Maminky po čtyřicítce. Jste tu nějaké?

iloha
22. kvě 2009

Ahoj maminky, jste tu vůbec nějaké po čtyřicítce? 🙂

jabluncanka
22. čer 2010

@berenika39 No...nakontrolu se sice má chodit,ale taky jsme nebyla...Teď před MA jsem taky měla jít zase na profil a asi bych chodila celé těhu...Jako ze sladkého mi bylo děsně blbě už od začátku...Ale jinak se ten oGTT dělá až od 24-28tt.S Ondřejem jsem měla před prodem až 8,1 na lačno...Nebylo to nijak znát,jen na KTG měl Ondra vysokou akci srdeční = okolo 180-220/min. = smrdělo to císařem kvůli tachykardii plodu... 😉

macek28
22. čer 2010

Ahoj holky!Jsem věkově po čtyřícítce,takže mohu mezi Vás?S některými se znám a nové ráda poznám. 🙂

berenika39
22. čer 2010

@macek28 já jsem tu taky jen na návštěvě, protože mě potěšilo těhu janetky. ale tady jsou všechno maminy, co mají rozum 😉 , občas šmíruju 😉 .
jinak tvoje rodinka nemá chybu, jak to zvládáš? pět dětí, to bych nedala, budu upřímná 😉

nicoleta3
23. čer 2010

Ty jo te´d jsem si toho teprve všimla a jásám se současným obdivem! Je tu ještě někdo kdo má více dětí než já!!! 😉 ...když jsme si chtěli pořídit 4 koukalo na mě okolí nako na exota, přičemž já na tom nic divného neviděla 😀 😀 ...nebo se mýlím???

katerina69
23. čer 2010

Já jsem sem vpadla bez představení před několika dny, ale už delší dobu pročítám. Líbí se mi, že jsou tady maminky , které se nebojí jít do většího počtu dětí a to i ve zralejším věku. V mém okolí, kdo má 2 děti, má většinou tzv.splněno a užívá si jiných životních radostí. Já jsem si i to třetí dítě musela vybojovat u manžela i v zaměstnání. Pět princezen, to je ale fakt krásný.
@nicoleta - už si objednaná někam do poradny kvůli tomu amn.pruhu?

iloha
autor
23. čer 2010

No konečně, to tu trošku začíná žít, už jsem myslela, že to tady pomalu vymírá 😉
Můj obdiv mají vždycky maminy, které mají děcka rychle za sebou jako macek28......... vůbec si nedovedu představit k jednomu šídlu, co se sotva postaví na nožičky a utíká jinam pořídit si dalšího raráška 😵 Musí to být hukot 🙂

janettka
23. čer 2010

dobrý večer holky dočítám vás postupně večer...tak
@nicoleta3 já se přiznám,že tohle naše dítko bude 6 v rodině... 😉 a řekla bych podle zkušeností,že není nic hrozného když jsou děti maličké,horší je když jdou pak do puberty hihi...malému lupneš na zadek nebo ho strčíš spát,ale velké bys musela zabít 😉 jinak ses ptala na cukrovku,podle dispozic od doktora se kontroluje kolem 28tt a u "věkově starších" do níž jsem byla zařazena svým dr i v 11tt, zítra mě to čeká,no mám obavy,že to stejně nedám...taky jsem podle dispozic měla sníst v 18hod lehkou večeři a já celý den nejedla a v 6večer jsme se s manželem sešli v čínské restauraci a tam jsem sežrala kuře podivuhodné chuti...určitě to lehké ani dietní nebylo 😀

macek28
23. čer 2010

Ahoj holky!Trošku vysvětlím proč více dětí.Z prvého m mám dvě dcery a z druhého 3 dcery.Poslední těhu bylo neplánované,ale dnes jsem ta nejštastnější.Omládla jsem o 20 let.Okolí nás hodně odsuzuje i moje maminka,ale už to neřeším.
@iloha ,někdy smekám sama před sebou.Jsou fakt dny, kdy jak se říká padám na hubu.A to podotýkám,že nemáme funkční babičky.
@katerina69 , a já tak vždy toužila po princovi.Snad budou vnuci a já je budu hodně rozmazlovat.
@janettka ,puberta.....mohla bych napsat román co ted prožívám s Alžbětkou.Po dobrém jsem zkoušela i po zlém a došla jsem k závěru vzdržat.Zas to bude moje hodná holčička.

janettka
23. čer 2010

@macek28 no já mám za sebou pubertu 4 dětí najednou hihi...nebylo to moc úsměvné a dneska jsem ráda,že jsou všichni po školní docházce,pracují a hlavně bydlí jinde...ráda je vidím na návštěvu,ale jinak jsem asi ta správná matka že nevyžaduju telefon každý den a návštěvu 5x do týdne...

nicoleta3
24. čer 2010

@janettka ...tak pubertu tu rovněž řešíme 😉))))...je to s podivem, ale co syn odjel na týdenní mistrovství v šachu do zahraničí je tu božský klid 😀 😀 .. člověk by řekl, že nejvíce práce je s tím nejmenším prckem, ale opak je fakt pravdou 😀 ...malé stačí říct jednou a je u večeře...synovi vzkazuji 5x a po 6, ho musím jít soobně pozvat 😀 😀 ...a tak je to skoro se vším...
Dneska se syn vrací, holky se na něj moc těší ....a mě končí týden pohodičky ...opět tu bude chod domácnosti řídit puberta..pomooooc! 😀 😀 😀

katerina69
24. čer 2010

Tak tohle je u nás posledních pár měsíců taky aktuální. Starší dcera se od jara odmítala učit, odmítala doma trénovat na kytaru ( přestože si hraní na kytaru cca před rokem vyloženě vydupala).Připadalo mi, že začala odmítat skoro vsechno, co jsme po ní chtěla. Už jsem si říkala, jestli není nemocná nebo přetažená, a pak jsem si uvědomila ,kolik už má let. Asi je to tady. Nechce ani chodit spát, jako dřív, tj.v 21.00, protože ona si přece takové věci už může rozhodnout sama. S mladší dcerou si dřív vydržely hrát celé hodiny,teď se po cca 5 min společné hry pohádají, nebo poperou, takže je u nás věčně řev. No někdy si taky říkám, zlatej Péťa. Jeho problémy jsou většinou vyřešené během několika minut, protože je to mazlík a dlouho se vztekat nevydrží.

carys
24. čer 2010

ahoj holky,můžu se taky přidat?Ráda s vámi pokecám a zdravím Macka,známe se z jiné diskuze 😉 Je mi 41 let a mám taky pubertáka,dospělandy a mrnata,takže od všeho trochu.Adaš - puberták to zatím snáší dobře,tedy smíchem a to neustálým.Furt lepší než zloba vůči rodičům jak bývá často zvykem.Dvě dcerky mám už z domu a trápí mě to,moc se mi stýská a chtěla bych to vrátit zpět.Taky se musím přiznat,že moje milovaná Miška bydlí i s přítelovou maminkou a já žárlím.Jo slyšíte dobře,žárlím.S ní je častěji než se mnou,spolu vařej,spolu slaví Silvestra a já doma vytáčím její číslo abych jí mohla aspon slyšet.Mají se rádi a já si přijdu přebytečná a že jsem jí porodila pro Ni - tchýni.A nic se s tím nedá dělat.Míša mi říká,máš za mě doma Sofii ale nikdo se nahradit nedá.Nejstarší Niky je něžná ,éterická bytost a ta za mnou aspon jednou týdně chodí.Jak moc jsem štastná.Manžel mi říká že to moc řeším a přeháním.Možná má pravdu,nevím.Maty je můj andílek,Sofí dodává našim životům koření,je štiplavá,výbušná,nežná,milá,hodná a i vzteklá jako čert 😀 Nikoleto mít dítě je věc tvoje a nikomu do toho nic není at si lidi kroutěj hlavou že jsi blázen,to mě vždycky dostalo toto.Slova jako - sis už mohla užívat: a jako co užívat?Že bych už měla děti z domu a byla sama?Seděla vedle manžela a neměla si s ním už co říct?Nebo jet na dovču?To můžu i s dětma a bez nich na dovču jedu stejně tak jen jednou do roka.Nebo prý přídavky a že mám naschvál tolik dětí aby mě živil stát ,ale já žádný přídavky neberu a mateřskou mám 3800 kč.Lidi už neřeším,at si myslej co chtěj,já svůj život žiju,ne oni.

carys
24. čer 2010

@nicoleta3 koukla jsem ti na fotky ty si modelka?Fakt jsi velmi krásná,klobouk dolů.A děti máš nádherný.

berenika39
24. čer 2010

@janettka tak co cukrovka? přečkala jsi to? a co výsledky?

janettka
24. čer 2010

@berenika39 přežila ale bylo to kruté 😉 sestra mi tam chodila radit ať to prodýchám zhluboka a já se přitom snažila raději nedýchat a neomdlít haha...no ale vydržela jsem to,po odberu kýbl a už jsem letěla....pak jsem si koupila anglický rohlík a vyspala se a je mi dobře...ale celý den se cpu slaným hihi... 😉

berenika39
24. čer 2010

tak vidíš.-), a výsledky dobrý?
@janettka

janettka
24. čer 2010

@berenika39 ty budu vědět až při kontrole u dr....což je až po dovolené,ale já doufám,že jo....no vlastně já jsem ta stará matka tak musím počítat se vším...

berenika39
24. čer 2010

aha, se s tím hrabou 😝 , určo to bude ok, nebooj.

janettka
24. čer 2010

@berenika39 já v to věřím a i kdyby tak to není taková hrůza hlavně ať je mimís v pořádku.. 😉

berenika39
24. čer 2010

to víš že jo, já jsem si to odkroutila bez sladkého, dá se to, hodně masíčka, zeleniny, ovoce je všude dost, hlavně jsem nemohla přílohy a pečivo, prostě uhlohydráty...no a pojala jsem to tak, že aspon nepřiberu tolik, jako kdybych nekontrolovaně tláskala. prostě povinně zdravé stravování 😉 😉 .
tak držím palce, a máš pravdu, tohle zrovna je řešitelnej problém.

janettka
24. čer 2010

@berenika39 prohlížím si tvoje album s dovolením....

berenika39
24. čer 2010

a prosím tě proč by jako ne?????? 😀 😀
předem - čokoládu naše miminko fakt nejedlo, tchyně ryla, proč petr nejí "normální jídla", tak jsme jí poslali opatlanou fotku....
btw - nejí sladký dodnes, nechutná mu to!!!!! nechápu, ale je totálně masovej a i když bych mu už ted dala i čokošku, nechce, nevezme nic sladkýho do pusy. má to po tátovi 😀

janettka
24. čer 2010

@berenika39 jejda víš že fotky s čokoškou jsem si nevšimla...já jsem zas zastáncem že všeho s mírou...a je to na uvážení rodiče....rozhodně bych se nad tím tak nerozvášnila,možná když vidím maminky v Mekkáči jak to dávají ročním ratolestem to jo,ale rozhodně bych to nešla řešit...jo kdyby to byla moje dcera kdo to dělá,asi bych ji řekla svůj názor,ale nic víc a nic míň.....já jen uvažuju kde se berou osůbky jako ty...jsi šťastná a nebojíš se to dát najevo...dneska si lidi furt jen stěžují... 😉

berenika39
24. čer 2010

děkuju, to je podle mě hodně povahou. narodila jsem se spokojená a už mi to zůstalo. trošku se to dá naučit, myslet na to, že remcání nic moc nezmění, ale fakt je to nátura...taky to vidím kolem sebe - zeptáš se jak se máš a strhne se lavina negativ - všechno špatně, všichni blbý,i to léto je málo teplý...to je škoda ....
Víš co, mám takovou hlášku v mobilu, napíšu ti jí, aby ti vyšlo tohle těhu, opravdu to funguje!!!!

Usmívej se a svět se bude smát na tebe....

macek28
24. čer 2010

Ahoj holky!Jee carys ahojíkkkk!Ted už to mrtvo nebude,že carys?
@nicoleta3 ,opičila jsem se po carys a zkoukla fotky.Nemám co dodat,carys to napsala i za mě. 🙂 Někdy si říkám,kdyby nebyla u nás puberta,tak se aji nudím.Takhle mám po nudě do důchodu.Zkončí Alžbětka,začne Izabel...atd,atd.
@janettka ,neboj bude vše v pořádku.A ještě otázka,chceš chlapečka nebo holčičku?
@berenika39 ,kdybych se měla oznámkovat jestli zvládám,tak vcelku už ano.Hodně mi pomáhá nejstarší dcera Petra.Když se narodila Šarlotka,tak první půl rok byl hodně náročný.

janettka
24. čer 2010

@berenika39 víš já jsem taky pro ostatní exot,umím se rozohnit,hodně se směju a mám ráda lidi....ale vím,že brečením nic nespravím,že když sama nezaberu tak se to samo nespraví....každou chvíli slyším,ty jsi jiná nezávisla,vůdčí typ...ale já taková nechtěla být...život mě prostě naučil...jsem nejstarší ze 3 děcek,rodiče mě vedli k samostatnosti a k tomu,že si zotpovídám za svůj život sama ale zároveň že rodina je nejdůležitější...pak mi umřeli jeden po druhém v mladém věku...není kdo by byl hlavou rodiny.a pak,já se starám o druhé ráda.... 🙂 🙂 jen mě ničí lidská závist...já si fakt neumím furt stěžovat že to nebo to...je to prostě život 😉

janettka
24. čer 2010

@macek28 tak já ti potvrdím,že je to děsná nuda když jsi najednou doma sama jen s jedním dítkem...haha dokonce mám čas na sport,objevila jsem brusle,lyže(ve 40ti!!!) a kolo.....nějak na to nebyl čas ani peníze...ale přes to všechno ta dětská náruč je nejlepší 😉 a někdy je mi doma smutno když i ta nejmladší razí ven...jo a je mi jedno co to bude...měli jsme 3 kluky a 2 holky,podle mého poďobaného a olezlého ksichtu to bude holka 😀 😀

berenika39
24. čer 2010

@janettka jo, tak to jsme na jedné lodi. jsem stejná. praštěná, sama pro sebe si říkám, že jsem se zasekla ve 28 letech. a je mi jedno, co si kdo o mě myslí. přestěhovali jsme se na vesnici, tady je zvykem sedět na zahrádce v hospůdce a nic nedělat, (tedy někdy se ráda přidám, ne že ne...), ale koukají na mě divně, když dím vozejk na kolo a nevečer na dvě hodiny vyrazíme k Labi. No a co? A to, že máme mrně ve 40ti - taky si tukají na hlavu, ale jenom já vím, jak je to super, tak co.

janettka
24. čer 2010

@berenika39 no já už se těším jak si lidi budou ťukat na čelo že jsem blbá,konečně mi vylítli 4 děti z hnízda a já si pořídím další...ale jen já vím,že tohle dítě bude milované obouma rodičema a že si to těhu užiju(teda užívám) nejde o to,že je ze mě manžel připosránkovaný,ale najednou zmizeli předchozí nedorozumnění co vznikly přípravou rozdílných dětí na život a je to zas můj starý Petr....ten co by se nejradší všem už pochlubil ale nakonec to nikomu neřekne protože ví jak se bojím já....samozejmě včera sme vedli souboj o barvu omítky a nevyhrál nikdo neb jsme se nedohodli hihi...ale to jsme my dva...a malá bude taky ráda,cítí se sama....a lidi ať si říkají co chtějí 😀

janettka
24. čer 2010

@berenika39 jen jsem ráda že neuvídím reakci bývalého,ten si řekne,že nejsem normální...no a asi má pravdu 😀 😀