Maminky po třicítce

wendy7
26. led 2007

Je mi 32 let a mám roční holčičku,je tady taky některá maminka která začala později??? 🙂

dashak
26. led 2007

Ahojky, no mě sice eče 30 nebylo, ale snad to tolik neva 😀 Mně je 28 a Ivanka bude mít 10 měsíců.

zevina
26. led 2007

Ahojky, já si malého skoro dala k 32. narozeninám, to měl přesně 6 týdnů 🙂 a myslím, že za "volantem" kočárku se mládne 😀

siwama
26. led 2007

Ahoj, tak mě bude v březnu 40 a mám holčičku, 24.1: jí byli 2měsíce. 😵
Předběhne mě některá???

andik
26. led 2007

wendy mě je 31 let a mám 9 měsíčního chlapečka. 🙂

siwama taky jsem zvědavá,zda je tady starší maminka než ty 🙂

dashak
26. led 2007

Siwama, na koníkovi je maminka stejně stará jako ty, bohužel už ne tak šťastná. Její miminko má downův syndrom. Je z toho hrozně smutná, ale snad to brzo přejde.
Já sice taky nejsem zrovna teenager, ale bohužel (nebo možná bohudík) tak vypadám, takže když někde jedu s kočárem, tak se lidi za mnou otáčejí a asi si šuškají - chudák holka, taková mladá, nejspíš ji to ujelo 😀

musko
26. led 2007

Ahojte!
Tak ja budem mať 35 a náš syn 2 roky a myslím, že som omladla a nič som nezameškala 😉

lucisa
26. led 2007

Ahoj, tak já maminka jsem, dokonce dvojnásobná, ale 30 mi bylo teprve minulý týden. Trošku jsem z toho byla špatná, že už mi je tolik, ale den ode dne je to lepší. Musím si nejpozději do 2 let ještě pořídit další mimčo, abych nestárla rychle 😀
Vidím, že starším holkám mateřství sluší a svědčí, tak proč ne, navíc ty moje dcerky tak strašně rychle rostou, utíká to a já mám pořád dojem, že jsem rodila před chvilkou.
dashak: já taky vypadám trochu mladší, než kolik mám (i když teď, co jsem nakrátko už vypadám trochu důstojněji a ne jako puberťačka, které to "ujelo"), takže ty pohledy znám a někdy si fakt připadám jako pako, když vedu dvě děti za ruku a na zastávce plné studentů (bydlím pár metrů od VŠ kolejí) vidím ty pohledy a hlášky typu, já bych si tak brzo mládí nekazila, raději si budu tak do 30 užívat.... 😒

isacek
26. led 2007

dashak, tak to jsme na tom podobně 🙂 !Mě je taky 28let a každý mi tipuje tak 21let 😀 !

siwama
27. led 2007

Ahoj Dashak, byla jsem na odběru plodové vody a tam se dá Dawnův syndrom zjistit.Unás je vše OK,Halinka se má čile k světu.Je to takové sluníčko.

dashak
27. led 2007

siwama, my jsme taky byli na amnio. Té mamince vyšlo špatně AFP, ale na amnio nešla, protože měla strach, že by to mohlo nějak ovlivnit těhotenství, je to kapánek rizikové a ona mimi dlouho nemohla mít, tak ho nechtěla ohrozit.

kocurek
28. led 2007

Ahojky, tak me je 32 a cekame miminko v breznu. Abych pravdu rekla, tak zde v CR mi bylo receno, ze jsem mela na case otehotnet, ale ve Spanelsku, kde normalne ziji, tam si pripadam, jako nejmladsi nastavajici maminka. Vse je tak cca po 35 roku zeny....dokonce mi to i lekar rekl, ze jsme jeste moc mlada na dite... 😨

andik
28. led 2007

kocurek já Ti rozumím,celé těhotenství jsem chodila k lékaři v Rakousku a rodila jsem tam,všude jsem byla nejmladší a to mi bylo 30 😀 připadala jsem si tam divně 😀 byly tam ženské,které ve svých 35 letech měli své první,naopak tady v česku už jsem zase byla stará 😀 😀 😀

Zajímalo by mě,čím to je,že je u nás tak vysoká porodnost.

Měla jsem tady na návštěve kamarádku z ciziny a ta se šíleně divila,kolik tady potkala maminek s kočárkem nebo s bříškem,byla z toho úplně v šoku 😀

lucisa
28. led 2007

To jako španělský dr. ne? Český pochybuju.

U nás v ČR jsem se setkala s názorem, že biologicky je žena na mateřství nejlépe připravena od 20-23 let, psychicky po 25 letech, od 30 to už začíná být rizikovější a komplikovanější otěhotnět.

A něco podobného jsme se tuším učili i ve škole.
Kocurek, ono možná ty jižanské maminy vypadají mladší, takže v 35 letech to nikomu nepřijde divné, ale já myslím, že i u nás se začíná ten věk maminek zvyšovat. A když už to není prvorodička, tak třeba mamča, která měla první děti brzo a ty jí teď utíkají za kamarády, za koníčky, tak si ještě pořídí miminko, aby nebyli sami.

maart
28. led 2007

Ahojky,
ja budu mit v unoru 36 let - mam 2 chlapecky, jeden mel prave 5 let, druhy bude mit v kvetnu 3 a ted se moc moc snazime jeste o miminko. Stara si opravdu nepripadam, mam na mimi plno energie a tesim se velmi.

sarik33
29. led 2007

Zdravím vás všechny maminky po třicítce🙂
v 19.letech se mi narodila dcera Adéla,které je už dneska 14 let..po ní necelé tři roky přišla na svět další moje dcera Bára(11.let).Myslela jsem si,že to tím skončilo,že dvě děti jsou až až,ale rozpadlo se mi manželství a potkala jsem nového partnera...samozřejmě "bezdětného" 🙂)
Je mi 33.let a 1.11.2006 se nám narodil syn MATĚJ.Jsou mu 3 měsíce a můžu vám od srdce říct,že není nic krásnějšího,nežli si (poku jste zdravotně redy)na ta naše staro-mladá kolena pořídit dítě.Omládnete..stává se z vás trpělivější a vyrovnanější mamina.Věřte mi..neutrácejte za drahou kosmetiku a pořidtě si mimčo pro radost.Moc vás pozdravuju..Šárka 😉

silente
29. led 2007

Mně je pozítří 30 a mimi zatím nemám žádné. Nějak jsem dříve neměla štěstí na partnery ☹ Ale teď mám toho pravého a příští rok se vezmeme a věřím, že i mimi příští rok přijde 😀

sarik33
29. led 2007

gratuluju a užij si svoje narozky silente 🙂
A co se týká těch nepravejch partnerů..tak ty je také zapotřebí poznat,abychom si potom mohli vážit těch pravejch...těch správňáckejch.Držím pěsti. 🙂

siwama
29. led 2007

Ahoj Šárko, je to pravda. Já jsem ve věku, kdy bych už klidně mohla být babičkou. A miminko (2 měsíce) mě vrátilo o 15 let zpět. Je to paráda 🙂

hankah
29. led 2007

ahojky holky, taky se přidávám. mě bylo v srpnu 32 a mimi čekáme na přelomu března dubna a vůbec mi nepřijde, že je mi tolik..... 😉
a že máme velkou porodnost - svádí to na to, že rodí silné ročníky ze sedmdesátých let..........

kocurek
29. led 2007

lucisa: tak prave je to naopak, jizanske narody dost vypadaji stare!!!! kdyz srovnam 25-letou u nas a tam, je to velikansky rozdil, je to prave slunickem, ktere dava pokozce zabrat a zestari ji.....

🙂

Andik: prave ted je nejvetsi porodnost, protoze rodi silne rocniky-1974+1975....
je to prave ted!!! pamatujete, ze treba na zakladce byly tyto rocniky silne, mnoho deti narozenych a pak treba 1976 velice malo.... 😕

lucisa
29. led 2007

fakt jo? já měla za to, že ty jižanky vypadají dobře, tak sexy? snědé, pružné... ☹
tos mi trochu zkazila pohled 😒

kocurek
30. led 2007

lucisa: tak jizanky jsou sice snede, ale prdelate, i kdyz pasy maji stihle...a pruzne???to bych nerekla, opak je pravdou..na plazi je to neco jine, ale mimo more, proste des...

andik
30. led 2007

kocurek já mám dojem,že tady v česku jsou silné ročníky každý rok 😀

Minulý rok mi to říkali lidé taky,letos to samé 😀

Co znám holky,ani jedna nebyla ročník 75/76 ale mladší,takže nevím.

0401
30. led 2007

Ahojky, hlásím se k maminkám nad 30. Na mé 30-té narozky měla malá 36 týdnů a na oslavě vzorově kopla do dlaně každého, kdo si sáhl na břicho. 🙂
My jsme byly silné ročníky, naše děti budou silné ročníky, to aby zas otevřeli školky, které pozavírali kvůli malé kapacitě.

lucisa
30. led 2007

Já jsem 77, a to mi naši říkali, že se spousta rodičů v letech 76-78 rozhodla pro další (třetí,...) dítě, protože zavedli nějaké srážky z novomanželských půjček (snad až o 2 tis., což v té době byly prachy!) a navíc zvýšili nebo zavedli dětské přídavky či co....
tak nevím, já jsem prvorozená, takže u našich to asi nehrálo roli... 😉

dashak
30. led 2007

Já jsem r. 78, taky nám v porodnici říkali, že jsme silný ročník. Já jsem se ale vyskytla tak nějak neplánovaně, takže to nebylo v rámci úspěšné sociální politiky 😀

lucisa
30. led 2007

dashak 😀
fakt jo, ty jsi nebyla plánovaná v rámci pětiletek?

dashak
30. led 2007

Nee, já jsem zběhnutá spermijka. Ale nakonec mě měli rádi 🙂

lucisa
30. led 2007

ta spermijka, to byl nějaký superman, ne?

já se vždycky s bráchou štenkruju. on je mladší a tvrdí, že je pěknější a chytřejší, protože mě si zkusili jako vzorek nanečisto, ale na něm si už dali záležet. a já na to, že on už je genetický odpad, co se neujal poprvé.
mamka je z nás vždycky na mrtvici.

lucija76
30. led 2007

Ahojky,tak ja jsem 76 ;) netusila jsem ze to byl tak slaby rok 🙂
Vzdycky jsem si prala prvni mimco kolem 30tky a vyslo to ;))) a to uz jsem nedoufala,protoze jeste svoje 29.narozky jsem slavila se svym tehdejsim 23letym pritelem,ktery chtel deti nejdriv za 10 let... 😀 😀 😀 tak jsem ho "vymenila" a dobre jsem udelala 😀