Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

iloha
autor
27. zář 2009

Ahoj holky, tak jsem rychle nakoukla a Izi tohle mě rozhodilo ☹ Bulím tu jak želva........... prdelka malá

izina
27. zář 2009

Il,
to víš, tenkrát mi bylo hrozně. Bolí to pořád, ale člověk to musí vzít tak, že to tak mělo být. Hlavně že se povedla pinďa a snad se povede ještě jedno. Uvidíme. Ještě musim zlomit taťku 😉

gejbule1
28. zář 2009

izi To je smutný.To je mi to moc líto.A jak je to dlouho?
Karolínka pak byla bez problémů?Porod normální?Je to nespravedlivý ☹ ☹ .My už jsme bez teploty a asi to fakt bylo k zoubkům.Jeden nový nám vykoukl 😀 .Dnes bych chtěla prát a umýt alespoň jedno okno jestli Lucka dovolí 😅 .Je to moje prdelka a potřebuje pořád mojí asistenci 😉 tak si celý den hraju 😀 😀

izina
28. zář 2009

Gejb,
letos v prosinci by mu bylo už 18 let. Pinďulka byla 4té těhu a až na měsíc v nemocnici bylo vše v pořádku. Já bych tu toho potřebovala udělat, ale také mě skoro nenechá. Je jako klíště. Jen ji položim, huláká 😖 . Ale je to zlatíčko zvědavé. Ty si hraješ, já nosim nebo dělám šaška 😀 . Hlavně že už jste bez teplot. Nás to teprve čeká 😲 . Teď se rozhoduji, zda Provenar ano či ne a kdy

izina
28. zář 2009

Ještě něco. Ve středu máme vítání, tak jsem na to zvědavá, Přijede zase taťka i s babi a strejdou. A mám jeden problém ☹ . Kájula si nenechá sáhnout na frňáček a potřebuje ho vyčistit. Je to blbé, ale sama ji s odsávačkou nezvládnu udržet hlavu i ruce. Přitom řve, jako bych ji bůh ví jak ubližovala

gejbule1
28. zář 2009

Tak to jsi si taky užila pár nervíků než se Kája narodila 🙂 .určitě nám i to druhé mimčo vyjde 🙂 .
Já Prevenar dala hned jak to šlo.Kačka jako malá hodně trpěla na píchání uší a tak jsem neváhala.Já teď nevím jestli dát Lucku očkovat proti neštovicím ☹ .Vítání tady v Praze je docela trapárna.Už bych znova nešla.Navíc mi jsme šly až v roce a nebylo možné ji udržet na místě 😉 .Odsávat sama se naučíš časem.Taky to už zvládám.Mám odsávačku na lux a někdy když jsem rychlá tak ani nezabrečí.Stejně brečí jen že je držíš protože jsem to zkoušela a vůbec to nebolí.My jedeme do Tábora příští týden.Tchýňa má narozeniny.

ledik
29. zář 2009

ahoj holky,
izi já také budu nechávat malou očkovat proti pneumokoku. Měli jsme posunutou hexu, tak jsem čekala i s ostatním očkováním. Myslela jsem, že dám Synflorix - ten je proti 10 typům, ale teď uvažuju, že dám ke konci roku Prevenar (proti 7 typům) a za měsíc přeočkuju novou vakcínou PCV13. To je nový prevenar a je proti 13typům a účinnost by pak měla být na těch 13 typů. Bohužel se má začít prodávat až v prosinci nebo lednu, tak čekám s první dávkou Prevenaru. Ty máš ale ještě Káju malou, když se očkuje do 7 měs. tak se myslím dávají 4 dávky, do 1 roku 3 dávky a nám už právě stačí jen 2 dávky.

ledik
29. zář 2009

gejbi o očkování proti neštovicím vím tohle. Kamarádka neprodělala v dětství neštovice, měla malého kluka, který je také neměl, tak když v okolí začaly neštovice řádit, šla se poradit s dr. ohledně očkování. Očkování prý není na celý život, takže je v dospělosti stejně můžeš dostat a průběh je mnohem komplikovanější. Takže je prý lepší, když si dítě prodělá nákazu normálně a má pokoj na celý život. Pokud se mu ale nákaza vyhne do cca 10 let, doporučuje potom očkovat. Takže nakonec se nechala očkovat jen kamarádka a kluk během roku chytil neštovice od dětí. 🙂

gejbule1
29. zář 2009

ledik tak to jsem nevěděla.to jsem ráda že jsi mě informovala 🙂 To ji asi taky nechám si je normálně projít.Já je měla jako malá a skončila jsem s nima až v nemocnici jak těžký jsem měla průběh ☹ .My měly jít na očkování příští týden ale dnes volala sestra že máme přijít buď zítra nebo až v prosinci.Tak jdeme až v prosinci.

izina
30. zář 2009

Gejbi,
užila, ale stojí to za to 😉 . Mami mi říkala, abych s Prevenarem počkala. Prý by měl být od nového roku zdarma, tak nevim. Pak bych uvažovala nad kombinací s tim novým. Neštovicema ji asi nechám projít. V Táboře je zima, ale to už bohužel asi všude.
Ledi,
děkuji za informace. O prevenaru i očkování na neštovice. Mně už dr napsala na prevenar předpis. Žádné informace, jen se zeptala, zda budu chtít nechat očkovat a že příště (začátek listopadu) naočkujeme. Já jsem u ní vždy nervozní a byl se mnou i muj táta, takže jsem se ani na nic nezeptala.
Tak jsme byli na vítání. Bylo to docela hezké. Nejdřív nám zapěly dětičky ze školky, pak promluvil starosta, rozdal pamětní listy, mince, karafiáty a hračky, fotilo se u kolébky a zase pěly děti. Malá byla docela hodná, jen jednu chvilku trochu fňukala. S naší malou se fotily i zdravotní sestřičky. Nás tam bylo 6 z rodiny. Pak jsme se krásně prošli po městě. Taková rodinná idylka. Přijel nám taťka s bráchou a mami. Mami jsme nechali spát u našich a kluci šli na bowling, tak jsem tu zase sama s malou. Zítra povezeme strejdu a babi do Písku na vlak a taťka tu zůstane do neděle, tak si pinďu taky trochu užije

gejbule1
1. říj 2009

ahojky,tak to jste si to užili 🙂 .To budete mít hezký víkend s taťkou 😉 .Jak ti malá spí v noci?

izina
1. říj 2009

Ahoj, poslední 3 noci nic moc, jinak spinkala celou noc. Usínala kolem 22 a vstávala kolem 6. Teď se začala budit, chce spát se mnou a u kozy. Je rozhozená, ale myslim, že je to věčným přejížděním od našich domu a tak. Každou chvíli spí jinde a našim to nevysětlim. Byli jsme v tom Písku. Hezký výlet

iloha
autor
1. říj 2009

Ahoj též jsem slyšela, že od nového roku by měl být zdarma, ale zároveň nám ušní lékař vysvětlil, že pokud není vyloženě rodová zátěž, tak by očkování nedoporučil. Nám řekl, že kdyby se očkovalo před 25 lety tak by Haničku neváhal očkovat, ale Terezka o její 1.píchání prý není důvod na očkování. Ona prý ani jedna vakcína není na toho pneumokoka co je reklama v tv. Takže já do očkování nejdu. a neštovice by měli být součástí priorixu tetra - nebo jak se jmenuje - spalničky, příušnice, zarděnky a neštovice. 😉

gejbule1
2. říj 2009

nevím zda jsem to špatně nepochopila ale neštovice v očkování nejsou a musí se na ně připlácet asi 2000kč.
naší lucce taky časté měnění postele nevyhovuje.Pak taky špatně spí☹.Já se snažím vždycky na noc jet domů a le je jasný že u vás to moc nejde 😉.
Teda už je docela chladno co?Já se úplně děsím zimy?To budou dlouhé dny 😉.Teď jsme byly celé dny venku a doma ji to moc nebaví ☹

izina
3. říj 2009

No právě, naši nás nechtěji pouštět domu. Ale už si občas dupnu a jedeme. Kájule je zatim počasí trochu fuk, jen to oblékání. Nikdy pořádně nevim, jak ji obléci do kočáru. Ale zvládáme to. Zatim. Ale mně se chladno také moc nezamlouvá. Teď, co jsme v plné sestavě a doma, spinká malá docela dobře. Chodíme na dvě dlouhé procházky, takže vyvětraná je. Taťka s ní blbne zatim nesměle, ale blbne. A v pondělí nás chci přihlásit na cvičení, tak se jí to snad bude líbit

iloha
autor
4. říj 2009

Gejbi, priorix tetra je opravdu i proti planým neštovicím........http://www.distribucecz.cz/products/priorix-tetra/

izina
4. říj 2009

No a taťka nám už odjel. Snad nám ten prima spánek zůstane.

gejbule1
5. říj 2009

Tak jste holky zase osaměly? 🙂 Dnes uspává taťka tak mám pohodičku.
iloha tak to jsem nevěděla.A ty jsi dceru dala na toto očkovat?

izina
5. říj 2009

jj, osaměly. Dnes jsem vozila maminu pro prášky k doktorce. 2*, protože dopoledne je ještě neměla. Kájinka byla dopoledne ještě hodná, ale odpoledne už fňukala a fňukala. Myslim, že pochopila, že táta zase odjel a neni s náma. Jedno menší pozitivum to mělo. Usnula brzo. Ale zase přes den spala asi jen půl hoďky. Volala jsem na masáže kojenců. Má tam rozmezí 3-6 měsíců, ale řekla mi, že je na to pinďa už velká. Ale nakonec svolila a že mi do zítra večer zavolá, tak jsem zvědavá. Přes víkend budu mít na starosti krom Káji a mojí psí obludy i 2 psy od našich a kočku. To si užiju, už se těšim 😀

iloha
autor
5. říj 2009

Gejbi, první dávku priorixu dostala v 15-ti měsících - tehdy jsem od mudry dostala na výběr - zadarmo státní anebo za 500 priorix, ale tam ještě nebyly ty neštovice. Teď měla druhou dávku a po pravdě nevím, nic po mě nechtěli, takže netuším, jestli v té druhé už byly neštovice. Ale určitě se tě mudra zeptá. a třeba to do té doby bude bez doplatku anebo si zjisti jestli ti to vaše zdravotní pojištovna nezaplatí. VZP to jednu dobu proplácelo

ledik
6. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem se konečně zase dostala na koníka. Teda snažila jsem se už dneska dopoledne, ale nějak mi to nešlo načíst. Koukám, že ještě řešíte očkování. Tak ještě taky přidám co vím. Státem hrazená je vakcína Trivivac - příušnice, zarděnky, spalničky. Alternativa je priorix - doplácí se 500kč, to je asi to co máte vy iloh. No a pak je ještě Priorix tetra a ten obsahuje navíc právě ty neštovice. Tam se doplácí mnohem víc, myslím, že to jsou skoro 2000.
Izi a Iloh díky za info, tak to se ještě zkusím taky poptat, jestli bude prevenar od ledna hrazený pojišťovnou. I když nevím nevím, některý pojišťovny prý od letošního léta ani nedávají příspěvky na očkování co dřív dávaly a vůbec se prý neví jak to bude s příspěvkama dál. Jinak já nevím, kterého pneumokoka mělo mít dítě v reklamě, ale prý se v evropě vyskytuje nejčastěji těhle 13 typů na které je to očkování. Ono to očkování je zároveň proti zápalu plic (který také způsobuje nějaký pneumokok) a obě moje starší děti když byly malé ho měli několikrát, tak taky proto bych docela do toho očkování chtěla jít.

izina
7. říj 2009

mojmacik,
máš nádherná trojčátka.

Lediku,
i já děkuji za info. Naše dětská je fajn, ale bližší info nám nepodá. A já jsem vždycky tak nervozní, že se zapomenu zeptat na podstatné věci.

ledik
12. říj 2009

ahóój, je tu někdo??

iloha
autor
12. říj 2009

občas...................

gejbule1
12. říj 2009

Ahojky,tak co holky děláte když je tak ošklivo 🙂 ?

iloha
autor
12. říj 2009

no, koukáme na pohádky, dupeme do louží, chodíme s deštníkem a po návštěvách......

CO vy? Taky jsme byly na smíchově v království železnic, super.

izina
12. říj 2009

Ahoj,
my byly s Kájou přes víkend u našich na baráku samy, takže jsem dělala 3 psům hlavně dveřníka na venčení a krmiče, nosiče našeho zlatíčka a její flašku. Ven jsme šly ve vaku na břiše a s deštníkem

ledik
13. říj 2009

ahoj,
iloh kde je království železnic? Předpokládám, že asi někde u smíchovského nádraží? Vůbec nevím, že by tam něco takového bylo. To je nějaké muzeum?
Jinak venku je hrozná zima, ještě jsem nevytáhla nos, ale musím dneska ještě něco zařídit, tak čekám až se malá vzbudí, nabalím jí, sebe taky a vyrazíme. Br, vůbec se mi tam ale nechce, alespoň, že občas vysvitne sluníčko.

iloha
autor
14. říj 2009

Lediku, vylezeš z metra na Andělu a víš, kde je ten obchoďák?
Tak přímo na proti němu je ulice Stroupežnická a je to hnedle první dům, nemůžeš to minout, je tam obří nápis nad vchodem. http://www.kralovstvi-zeleznic.cz/videogalerie.... Když tak mrkni na jejich stránky, jsou to modely železnic, ale naprosto dokonalý, mašinky se tam prohání o sto šet, jezdí tam autobus, nákladní auta, no prostě paráda, je to jako malý městečko. 😉 Terezku to naprosto uchvátilo.

ladybird391
14. říj 2009

Ahojky, tak se na vás jdu mrknout, nějak teď vůbec nestíháme. Přestavujeme celé podkroví, takže halda řemeslníků, holku vozím do školy a ze školy většinou z dvojčaty a s těma je taky teď legrace, to uhlídat, to stojí za to 😀 . Kromě toho bojujeme s rýmou, pořád dokola a kluk dostal očkování - Meningokoka B a Priorix Tetra, takže ještě nějaké ty reakce, no děs 😕 . Malá to nedostala, protože rýmovala a čekám, až bude zdravá, aby jí mohla dr. doočkovat. Jinak k tomu očkování - Priorix je zdarma, Trivivac už se neočkuje vůbec, teda neměl by. Priorix Tetra - spalničky, zarděnky, příušnice a plané neštovice - imunita zřejmě okolo 30ti let, takže nejdůležitější léta by to mělo pokrýt. Stojí okolo 2000,-. Prevenar mají obě děti, jedna dávka stála 2000,-, dostali 3 a ještě je čeká jedna. Je to i proti zápalu plic, to hlavně ( pneumologie - plicní ). Teď je nový Synflorix, předtím ještě nebyl, když jsme začali očkovat. Pokud ho bude stát hradit, tak je to vždycky tak, že se to vztahuje na děti narozené od 1.1. toho roku, odkdy to odsouhlasili, nikdy ne zpětně, museli by se asi zmýlit, pánové nehoře. Ale třeba nás překvapí. Tak jsem se úplně vyčerpala z vědomostí, které mám čerstvé, jelikož dětem je 14m právě dnes, tak to mám ještě vše v paměti.Krom toho jsem zdravotník, tak se nezlobte za takovou přednášku 😀 😉 .
Jinak vás moc zdravím a zase brzo nakouknu, jak se máte, papa 🙂 🙂 🙂