvíli něco dělat, tak zatim.

gejbule1
3. srp 2009

Taky jsem se setkala s tím že jsem už stará ale to nesmíme moc řešit 🙂 .Věk neřeš hlavně že máš princeznu 😀 .Já jsem si manžela taky vzala až když byla malá.Když nám to nešlo tak jhsem si ho vzít nechtěla.Jsme spolu 6rok a manželé budeme teprve rok 😉 .Je jasný že by chtěl svoje mimčo.

izina
3. srp 2009

Věk neřešim a nikdy jsem ho neřešila 😉 . Stejně jako si myslim, že se nikdy brát nebudeme. Jsme spolu 3 roky a takhle nám to zatim vyhovuje. Teď procházíme zkouškou odloučení a vzájemnýma, spíš jeho, návštěvama. A za prdelku jsem opravdu moc ráda 😀. Ale změnim téma. Děvčata, nepamatujete si, kdy začaly holčičky reagovat na jméno? Včera jsme byli na koupališti, ale malá skoro pořád plakala. Sotva přestala, začalo pršet a šlo se domu. Zákon schválnosti 😖

jabluncanka
4. srp 2009

Tak věk taky neřeším...naopak mám pocit,žeaž teprve teď vím,co si mám s dítkem počít a to jsem prosím pěkně "profesionál"(dětská sestra)...
Toho pravého chlapa jsem potkala v 35ti a prcka jsme chtěli oba,takže po půl roce známosti jsme začali zkoušet..prošli jsme si i neúspěšným IVF(naštěstí) a pak k nám přišlo miminko úplně samo...Příští rok touhle dobou chceme začít zkoušet znovu...
Na NT screening jsem šla,plodovka nebyla podle MUDRy třeba a všechno dopadlo OK... 🙂 😉

iloha
autor
4. srp 2009

ty jo, tak jak čtu, máme to skoto všechny podobný.....my jsme jen o dva roky, ale spolu jsme 5 let a brali jsme se před 3 rokama, na začátku 3. měsíce 🙂 Na plodovku mě nahnala mudra, ikdyž bylo všechno v pořádku,těhotenství probíhalo super, já zhubla dvě kila a po porodu 12, ale Terurka nechce baštit, takže bych řekla, že brzy. Ale fakt nevím 😔

izina
4. srp 2009

Il, tak to jsi na tom s váhou dobře. Já přibrala hodně a i když něco dolu šlo, jsem pořád jako bečka. Kájulka papá velice dobře, zatim pořád kojim a chtěla bych co nejdéle. Mami tvrdí, že se břicho ještě zatáhne, ale nějak bych řekla, že ani náhodou. No uvidim, snad ano.
Podobně na tom jsme, jen moje je to první a podruhé se vdávat nechci. A koukám, že další neplánuji jen já, což je super 😅.
Neboj, ona zase bude papat víc, prý maji děti v jídle výkyvy a nemaji se nutit. Ale zkušenosti nemám, to mě teprve čeká 😀.
Gejb, byli jste v tom Sezimáku?
My jeli dnes na výlet, počasí jako dělané. Ještě že malá snáší cestování 🙂. Byli jsme za mou sestřenicí v Českých Budějovicích. Kájulku viděli poprvé a než jsme je našli, objeli jsme 2* Budějice 😕