Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

mojmacik
22. kvě 2009

no ja nie celkom ale teraz v juni budem mat 40 a 31.1.2009 sa mi narodili moje prve deticky..a hned 3-ky.Takze v podstate som bola veeeelmi stara prvorodicka 😀 ...no citim sa na 25

iloha
autor
22. kvě 2009

Ahoj mojmaciku, to je síla, gratuluju.......Já mám dvě holky - jednu už 25 a fous, ta má teď sama mímo už sedmiměsíční........a já se teď raduju z Terezky 2roky a čtyři měsíce a musím říct, že se tedy cítím na trochu víc, tak 30. a jak to zvládáš? jo mně je letos 43 😉

tereziep
22. kvě 2009

Ženský, to Vás obdivuji. Mě bude třicet a tak nějak jsem přemýšlela, jestli už nejsem stará - podle mých spolužaček, které už mají děti ve škole. Teda mojmaciku, to bych asi nezvládla. To musí být docela zahul mít tři děti najednou. Občas hlídám neteř a mám toho docela dost. Nevím, jak bych zvládala dvojčata, natož trojčata. Velký obdiv. Koukala jsem do albíčka, že máte 3 kočárky. Jak je vozíte? Je fakt, že kočárků na dovojčata je několik, ale na trojčátka jsem viděla na netu tak 4 druhy. Nedokážu si představit, jak bych takový kočárek vozila. Zaujal mě od inglesiny, ale musí být docela dost těžký. Ještě jednou velký obdiv.

mojmacik
22. kvě 2009

tereziep-na 2 kociky mam spojky,takze na vychadzku mozeme ist aj dvaja, no nechodime casto,lebo zatial byvame v dome pri svokre (tchyni),takze terasa to isti.Deturence su von cely den. Inak zo zakona mam narok na opatrovatelku a samozrejme som to vyuzila,no nie je to zdarma ☹

shaula
22. kvě 2009

mojmacik, klobouk dolů. Mně je 30, mám dvojčata a někdy toho mám plnou pr... 🙂 Máš můj obdiv.

berenika39
22. kvě 2009

ahoooooj, téma jak vyšité...už jsme si tu jednou my stařešiny psaly....Miminko a puberťák 😀 😀 😀 .
Mám téměř 20ti letého syna a půl roku před 40 se nám narodil Péťa. Už jsem 40 oslavila, ale duševně jsem na tom tak 28, tam se mi to zaseklo a fyzicky - snad to nezakřiknu - pohoda. Hoooodně jsem sportovala, těhu i porod jsem přestála bez následků, ještě zůstaly 2 kilča, ale co...
Jsem spokojená, vyrovnaná, v klidu, a mám pocit, že mám už všechno.
Hodně lidí se mě ptalo, jestli budu mít dost energie na mimčo, ale prcek nám ji dodává!

iloha
autor
22. kvě 2009

bereniko, mám tu energii sice dodává, ale taky krade 🙂 a váhu jsem raději přestala řešit, po porodu jsem krásně zhubla, nic jsem nepřibrala, takže jsem šla domů skoro hubená.........ale jen sem přestala kojit tak jsem se dostala na svou váhu před porodem ☹

krista
23. kvě 2009

iloha • 2d • Včera ve 13:27
lendy1: stejné téma od uživatelky iloha v kojencích
Smaž
Maminky jste tu nějaká po čtyřicítce? 🙂

kubaka • 2d • Včera ve 13:31
mě je ve středu 40 a mám dvouletého klučíka. 🙂

iloha • 2d • Včera ve 13:42
super, tak to gratuluju Kubako a odkud jsi? Já z proseka a letos mi bude už 43............ 🙂

renda71 • 3d • Včera ve 14:48
ahoj holky,přidávám se k vám,bude mi v červnu už 38 🙂

sarinkam • 2d • Včera v 18:18
renda71, to mas 😀 blby, me bude v cervnu pouze 38 a jsem rodak z Proseka, již 20 let na jihu čech

renda71 • 3d • Včera ve 20:06
sarinkam,co nadělám?? 😀

iloha • 2d • Včera ve 20:40
máte pocit, že se o ty prcky bojíte víc než o ty první děcka? já jo.......někdy mi to přijde úplně děsýný 😉

kubaka • 2d • Včera ve 20:53
iloha - jsem z Řep z Prahy a musím říct, že se nebojím vůbec víc. Naopak jsem mnohem klidnější a nic moc neřeším. To s prvním jsem byla vyjukaná, hlídala jsem spoustu věcí - teď na to kašlu a užívám si hlavně prcka. U mě hodně posun ke klidu a štěstí. 😵 😵

iloha • 2d • Včera ve 21:17
to ti závidím, já když jí vidím jak leze neohrabaně na klouzačku, nebo se řítí po chodníku a řvu na ní stůj, aby nevlítla do silnice a tak podobně, tak je mi z toho ouzkou 🙂 nějaký rozbity koleno mi nevadí, ale když se mi chce vyšplhat na zídku u balkonu ve 4.patře, tak fakt nic moc ☹ Teď se naučila chodit po schodech, jenže na chatě máme takovy ty točitý, co jsou samá díra a vidíš skrz ně dolů a mají zábradlíčko, kterým pomalu proletí i dospělí člověk a ona by nejradší pořád nahoru a dolů..... 😢

kubaka • 2d • Včera ve 22:45
iloha- to jsou asi stejně staří - Marián se narodil 28.února. Mám ale štěstí, že je právě neobyčejně šikovný a dobře odhaduje své schopnosti. Narozdíl od prvního syna - to je tělovýchovný antitalent - Marián od malička byl velmi odvážný, ale opatrný - taky všude vleze a vyleze, ale obratně a bezpečně. I na klouzačku jde sám, po schodech chodí bez držení a střídá nohy, občas si vynese i motorku 😀 - to je pohled pro Bohy - hodí motorku na rameno a vynese si ji po schodech, nasedne a pokračuje - totéž na obrubníku.
Ovšem taky neposlouchá - teď trošku líp, ale dělá si ze mě srandu, dojde ke kraji chodníku, zastaví se, tlemí se pod fousy a pokukuje, co já na to. 😀 Je to taková šťastná veselá povaha. První syn je křehký citlivý introvert - tohohle nic nerozhází 😵
Jediné, co zabere bezpečně, je, že zahulákám PÁPÁ a jdu jako pryč a to teda metelí s voláním maminkáááá 😀 Hajzlík malej roztomilej Zlobit se na něj ani nemá cenu - culí se na mě, obejme mě -prostě ví, jak mě zlomit. Teď má období vzdoru, ale je to paráda. Bála jsem se, jak se bude projevovat při své odolné tvrdohlavé povaze, ale je to docela pohoda. Vždycky to nějak obejdeme, odlehčíme a jde to.

renda71 • 3d • Dnes v 08:42
iloha,kubaka tak mě se zdá,že svou nejmladší taky víc hlídám a sleduju 🙂 je to Býk a tak má hlavinku pěkně paličatou,ale na druhou stranu je na svůj věk na sebe strašně opatrná 😀 nejdřív rozváží,jestli na to má nebo ne a pak volá mamí pomóc 😀 na motorku nasedá takovým způsobem,že si ji přiství ke zdi nebo k nějakému pevnému bodu a jednou rukou se něčeho drží a druhou ji přudržuje,tak si na ní nasedá i vysedá 😀
musím přiznat,že si mateřskou s Aničkou krásně užívám,mnohem víc než se staršími dětmi 😉
nevím jestli je to tím,že na ni mám mnohem víc času nebo jestli teprve v tomto věku přesně vím jak rozdělit čas 😵 prostě si to užívám a nejradši bych se z mateřské vůbec nevrátila do práce,protože tím začne pořádný koloběh a vím,že na toho mého kulíška nebude tolik času a ten přeci tak strašně rychle letí ☹

jabluncanka • 2d • Dnes v 09:45
Ahoj vespolek,

omlouvám se,že Vám se lezu...v dubnu mi bylo 38 let a mám 4měsíčního Cipíska... 😵 😉

renda71 • 3d • Dnes v 10:06
jabluncanka mě taky bude 38,tak vítej do spolku 😀

jabluncanka • 2d • Dnes v 11:48
renda,

no já doufám,že jsem s rozením ještě neskončila!? 😀 ještě bych jednoho potomka...tak uvidíme... 🤐 😉

iloha
autor
24. kvě 2009

jabluncanko, prepada me závist, ale prece jen uz rodit asi nebudu......snad v pristim životě 😉 teď si budu vychutnávat ještě Terezku a vnučku Karolínku 🙂

jabluncanka
25. kvě 2009

Iloha,

když já toho správného chlapa potkala až te´d...Tak si říkám,že až dokojím,dám si do kupy cyklus a zkusím to ještě jednou...Když se povede fajn,když ne,máme Ondřeje... 😉

iloha
autor
25. kvě 2009

budu držet pěstičky, aby se povedlo 😉

jabluncanka
25. kvě 2009

Díky,hodná!! 😵 😉

andykov
25. kvě 2009

ahoj holky! já bych chtěla vědět, jak jste zvládaly těhu a pak vše okolo. já v tom nevidím nic špatného. mně je 23 a před šest týdny se mi narodila má dceruška. mý mamce bude 42 a včera jsem se dozvěděla, že je těhu a to i přesto, že po mně už nikdy neotěhotněla. chce dát miminko pryč, ale já bych byla pro, aby ho měla. zdravotně je na tom velmi dobře a já si myslím, že i v tomhle věku se to dá. co myslíte?

jabluncanka
25. kvě 2009

Ahoj Andy,

záleží na mamince jak se cítí...Osobně jsem to tentokrát brala všechno tak nějak více pozitivně a s nadhledem a moc jsem si to užívala a užívám... Vždyť nyní i celebrity rodí později,např. Basiková...a je to OK...Zkus s maminkou promluvit... 😉 Ale závěrečné slovo a rozhodnutí bude jen na Tvé mamince...

iloha
autor
25. kvě 2009

Andy, souhlasím s jabluncankou, rozhodnutí je na tvojí mamince....... 🙂 ale já bych do toho šla, je to naprosto úžasný. Sama jsem dlouho říkala, že už děti asi ne, přece jen už jsem stará a tak, ale pak se to nějak ve mně zlomilo a s budoucím manželem jsme si řekli, že to nebudeme řešit. On děti z prvního manželství nemá, já ano - dceru 25 let. A pak najednou jsem dospěla k přesvědčení, že bych ještě přece jen miminko chtěla a ono se to povedlo během dvou měsíců, takže jsem rodila ve svých necelých 41 letech. Těhotenství bylo v pohodě a teď si ani na 43 necítím. V porodnici na pokoji se mnou byla mamina (měla už třetí holčičku) a bylo jí cca 37 a pořád mi tam brečela, tvrdila, že má poporodní depku - ale pak z ní vylezlo, že jí hrozně trápí, že už další tak krásnej pocit z narození nezažije 😉 Musím přiznat, že si na ní občas vzpomenu, sami jsme před rokem řešili jestli zkusíme k Terezce ještě jedno. Rozhodli jsme, že už přece jen ne.

misa.cekatelka
25. kvě 2009

Ahoj všichni,jen trochu přispěju.Mojí mamince je 41,má 4 děti.Mně(už pomalu 24),bratra č.1(10 let),bratra č.2(8let) a bratra číslo 3(1 rok a 5 měsíců).Taky má vnučku(moji terezku),které je 10 měsíců.Terezky strýc je o půl roku starší jak ona.Jsme taková zvláštní rodinka 😀 .

iloha
autor
25. kvě 2009

Je míso, já už jsem taky babička, mám sedmi měsíční vnučku Karolínku 😀

misa.cekatelka
25. kvě 2009

iloha:však to je super.aspoň si holky spolu můžou hrát.Nevidím na tom nic zvláštního.Snad jen,až jednou spolu někam vyrazí a Terezka bude říkát:no tady Karolínka je moje neteř 😀 To budou všichni čumět.Je to hezký

iloha
autor
25. kvě 2009

no zatím, když mi starší dcera řekne babi, pochovej Káju, tak se Terík čertí, že přece mamí 😀

misa.cekatelka
25. kvě 2009

😀

kubaka
26. kvě 2009

Já měla druhé klučinu v 38, zítra mi je 40 😀 a musím říct, že mě dítě omladilo, ohromně si to štěně užívám a nemůžu se na něho vynadívat. Hlavně člověk už je natolik dospělý a zralý, že neřeší spoustu blbostí, jsme víc na d věcí. Jediné, co je znát - a je to individuální - je fyzická kondice - těhu bylo bez problémů, ale já už to snážela podstatně hůř. Nakonec měl 4300 g, takže se mu dařilo bezva, akorát já byla už před porodem úplně vyřízená tělesně. Psychicky jsem to naopak snášela a snáším mnohem líp.
Záleží na mamince, ona nejvíc ví, jestli se na to cítí - být ve střehu, vstávat v noci, kojit, ale obecně řečeno, nemohla jsem si to naplánovat líp, jsem moc šťastná - te´d se to tu na mě šklebí a chce pusu 😅 a tahá mě od počítače, takže jdu mazlit sladké mládě

iloha
autor
27. kvě 2009

jj, taky se rádi mazlinkujem, ale většinou přijde sama, že chce pochovat, když bys chtěla ty, tak ani náhodou.
Terík vážil 3720 a 51cm 😉

berenika39
29. kvě 2009

😀 😀 , teď jsme pár dní čekali s manželem na menstruaci, a musím říct, že jsem byla mile překvapená. Konstatoval, že Adélka by bylo hezký jméno....kdyby, bylo by mi 41 v době porodu 😀 😀 . Jinak babičkování by mi taky klidně mohlo hrozit, mladý pán je momentálně velmi zamilován 😀 😀 😀 , ale dnešní mládí je rozumnější než my, tedy aspoň doufám 😀 😀 .
Malý Péťa mě v mých 39 posunul o hodně, hodně zpátky. Fakt mě mrzí, že ten čas letí jak blázen, porodnice nedávno a on už ťape....

kejka
29. kvě 2009

🙂 🙂
Hlásí se další matka
Mám tři syny-letos 24,21,4roky.Posledního jsem měla jako Kubaka ve 38letech 🙂 🙂 Byl plánovanej a fakt se vyvedl.Já bláhová jsem myslela,jak budu mít hodné dítko-do roka a půl jsem se nevyspala,rozmazlila jsem ho,ale ted je zlatej a můžeme se z něj pos... 😀 😀 😀 Taky už bych mohla být dávno babičkou,ale kluci se do toho neženou.Moje máma byla poctěná už ve 36letech.Na vnouče se ale moc těším. 🙂 🙂
Těhu jsem měla pohodový,až na první čtyři měsíce,ty jsem totálně problila,ale pak supr.Porod CS plánovaně.Nelituju ani na okamžik,je to úžasný a úplně jiný,než když mi bylo 18let. 😉 😉
Včera jsem se dozvěděla,že moje kamarádka-43 čeká miminko. 🙂 🙂
Kubaka štěně 😀 😀 já mu říkám zvíře 😀 😀
Jo čas letí jako blázen,děti stárnou a my mládnem. 🙂 🙂

berenika39
29. kvě 2009

kejka 😀 😀 😀 , proto je máme, abychom byly stále mladší a mladší.....
Jinak dneska jsme se docela pobavili: Péta je milovník psů. Nevím proč, ale skáče z kočáru, jak vidí psa. Doma štěkáme už všichni. Dělala jsem na něj ze srandy jak štěká malej a jak velkej pes. Manžel mi dneska říkal, co že to prcek dělá za divný zvuky, jako neandrtálec, chrčí a hučí...jestli mu něco není. No tak to byl velkej pes 😀 😀 😀
A pak at se mě někdo ptá, jestli toho nelituju 😀 😀 😀 😀 😀

iloha
autor
30. kvě 2009

😀 😀 😀 bereniko, to je krásný
jinak souhlasím, děti stárnou a my mládnem 😉

iloha
autor
30. kvě 2009

Využíváte některá nějakou hlídací agenturu? Raďte, já se zatím rozkoukávám a nějak nemám odvahu to zkusit, co vy?

kejka
31. kvě 2009

😀 😀 😀 Bereniko to je dobrý 😀 😀
Hlásím,že zvíře je od včera u babičky,tak mám flákací 😀 😀 ,takže hlídací agenturu mám v rodině. 😉 😉 Jinak,co jsem zkoušela,když byl hooodně menší,tak hlídací centrum.Byla jsem spokojená.On byl od mala společenský dítě,takže mu vůbec nevadilo,když jsem vzala roha.Hlavně,že okolo něj byli lidi. 😉 Takovej je do dneška. 😉 Ale jinak hlídá máma.Ať si ho užije,než půjde do školky,školy,pak už to bude velkej kluk.Jejda to letí jako blázen.

Jak je holky?Děcka v pohodě,doma klídek? 😉 😉 Pište,škoda týhle diskuze,kdyby padla. 😢

iloha
autor
31. kvě 2009

my se teď chystáme ven, hlídací babičku máme taky, ale mysleli jsme si třeba využít agenturu při návštěve divadla, aby tady babička nemusela zůstávat přes noc, moc se jí nechce.

kejka
31. kvě 2009

Iloha tak jí malou dejte k ní domů,to by nešlo?Máma se doma cítí ve svým,určitě je to pro ní lepší.Myslím,že by malou zvládla na noc ne?Nevím teda kolik jí je,mojí mamce je 61,ale ani na to nevypadá,já sama bych jí hádala kolem padesátky.Jinak je možnost hlídací paní,třeba studentky,co si chce přivydělat,třeba od něj.kámošky????
Hlásím,že neprší a snad nebude.