Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

ledik
10. zář 2009

Izi, ty jsi noční pták viď? 🙂 To víš, že ti to malá vrátí. Prý se budoucí povaha dítěte formuje nejvíce během prvního roku života, tak čím víc lásky jí dáš, tím líp.
Gejbi, to je mi Lucinky líto. Já jsem taky pořád v nervech. Nelinka ještě nechodí, ale snaží se, u všeho se staví, pak se občas pustí no a končí to pádem. ☹

izina
10. zář 2009

lediku, jsem noční, ale já spim celkově málo. Ráno se přizpůsobuji Kájule a večer podle sebe a hlavně v klidu když Kájulka spinká. Ona mě přes den moc nenechá dělat si podle sebe, i když je na klíně. Nejvíc mě fascinuje, jak se dokáže vztekat, když něco chce a nepřestane, dokud to nedostane. Většinou se jedná o "kozu". Ale když jsme samy na bytě, je nejklidnější. I si občas na chvilinku zdřímne. Většinou se stačim umýt, nebo umýt nádobí, nebo zaméct. Jinak nic moc 😖

gejbule1
11. zář 2009

izi já mám a měla jsem to samé jako ty.Lucka od malinka vyžadovala všechnu pozornost.Když byla starší měla jsem úraz páteře a ležela jsem vedle ní od rána do večera 3.měsíce.Strašně si na to zvykla a pak už nechtěla jinak.Mám to pořád takže s ní nic neudělám(nenechá mě)a když spí jsem ráda za ten klid a taky se mi do ničeho nechce.Je to samozřejmě s každým měsícem o kousek lepší.Ale to ležící hodný miminko NEZNÁM.
Dnes jsme vyrazily na nákup autem bez kočárku a zpět už jsme nenastartovaly.Byly jsme tam docela dlouho a Lucinka už ospalá.Naštěstí se blízko nacházela nejstarší dcera a odvezla nás domů 🙂
ledík kde vlastně bydlíš?Tyhle začátky jako máte vy jsou nejhorší.Jak začínají chodit.Lucka už začíná právě blbnout(běhat)a ještě si moc neuvědomuje že je tam schod,díra atd.Tak to taky padá.
Co plánujete na víkend?Počasí nemá být nic moc!

ledik
11. zář 2009

Gejbi my bydlíme v Praze. Léto jsem skoro celé trávila na chatě, ale teď když začla škola, tak jsem se musela chtě nechtě přesunout do prahy. Nejsem v praze moc ráda, bydlíme v mikrobytě, takže se hrozně mačkáme, ale každodenní ranní dojíždění z chaty (kde máme veškeré pohodlí) do prahy nepřipadá v úvahu ☹
No a víkend u nás je jasnej - jsme na chatě 😀
Izi u nás je to s tím vztekáním také tak. Nelinka je hrozně hodná, ale když uloví na stole propisku okamžitě s ní začně cvakat, krásně jí palečkem zapíná a vypíná, ale bohužel zároveň píše po všem co je zrovna okolo, včetně svého i mého oblečení. No a když jí chci její nejoblíbenější hračku vzít, tak má amok 😀

izina
11. zář 2009

Jo, děvčata, my jsme o víkendu doma. Zajdeme na návštěvu k našim. Přijela tam moje teta s mužem. Přijeli na Táborské slavnosti. V sobotu se půjdeme podívat na historický trh a i když je program celkem bohatý a pěkný, malá z něho ještě nic mít nebude. Snad za rok.
Všimla jsem si, jak Kájule kouká do talířů a hrnků a dokonce sleduje i sousta do úst. Je to srandovní a zároveň je mi jí líto, když vim, že by chtěla a nedostane. Až začne běhat, asi si s ní také užijeme. U našich na zahradě si dáme. Táta dělá jezírko, je tam skruž s vodou, stromy a díry vyhrabané od psů. A 3 psi. To bude sranda. Pokud se mne nebude držet jako teď. Zatim jsem ráda, když se aspoň otočí z bříška na záda a zpět. Ale nohy jí jedou 😅

iloha
autor
12. zář 2009

AHoj holky, tak my jedem na bytochalupu a Terezka má reakci na to pod....ý očkování (2.vakcína priorixu). Takže jsme skoro celou noc nespali, nemůže pořádně dýchat nosem, ale nic nevymrká, nutí jí to na kašel, a večer ještě spadla z židličky na dlažbu a pěkně se bacila do hlavy. Naštěstí jsem jí studenou skleničkou zamáčkla bouličku, takž boule není a je to v pohodě.
Co se týká miminka "ležáku", taky to osobně neznám, ale moje švagrová má holčičku - 7,5 měsíce, ta jen leží, nepřetočí se ani pomalu na bok a když jí posadí tak sedí, když jí zvednou, tak je schopná stát, a to je celá její aktivita, jen všechno pozoruje. Od malička spí celou noc, takže se má švagrová přímo božsky.
No nic, mějte se hezky a užijte si víkendu. Ahoj

gejbule1
12. zář 2009

My jsme dnes byli na veletrhu interiéru protože plánujeme předělávat kuchyň.Mají tam pěkné věci ale do maxi bytů a za velký peníze.Zítra máme výročí svatby tak jdeme na oběd a večer přijede nejstarší dcera s přítelem na grilování.Tak bude veselo.
iloha hlavně že se malé nic nestalo.Mě Lucka zase dnes sáhla na dvířka trouby ale už byla trochu vychladlá tak se nespálila.Když ji varuji že to pálí a je to právě studené tak se směje.Teď pěkně řvala ☹ .
Taky bych si přále mít jednou hodné spokojené a koukací miminko 😀 😀 😀 .

ledik
12. zář 2009

Gejbi, já když jsem na chatě zařizovala kuchyň, tak jsem sjezdila všechno co bylo možné a nakonec jsem zakotvila v ikee. Zařídila jsem tam vlastně komplet vybavení do celé chaty, neříkám, že to nic nestálo, ale bylo to jednoznačně nejlevnější co se dneska dá koupit. Navíc mě se ten styl líbí, takže jsem spokojená 🙂
Iloh, to je mi malé líto s tou reakcí na očkování. No snad bude brzy v poho. Já teď řeším očkování proti pneumokou a mám děsné dilema. Dr. mi předepsala Synflorix (je proti 10 typům pneu), ale teď jsem se dozvěděla, že má přijít na trh nový typ prevenaru proti 13 typům, ale až po novém roce. TAk vůbec nevím co dělat, jestli čekat, nebo ne. Vy máte děti očkovaný?

izina
12. zář 2009

Il,
to by mě bolelo i s malou. A reakce na očkování je také nic moc. Kájula měla vždycky po hexavakcíně dost vysokou horečku. Teď ji čeká třetí, jsem zvědavá, jak bude reagovat. Švagrová se má dobře, ale asi bych vyloženě tolik klidné dítě nechtěla.
Gejb,
gratuluji k výročí. Koukám, že Luci je pěkná potvůrka
Lediku,
my zatim nemáme všehna nutná očkování předtim. Přece jen jsme ještě moc maličké.
Tak jsme se dnes byli podívat na táborských slavnostech. Bylo to fajn. Dokonce i malá byla pozorná a nadšená, když zrovna nespala. Zaujali ji koně. A hlavně byla venku.

ledik
13. zář 2009

Izi, to byly slavnosti přimo ve městě? I s koníkama? Jako dítě jsem do Tábora jezdila v létě docela často, rodiče tam mají nedalako chalupu, ale nepamatuji se, že by jsme tam někdy byli na nějakých slavnostech. No je to ale už pěkně dlouho, co jsem byla dítě, takže to se v Táboře určitě mnoho změnilo 😀 😀 😀

gejbule1
13. zář 2009

Ahoj holky,to je zima co?já se namlsala sluníčka a teď tu zimu nepřežiju.Vůbec se netěším na to navlékání a hlavně zase začnou rýmy atd ☹ .

izina
13. zář 2009

lediku,
ony se konaji asi 18 let, aspoň to říkaji naši. Já je tu totiž předtim nezažila. Jj, ve městě na Žižkově náměstí, na Tržním náměstí, na Housově mlýně a asi ještě v nějakém okolí u řeky. Na Housáku byly rytířské turnaje i s koníkama a tam se jí právě líbilo. Dokonce ji tam "balil" chlapeček asi tak 7mi měsíční. To bylo tak super 😀 😉 . Jinak tu vystupovaly různé skupiny, pro děti divadla a hudební soubory z partnerských měst v cizině. Jsou tu historické trhy a tak podobně. Jo a pochod v historických kostýmech. Bylo to fajn, ale příští rok si to užijeme s malou víc.
Gejbi,
počasí se hodně změnilo. Nejhorší je, že je chvíli chladno a chvíli horko. To navlékání se mi zrovna také moc nelíbí. Hlavně nikdy nevim, jak mám obléci Kájulu. Z rýmy mám docela obavu, ještě musíme vysávat, na smrkání je brzo. Snad to aspoň ona přežije. Já trpim každý rok na zánět průdušek. Jen loni nic, to jsem byla těhotná a minulo mě to.

izina
13. zář 2009

Ještě jsem zapomněla napsat, že v neděli jsou vstupy do muzeí a pod zdarma

ledik
14. zář 2009

Izi, na rýmu si kup pro Káju nosní kapičky Libenar. Je to krabička ve které jsou ampulky s roztokem. Stojí to 100kč a mám s tím ty nejlepší zkušenosti. Nevyléčí to samozřejmě infekční rýmu, ale když měla malá rýmu z nastydnutí tak to zabíralo hned. No a k mému údivu to zabralo i na mě. Trpím alergií a neměla jsem u sebe žádné kapky, rýma se nedala vůbec zastavit, tak jsem si to ze zoufalství taky nakapala, no a během 15 min. byla alergická rýma pryč. Pak jsem se v návodu dočetla, že je to i na alerg. rýmu, ale že mi zabraly kapičky pro novorozence mi stejně nejde do hlavy. 😀

ledik
14. zář 2009

Gejbi, zima je najednou hrozná, je to takový rychlý skok, ale konečně jsme zase na chatě zapálili krb a to miluju. Tak teď sedím, čučím do ohně a vklastně mi vůbec nevadí, že venku prší 🙂

gejbule1
14. zář 2009

Ty jo ledík ty se máš koukat do ohně to já miluju 🙂 .A Libenar taky jen doporučuji.Taky jsem ho používala a byla jsem spokojená 🙂

izina
14. zář 2009

Děkuji děvčata za radu. Zatim je vše v pořádku, ale ono to přijde. Jo oheň, ten také miluji, odmalička. Ale žhář nejsem 😉

ladybird391
14. zář 2009

Ahojky, vás tady ale přibylo!!!!To je paráda 🙂 🙂 . A já si pořád myslím, že jsem exot, ještě s dvojčaty 😕. My jsme strávili celé léto přestavbou podkroví a stále pokračujeme - moc dětí, málo prostoru...Jinak jsme byli 14 dní v Chorvatsku celá rodinka, dvojčata si to moc užila a dokonce tam oslavili 1. rok života, i jim upekli dort a mohli se v něm patlat. 😀
Izi, škoda, že jsem si to nepřečetla dřív, bydlíme od Tábora asi 50km, na slavnosti bych jela i s prckama. Tak snad příští rok ☹ .
Lediku, krb já taky miluju! Bohužel se nám do baráčku nevejde ☹ .
Tak dobrou 😔

izina
14. zář 2009

lady,
tvoje dětičky by si to už užili, moje pinďa tak decentně. Ale zase se pěkně prospala na "čerstvém" vzduchu za "tiché" pochodové hudby několika souborů 😉. Však si myslim, že příští rok to pro ni bude záživnější a možná s náma bude i taťka. "Nejen" babi, děda, teta a strýc. Exot s dvojčaty, to jsi napsala hezky. Já bych byla bývala ráda, kdyby se povedli hned dva najednou. Ale nevadí, když se druhé nepovede, je tu aspoň pinďula. Kterým směrem od Tábora bydlíš?, pokud to neni tajemství.
Ještě prý má být teplé letní počasí. To jsem na to zvědavá, ale bylo by to fajn

iloha
autor
15. zář 2009

Nazdárek holčiny, teplo by se nám taky ještě líbilo 😉 Zatím bojujeme s reakcí na očkování, nudle a kašel. ☹

gejbule1
15. zář 2009

Ahoj holky a lady 🙂 .Jak to zvládáš s dvojčátky?Máš alespoň pomáhací babičky?My máme zase tchýni u Tábora tak jsme mohli taky na slavnosti.
iloha dávala jsi malou očkovat proti neštovicím?My jdeme 5.10a do té doby se mám rozhodnout.
ještě nás čeká pěkné počasí huráááááááááááá!

ladybird391
15. zář 2009

Izi, bydlíme u Orlíku, okres Písek. V Táboře jsem ještě pořádně nebyla, jsme tady teprve třetí rok, jinak jsme "prahácí", jak tady říkají, ale já chtěla celý život z Prahy pryč 🙂 . My zase váhali, jestli zkusit dát 2 embryjka, protože dvojčata jsou velmi pravděpodobná, ale nakonec jsme usoudili, že lepší dva rošťáci než zase zklamání a nic. Věř tomu, že se to ještě povede!!!Moc ti to přeju, vím, co jsem prožívala a to máme jinak dětí dost, ale ne spolu.

Gejbi, zvládám v pohodě, zvykneš si rychle . Jen po porodu je to trošku na hlavu, teď už se jen perou a řvou 😀 , když se dostanou k sobě. Babičku máme jednu v Praze a druhou u Kutné Hory, tj asi 150km. A hlavně vzhledem k mému věku už taky nejsou nejmladší a uhlídat dva rarachy je celkem na hlavu, občas. Koukala jsem, že máme stejně staré nejstarší dcery, tu druhou máš starší. Když potřebuju, tak spíš hlídají holky, jsou z nich nadšené. My máme celkem 5 dětí, ještě má manžel dceru z 1. manželství, takže jsme byli rádi, že se nám povedl páreček a ne zase dvě holky 😀. Další už neplánujeme, myslím, že jsme splnili na 200% 😀.

My jdeme na očkování s oběma 1.10. - Priorix Tetra, ten se platí a jsou v něm i neštovice, tak jsem na to zvědavá, je to přece jen darda pro ty prcky, jak na to budou reagovat a ještě jsou dva, tak si asi užijeme 😕 .

iloha
autor
15. zář 2009

Holky Terezka priorix měla první dávku loni a reakce šílená a těď 2. dávku a taky reaguje,rýma jako trám dva dny zvýšená teplota a teď ještě začíná kašlat. Ale je taky možný, že někde něco chytla a je to zrovna v době očkování. Vyberte sI 😉

gejbule1
17. zář 2009

Ahoj holky,bohužel jsem se včera vrátila z nemocnice kde jsem byla na revizi dělohy.Když jsem byla v úterý na kontrole tak mi doktor řekl že nemám srdeční akci.Jednalo se o zamlklý potrat tak jsem se hned objednala do nemocnice na ukončení.Fyzicky je mi dobře ale psychicky nic moc ☹ ☹ ☹ .

papol
18. zář 2009

Zdravím vespolek, tak mě je 40 a mám ročního syna. Nějak jsem dlouho nemohla najít toho pravého a pak jsme dlouho na mimčo čekali. Nyní čekáme druhé a je mi moc dobře. Zatímco při prvním jsem měla často pocit na zvracení a nevěděla jsem, co jíst, nyní mi nic není, je mi fajn. Moje maminka mě měla ve 43, jako 8mé dítko a tvrdí, že vždy rodila bez problémů a nástřihů, či natržení 🙂 😉

ladybird391
18. zář 2009

Ahojky, Gejbi, to je mi moc líto, prožila jsem taky potrat ( samovolný ) ve 39ti a bylo to strašný, nikdy na to nezapomenu. I když se hned pak povedli naše dvě prťata, stejně na to budu vzpomínat. Já tenkrát brečela snad měsíc ☹ Tak ať se z toho brzo dostaneš.

Papol, to je super, že je ti dobře, mě bylo s dvojčatama taky dobře, snad líp, než když jsem měla kdysi holky. Narodili se , když mi bylo přesně 40 a myslím, že zvládáme dobře, člověk si to úplně jinak užívá než ve 20ti. Tak ať máš pohodové těhu a hlavně ten pravý je k tomu důležitý 🙂 .

Teda nevím, kde je to léto, u nás leje a je hnusně, ani se s dětma nedá jít ven, to se z nich zase picnu 😠 .

ledik
18. zář 2009

ahoj papol 😀
ladybird u nás (v praze) svítí sluníčko 🙂
gejbi - poslala jsem ti IP

papol
18. zář 2009

gejbul, moc se omlouvám, nedočetla jsem diskusi do konce a nevěděla, co se Ti stalo. Myslím na Tebe a budu myslet!

ledik, díky za přivítání 🙂

no, dvojčata, natož trojčata si nedovedu představit. Máte můj obdiv!

papol
18. zář 2009

lady, 🙂

izina
18. zář 2009

Ahoj děvčata,
Od úterý jsem tu nebyla. Babička nás pozvala na noc a vrátily jsme se až dnes. Ještě se nemůže vzpamatovat, že má konečně vnučku. Všichni jsme navštívili prababičku a udělali si výlet do Budějic. Ještě že Kájula ráda cestuje. Teda pokud nemá hlad 😀. Nevim, kdy máme začít pracovat na druhém, ale asi hned v listopadu, až bude malé 6 měsíců.

Lady,
já se vrátila do Tábora z Plzně po 25 letech a ještě jsem z toho trochu špatná. Ne že by byl Tábor tak zlý a navíc tu mám rodiče, ale chybí mi kamarádky a občas překážeji právě rodiče. Občas si připadám jako absolutně neshopná matka, ale Kája to tak asi nebere. Je to malé klíšťátko 🙂 . Jinak přes Orlík jsem jezdila k našim a teď pro změnu za taťkou. Věřim, že se sourozenec povede, když už to jednou vyšlo.

Gejbi,
to je mi líto, ale budu držet palečky. Neboj, povede se to 😉 .

Papol,
ahoj. 40 neni žádný věk 😉