Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

macek28
29. čer 2010

Ahoj holky!Tak prázdniny tukají na dveře. 🙂 Izabel je neštastná,že nebude chodit 2 m do školky,dnes i brečela. 😢
@iloha ,dík za přivítání.Do těhu bych šla,vypadáš skvěle!Omládneš a hlavně věk a kecy v okolí neřeš!Já toho musele při dvouch posledních těhu vyslechnout.Byla jsem už z toho neštastná.Dokonce,když jsem čekala Lilianku,všichni si myslely,ře je Petry.Byla v té době dlouhodobě v léčebně a potom přijela a vozila a byl hned na světě drb.Lilianka je v unoru,takže mega pupík se pod M bundou schoval.
@janettka ,M bydlel také ve FM.Jezdí tam ale nerad. ☹

ledik
30. čer 2010

ahoj holky, tak jsem si tu krásně početla, ve spoustě věcí se také viděla.
@iloha - k tvé pečovateské roli, mám pocit, že přesně tohle už začíná u nás. Starší děti byly (a doufám, že stále jsou) z malé nelinky nadšené, ale pomalu to začíná být jak píšeš. Malá jim leze do věcí, starší holce vytahuje šminky, náramky, řetízky, laky na nehty a spoustu dalších serepetiček a ta z toho začíná být na mrtvici. Snaží se před ní svoje věci schovávat, ale ona vždycky všechno najde. 🙂

jabluncanka
1. črc 2010

Ahoj všem,

že byste byly všechny na koupáku??
My jsme byli dneska na kontrole u neuroložky a jsme pozvaní
ještě za půl roku...Pak už nás snad vyřadí... 😉

iloha
autor
3. črc 2010

no, na koupáku ne, máme spálu 😉 , ale už jsme na tom docela dobře.

nicoleta3
7. črc 2010

Dobré ránko děvčata, tak Vás zběžně dočtu, nestíhám 😉))...na koupák to včera moc nevypadalo, dneska už snad bude lépe! 😉 Malá má jít taky do školky, ale zatím netuší co ji čeká a tak je vcelku veselá 😉))) Ale mám pocit, že školka bude mít obdobný průběh jako u starší dcery, ta nastoupila až do středňáků a ráno mi ji učitelka s řevem rvala z náručí, vydržela jsem to týden a pak školku zrušila a byla u našich. O rok později nastoupila do školky už bez problémů, mám pocit, že ještě nebyla vnitřně dosti zralá....jak to bude teď ukáže až čas 😉

iloha
autor
7. črc 2010

No, hlavně že se dostane mezi děti.............🙂, třeba bude v pohodě.

nicoleta3
7. črc 2010

@iloha ...já s malou chodím několikrát týdně do krůžků malování a waldorfské alternativy..na děti je zvyklá, ale je tam se mnou...co bude až zmizím z dohledu...kdo ví? 😉)))

katerina69
7. črc 2010

Ahoj, přeji dobrý večer. Mně připadá, aspoň podle našich holek, ideální věk na školku až tak od čtyř let. Mája tak začala chodit a po cca 2 týdnech, kdy taky ráno brečela, to už bylo v pohodě. Gabča chodila od 3 let, ale jen na 4h a do stejné třídy jako Mája, takže to bylo něco jiného. Ale líbilo se jí tam, myslím, taky víc až po roce.Problém je, kam dítě do těch čtyř let dát, když maminka musí do práce. Takže náš Péťa asi půjde do školky už ve 3 letech. Přinejhorším mám ještě v záloze babičku.

berenika39
7. črc 2010

ahoj a taky hezký večer 😉 . se školkou to bude asi veselé. moje představa, že začnu od podzimu dva dny v týdnu pracovat - podnikám - vzala asi za své. babičky nula, obě dost daleko, jedna ještě pracuje, druhá je neslyšící, takže i když superbabička, próstě na hlídání prcka celodenně to není. běžné jesle a školky jsou jen v místě trvalého bydliště, to bych nestíhala se vracet z prah, kde pracuji, v praze mi ho nevezmou, nebydlíme tam trvale. začarovaný kruh. někde berou i děti rodičů, kteří mají v místě živnost, to je fajn, ale jen pokud mají místo, a to nemají....babyboom.
soukromé jsem našla, je jich dost, ale i při dvou dnech týdně to je kolem 6 tisíc měsíčně. Za dva dny práce zase nevydělám tolik, aby to mělo nějaký smysl. Prostě mám ted trochu problém 😒 😒 😒 . Končí mi v srpnu rodičák, mělajsem dvouletý. 😒 Tak se asi uskrovníme a bude. Hlavně aby to mělo řešení, až budou petrovi 3 roky ☹

iloha
autor
8. črc 2010

Berenika39, to jsme na tom stejně, jen s tím rozdílem, že mně rodičák skončil 29.1. a od 1.2, jsem i bez práce, protože do školky během roku nevezmou ani náhodou, tři nám byly přece teprve v lednu a zápis je až v březnu a už jsem tu psala, že školka je zde na sídlišti téměř beznadějná - ale nemám zoufat, protože předškoláky berou samozřejmě, takže si budu ještě muset užívat doma 😉 a Terezka se bude nudit, protože přece jen denně mezi dětmi není. Soukromá je tu v okolí jen jedna a ta zapisuje na rok 2012 a 2011 je již plný, jen pokud by někdo odřekl - ale musíš zaplatit 3000,- Kč nevratnou zálohu..........no tož asi tak

iloha
autor
8. črc 2010

jo a sice mám babičky blížko, ale teď jsme malou nechaly té šikovnější a za tři dny jí totálně odrovnala, že řekla, že pokud bych chtěla hlídání celodenní a do práce a víc dnů v týdnů, tak by to nešlo, protože by se z ní asi brzy zbláznila.Prostě už na ten živel nestačí, byť všechno zastane, ale je vidět, že se více bojí a tak je neustále ve střehu apod.

berenika39
8. črc 2010

@iloha tak to bych možná brala za jednu z mála nevýhod našeho pokročilého věku - babičky už máme starší a méně akční. našim je lehce přes 70, prostě už občas musíme pomáhat my jim, tak to prostě bude, jsem jedináček a vím, že to bude na nás. tak to v životě chodí. manža je o 4 roky mladší než já a měli ho rodiče celkem brzo, takže babča je čupr holka, ale tím pádem pracuje a vnoučat má od tří dětí už 4ks, takže nemá jen našeho petase, že...to je jasný. navíc je 75km od nás, takže nic moc. je hodná, i tchán, bála jsem se toho, ale normálně si rozumíme a mám je ráda, fajn lidi. to ale školku neřeší....
ty soukromé školky u nás berou, ale ta cena....já nevím, odpovídá to té péči, kterou tam děti dostanou?

iloha
autor
8. črc 2010

@berenika, no s tou péčí je to různé, my jsme začali Terezku dávat do centra volného času, kdy vytvořili miniškolku na dva dny v týdnu od 9 do 12 hod, je to na zvykání si dětiček, že jsou v kolektivu, no cena je 1300,-Kč za jeden den v měsíci, pokud chceš aby dítě chodilo v út i čt a třeba leden, únor, březen, tak tě to vyjde na 6900,-Kč. Dostane tam svačinu, ale pití si nosí každý ve své lahvičce. Musím říci, že jsem velmi spokojená, protože je jich tam asi 13 a dvě paní učitelky, po Příchodu si chvíli hrají (než se všichni sejdou), pak se přivítají a lehce zatančí, zacvičí, zpívají, mají svačinku a po svačině něco tvoří - zřeba vázičku nebo dělaly sněhuláka, čerta,různé ozdobičky na stromeček, srdíčko pro maminky atd... Tam se jim fakt věnují. Já moc neuznávám takové ty školky, kdy ti nabízí angličtinu a klavír a kdo ví, co ještě, protože na klavír se moc učit nedá, děcka mají krátké prstíky ( starší chtěla těsně před první třídou na klavír chodit a v lidové škole umění nám tři učitelé nezávisle na sobě tehdy řekli, že musí obsáhnout oktávu jinak to s učením nemá nic společného.
A co se týká ceny, tak zastávám názor, že dokud budou státní školky téměř "zadarmo", protože mně to přijde jako výsměch dávat dítě do školky a platit od 200 - do 1000,-Kč měsíčně, to i za totáče jsem platila 300,- (za obědy a 100 byla režie).tak by soukromé měli jít s cenou dolů, ale oni nemůžou, protože jednoduché počty, pronájem, vody, teplo, jídlo, personál něco stojí....., ale ceny od 10000,- výše beru jako přemrštěné....myslím si že od 5000 do 10000 by se měli vejít všichni. Ale to je otázka názoru, bude-li školka mít i vlastní kuchařky, tak asi bude dražší.......
A na péči to moc vliv nemá, to záleží jen na učitelce, já jsem tady s nimi byla asi 5x než si Terezka zvykla zůstáváat sama a fakt jsou hrozně hodné a neumím si představit mít na krku třeba 30 dětiček, které kříčí, brečí, neposedí, věčně někde lezou .... no myslím si, že zaslouží obdiv, ale zase jen některé 😉

berenika39
8. črc 2010

jj, máš pravdu. je to o lidech. asi jak kde.
byla jsem se podívat tady nedaleko v soukr miniškolce. s petou. berou do dvou let, nový dům, postavený jen za tím účelem. málem mě šlak trefil. už u dveří řev. přišla mi otevřít asi tak 19ti letá slečna, moc hodná, ona za to asi úplně nemohla, ale uspávala na kočáru dvě děti, současně řvaly. další dvě se soukaly do bot a nešlo jim to, tak ječely a do toho další asi tři větší kluci lítali kolem sami sobě nebezpeční. no trefila jsem se asi .....byla podle výrazu dost

katerina69
8. črc 2010

Ahoj, co se týká školek, u nás je to teď s místy lepší, protože v jedné ze základních škol u nás na sídlišti otevírají v září novou MŠ o kapacitě 50 dětí. Ale děti do 3 let v podstatě neberou. Byla jsem u zápisu a bylo mi řečeno, ať přijdu až za rok. Před 3.rokem vezmou dítě, jen po individuální domluvě a když vprůběhu roku uvolní místa. Já se chystám od cca listopadu začít pomalu pracovat - žijeme teď trochu z rezerv na účtu a dýl než do listopadu to asi nevystačí. My máme 5 minut od bytu velice funkční babičku (moje maminka je i ve svých 66 letech opravdu hodně aktivní a zvládá se v případě potřeby postarat o všechny moje děti najednou). Ale třeba letos v zimě si zlomila pravou ruku a víc než měsíc měla co dělat sama se sebou. Bylo to v době, kdy jsmě kvůli mému zdravotnímu stavu měli doma trochu krizi ,takže teď už vím, že se na jednoho člověka nemůžu 100% spolehnout. Druhou babičku máme cca 40 km daleko a má malé hospodářství, holky tam hrozně rády jezdí v létě na pár týdnů, Péťa tam ale zatím není zvyklý .Navíc na nějaké dojíždění je to pro nás moc daleko. ( I když jedna moje kolegyně vozívala v době nemoci syna ke tchýni do Brna vlakem ráno před začátkem pracovní doby a taky to nějak zvládala.)
Já bych Péťu do školky dala nejradši co nejpozději, ale jak to nakonec dopadne si netroufám plánovat. Nakonec když jsem si v tomhle věku pořídila třetí dítě, budu to muset nějak vyřešit.
Jinak u nás hlídají děti do 3 let jenom v soukromém zařízení, je tam dost omezená kapacita a stojí cca 800Kč/den,což je pro naši rodinu finanačně neúnosné, i kdybych naplno pracovala.

nicoleta3
11. črc 2010

@katerina69 .... souhlasím s tebou, i já mám pocit, že čím později tím lépe, pokud dítě není zvklé nemohu to lámat. Školku máme v záloze jen jako varianutu, že by naši z nějakého důvodu nemohli hlídat pokud bych nastoupila do práce...ale situace se vyvinula nakonec jinak, čekáme dalšího prcka a zřejmě budu na rizikovém, což se definitivně vyřeší ve středu. Tak uvidíme, míst ve školkách je nedostatek, tak snad uděláme někomu radost a místečko přepustíme a dál budeme docházet do různých dopoledních kroužků 😉

ledik
13. črc 2010

ahoj holky, no my budeme zápis do školky řešit až příští rok, ale už teď je mi jasný, že to nebude nic jednoduchého.
😝

berenika39
13. črc 2010

taky se pečete? už se nám protočil teploměr na okně v kuchyni, kam svítí sluníčko, přelezlo to padesátku a prásk🙂.

nějak mi není jasné, jak to funguje, když prostě je školka plná. dítě vzít nemusí, pokud je mu málo, tak co pak? normálně je to moje noční můra. bydlíme mimo prahu, kousek, jen asi 20km, do práce dojíždíme všichni do prahy. ale když tam nemá trvalé bydliště, školka nula. a to mluvím o té běžné, státní, od tří let. jéééé být mladší, koupíme si ještě jedno prtě🙂)))) a bylo by to......

nicoleta3
21. črc 2010

@berenika39 😀 😀 😀 ...tak takhle možná školku vyřešíme my, pokud malá bude odmítat nastoupit 😉...nicméně další prtě bude za 3 roky taky školkovník a problém se bude opakovat 😉))...takže stejně se toho moc nevyřeší...možná jen, že už do školek nebude takový nával...ale kdo ví? 😉)))

izina
24. črc 2010

Ahoj holky,
tady v Táboře mi řekly, že mám jít malou přihlásit až jí budou 2 roky a že jsou jedna z mála školek, které mohou zvýšit kapacitu. Tak to snad i bude a vyjde. Pokud se postěhujeme do Plzně, bude to horší, ale kamarádka sehnala nějakou soukromou a je s ní velmi spokojená. Určo se mi nechce platit jí místo ještě než vůbec nastoupí.
Tak jsme si udělali jakodovolenou. Přítel skorotchýně si zlomil nohu, tak nám půjčil kousek od Plzně chatu. Měla jsem z toho trochu strach, protože se nám tam skoro nevešla ani postýlka, pro vodu se chodilo do studánky a na wc ven nebo chemie. Nakonec jsme tam byly místo plánovaných 4 dnů skoro celé 3 týdny 🙂 a ještě se nám odtud nechtělo. Sice taťka jezdil do práce, ale malá lítala po venku jak chtěla, dokonce se naučila chodit po schodech nahoru i dolu jen za zábradlí. Psina byla také pořád venku a počasí nám vyšlo. Prostě paráda. Jen signál tlf i poč nebyl, ale aspoň byl klid

ledik
26. črc 2010

ahoj holky,

@izina to je kája velká šikulka, že už chodí sama po schodech. To zírám. 😉

@berenika39 nám všechny teploměry vydržely, ale zrovna jsem si minulý týden říkala, kolik tak vydržej, takže padesát a dost... 😝

@nicoleta3 koukala jsem ti do pasu a mám velkou radost, že ten amniový pruh je pryč. Teď už to bude všechno jen dobré a těhotenství si budeš užívat. 🙂

izina
26. črc 2010

@ledik naše máma je z ní hotová, jak je šikovná a akční. Jen jí vadí, že nechce chodit na nočník. A tátovi pro změnu, že si něco breptá, ale nemluví. Ono se to poddá a bude ho to mrzet, až se ho začne vyptávat 😀 .

nicoleta3
27. črc 2010

@ledik 😉 díky 😉 snad už bude dobře, i když teď se zas z nějakého důvodu pokazila štítná žláza 😉))))...no já fakt nevím, jestli je to mé tělo už tak staré, že odmítá spolupracovat a stávkuje? 😉)))no toto! 😉)) Dostala jsem prášky a snad bude vše jak má být! 😉))

jabluncanka
27. črc 2010

@nicoleta3 Neboj,já jsem na lécích na ŠŽ už třetí rok a mám 100ug denně...Takže hlavu vzhůru!! 😉

nicoleta3
28. črc 2010

@jabluncanka ...já léky nikdy na nic nebrala 😉))..tak je to pro mě docela nezvyk...hlavně užívat pravidelně...toť probléém 😉))) Zvládnu maximálně paralen a to jen občas 😉))...no snad se to po porodu zas upraví 😉))

jabluncanka
28. črc 2010

@nicoleta3 Můžu se zeptat kolik máš naordinováno?? 😉

nicoleta3
28. črc 2010

@jabluncanka ... 😉)) já nevím? 😉)) Moc tomu nerozumím...tedy vůbec 😉)) beru Letrox...jednu ráno 😉

jabluncanka
28. črc 2010

@nicoleta3 Ale ten Letrox je v nějaké síle... 🙂 😉

izina
28. črc 2010

Zkusim sem dát fotky z našeho 3týdenního výletu

nicoleta3
29. črc 2010

@jabluncanka ...někam jsem zarafičila příbalový leták, ale je tam napsáno Letrox 50...logicky tedy soudím, že padesátka???? 😉)))